MENÜ

Konstantin Miçotakis

Konstantin Miçotakis ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Konstantin Miçotakis haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 62 Konstantin Miçotakis haberi bulunmuştur.

Konstantin Miçotakis Haberleri

KKTC Başbakanı Tatardan Miçotakisin açıklamalarına cevap

KKTC Başbakanı Tatar'dan Miçotakis'in açıklamalarına cevap

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis'in, "Yunanistan dış politikasının en üst stratejik talebi Türk işgaline son verilmesidir." derken tarihi gerçekleri göz ardı ettiğini belirtti.

30.07.2019Dünya
Çipras’ın rakibi favori

Çipras’ın rakibi favori

Yunanistan’da bugün erken genel seçimler yapılıyor. Anketlere göre Başbakan Aleksis Çipras’ın rakibi Yeni Demokrasi Partisi’nin lideri Kiriakos Miçotakis yarışta 8 ila 12 puan önde gidiyor. Medyanın kendisine haksız davrandığını savunan Başbakan Çipras ise sandıktan sürpriz çıkacağı konusunda ısrarlı.

7.07.2019Dünya
Çipras F-16 ile Ege’de uçtu

Çipras F-16 ile Ege’de uçtu

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ilk kez bir F-16 savaş uçağına binerek, Kuzey Ege adaları üzerinde uçtu ve bu şekilde özellikle iç siyasete yönelik bir gövde gösterisi yaptı. Çipras, dün Larisa Havva Üssü’nde askeri üniforma giyerek F-16 uçağına bindi. Yunan medyasına göre, Yunan Hava Kuvvetleri’nden deneyimli bir pilotun kullandığı savaş uçağı, Siros, Limni, Bozbaba (Agios Efstratios) adaları ile “keşişlerin diyarı” olarak bilinen Aynoroz üzerinde uçtu.

12.10.2017Dünya
Çipras, F-16 ile Ege’de uçtu

Çipras, F-16 ile Ege’de uçtu

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ilk kez bir F-16 savaş uçağına binerek, Kuzey Ege adaları üzerinde uçtu ve bu şekilde özellikle iç siyasete yönelik bir gövde gösterisi yaptı.

12.10.2017Dünya
Yunanistandaki seçimleri kazanan SYRİZA, koalisyon için ANELle anlaştı

Yunanistan'daki seçimleri kazanan SYRİZA, koalisyon için ANEL'le anlaştı

Yunanistan’da dün yapılan erken genel seçimlerde, henüz 16 yaşında bir lise öğrencisiyken tarihe “Önlük Hareketi” diye geçen öğrenci direnişinin önderlerinden olan Aleksis Çipras’ın liderliğindeki Radikal Sol Koalisyon (SYRİZA) büyük bir zafer kazandı. Tek başına hükümet kurabilme fırsatını iki sandalyeyle kaçıran SYRİZA, sağcı Bağımsız Yunanlar (ANEL) partisi ile koalisyon hükümeti kurmak için anlaştı. Yeni hükümetin Başbakanı, Çipras olacak. SYRİZA'nın seçim vaatleri arasında; yoksulluk sınırı altında yaşayanlara elektrik ve ısınma hizmetini ücretsiz verilmesi, zenginlerden alınan vergilerin geri getirilmesi, ihtiyacı olanlara gıda ve kira yardımı yapılması, vatandaşların ödenemeyecek boyuttaki banka borçlarının silinmesinin yanı sıra emekli maaşları ve asgari ücrete zam var.

25.01.2015Dünya
Komşudan tarihi yardım çağrısı

Komşudan tarihi yardım çağrısı

ESKİ Yunanistan Başbakanı Konstantin Miçotakis, Yunanistan’ın içinde bulunduğu ekonomik sıkıntının aşılması için Türkiye’nin destek olabileceğini söyledi. Benzer krizleri yaşayan Türkiye’ye 80’li, 90’lı yıllarda yardım eli uzattıklarını anlatan Miçotakis, “Şimdi sıra Türkiye’de” dedi.

19.04.2013Ekonomi
Bakoyani, hakkındaki ‘seks’ iddialarına dava açıyor

Bakoyani, hakkındaki ‘seks’ iddialarına dava açıyor

Yunanistan’ın eski dışişleri bakanı Dora Bakoyani zor günler yaşıyor.

16.11.2009Dünya
Bakoyanni yine Dışişleri Bakanı

Bakoyanni yine Dışişleri Bakanı

Yunanistan'da yeni kabine açıklandı; dışişleri bakanlığı görevine Dora Bakoyanni, savunma bakanlığı görevine ise Evangelos Meymarakis getirildi. Karamanlis, bugün belirlediği kabinesinde üye sayısını 19'den 17'ye indirdi.

18.09.2007Dünya
Yunanistan Başpiskoposu: Cami yapılmasına karşı değiliz

Yunanistan Başpiskoposu: Cami yapılmasına karşı değiliz

Yunanistan Kilisesi Başpiskoposu Hristodulos, Atina'ya cami yapılmamasının sorumlusu olarak Yunanistan Kilisesi'nin gösterilmesinin haksızlık olduğunu söyledi.

19.04.2006Gündem
Yeni Yorgo’muz

Yeni Yorgo’muz

Atina’nın ilk kadın belediye başkanı olan Dora Bakoyani, Yunanistan’da yapılan kabine değişikliği sonucunda ülkenin ilk kadın Dışişleri Bakanı oldu. Eşi 17 Kasım terör örgütü tarafından öldürülen Dora Bakoyani’nin, duraklamaya giren Türk-Yunan ilişkilerine ivme kazandırması bekleniyor. Siyasi gözlemciler, Bakoyani’nin "Yeni Yorgo Papandreu" gibi hareket edeceği görüşündeler.

14.02.2006Dünya
Yunanistan’da hükümet değişikliği

Yunanistan’da hükümet değişikliği

Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis kabinesinde değişiklik yaptı.

14.02.2006Dünya
Yunanistan’da Dora devri

Yunanistan’da Dora devri

Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, Nisan 2004’de iktidara geldiğinden bu yana ilk kabine değişikliğine hazırlanıyor. Eğer bir sürpriz olmazsa Atina’nın ilk kadın Belediye Başkanı Dora Bakoyannis, Yunanistan’ın ilk kadın dışişleri bakanı da olacak.

28.01.2006Dünya
Miçotakis, zirve sonuçlarından memnun

Miçotakis, zirve sonuçlarından memnun

Eski Yunanistan başbakanlarından Konstantin Miçotakis, 16-17 Aralıkta yapılan AB zirvesinin sonuçlarının olumlu olduğunu söyledi. İktidar partisi Yeni Demokrasi'nin (YDP) onursal başkanlığı unvanını da taşıyan Miçotakis yaptığı açıklamada, gelecek dönemde Kıbrıs konusuna ilişkin yeni gelişmeler olabileceğini belirtti.

20.12.2004Dünya
Referandum taahhütnameleri BMye gönderildi

Referandum taahhütnameleri BM'ye gönderildi

Türkiye ve Yunanistan, Annan planının Kıbrıs'ta referanduma götürülmesini kabul ettiğine ilişkin taahhütnameyi BM'ye gönderdi.

7.04.2004Gündem
His watchman was a Greek lieutenant colonel

His watchman was a Greek lieutenant colonel

Greek agent Savvas Kalenderidis, who accompanied PKK leader Abdullah Ocalan during his flight from Greece to Kenya and who stayed for 17 days with him in Kenya, testified in the suit brought in Athens for the illegal entry of Ocalan to Greece.

3.06.2003Gündem
Erketesi Yunanlı yarbay

Erketesi Yunanlı yarbay

Öcalan'ı Kenya'ya götüren Yunanlı ajan Kalenderidis'in Yunan ordusunda Yarbay olduğu ortaya çıktı. Atina'daki Apo davasında dün tanıklık yapan Kalenderidis, ‘‘Uçaktan Güney Afrika'ya geldik diye indim, Kenya'daymışız. Öcalan'ı elçilikten atma talimatı aldım, ama anlatınca kendi isteğiyle çıktı’’ dedi.

2.06.2003Dünya
Cem Atinada

Cem Atina'da

Yeni Türkiye Partisi (YTP) Genel Başkanı İsmail Cem, ''Irak'ta savaşın uygarlıklar çatışmasından söz edenlere yardımcı olacağını'' söyledi. Batı Avrupa Birliği (BAB) Asamblesi tarafından düzenlenen ''Avrupave ABD: Ulusal güvenlik stratejisi ve uluslararası terörizmle mücadele'' adlı konferansa konuşmacı olarak katılmak üzere Atina'ya gelen Cem, Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgo Papandreu ile biraraya geldi.

17.03.2003Gündem
Atina kadınlara emanet

Atina kadınlara emanet

Yunanistan'da yapılan yerel seçimler sonucunda anamuhalefet partisi YDP'nin gösterdiği kadın adaylar, hem Atina valiliğini ve hem de belediye Başkanlığını kazandı. YDP adayı Konstantin Miçotakis'in kızı, 1989 yılında 17 Kasım terör örgütü tarafından öldürülen YDP Milletvekili Pavlos Bakoyani'nin dul eşi Dora Bakoyani belediye başkanı olurken, PASOK kurucularından Yorgo Yenimata'nın kızı Fofi Yenimata ise Atina-Pire valisi oldu. Seçimlerde, Batı Trakya Türk Azınlığı yerel seçimlerde Rodop ve İskeçe illerine bağlı 4 belediye ve 7 nahiye başkanlığı kazandı.

21.10.2002Dünya
Atina’ya güzel başkan

Atina’ya güzel başkan

Hayatında iki büyük deprem yaşadı. İlkinde 13 yaşındaydı. Albaylar darbe yapmıştı. Askerler babasını alıp götürdüler. İkinci şoku yaşadığında 35 yaşındaydı. Babası başbakandı. 17 Kasım terör örgütü, kocası Pavlos Bakoyannis'i sokak ortasında vurdu. Önünde iki yol vardı.

5.10.2002Gündem
17 Kasım dulu Atinaya talip

17 Kasım dulu Atina'ya talip

13 Ekim'deki yerel seçimlerde Atina ve Selanik'in muhafazakar Yeni Demokrasi Partisi'ne geçmesi halinde Pasok iktidarı büyük bir darbe yiyecek. Atina'da YP'den belediye başkanı adayı olan 17 Kasım dulu Dora Boyannakis, anketlerde önde gidiyor.

1.10.2002Dünya
Bombayı o patlattı

Bombayı o patlattı

Eğriboz Adası'nda yakalanan Vasilis Corcatos, Türkiye'nin Atina Elçiliği Müşteşarı Deniz Bölükbaşı' ya, 16 Temmuz 1991'de otosunu TNT'yle uçurup suikast girişiminde bulunduğunu itiraf etti.

19.07.2002Dünya
Bombayı o patlattı

Bombayı o patlattı

Eğriboz Adası'nda yakalanan Vasilis Corcatos, Türkiye'nin Atina Elçiliği Müşteşarı Deniz Bölükbaşı'na, 1991'de bombalı suikast girişiminde bulunduğunu itiraf etti.

19.07.2002Gündem
Yotopulos, 17 Kasımın lideri

Yotopulos, 17 Kasım'ın lideri

Yunanistan Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü Leftheris İkonomu, ellerindeki kanıtların, önceki gün yakalanan Aleksandros Yotopulos'un 17 Kasım terör örgütünün ''Lambros'' kod adlı lideri olduğunu ortaya koyduğunu açıkladı. Ayrıca, gözaltındaki Vasilis Corcatos da, 17 Kasım üyesi olduğunu ve Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği Müsteşarı Deniz Bölükbaşı'na 17 Temmuz 1991'de düzenlenen suikast girişimine katıldığını itiraf etti.

19.07.2002Dünya
Kelepir bomba skandalı

Kelepir bomba skandalı

Eski Yunanistan Başbakanı Konstantin Miçotakis'in danışmanı Nikolas Grillakis, anılarını yazdığı kitapta 1992 baharında KGB ajanlarının kendilerine 3 adet küçük çaplı atom bombası satmak için temasa geçtiklerini yazdı. Ancak, ABD'den çekindiği için Yunanistan, öneriyi reddetmiş.

6.03.2002Dünya
Diplomat kanında Pasok izi

Diplomat kanında Pasok izi

Bir Yunan gazetesi, gizli bir rapora dayanarak eski Başbakan Andreas Papandreu'nun iki diplomatımızı şehit eden 17 Kasım terör örgütüyle ilişkisi olduğunu yazdı.

14.01.2002Dünya

Diplomat kanında Papandreu'nun izi

Bir Yunan gazetesi, gizli bir rapora dayanarak eski Başbakan Andreas Papandreu'nun iki diplomatımızı şehit eden 17 Kasım terör örgütüyle ilişkisi olduğunu yazdı.

14.01.2002Gündem

Yazar Sonuçları