MENÜ

Konfüçyus

Konfüçyus ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Konfüçyus haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 400 Konfüçyus haberi bulunmuştur.

Konfüçyus Haberleri

Öğretmen olmak bir yaşam biçimidir

Öğretmen olmak bir yaşam biçimidir

Büyük İskender’in öğretmenlikle ilgili, “Babam beni gökten yere indirdi. Hocam beni yerden göğe yükseltti” şeklinde bir sözü var. Bu kadar önemli olan öğretmenlerle ilgili yakın zamanda bir saptama yapıldı. Geçtiğimiz günlerde bir akademisyen, “Öğretmenler odasında birinci gündem maddesinin öğrenci değil daha iyi bir ev, araba, tarla, bahçe olduğunu ve bu bakış açısının da sistemi mahvettiğini” söyledi.

30.01.2017Eğitim
Bahçeliden yeni başbakan açıklaması

Bahçeli'den yeni başbakan açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti'nin 22 Mayıs'ta aldığı kongre kararını değerlendirdi: Türkiye’nin düşük profilli bir Başbakan’la kaybedeceği bir saniyesi bile yoktur. AKP’nin 22 Mayıs Kongresinden sonra, terörle mücadele tavsayacak, Türkiye’nin zayıflaması ve boşluğa düşme ihtimali doğacaksa, düne kadar hükümete verdiğimiz fiili destek hukuki bir boyut alabilecek ve MHP her türlü sorumluluğu almaya hazır olduğunu kanıtlayacaktır

7.05.2016Gündem
Çinde hafta sonu izni iki buçuk güne çıkıyor

Çin'de hafta sonu izni iki buçuk güne çıkıyor

Çin'de çalışanların ailelerine daha çok vakit ayırabilmesi için hafta sonu tatili iki buçuk güne çıkıyor. Amaç, çalışanların aileleriyle daha fazla vakit geçirmesini sağlamak...

4.02.2016Dünya
Her girişimciye bir şeyler katacak alıntılar

Her girişimciye bir şeyler katacak alıntılar

Konfüçyüs hakkında bildiğim tek şey, çok iyi alıntılar yaptığı idi. Ve sabah hızlıca Wikipedia’ya bakmasaydım bu böyle kalmaya devam edecekti.

12.01.2016Kobi
Çinde iki bin yıllık altın sikke

Çin'de iki bin yıllık altın sikke

Eski bir hanedanlığa ait mezarlıkta yapılan arkeolojik kazılarda yaklaşık iki bin yıllık altın sikke bulundu.

17.11.2015Dünya
Neden çalışıyoruz

Neden çalışıyoruz?

Pek çokları gibi parayı amaç edinip, hep daha çok para kazanmak için mi, sosyal statü elde etmek için mi, bir fayda sağlamak için mi, yoksa çalışarak varolduğunuz için mi, siz neden çalışıyorsunuz?

Tembellik cesaret ister

Tembellik cesaret ister!

Bu başlık da neyin nesi diyebilir, çoğu zaman yaptığınız gibi tembelliği hiçe sayabilirsiniz. Oysa biraz ara vermenin, rahatlamanın sadece ağustos ayına özgü bir rehavetten çok daha anlamlı ve değerli olduğunu bilmelisiniz.

12.11.2015Hayat
Doğa kıyımına lavanta önlemi

Doğa kıyımına lavanta önlemi

BURDUR’da Lisinia Doğa Yaşam Alanı kurucusu Öztürk Sarıca, doğum yeri olan Fakir Baykurt’un köyü Akçaköy’de madencilerden önce davranarak, 670 dekar krom madeni yatağı bulunan araziyi kiralayıp lavanta, kekik ve adaçayı üretimine başladı.

28.06.2015Ekonomi
Hayallerdeki Vietnam: Hanoi

Hayallerdeki Vietnam: Hanoi

“Indochina”, yani Hindiçin, Hindistan ile Çin arasında kalan tüm Güney Doğu Asya bölgesini tarif eden coğrafi bir tanımdır. Ancak böyle basit bir açıklamaya sahip “Indochina” kelimesi günümüzde, ben dahil, bir çok insana romantik bir çağda kalmış, egzotik hayaller çağrıştırmaya devam ediyor...

7.04.2015Seyahat
CHPli Koç Ak Partiye yüklendi

CHP'li Koç Ak Parti'ye yüklendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'in Çeşme İlçesi'nde sağlık çalışanlarıyla toplantı yaptı. Toplantı sürerken gündemi değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü Haluk Koç, dolardaki yükselişe dikkat çekip, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na seslenerek, "Dünya konjonktürü, FED, ABD verileri doların yükselişini işaret ediyor. Ama önce sen saray sakinini bir sustur. Konuştukça yangına benzin döken bir cumhurbaşkanı var. Bir gün de sus kardeşim ya. Şehit cenazesi kalkarken bile saygısızlık gösterip eşzamanlı konuşma alışkanlığını sürdüren bir cumhurbaşkanı var" dedi.

8.03.2015Ege
Papa’dan Noel mesajı: Çok fazla gözyaşı var

Papa’dan Noel mesajı: Çok fazla gözyaşı var

Katolik dünyasının dini lideri Papa Francesco, Noel nedeniyle önceki akşam bir ayine başkanlık ederken dün sabah da Aziz Petrus Meydanı’nda toplananlara seslendi.

25.12.2014Dünya
Kadın-erkek eşitliği fıtrata ters

Kadın-erkek eşitliği fıtrata ters

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kadınların ihtiyacının eşitlikten ziyade eşdeğer olabilmek olduğunu belirterek, “Kadın ile erkeği eşit konuma getiremezsiniz. O fıtrata terstir. Çünkü fıtratları farklıdır. İş hayatında hamile bir kadını erkek ile aynı şartlara tabi tutamazsınız. Çocuğunu emzirmek zorunda olan bir anneyi bu tür yükümlülükleri olmayan bir erkekle eşit konuma getiremezsiniz” dedi.

24.11.2014Gündem
Metin uzaktan akrabam gibi

Metin uzaktan akrabam gibi

Şevval Sam, “Toprağın Kokusu” konserlerinin ikincisini 27 Eylül’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda verecek. Şevval’le konser öncesi oturduk, aşkı, evliliği, anne olmayı, müziği ve hayatı konuştuk...

7.09.2014Magazin
Haşim Kılıçın açıklamalarına tepkiler

Haşim Kılıç'ın açıklamalarına tepkiler

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın sert açıklamalarına siyasiler de sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan tepki gösterdi.

25.04.2014Gündem
Bahçeli: Ambargo sürse de...

Bahçeli: 'Ambargo sürse de...'

MHP lideri Bahçeli; "Arife gününde yalan söyleyenlerin bayram gününde utanacağını ve kaybedeceğini unutmayalım" dedi.

29.03.2014Gündem
36 saatte Şanghay

36 saatte Şanghay

Diğer şehirlerde inşaatı yıllar süren yapılar Şanghay’da bir gecede yükseliveriyor. 10 yıl önce sadece dört metro hattı vardı. Şimdi bir düzineden fazla. En yüksek binası, bankaların yoğunlaştığı Pudong semtindeki Jin Mao Tower birkaç yılda bu titrini devretmek zorunda kaldı.

8.12.2013Seyahat

Yazar Sonuçları

Yetiş Ayşe

Yetiş Ayşe’ye el uzatabilmek için koşan kanatsız yardım melekleri her hafta olduğu gibi geçen hafta yine harikalar yarattınız…

26.06.2016

Din korunmak ister

KURAN uzun ve kutsal bir metin, tam 6666 ayet.

23.04.2016

Mış gibi yapmanın erdemi

Bize hep dediler ki, kendin nasılsan öyle davran, mış gibi yapma.

10.04.2016

“Kıyamet”e doğru, imalâtı durdurulan adamlar…

Doğan Kitap’ın, “Söyleşi” dizisinden bir yapıt…

4.02.2016

Sınav sorularından Atatürk’ü çıkardılar

ANKARA’da CHP kurultayında sendikacı bir grup ile konuşurken, ‘MEB’in son yaptığı Atatürk düşmanlığını duydunuz mu’ dediler.

19.01.2016

2016’da sizi neler bekliyor (2016'da Terazi burcu)

Terazi burcunda doğanları 2016 yılı boyunca neler bekliyor?

19.12.2015

Unutmamalı

ÖNCEKİ yazımda bir dede-torun hikayesi anlatmıştım.

30.11.2015

Herkesin yazmayacağı kitaplar

İpekböceğinin hikâyesini merak ediyor musunuz? O zaman Dr. Ömer Yağlıdere’nin iki dilde basılan kitabını okumalısınız.

18.09.2015

Türkiye’nin geleceği ve koalisyon tartışmaları

YARIN AKP ve CHP liderleri nihai bir karar için bir araya geliyor. Bu süreci siyaset sosyoloğu Serdar Taşçı hoca ile konuşuyoruz:

8.08.2015

Rengarenk kepenkler

İstanbul aşığı biri olarak, güzel havaları hiç kaçırmam. Fırsat buldukça gezerim cadde cadde, sokak sokak...

11.07.2015

Seven ne yapmaz

İlişkilerde ne kadar kavga var son dönemde...

23.05.2015

Şişirilen balon!

BARTU Soral’ın yeni kitabı ‘Tünelin Sonu Kriz’, Destek Yayınları’ndan çıktı.

19.02.2015

‘Anayasa Teorisi’

ANAYASA Mahkemesi’nin yeni başkanı Sayın Zühtü Arslan’ın görüşleri nedir? Hukuk devleti, iktidar, tarafsızlık gibi konularda ne düşünüyor?

11.02.2015

Gusel Turkcem

Bugün sizlerle çok önemli bir mektup paylaşacağım. Mektup Adana'dan geliyor. Yaşı küçük, ama düşünceleri büyük bir öğrenci tarafından kaleme alınmış. Bize büyük bir tehlikeyi haber veriyor.

21.01.2015

2015 burç yorumları

Terazi burcunda doğanları 2015 yılı boyunca neler bekliyor? Aşk, iş ve sosyal hayatlarında ne gibi gelişmeler olacak? Dikkatli olmaları gereken dönemler hangileri? Hepsi bu yazıda...

20.12.2014

Buruk sevinç

ATATÜRK Gençliğinin, sabırlı, dirençli, onurlu sembolleri olan yüzlerce yurtsever asker, nasıl akıl almaz iftiralarla dalga dalga mesleklerinden, ailelerinden koparılıp vatanlarında tutsak edildi iseler, şimdi de kademeli olarak özgürlüklerine kavuşuyorlar çok şükür. "Basra harab olduktan sonra" diye hayıflananlar da olabilir. "Zararın neresinden dönülse kârdır" diye teselli bulanlar da... İkisinde de haklılık payı var elbette.

21.06.2014

‘Ayarlanmış’ ihale

TOPRAK Mahsulleri Ofisi, geçen hafta 100 bin ton tutarında yemlik arpa ihalesi açtı. Davetiyeler gönderilerek teklifler beklenmeye başlandı; ihale de 4 Mart’ta yapılacak.

25.02.2014

CHP’de hiçbir şey gizli kalmaz

CHP Genel Merkezi kaynaklı, 5’li komisyonun aday adayı üzerindeki çalışmaları etrafında gelişen tartışmalar giderek büyüyor...

1.02.2014

Strateji mi?

Terbiyesizliğin stratejisi yoktur.

12.12.2013

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Öğrenim hayatımız boyunca, birçok öğretmenimiz olmuştur.

24.11.2013

Bunlar ne güzel çocuklar

Tanrım bana kitap dolu bir evle çiçek dolu bir bahçe ver demiş Konfüçyüs.

11.11.2013