MENÜ

Kombi

Kombi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kombi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kombi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.100 Kombi haberi bulunmuştur.

Kombi Haberleri

15 adımda doğalgaz faturası nasıl düşer

15 adımda doğalgaz faturası nasıl düşer?

Küçük ama etkili önlemlerle enerji kaynaklarını verimli kullanan tüketiciler, doğalgaz faturasında yüzde 20 tasarruf sağlayabiliyor. Ankara’da yaklaşık 2 milyon aboneye doğalgaz dağıtım hizmeti sunan Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ (Başkentgaz), enerji tasarrufu yapılabilecek etkili uygulamalar hakkında tüketicileri bilgilendiriyor. Başkentgaz Makine Mühendisi Taha Kayapınar, konutlarda doğalgaz kullanımında basit yöntemlerin uygulanmasıyla enerji tasarrufu sağlanabileceğini ifade etti.

14.01.2020Ekonomi
Yüksek faturadan kurtulmak için bunlara dikkat edin

Yüksek faturadan kurtulmak için bunlara dikkat edin!

Enerji Verimliliği Derneği Başkanı Murat Kalsın "Sadece kış döneminde yalıtımı yapılan ve ısı ölçüm cihazı kullanılan evlerde, 5 yılda daire başına 2500 liranın üzerinde tasarruf sağlanabilir" dedi.

11.01.2020Enerji
Faturaları düşürecek ‘zekâ’

Faturaları düşürecek ‘zekâ’

GÜNLÜK hayatın sorunsuz işlemesi için enerjide kesintisiz bir üretim gerekirken, tüketiciler de kendi ceplerini düşünüyor.

3.01.2020Ekonomi
Doğal gaz abone bağlantı bedeli belli oldu

Doğal gaz abone bağlantı bedeli belli oldu

Doğal gaz dağıtım şirketleri tarafından 2020'de uygulanacak abone bağlantı bedeli 656 lira 70 kuruş oldu.

29.12.2019Ekonomi
İhracat desteğiyle cirosunu artırdı

İhracat desteğiyle cirosunu artırdı

Isıtma ve soğutma sistemleri alanında dünya genelinde küçülme varken ihracat kalemleriyle büyüme yaşayanlar da bulunuyor.

24.12.2019Ekonomi
Kiralık kombi dönemi yakında

Kiralık kombi dönemi yakında

İklim değişikliğinin olumsuz etkilerinin giderek daha fazla hissedilmesi, şirketlerin sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarına da hız kazandırıyor.

19.12.2019Ekonomi
Detaylarda Boğulmanızın Nedeni: Ayrıntı Hastalığı

Detaylarda Boğulmanızın Nedeni: Ayrıntı Hastalığı

Bazı insanların işleri bitmek bilmez. O kadar titizdirler, ayrıntılarla o kadar çok ilgilenirler ki giyinmeleri, soyunmaları, yüzlerini yıkamaları, evden çıkmaları saatler sürebilir. Her yere genellikle geç kalırlar. Ayrıntıya kapılıp gitmek onların hayatlarının ana parçasıdır. İşte bu kişilerde ayrıntı hastalığı ya da obsesif yavaşlık vardır. Nörolog Mehmet Yavuz, ayrıntılı hastalığının bilinmeyenlerini anlatıyor.

Sağlık Bakanlığından karbonmonoksit zehirlenmesi uyarıları

Sağlık Bakanlığı'ndan karbonmonoksit zehirlenmesi uyarıları

Sağlık Bakanlığı'nca, kış mevsiminde yaşanan "karbonmonoksit zehirlenmeleri" konusunda vatandaşlara uyarı ve tavsiyelerde bulunuldu.

13.12.2019Gündem
Milletvekili ‘doğalgaz ısıtmıyor’ dedi araştırdık...

Milletvekili ‘doğalgaz ısıtmıyor’ dedi araştırdık...

CHP 26. dönem Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer doğalgazın ısıtmadığı tartışması başlattı.

13.12.2019Ekonomi
Nüfus cüzdanında ağabey... Ticaret  hayatında tokatçı

Nüfus cüzdanında ağabey... Ticaret hayatında tokatçı

Yurtdışında 40 yıldır yaşayan kardeşinin kimliğini kullanan Necati Yıldız, şirket kurarak piyasayı dolandırdı. Durumdan tesadüfen haberdar olan Mustafa Yıldız, ağabeyinden şikâyetçi oldu. Kardeşlerden birinin şikâyetçi, diğerinin sanık olduğu davada 13 yıl hapis cezası çıktı.

9.12.2019Gündem
TSK için üretilen kamuflajları çalmışlardı Böyle yakalandılar

TSK için üretilen kamuflajları çalmışlardı! Böyle yakalandılar

Bursa'da Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) için üretilen yaklaşık 1 milyon lira değerinde nano teknoloji kamuflajların çalınması üzerine harekete geçen İl Jandarma Komutanlığı ve MİT Bölge Başkanlığı ekipleri, 4 şüpheliyi malzemeler ile birlikte yakaladı.

6.12.2019Gündem
Eş katili sanık, suç aleti silahı satmak için yanına aldığını öne sürdü

Eş katili sanık, suç aleti silahı satmak için yanına aldığını öne sürdü

KAYSERİ'de tartıştığı eşi Gizem Vural Dik'i (27) tabancayla başından vurarak öldüren Mehmet Dik'in (32), ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanmasına başlandı. Sanık, eşiyle iş ve para yüzünden tartıştıklarını, suç aleti silahı da taşınma masraflarını karşılamak amacıyla satmak için yanına aldığını öne sürdü.

5.12.2019Gündem
Avrupa’nın kombisi Türkiye’den

Avrupa’nın kombisi Türkiye’den

İklimlendirme sektöründeki yatırımlarına devam eden Baymak, KRC Proje ile Ataşehir’de bir showroom açılışı gerçekleştirdi. Bu deneyim merkezinde tasarruflu ve çevreci ürünler sergilenecek.

2.12.2019Ekonomi
Yoğun ilgi kargoyu çökertti

Yoğun ilgi kargoyu çökertti

Alışveriş çılgınlığı Kara Cuma (Black Friday) e-ticaret ve perakende de büyük bir yoğunluk yarattı. Çok sayıda e-ticaret platformu ve marka büyük indirimleri yapmak için 29 Kasım Cuma tarihini beklemezken indirimleri bir hafta öncesinden başlattı.

29.11.2019Ekonomi
Evi ısınmayanlar dikkat Küçük ayarlamayla sorun çözülüyor

Evi ısınmayanlar dikkat! Küçük ayarlamayla sorun çözülüyor

Bazı kombili evlerde ısınma sorunu ortaya çıkıyor. Kombiye uzak olan peteklerin ısılarında düşüş olması hem yakıt sarfiyatını artırıyor hem de ev içindeki konforu azaltıyor.

26.11.2019Ekonomi
Kombili evi olanlar dikkat Bunları yaparsanız...

Kombili evi olanlar dikkat! Bunları yaparsanız...

Soğukların başlamasıyla birlikte doğal gaz tüketiminde artış meydana geldi. Daha az enerjiyle daha fazla ısı elde etmek için yapılması gerekenler var.

25.11.2019Ekonomi
Türkiye’de büyümeye devam edecek

Türkiye’de büyümeye devam edecek

Türkiye25’inci yaşını kutlayan iklimlendirme çözümleri üreticisi Viessmann Group’un CEO’su Maximilian Viessmann, “Türkiye’deki 25 yılımız sadece bir başlangıç. Türkiye’de değer üretmeye ve yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

14.11.2019Ekonomi
Kan donduran olay Kendini böyle savundu

Kan donduran olay! Kendini böyle savundu

KAYSERİ'de, tartıştığı eşi Gizem Vural Dik'i (27) tabancayla başından vurarak öldürdüğü suçlamasıyla tutuklanan Mehmet Dik (32) hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Mehmet Dik, eşi ile taşınacakları evle ilgili maddi sorunlar nedeniyle tartıştıklarını söyleyerek, "Beni aldattığını da düşünüyordum. Ancak, net bir bilgi sahibi değildim. Bana hakaret etti. Taşınacağımız eve kombi alabilmek için silahımı satacaktım. Gizem, silahı elimde görünce, 'Beni mi öldüreceksin?' dedi, tartıştık.'' dedi

9.11.2019Gündem
EPDK Başkanı Yılmaz: Üreticilerimiz, Avrupanın 7 ülkesine ihracat yapıyor

EPDK Başkanı Yılmaz: Üreticilerimiz, Avrupa'nın 7 ülkesine ihracat yapıyor

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, "Bugün doğal gaz sektöründe kullanılan malzemenin yüzde 95'inden fazlasını yerli olarak üretebiliyoruz. İthal malzemenin başka bir katma değer oluşturmasına verilebilecek en iyi örneklerden birine doğal gaz sektörümüzde şahit olduk. Güneş panellerindeki hücreleri üreten birçok firmamız var. Üreticilerimiz, Avrupa'nın 7 ülkesine ihracat yapıyor. Yenilenebilir ve yerli kaynaklardan yüzde 65'lere varan bir üretimimiz oldu" açıklamasında bulundu.

6.11.2019Ekonomi
Yer Karabük... Çinli turistler hastaneye kaldırıldı

Yer Karabük... Çinli turistler hastaneye kaldırıldı

KARABÜK'ün Safranbolu ilçesinde tarihi otelde kalan 12 Çinli turist ile turistlerin rehberliğini yapan bir Uygur Türkü kombiden sızan karbonmonoksit gazından zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

5.11.2019Gündem
Çok önemli uyarı Kombi bakımında dolandırıcılığa dikkat

Çok önemli uyarı! Kombi bakımında dolandırıcılığa dikkat

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla kombi bakım döneminin başladığını belirten yetkililer, vatandaşları, bakım yaptırırken parasından ve kombisinden olmaması konusunda uyarıyor. Dernek yetkilileri, bazı fırsatçıların vatandaşları arayıp kendilerini "yetkili kombi bakım servisi" olarak tanıttığını veya internete bu şekilde ilan verdiğini, bu kişilerin yedek parçaları pahalıya sattığını ve yüksek bakım ücreti aldığını vurguluyor.

5.11.2019Ekonomi
EPDK başkanı güzel haberi verdi: Yeni model için çalışmalar başladı

EPDK başkanı güzel haberi verdi: Yeni model için çalışmalar başladı!

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, "Kombi fiyatıyla birlikte 8-10 bin lirayı bulan iç tesisat dönüşüm maliyetinin kolay ödenebilmesi için bazı çalışmalar yapıyoruz. Kapısının önüne doğal gaz şebekesi ulaşmasına rağmen henüz doğal gaz abonesi olmamış yaklaşık 3 milyon civarında potansiyel abonemiz var. Dağıtım şirketlerimiz ve bankalarımız aracılığıyla düşük faizli ve uzun vadeli geri ödemeli finansman modelleri üzerinde duruyoruz" açıklamasında bulundu.

18.10.2019Ekonomi
İGDAŞtan kombi ve baca temizliği uyarısı

İGDAŞ'tan kombi ve baca temizliği uyarısı

İGDAŞ, hem güvenlik hem de enerji tasarrufu için kombi, şofben, baca ve soba gibi cihazların bakımlarının bir an önce yapılması gerektiği uyarısında bulundu.

9.10.2019Gündem
Türk mühendisler dünyayı ısıtıyor

Türk mühendisler dünyayı ısıtıyor!

Baymak yeni ürünleriyle tüm dünyayı ısıtmaya aday. 30 Türk mühendisin geliştirdiği kombinin büyük beğeni topladığını söyleyen Baymak CEO’su Ender Çolak, “Almanya’nın boyler ihtiyacı ve Fransa’nın kazan tedarikini sağlıyoruz. Rusya başta olmak üzere Doğu Bloku ülkelerindeki kombi üretimlerinin bir kısmını Tepeören’de üretmeye başladık. Ayrıca ABD için de boyler üretiyoruz” dedi.

5.10.2019Ekonomi
Avcılarda ağır hasarlı binaya 20 yıl sonra mühür ve tahliye

Avcılar'da 'ağır hasarlı' binaya 20 yıl sonra mühür ve tahliye

Marmara Bölgesi’ni vuran 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi sırasında ağır hasarlı olduğu tespit edilen Avcılar’daki bina, 20 yıl sonra tahliye edilerek mühürlendi, yıkılmasına karar verildi. Bina sakinleri, güçlendirme yaptıkları yapının sağlam olduğunu öne sürerken, belediye ağır hasarlı binalarda güçlendirmenin teknik olarak mümkün olmadığını bildirdi.

4.10.2019Gündem
79 bin hektarlık alan ekonomiye kazandırıldı

79 bin hektarlık alan ekonomiye kazandırıldı

FAO Sürdürülebilir Arazi Yönetimi ve İklim Dostu Tarım Projesi Koordinatörü Fatma Güngör, "Proje kapsamında Konya-Karaman havzasında 37 bin hektar tarım alanı, 25 bin hektar orman alanı ve 17 bin hektar zarar görmüş mera alanı rehabilite edildi" açıklamasında bulundu.

23.09.2019Ekonomi
İtiraz: Hesap hatası var

İtiraz: Hesap hatası var

Ev sahibi Pınar Arslantürk 1985 doğumlu. Dairenin satın alınması 2004’te.Mahkemenin beraat gerekçesinin aksine satış tarihinde sanık 19 yaşında.

26.08.2019Gündem
Kutulara tahta koyup klima diye satmış

Kutulara tahta koyup klima diye satmış

İSTANBUL'da klima ve kombi kutularının içine tahta koyarak "spot mal" diye müşterilerine toptan olarak sattığı iddiasıyla aranan Mutlu Yaşar S.(43) polis tarafından yakalandı. Şüphelinin toptan verdiği kutuları "Açarsanız Garantisi bozulur" diyerek kontrol edilmesini engellediği belirtildi. Şüphelinin 5 mağdura piyasa 1 milyon 400 bin lira değerinde 620 kutu kombi ve klima sattığı öğrenildi.

16.07.2019Gündem
Omzunda kombi ile polise yakalandı

Omzunda kombi ile polise yakalandı

Güven Timleri, Esenyurt'ta durumundan şüphelendiği şahsı, hırsızlık yaptıktan sonra çaldığı kombi ile kaçarken yakaladı. Tutuklanan şahsın yakalanma anı da saniye saniye kameraya yansıdı.

7.04.2019Haber
İlginç anlar Omzunda kombi ile polise yakalandı

İlginç anlar! Omzunda kombi ile polise yakalandı

Güven Timleri, Esenyurt'ta durumundan şüphelendiği şahsı, hırsızlık yaptıktan sonra çaldığı kombi ile kaçarken yakaladı. Tutuklanan zanlının yakalanma anı da saniye saniye kameraya yansıdı.

7.04.2019Gündem
Çaldığını ver affedeyim

'Çaldığını ver affedeyim!'

Yapımcı ve yönetmen Gani Müjde’nin Kağıthane’deki beş katlı binasına hırsız girdi, boş dairelerdeki kombi ve bataryaları çaldı. Müjde, yakalanıp cezaevine konulan hırsıza “Eğer 4.500 liralık zararımı iade ederse onu affederim’ dedi.

24.03.2019Magazin
Nwakaeme: Bu kadar yetenekli futbolcular görmedim

Nwakaeme: Bu kadar yetenekli futbolcular görmedim

Trabzonspor'un Nijeryalı futbolcusu Anthony Nwakaeme, takım arkadaşları Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür'ü övdü.

8.03.2019Futbol
Enerjide öncelik tasarruf olmalı

Enerjide öncelik tasarruf olmalı

Türkiye'nin enerjide hedeflediği tasarrufa bir türlü ulaşamadığını söyleyen Baymak CEO’su Ender Çolak, bu konuda gerçekten işe yarar sonuçların elde edilmesi için toplumun her kesimin tasarruf bilincine sahip olması gerektiğini söyledi.

11.01.2019Ekonomi
Son dakika... İGDAŞtan önemli uyarı

Son dakika... İGDAŞ'tan önemli uyarı

İGDAŞ, İstanbul'da kuvvetli lodosun etkili olacağını ve rüzgarın etkisi ile oluşabilecek baca gazı zehirlenmelerine karşı bacalı doğal gaz cihazı kullanıcılarının, cihazlarını kullanırken dikkatli olmaları gerektiği uyarısında bulundu.

10.01.2019Gündem
Bomba gibi patladı Her şeyimiz yandı, şikayetçiyim

Bomba gibi patladı! 'Her şeyimiz yandı, şikayetçiyim'

Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde, binanın ikinci katındaki balkonda kombinin patlamasıyla yangın çıktı. Ev sahibi Sercan Şahin, 2 yaşındaki kızı Serra Sina ile son anda dışarı çıkarak canlarını kurtarırken, alevler itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

8.01.2019Gündem
Sular kesikken kombi çalışır mı

Sular kesikken kombi çalışır mı?

Arıza ya da çeşitli durumlarda karşı karşıya kalınan su kesintisi, kış aylarında 'Sular kesikken kombi çalışır mı?' sorusunu gündeme getirdi. Doğalgaz, elektrik ve su üçlüsünün bir araya gelmesi ile konut ve iş yerlerinde ısınma imkanı sağlayan kombi, belirli hata kodlarında çalışma prensibini karşılamayabilmektedir. Peki, sular kesikken kombi çalışır mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

8.01.2019Gündem
Para aldılar ama tamir etmediler

Para aldılar ama tamir etmediler

İstanbul'da yetkili servis kılığına girip kombiyi tamir ettiklerini söyleyen sahtekarlar, paraları aldıktan sonra kayıplara karıştılar. Sahtekarlar birçok insanı dolandırmışlar.

3.01.2019Haber
Ucuz kombi için çözüm yerli üretim

Ucuz kombi için çözüm yerli üretim

Enerji Bakanı Fatih Dönmez’in kombi ve radyatör üreticilerine "fiyat indirin” çağrısına sektörde dünyanın önde gelen üreticilerinden olan Sanica’dan destek geldi.

23.12.2018Ekonomi
MEB, tesisat sektörüne nitelikli eleman yetiştirecek

MEB, tesisat sektörüne nitelikli eleman yetiştirecek

MEB’e bağlı ‘tesisat teknolojisi ve iklimlendirme’ alanına ait mesleki eğitimdeki atölye ve laboratuvarların son teknolojiyle donatılmasıyla 2 milyar dolarlık ihracat hedefine sahip sektörün ihtiyaç duyduğu yüzlerce nitelikli iş gücü yetiştirilecek. ‘Avrupa'nın ürettim üssü’ olmayı hedefleyen sektörde çalışacak meslek lisesi mezunları, 5 bin liraya kadar maaş alacak.

22.12.2018Eğitim
İkinci sondaj gemisi yolda

İkinci sondaj gemisi yolda

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin hidrokarbon rezervlerini aramada önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini belirterek, “Bugün inşallah yola çıkacak ikinci sondaj gemimizin ocak ayı sonunda Akdeniz’de olmasını bekliyoruz. Bu gemimizle de yine hem Akdeniz hem de Karadeniz’de sondajlarımıza devam edeceğiz” dedi.

9.12.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Elektrik faturasını düşürmenin yolları

Elektrik fiyatlarına gelen zamlar sonrasında doğru tüketim daha da önem kazandı. Bazı küçük ayrıntılara dikkat ederek elektrik enerjisi tüketimini azaltmak mümkün. Özellikle akıllı sayaçlarla birlikte üçlü tarifeye geçmek ve doğru zamanda doğru aleti kullanmak yüzde 50’ye yakın tasarruflar sağlayabiliyor.

5.12.2019

Kiracı peşin ödediği kirayı geri alabilir mi?

Ev sahibine bir yıllık kirayı peşin ödediniz. Kombi bozuk diye evden çıkarsanız, kira parası geri alınabilir mi? Kira kontratını fesih hakkını kullanıp alacak davası açabilirsiniz.

28.10.2019

Elektrikte sınıfa dikkat!

Son dönemde üst üste gelen zamlar sonrasında elektrik tüketiminin ne kadar olduğu aile bütçelerini daha da yakından ilgilendirir oldu. Daha düşük fatura için tabii ki elektrik tasarrufu büyük önem taşıyor. Ancak elektrikten tasarruf için sadece bir şeyi az ya da çok kullanmanız tek kriter değil.

4.10.2019

Ayrıntı Hastalığını Daha Önce Duydunuz mu?

Bazı insanların işleri bitmek bilmez. O kadar titizdirler, ayrıntılarla o kadar çok ilgilenirler ki giyinmeleri, soyunmaları, yüzlerini yıkamaları, evden çıkmaları saatler sürebilir. Birlikte yaşadıkları kişileri çıldırtırlar. Her yere genellikle geç kalırlar. İş yerinden en son çıkanlar da çoğunlukla bu kişilerdir. Ayrıntıya kapılıp gitmek onların hayatlarının ana parçasıdır. İşte bu kişilerde ayrıntı hastalığı ya da obsesif yavaşlık vardır.

4.10.2019

Binaların dış cephe reklamına vergi var mı?

Geçenlerde okumuştum bu haberi... Zincirlikuyu’daki yüksek bir binanın-gökdelenin dış cephesi kiralanmış... Kiracı ünlü bir GSM firması...

17.07.2019

Hangi masraflar vergiyi azaltır

GÖTÜRÜ giderler için herhangi bir belge gerekmediğinden vergi beyanı çok daha kolay yapılabiliyor. Masraf belgesine ihtiyaç duyulmadan, beyannamede direkt kira gelirinden düşülebiliyor... Geçen yıla kadar; gelirin yüzde 25’i düşülebiliyorken, ‘gelirin yüzde 15’i götürü gider’ olarak düşülebiliyor artık. (5 Aralık 2017’de Resmi Gazete’de yayımlanan 7061 sayılı yasa)

28.02.2019