MENÜ

Kontenjan

Kontenjan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kontenjan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kontenjan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.121 Kontenjan haberi bulunmuştur.

Kontenjan Haberleri

Ünal Karaman: Endişemiz kendimiz

Ünal Karaman: "Endişemiz kendimiz"

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, ligde her takımın herkesi yenebileceğini belirterek, "Kim işi sahiplenir, ciddi bir şekilde hazırlanırsa, o sahadan muzaffer bir şekilde çıkar. Bizim rakiplerimizden korkumuz yok. Endişemiz kendimiz" dedi.

24.10.2018Futbol
Ek ders için sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları başladı

Ek ders için sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları başladı

MEB, ek ders ücreti karşılığında görev yapacak öğretmenler için atama tercih başvurularını almaya başladı. Başvurular, 26 Ekim’de sona erecek.

24.10.2018Eğitim
2018-EUS ile 2018 DUS tercihleri başladı

2018-EUS ile 2018 DUS tercihleri başladı

ÖSYM, 2018-EUS ve 2018-DUS tercihlerinin başladığını duyurdu. Adaylar 30 Ekim’e kadar tercihlerini yapabilecek.

23.10.2018Eğitim
KYK burs ve kredi başvuruları için son gün ne zaman KYK taahhütname onayı nasıl yapılır

KYK burs ve kredi başvuruları için son gün ne zaman? KYK taahhütname onayı nasıl yapılır?

KYK tarafından üniversite öğrencilerine verilecek kredi ve burs başvurularının süresi, 21 Ekim Pazar günü sona erecek. 2018-2019 öğretim yılında yurt içinde okuyan ön lisans, lisans, özel yetenek, master, doktora, ek kontenjan öğrencileri, burs ve kredi için başvuruda bulunabilecek. Peki, KYK 2018 burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? Devlet burs miktarı bu yıl ne kadar?

18.10.2018Gündem
Vitoriada iki Türk hayal değil

Vitoria'da iki Türk hayal değil

“EuroLeague’i son sezonlarda kasıp kavuran Fenerbahçe, Joffrey Lauvergne ve Tyler Ennis gibi iki kaliteli takviyeyle Obradoviç’in sistemini daha da kusursuz yapacak iki transfere imza attı. Ciddi sakatlık sorunları yaşanmazsa, bu sezonun en önemli şampiyonluk adayı sarı lacivertlilerdir...”

17.10.2018Basketbol
Murat Murathanoğlu: Türk takımları Euroleaguede duble yapabilir

Murat Murathanoğlu: Türk takımları Euroleague'de duble yapabilir

EuroLeague’de Türkiye’yi temsil eden Anadolu Efes ve Fenerbahçe’nin birlikte Final Four’a kalabilme ihtimalini, Türk basketbolunun duayen ismi Murat Murathanoğlu’na sorduk. Hürriyet Gazetesi’nde her perşembe günü yayımlanan Basketbol Arena sayfası için görüşlerini aldığımız Murathanoğlu, Spor Arena içinse şu geniş değerlendirmelerde bulundu...

17.10.2018Basketbol
Avrupa yönünü tekrar Türkiyeye çevirdi

"Avrupa yönünü tekrar Türkiye'ye çevirdi"

IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları Genel Müdürü Deniz Akar, "Geçtiğimiz yıllarda kimi sebeplere dayanarak Türkiye'den öğrenci kabul etmeyen okullar yüzünü tekrar ülke gençlerimize döndü. Bunun altında Avrupa nüfusunun yaşlanmasından, Türkiye'nin gelişen ikili ilişkilerine kadar pek çok sebep yatıyor." dedi.

17.10.2018Ekonomi
DGS ek tercih işlemleri için son gün ne zaman DGS boş kontenjan listesi

DGS ek tercih işlemleri için son gün ne zaman? DGS boş kontenjan listesi

DGS ek tercih işlemleri için süreç devam ediyor. DGS ek tercih işlemlerini yapmaya devam eden adaylar, işlemler için son günün ne zaman olduğunu merak ediyorlar. 11 Ekim tarihinde başlayan DGS ek tercihleri için son gün tarihi belirlendi. Peki, DGS ek tercih işlemleri için son gün ne zaman? İşte, DGS boş kontenjan listesi.

14.10.2018Gündem
TUS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... TUS sonuç sorgulama sayfası

TUS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı... TUS sonuç sorgulama sayfası

TUS yerleştirme sonuçları, Tıpta uzmanlaşmak üzere tercih işlemlerini yapan doktorların merakla araştırdığı konular arasında yer alıyordu. Aldıkları puana göre tercih işlemini tamamlayan doktorlar, ÖSYM'nin yaptığı açıklamanın ardından sonuçlarını AİS ekranı aracılığıyla öğrenebilecek. İşte, 2018 TUS 2. dönem yerleştirme sonuçları ve detaylı bilgiler

11.10.2018Gündem
Hava Harp Okulu öğrenci alımı başvurusu Üniversitelilere Pilot olma şansı

Hava Harp Okulu öğrenci alımı başvurusu! Üniversitelilere Pilot olma şansı!

Hava Harp Okulu, üniversitelerin 3 ve 4'ncü sınıflarından öğrenci alımı için ilan yayımladı. En fazla 23 yaşında olanların başvuruda bulunabileceği Hava Harp Okulu öğrenci alımı sürecinde, halihazırda okumakta oldukları bölüme yerleştikleri LYS MF-4 puanlarını barajı geçmek için kullanacak olan adaylar, bu aşamaların ardından diğer sürece geçiş yapacak. Kazanan öğrenciler, Hava Harp Okuluna üçüncü sınıftan itibaren devam edecek. Peki, pilot olma şansını elde edecek üniversite öğrencilerinin Hava Harp Okulu başvurusu nasıl yapılacak? İşte, konuyla ilgili merak edilen tüm detaylar

10.10.2018Gündem
DGS ek tercih işlemleri ne zaman başlayacak DGS boş kontenjanlar

DGS ek tercih işlemleri ne zaman başlayacak? DGS boş kontenjanlar

DGS ek tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. ÖSYM tarafından başlatılacak olan DGS ek tercih işlemleri için geri sayım başladı. Peki, DGS ek tercih işlemleri ne zaman başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?

8.10.2018Eğitim
TUS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak 10 gün detayı

TUS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? 10 gün detayı

TUS yerleştirme sonuçları, Tıpta Uzmanlık Sınavına giren hekimlerin araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Puanlarının yettiği alanlarda uzmanlaşmak isteyen doktorlar, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden tercih işlemlerini gerçekleştirmişti. Peki, TUS yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

8.10.2018Eğitim
10 bin polis 12 bin asker alınacak

10 bin polis 12 bin asker alınacak

Ekim sonuna kadar hem Polis Akademisi hem de Türk Silahlı Kuvvetleri 22 binin üzerinde elaman alımı yapacak. Polis Akademisi Başkanlığı, 9 bini erkek, bini de kadın olmak üzere toplam 10 bin polis alımı için duyuruya çıkarken, TSK da uzman erbaş ve sözleşmeli er alımı yapacağını açıkladı.

DGS ek tercihleri ne zaman hangi gün başlayacak ÖSYM tarih verdi mi

DGS ek tercihleri ne zaman hangi gün başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?

DGS ek tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı birçok öğrenci tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Yaklaşık 35 bin kişilik boş kontenjanın yer aldığı DGS ek yerleştirme sürecinde adaylar işlemlerin ne zaman yapılmaya başlanacağını ve boş kontenjanları merak ediyor. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman hangi gün başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?

5.10.2018Gündem
DGS ek tercihleri ÖSYM tarafından ne zaman alınacak DGS boş kontenjanlar

DGS ek tercihleri ÖSYM tarafından ne zaman alınacak? DGS boş kontenjanlar

DGS ek tercihleri, ilk tercihlerle herhangi bir yere yerleşemeyen adayların araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Yaklaşık 35 bin kişilik boş kontenjanın yer aldığı DGS ek yerleştirme sürecinde, adaylar tercih kılavuzu ve boş kontenjanların erişime açılmasını bekliyor. Peki, DGS ek tercih ne zaman açıklanacak? İşte, üniversitelerin açılmasıyla birlikte birçok adayı yakından ilgilendiren ek tercihler hakkında bazı bilgiler

3.10.2018Eğitim
KYK burs ve kredi başvuruları için tarih belli oldu KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak

KYK burs ve kredi başvuruları için tarih belli oldu? KYK burs başvurusu ne zaman yapılacak?

Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte gözler KYK burs ve kredi başvurularına çevrildi. Hem ilk kez burs ve kredi alacak olan hem de herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitimlerini sürdüren öğrencilerin kafasında KYK bursu ve kredileriyle ilgili merak edilen detaylar var. Peki, burs ve kredi başvuruları ne zaman? KYK bursu krediye dönüşür mü?

2.10.2018Gündem
Burs veren kurumlar ve vakıflar hangileri

Burs veren kurumlar ve vakıflar hangileri?

Burs veren kurumlar ve vakıflarla ilgili araştırmalar milyonlarca öğrenci tarafından sorgulanmaya başladı. Üniversite sınavını kazanıp, ailesinin yanından ayrılarak başka bir şehre eğitimleri için giden öğrenciler, eğitim hayatları için maddi destek alabilmek adına burs veren kurumları sorguluyor. Peki, burs veren kurumlar ve vakıflar hangileri?

2.10.2018Gündem
Tıp yine dolmadı

Tıp yine dolmadı

Ek yerleştirme sonuçlarının ardından tıp, hukuk, mühendislik ve mimarlık gibi gözde programlarda da boş kontenjan kaldığı ortaya çıktı. Tıpta 81, hukukta 1.066, mimarlıkta 1.773, mühendislikte 14 bin 615 kontenjan ilgi görmedi. Uzmanlara göre bunun nedeni yeni sistemde barajın adayları zorlaması. Üniversitelere yeni giriş sisteminde başarı sırası barajları genişletilmiş, hukuk 150 binden 190 bine; mühendislik 240 binden 300 bine; mimarlık 200 binden 250 bine; tıp 40 binden 50 bine yükseltilmişti.

2.10.2018Eğitim
Bakan Dönmezden üretim müjdesi

Bakan Dönmez'den üretim müjdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin hedeflerinin ve hayallerinin sadece Türkiye ile sınırlı olmadığını belirterek, "Yeni dönemde yerli üretim ve teknolojinin geliştirilmesi başlıca hedeflerimizden birisi olacağız. Ağırlıklı olarak ithal edilen ürünler Türkiye’de üretilmeye başlanacak. İleri teknoloji geliştiren yazılım, iletişim, haberleşme, sağlık, enerji gibi pek çok alanda Ar-Ge ve inovasyon odaklı bir dönüşümü gerçekleştirmiş olacağız" dedi.

1.10.2018Ekonomi
Sahte belgeyle Hacca gittiler

Sahte belgeyle Hacca gittiler

Türkiye’de kaçak bir seyahat acentesinin Suudi Arabistan’da faaliyet gösteren Nasco isimli firmadan davet alınmış gibi sahte belge düzenleyerek 120 Türk’e ticari vize alınmasını sağladığı iddia edildi. Nasco ise şirketleri adına sahte belge düzenlendiğini tespit etti, Suudi yetkililere bildirdi. Bu olayın ardından kurasız hacca giden 20 Türk vatandaşının ülkeden çıkışına izin verilmediği ileri sürüldü.

29.09.2018Ekonomi
177 bin 103 kontenjan boş kaldı

177 bin 103 kontenjan boş kaldı

ÜNİVERSİTELERE yerleştirmelerde adaylara ikinci şans olarak verilen ek yerleştirme sonuçları açıklandı.

28.09.2018Gündem

DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?

2018-DGS ek tercih işlemleri için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. YKS ek tercih sonuçlarını açıklayan ÖSYM'nin DGS ek tercih işlemlerini ne zaman başlatacağı çok sayıda öğrencinin bir numaralı gündem maddesi oldu. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak?

28.09.2018Gündem
YÖK’ten ek yerleştirme raporu... Doluluk oranı yüzde 27 arttı

YÖK’ten ek yerleştirme raporu... Doluluk oranı yüzde 27 arttı

YÖK, tarafından açıklanan ‘2018 Yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı Ek Yerleştirme Sonuç Raporu’na göre, 2017’de  yüzde 76.5 olan doluluk oranının 2018’de yüzde 84.7’ye yükseldi. YÖK’ten yapılan açıklamada, adayların yeni sisteme kolay uyum sağladığı ve bunun sevindirici olduğu vurgulanarak, “Giriş sistemindeki ülkemiz için yeni bir konseptin ve radikal değişikliğin bir sorun yaşanmadan başarıyla uygulanmasının önemli olması yanı sıra, amaca uygun bir şekilde görülür olumlu sonuçlar doğurması ve adayların bu sisteme kolayca uyum sağlaması sevindiricidir” denildi.

28.09.2018Eğitim
YKS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak Ek tercih sorgulama

YKS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? Ek tercih sorgulama

Bir hafta süren YKS (Yükseöğretim Kurumları Sınavı) ek tercih süreci 20 Eylül'de sona erdi. Başvuru sürecinin üzerinden günler geçmesi ve üniversite kayıt tarihlerinin yaklaşması nedeniyle sonuç sorgulamaları da hız kazandı. Peki, ÖSYM YKS ek yerleştirmelerle ilgili yeni bir açıklamada bulundu mu? YKS tercih sonuçları ne zaman, ayın kaçında açıklanacak?

27.09.2018Gündem
Kadir Has Üniversitesinden herkese açık ders

Kadir Has Üniversitesi'nden 'herkese açık ders'

Kadir Has Üniversitesi’nde herkesin katılım sağlayabileceği ‘Açık Ders’ 6 Ekim’de başlıyor. Ocak ayının sonuna kadar devam edecek olan ‘Açık Ders’ programında 4 farklı konuda ders bulunuyor. Katılım sağlayanlara ders sonunda Üstün Başarı, Başarı Sertifikası veya tavsiye mektubu kazanma şansı verilecek.

27.09.2018Kampüs
Kaymakamlık sonuçları açıklandı 400 aday mülakata girecek

Kaymakamlık sonuçları açıklandı! 400 aday mülakata girecek

Kaymakamlık sınav sonuçları ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden erişime açıldı. Toplam 100 soruyla karşılaşan adaylar, genel yetenek ve genel kültür testiyle birlikte, alan bilgisi testinde de sorulara cevap verdi. Sınavın tamamlanmasının ardından gözler, sonuç açıklamasına çevrilmişti. İşte, Kaymakamlık sınav sonuçları ve sonraki süreç hakkında bazı bilgiler

27.09.2018Eğitim
ÖSYMnin YKS ek yerleştirme sonuçları perşembe günü mü açıklanacak

ÖSYM'nin YKS ek yerleştirme sonuçları perşembe günü mü açıklanacak?

İlk yerleştirme döneminde herhangi bir okula yerleşemeyen öğrencilerin sorguladığı YKS üniversite ek yerleştirme sonuçları, bugünün gündem konuları arasında yer almaya başladı. YKS üniversite ek yerleştirme sonuçları ile herhangi bir okula yerleşip yerleşemediklerini öğrenecek olan vatandaşlar, buna göre yeni sezona hazırlanacak ya da kariyerlerine yön verecek. Peki, üniversite ek yerleştirme sonuçları geçtiğimiz senenin verileri göz önünde bulundurulursa bu yıl ne zaman açıklanır? İşte, tarih detayı

25.09.2018Gündem
Yetenekle liseli olma fırsatı devam ediyor

Yetenekle liseli olma fırsatı devam ediyor

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB) yetenekle liseli olmak isteyenler için fırsatın devam ettiğini duyurdu.

21.09.2018Eğitim
DGS ek tercihleri ÖSYM tarafından ne zaman yapılacak DGS boş kontenjanlar açıklandı

DGS ek tercihleri ÖSYM tarafından ne zaman yapılacak? DGS boş kontenjanlar açıklandı!

2018-DGS yerleştirme işlemleri tamamlandı. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebiliyor. Yerleştirme işlemi sonunda, tercihleri doğrultusunda bir programa yerleşemeyen adayların gözü DGS ek tercihlerine çevrildi. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman?

21.09.2018Gündem
Yetenekli öğrenciye liselere yerleştirmede ikinci hak

Yetenekli öğrenciye liselere yerleştirmede ikinci hak

MEB tarafından 10'uncu sınıfa geçen ve özel yeteneği bulunan öğrencilere güzel sanatlar ile spor liselerine geçişlerde ikinci bir hak tanındı. Buna göre, MEB bu yıl ilk defa, özel yeteneği olduğunu düşünen öğrenciler için sanat ve spor liselerinin boş kontenjanlarına geçmek amacıyla eylül ve ekim aylarının son haftasında özel yetenek sınavları yapacak.

20.09.2018Eğitim
DHMİ 120 personel alacak

DHMİ 120 personel alacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü  120 hava trafik kontrolörü alacak.

20.09.2018Ekonomi
KYK ek kontenjan yurt yerleştirme ve başvuruları için önemli duyuru

KYK ek kontenjan yurt yerleştirme ve başvuruları için önemli duyuru!

KYK ek kontenjan yurt yerleştirmeleri için YURTKUR'dan önemli bir açıklama geldi. İkinci yerleştirme sürecinin tamamlanmasının ardından sonraki süreç hakkında açıklama yapan Kredi ve Yurtlar Kurumu, Yatay ve Dikey Geçiş öğrencileri gibi sonradan yerleştirmeleri gerçekleştirilecek öğrenciler için açıklama yaptı. İşte, YURTKUR'un yaptığı 3-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan yurt başvuruları hakkında bazı bilgiler

20.09.2018Gündem
Üniversiteli olmak için son şans

Üniversiteli olmak için son şans

YKS’nin ardından herhangi bir yükseköğretim programına yerleşemeyen adaylar için ikinci şans, ek yerleştirme tercihleri bugün sona eriyor. Adaylar boş kalan kontenjanlar için 24 tercih yapabiliyor. Eğitim uzmanı Salim Ünsal’ın analizlerine göre, devlet üniversitelerinde tıp, diş hekimliği ve hukuk gibi gözde programlar büyük oranda doldu ama vakıflarda şans var.

19.09.2018Eğitim
Ücretli öğretmenler arasından yapılacak... Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu için son gün

Ücretli öğretmenler arasından yapılacak... Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu için son gün

MEB'e bağlı resmi okullarda görev yapan ücretli öğretmenler arasından yapılacak sözleşmeli öğretmen ataması için başvurular 26 Eylül’de sona erecek. 5 bin atamanın ardından boş kalan 2 bin 858 kontenjan için yeniden başvuru alınacak. Başvuruları onaylananlar sözlü sınava girecek. Atama sonuçlarının 30 Ekim’de açıklanacak.

19.09.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Trakya kanser tarlasına döndü

EKONOMİK kriz nedeniyle hastaneler acil olmadıkça ameliyat yapmama kararı alırken, Türkiye’deki çarpık sanayileşme kanser artışına neden oluyor.

10.10.2018

150. yıl

1868 yılı 1 Eylül’ünde Osmanlı İmparatorluğu’nun eğitim tarihinde en önemli kurumlardan biri açıldı.

29.09.2018