MENÜ

Konfüçyüs Enstitüsü

Konfüçyüs Enstitüsü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Konfüçyüs Enstitüsü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 39 Konfüçyüs Enstitüsü haberi bulunmuştur.

Konfüçyüs Enstitüsü Haberleri

İstanbula ilk Konfüçyüs sınıfı

İstanbul'a ilk Konfüçyüs sınıfı

Çince'yi dünyada yaygınlaştırmayı amaçlayan Konfüçyüs sınıflarından biri gelecek yıl İstanbul'da açılacak.

7.12.2007Eğitim
Boğaziçide Konfüçyüs Enstitüsü

Boğaziçi'de 'Konfüçyüs Enstitüsü'

Türkiye’de Çin dili ve kültürünün daha iyi tanınması amacıyla İstanbul Boğaziçi Üniversitesi’nde ünlü Çin düşünür ve felsefeci Konfüçyüs adına taşıyan bir enstitü kurulacak.

19.03.2008Eğitim
Avatara karşı Konfüçyus

Avatar'a karşı Konfüçyus

Hong Kong'un megastarı sinema oyuncusu Chow Yun-fat, başrolünü oynadığı "Konfüçyüs"ün "Avatar" kadar başarılı bir film olacağını söyledi.

14.01.2010Gündem
Avatara karşı Konfüçyus

Avatar'a karşı Konfüçyus

Hong Kong'un megastarı sinema oyuncusu Chow Yun-fat, başrolünü oynadığı "Konfüçyüs"ün "Avatar" kadar başarılı bir film olacağını söyledi.

15.01.2010Gündem
Çince okuyan öğrencilere Ar-Ge merkezi piyangosu

Çince okuyan öğrencilere Ar-Ge merkezi piyangosu

Okan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Bekir Okan, “Sanayi ile yakın işbirliği stratejimiz meyvelerini vermeye başladı. Çinli telekom devi Huawei üniversitemizle işbirliği içinde bir Ar-Ge merkezi kuracak, Çince mütercim tercümanlık okuyan ne kadar öğrenci varsa işe almak istiyor” dedi.

16.07.2010Ekonomi
Sahne Burhan Öcala emanet

Sahne Burhan Öcal'a emanet

Sahnede Burhan Öcal'ı görmek ve dinlemek isteyenler Temmuz ayında perküsyon ustası pek çok yerde sahne alıyor. İşte program...

26.06.2012Kelebek
Konfüçyüs Enstitüsü açıyor Çince’yi anaokulunda başlatıyor

Konfüçyüs Enstitüsü açıyor Çince’yi anaokulunda başlatıyor

OKAN Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Bekir Okan, Uluslararası Çin Dili Konseyi Ofisi (Hanban) ile yaptığı anlaşmayla kampüste Konfüçyüs Enstitüsü açacak. Ekonominin artık Doğu’ya kaydığını belirten Bekir Okan, “Türkiye’de şu anda büyük sermayeli 35 Çinli şirket var, bu şirketlerde çalışacak gençler yetiştirmeliyiz” dedi.

3.07.2012Ekonomi
Artık karne parası yok

Artık karne parası yok

2012-2013 eğitim öğretim yılında, kamuoyunda 4+4+4 olarak bilinen zorunlu kesintili eğitim sistemi kapsamında eğitim alan öğrencilerin karneleri de değişti. Okul yönetimleri, kesinlikle öğrencilerden veya ailelerinden karne parası talep edemeyecek. Eski karnelerde “Gazi” ünvanı ile anılan Atatürk, artık “Başöğretmen” olarak karnelerde yer alacak.

9.01.2013Gündem
Çin’de, Mevlana Düşünce Kulübü kurulacak

Çin’de, Mevlana Düşünce Kulübü kurulacak

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ile Çin'in Dalian Nationalities Üniversitesi (DNU) arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Çin’de Mevlana Düşünce Kulübü’nün kurulması planlanıyor.

9.05.2013Eğitim
Lisede Çince eğitimi başlıyor

Lisede Çince eğitimi başlıyor

TÜBİTAK'ın pilot okulu olarak faaliyet gösteren Ayrancı Anadolu Lisesi, 2013-2014 döneminden itibaren Çince eğitim verecek.

17.05.2013Eğitim
Çin Başbakan Yardımcısı’ndan Boğaziçi’ne ziyaret

Çin Başbakan Yardımcısı’ndan Boğaziçi’ne ziyaret

Çin Halk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Liu Yandong, Boğaziçi Üniversitesi’ni ziyaret etti.

19.04.2017Eğitim
Yeditepe Üniversitesi Konfüçyüs Enstitüsü açıldı

Yeditepe Üniversitesi Konfüçyüs Enstitüsü açıldı

Yeditepe Üniversitesi, Türkiye’nin dördüncü Konfüçyüs Enstitüsü’nün açılışını, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi YU Hongyang ile Yeditepe Üniversitesi Kurucu ve Onursal Başkanı Bedrettin Dalan’ın katılımıyla yaptı.

29.09.2017Kampüs
ICBCden yeni TL planı

ICBC'den yeni TL planı

ICBC Türkiye Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Xu Keen yeni fiyat verme sistemini yakında hayata geçireceklerini belirtti.

4.11.2017Ekonomi
Okulda ‘Çince Festivali’

Okulda ‘Çince Festivali’

İstanbul’da bir okul ve vakıf üniversitesi işbirliğiyle ‘İkinci Geleneksel Çin Kültürü ve Çince Festivali’ düzenlendi.

7.01.2018Eğitim
Konfüçyüs Enstitüsü’nde ‘Çin Yeni Yılı’ kutlaması

Konfüçyüs Enstitüsü’nde ‘Çin Yeni Yılı’ kutlaması

Boğaziçi Üniversitesi Konfüçyüs Enstitüsü, 2018 Çin Yeni Yılı’nı kutlamak için 11 Şubat Pazar günü bir etkinlik düzenliyor.

9.02.2018Eğitim
Çin Yeni Yılı, Boğaziçi’nde kutlandı

Çin Yeni Yılı, Boğaziçi’nde kutlandı

Çin Yeni Yılı, Boğaziçi Üniversitesi Konfüçyus Enstitüsü tarafından düzenlenen bir programla kutlandı. Kutlamada Çince ve Türkçe şarkılar seslendirildi.

13.02.2018Eğitim
Türk öğrencilerin Çinli öğretmeni

Türk öğrencilerin Çinli öğretmeni

Song Chunju, yaklaşık 15 yıldır Türkiye’de üniversite öğrencilerine Çince öğretiyor. Hiç Türkçe ve İngilizce bilmemesine rağmen gençlerle çok iyi ilişkiler kuran tecrübeli öğretmen, derslerinde bu dili espiri ve taklitlerle anlatıyor. Türk öğrencilerin Doğu Asya’dakiler kadar disiplinli olmadığını, bu nedenle başlarda biraz zorlandığını anlatan Chunju, “Ama zamanla Türk öğrencilere alıştım, şu ana kadar onlarca öğrencim mezun oldu, gururluyum” diyor.

8.02.2019Eğitim
Huntington haklı mı çıkıyor

Huntington haklı mı çıkıyor

ABD'ye yönelik terör saldırıları, Amerikalı ünlü siyaset bilimci Samuel Huntington'un 21. yüzyıl için öngördüğü ‘‘medeniyetler çatışması’’ tezini yeniden gündeme getirdi.

15.09.2001Gündem
Çelik: Türkiye, korsan yayın cenneti oldu

Çelik: Türkiye, korsan yayın cenneti oldu

Kültür Bakanı Hüseyin Çelik, kitap, CD, kaset ve DVD'de korsanla mücadele kampanyası başlattı. Çelik, ‘‘Telif hakları ihlalleli nedeniyle Türkiye korsan yayın cenneti haline geldi’’ dedi.

24.01.2003Ekonomi
ODTÜ Asyayı çalışacak

ODTÜ "Asya"yı çalışacak

ODTÜ'de, Asya ülkeleri konusunda uzman yetiştirmek, Doğu ve Güney Asya bölgelerinin Türkiye'de daha iyi tanınmasına katkıda bulunmak ve bu bölgelerde meydana gelen değişimleri yakından izlemek amacıyla “Asya Çalışmaları Programı” açıldı.

26.08.2008Gündem
Zencefil suyunun faydaları saymakla bitmiyor

Zencefil suyunun faydaları saymakla bitmiyor!

Zencefil, faydaları ile alternatif tıbbın başlı başına en önemli değerleri arasında yer alıyor. Halk arasında sıkça uygulanan ballı zencefil tarifi, grip ve öksürük gibi rahatsızlıklarda aktif rol oynuyor. Sindirim sorunları ve mide bulantısında da çözüm odaklı kullanılan zencefil, iltihaplarla verilen savaşta önemli rol oynuyor. Tıp dünyasının zencefilin faydaları üzerine yaptığı çalışmalar, bu bitkinin insan sağlığı üzerinde ne denli bir direnç sahibi olduğunu kanıtlıyor. İşte, birçok kullanım yöntemi olan zencefilin faydaları ve bu bitki ile yapılan tarifler hakkında pratik öneriler

24.02.2018Sağlık

Yazar Sonuçları

Ucuz politikaya karşıyım

ÇEVRE Bakanı’nın, elinde bir ses ölçüm cihazıyla, gazetecilere gösteri yapmak amacıyla bir tekneye binip, Boğaz’daki gece kulüplerinin önünde ses ölçümü yapmasını eleştirmiştim.

22.06.2009

IV. Asya Şiir Festivali cumartesi günü başlıyor

ÇİN-TÜRKİYE ŞİİR GÜNLERİ, 16 Haziran 2012 Cumartesi günü saat 10.00’da Harem Hotel’de açılış konuşmalarının ardından başlayacak.

13.06.2012

Seni romantik Türkiye’ye götürmek istiyorum sevgilim…

Yaklaşık 5 ay önce çıkan bir albümde yer alan Xiaozhang’in seslendirdiği parça Çin’de en popüler şarkılar arasına girdi. Çin’deki sosyal platformlardan milyonlarca kez paylaşılan şarkının nakaratında sevgiliye hitaben ‘Seni romantik Türkiye’ye götürmek istiyorum’ sözleri geçiyor. Çin’de bu yıl Türkiye turizm yılı ve parça inanılmaz bir tanıtım fırsatı yaratmış durumda.

4.03.2018