MENÜ

Konfüçyus

Konfüçyus ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Konfüçyus haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 403 Konfüçyus haberi bulunmuştur.

Konfüçyus Haberleri

36 saatte Şanghay

36 saatte Şanghay

Diğer şehirlerde inşaatı yıllar süren yapılar Şanghay’da bir gecede yükseliveriyor. 10 yıl önce sadece dört metro hattı vardı. Şimdi bir düzineden fazla. En yüksek binası, bankaların yoğunlaştığı Pudong semtindeki Jin Mao Tower birkaç yılda bu titrini devretmek zorunda kaldı.

8.12.2013Seyahat
4 yıl, 3 ay oldu suçum ne

4 yıl, 3 ay oldu suçum ne

Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç ve Basın Konseyi Yüksek Kurulu üyeleri, 18 Temmuz’da, Ergenekon davası nedeniyle Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal’ı ziyaret etti.

21.07.2013Gündem
Sosyal medyada Twitterın ilk kullanıcısı Konfüçyüs

Sosyal medyada Twitter'ın ilk kullanıcısı Konfüçyüs

Çin'de son günlerde sosyal paylaşım sitelerinde "Konfüçyüs'ün ilk twitter kullanıcısı" olup olmadığıyla ilgili tartışma gündeme oturdu.

22.05.2013Teknoloji
NİHAT DOĞAN HAREMDE

NİHAT DOĞAN HAREM'DE

Nihat Doğan, komedi dizisi Harem'e konuk oyuncu olarak katıldı.

21.05.2013Gündem
Lisede Çince eğitimi başlıyor

Lisede Çince eğitimi başlıyor

TÜBİTAK'ın pilot okulu olarak faaliyet gösteren Ayrancı Anadolu Lisesi, 2013-2014 döneminden itibaren Çince eğitim verecek.

17.05.2013Eğitim
Çin’de, Mevlana Düşünce Kulübü kurulacak

Çin’de, Mevlana Düşünce Kulübü kurulacak

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ile Çin'in Dalian Nationalities Üniversitesi (DNU) arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Çin’de Mevlana Düşünce Kulübü’nün kurulması planlanıyor.

9.05.2013Eğitim
KENAN IŞIK İPUCU VERDİ AMA..

KENAN IŞIK İPUCU VERDİ AMA..

ATV'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına Semin Arıkan adlı yarışmacı damga vurdu. "Günümüzde 'Görmedim duymadım söylemedim' şeklinde kısaltılan ifade ilk kim tarafından söylenmiştir" şeklindeki soruya yarışmacı, Kenan Işık'ın ipucu vermesine rağmen cevap vermek istemedi ve yarışmadan çekildi. Yarışmadan çekildikten sonra "Buda" cevabını veren yarışmacı cevabın "Konfüçyus" olduğunu öğrenince kısa süreli şaşkınlık yaşadı. KURGU: Levent SERT

16.04.2013Ne Oluyor
Evine giren hırsıza iş teklif etti

Evine giren hırsıza iş teklif etti

İtalya'da bir kişi, evine giren hırsızın işsiz olduğunu öğrenince iş teklifinde bulundu.

11.04.2013Gündem
Kılıçdaroğlundan önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, konuşması sırasında Hüseyin Aygün'e de cevap verdi ve "Kurtuluş Savaşımız sırasında etnik temizlik yaptık diye bir düşünce asla ve asla kabul edilemez. Kurtuluş savaşı kolay verilen bir savaş değil. Binbir yoksulluk içinde verdik o savaşı biz." dedi.

22.01.2013Gündem
Artık karne parası yok

Artık karne parası yok

2012-2013 eğitim öğretim yılında, kamuoyunda 4+4+4 olarak bilinen zorunlu kesintili eğitim sistemi kapsamında eğitim alan öğrencilerin karneleri de değişti. Okul yönetimleri, kesinlikle öğrencilerden veya ailelerinden karne parası talep edemeyecek. Eski karnelerde “Gazi” ünvanı ile anılan Atatürk, artık “Başöğretmen” olarak karnelerde yer alacak.

9.01.2013Gündem
Berenin uğuru

Beren'in uğuru

“İntikam”, ilk bölümüyle reyting listesinin zirvesine yerleşti. Dizi ekibi, ilk bölümü hep birlikte izledi.

9.01.2013Kelebek
İlk bölümü birlikte izlediler

İlk bölümü birlikte izlediler

Başrollerini Beren Saat, Nejat İşler ve Mert fırat'ın paylaştığı Kanal d'nin iddialı dizisi 'İntikam' seyirciyle buluştu.

4.01.2013Kelebek
Kılıçdaroğlundan yolsuzluk eleştirisi

Kılıçdaroğlu'ndan yolsuzluk eleştirisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Halkın oyuyla seçilmiş hiçbir milletvekili, terör örgütü mensuplarıyla kucaklaşmaz, kabul etmiyoruz, doğru da bulmuyoruz. Ama bir soruyu sormaktan kendimi alıkoyamıyorum. Bunlar Venezuela’da mı kucaklaştılar acaba? O ülkede Başbakan yok muydu?" dedi.

4.12.2012Gündem
Başbakanı TOKİ ile vurdu

Başbakan'ı TOKİ ile vurdu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis grup toplantısında Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın TOKİ'de dolandırıldıklarını itiraf ettiğini hatırlatarak, ''Başbakan Bakan’ı arıyor ve 'Yazılı metnin dışına çıkma. Dikkatli konuş' diyor. Sayın Bakan anladın mı şimdi devleti kime soydurduğuna'' dedi.

4.12.2012Gündem
Hangi yüzle 12 bin liralık hediye alınır

'Hangi yüzle 12 bin liralık hediye alınır'

Türkiye’de sık sık gündeme gelen milletvekillerinin 'etik' tartışmasında Meclis son noktayı koyacak. 4 partiden birer temsilcinin oluşturduğu Etik Komisyonu’nun düzenlemesinde "Milletvekilleri 12 bin lirayı aşan değere sahip hediyeler kabul edemeyecek" maddesi bulunuyor. Ancak bu rakam Amerika’da sadece 50 dolar (90 TL). Avrupa ülkelerinde de benzer rakamlar bulunuyor. Türkiye'de getirilen 12 bin TL sınırlaması ABD ve Avrupa'nın yaklaşık 133 katı...

3.12.2012Gündem
Org. Taşdeler: Andıçta parafım yok

Org. Taşdeler: Andıçta parafım yok

Ergenekon Davası’nda hakkında yakalama kararı bulunan YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler’in savunması, tedavi gördüğü Ankara GATA’ya video konferans sistemiyle bağlanılarak alındı. Taşdeler, İnternet Andıcı ile hiçbir ilgisinin bulunmadığını söyledi.

23.11.2012Gündem
Konfüçyüs Enstitüsü açıyor Çince’yi anaokulunda başlatıyor

Konfüçyüs Enstitüsü açıyor Çince’yi anaokulunda başlatıyor

OKAN Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Bekir Okan, Uluslararası Çin Dili Konseyi Ofisi (Hanban) ile yaptığı anlaşmayla kampüste Konfüçyüs Enstitüsü açacak. Ekonominin artık Doğu’ya kaydığını belirten Bekir Okan, “Türkiye’de şu anda büyük sermayeli 35 Çinli şirket var, bu şirketlerde çalışacak gençler yetiştirmeliyiz” dedi.

3.07.2012Ekonomi
Sahne Burhan Öcala emanet

Sahne Burhan Öcal'a emanet

Sahnede Burhan Öcal'ı görmek ve dinlemek isteyenler Temmuz ayında perküsyon ustası pek çok yerde sahne alıyor. İşte program...

26.06.2012Kelebek
Sadece doktorlara özel

Sadece doktorlara özel

BKM ekibinden Serhat Özcan, Ayberk Atilla, Pelinsu Pir, Oya Semerci, Can Kahraman, Celal Tak, Zeynep Coşkun ve Osman Karagöz, şubat ayından beri özel bir proje için il il dolaşıyorlar. Sanırım yaklaşık 11 il gezdiler.

22.03.2012Kelebek
Şikoku’nun 88 tapınağı

Şikoku’nun 88 tapınağı

Şikoku, Japonya’nın kurulduğu dört büyük adadan en küçüğü, ücrası. Esoterik Budizm’in ünlü mezhebi Shingon’un doğuş yeri. Yılda 100 bin Budist hacı adayı bu adaya geliyor, 88 tapınağı tavaf ediyor. 1200 kilometrelik rotada yürürken ruhlarının tekamül ettiğine inanıyorlar. Gezgin okurumuz Selman Arınç geçen ay gitti, izlenimlerini yazdı.

18.03.2012Seyahat
National Geographic Traveller China küçük bir hatayla İstanbulu tanıttı

National Geographic Traveller "China" küçük bir hatayla İstanbul'u tanıttı

Dünyanın en büyük kültür ve gezi dergilerinden "National Geographic Traveller" dergisinin Çin versiyonu farklı bakış ve görüşlerle İstanbul'u tanıtan 21 sayfalık ek yayımladı. Tanıtım ekinde yer alan bir çizimde ise küçük bir hata vardı. Çizimde, İstanbul yerine İzmir yazıyordu.

20.02.2012Gündem
2012 yılı son mu yoksa başlangıç mı

2012 yılı son mu yoksa başlangıç mı?

Mayalar için 2012 yılı zamanların sonu. Maya Kehanetleri'ne göre 22 Aralık 2012 tarihi dünya için çok önemli.

25.01.2012Astroloji
İste-İnan-Değiş / Ali Eşref Müezzinoğlu

İste-İnan-Değiş / Ali Eşref Müezzinoğlu

Hissettiğimizi mi düşünürüz, düşündüğümüzü mü hissederiz?

7.10.2011Kelebek

Yazar Sonuçları

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Öğrenim hayatımız boyunca, birçok öğretmenimiz olmuştur.

24.11.2013

Bunlar ne güzel çocuklar

Tanrım bana kitap dolu bir evle çiçek dolu bir bahçe ver demiş Konfüçyüs.

11.11.2013

Haşim’den sonra Frankfurt

HER Frankfurt dönüşümden sonra Ahmet Haşim’in ‘Frankfurt Seyahatnamesi’nden (1) bazı bölümleri yeniden okurum.

13.10.2013

Her vekile bir tane lazım

Paul Kelly’nin editörlüğünde uzman bir ekip tarafından hazırlanan Siyaset Kitabı, ‘büyük fikirleri kolayca anlayın’ dizisi altında hazırlanan, herkesin okuması gereken bir kitap

5.10.2013

Pastacının faturaları kâğıttanmış

Bu haftaki konumuz, 72 liralık bir şeker faturası için “vergi kaçakçısı” diye ceza mahkemesinde yargılanan ve Türkiye’yi terk etmeyi dahi düşünen bir pastacı ile ilgili.

29.06.2013

Dağın tepesine konan vagonlar

ÇOĞUNUZUN görmediği bu vagonlar, Birinci Dünya Savaşı’na katılan, tarihi Alman vagonları.

8.06.2013

GATA bizi yoruyor

Dün (önceki gün) annemle başımıza gelenleri size aktarmayı kendime bir borç bildim.

16.03.2013

Kar ve Ejderha

Ne kadar uzağa gitsen, o kadar az bilirsin… Lao Tzu

12.01.2013

Hangi yüzle 12 bin liralık hediye alınır?

HACI Oruç Silvan’da tek katlı, iki odalı bir evde, en büyüğü 11 yaşında 4 çocuğu ve karısıyla birlikte yaşıyordu.

2.12.2012

Cennete gidenler unutuldu mu

BU cennet farklı bir cennet!..

24.11.2012

Gezip görmek gibisi yok!

Ülkemizin her köşesini keşfetmenin, dünyadaki farklı coğrafyaları gezmenin, yeni kültürler, inanışlar, yaşam tarzları ve en önemlisi yeni lezzetleri keşfetmenin tadı hiçbir şeyde yok.

3.11.2012

Taliban sansürü

NOBEL fizik ödülü sahibi tek Müslüman olan Pakistanlı Abdus Selam bütün insanlığın yüz akıdır. Şimdi Sünnilik dışı bir mezhep olan Ahmedi topluluğuna mensup olduğu için ülkesinde ismi kitaplardan çıkarılıyormuş!

9.07.2012

Yakında misyoner pozisyonu dışında her şeye ‘yasak’ denilecek!

Bugün saat 16.00’da...
İzmir’de Cumhuriyet Meydanı’nda...

16.06.2012

AMK mizah, siz anlamıyorsunuz... Siz Londra’da “fcuk”dan hiç alışveriş yapmıyor musunuz?

Mehmet Gökmen Özdemir’i aradığımda toplantıdaydı, “Size birtakım sorular yöneltmek istiyorum” dedim, hatta soruları telefonda söyledim. “Birkaç saat içinde yazılı olarak cevap veririm, şu an müsait değilim” dedi. Bekledim. Yanıtlar aşağıdaki gibi geldi…

13.06.2012

IV. Asya Şiir Festivali cumartesi günü başlıyor

ÇİN-TÜRKİYE ŞİİR GÜNLERİ, 16 Haziran 2012 Cumartesi günü saat 10.00’da Harem Hotel’de açılış konuşmalarının ardından başlayacak.

13.06.2012

Pamukkale’yi sevmişiz Hierapolis’i unutmuşuz

BİR günlük bir Denizli turu... Ne kadar çok yazacak şey varmış; özellikle kültür ve inanç turizmi konusunda.

2.06.2012

Beklenti bir yaşama biçimi midir?

İSTANBUL’dan Antalya’ya uçakla gelirken, yanımda oturan kişiyle bir söyleşiye daldım.

17.03.2012

2012 yılı son mu yoksa başlangıç mı?

Mayalar için 2012 yılı zamanların sonu. Maya Kehanetleri'ne göre 22 Aralık 2012 tarihi dünya için çok önemli.

3.02.2012

Lan’gır lungur

“Bir günlük adalet...

60 yıllık ibadetten faziletlidir”

Hazreti Muhammed.

12.01.2012

Konfüçyus’a göre Türkiye’de afet yönetimi!

Van’da, görüldüğü gibi Türkiye’de afet yönetim sistemimiz maalesef yine çadıra dolandı! Bu durumda Konfüçyus’e bir danışayım dedim!

20.11.2011

Nikahsız yaşamanın teşvik ve parasal avantajı

BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç’ın, bir düğünde yaptığı konuşmada “Nikahsız yaşamayı teşvik ediyorlar” şeklindeki açıklaması, bu konuyu tekrar gündeme getirdi.

19.11.2011

Can sıkıntısı

İş hayatlarımızı oyuna çevirebilirsek can sıkıntımızı giderebiliriz. Bunun yolu da kendimize öğrenebileceğimiz, başarımızı ölçebileceğimiz ve hızlı geri bildirim alabileceğimiz işler seçmek. Ya da işimizi buna çevirmek...

16.11.2011