MENÜ

Kolajen

Kolajen ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kolajen haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 938 Kolajen haberi bulunmuştur.

Kolajen Haberleri

Vitaminler

Vitaminler

İşte size 17 önemli vitamin ve mineral hakkında bilmeniz gereken herşey.

Cilt Tipiniz

Cilt Tipiniz

Cildiniz kuru veya yağlı ya da oldukça hassas bir cildiniz var. Unutmayın her cilt tipinin bakımı farklıdır. İşte sizin için doğru ürünlerle, cildinize uygun bakım önerileri...

27.04.2001Kişisel Bakım
Bunları Biliyor muydunuz

Bunları Biliyor muydunuz?

Güzel bir cilde, güzel bir boyuna, güzel gözlere ve çarpıcı bir dekolteye sahip olmanın püf noktaları...

29.04.2001Kişisel Bakım
Lazerle yaşlılık 5 yıl durduruluyor

Lazerle yaşlılık 5 yıl durduruluyor!

Lazer teknolojisindeki gelişmeler, yıllara 'neştersiz' meydan okumak isteyen kadınlara yeni alternatifler sunuyor...

Botox Gerçekleri

Botox Gerçekleri

Botox yüzdeki, boyundaki çizgileri ve kırışıklıkları gidermek için kullanılan bir kozmetik tedavi yöntemidir. Botox, estetik ameliyattan çekinen kadınların son yıllarda fazlasıyla rağbet ettiği bir tedavi yöntemidir. İşte merak edebileceğiniz sorular ve cevapları..

30.05.2001Kişisel Bakım
Peeling Hangi Yaşlarda Yapılmalı

Peeling Hangi Yaşlarda Yapılmalı?

Peeling uygulaması için uygun olmayan yaş yoktur. Her şey cildin ne durumda olduğu ile bağlantılıdır. Glikolik asit ile yapılanı, hafif peeling türleri arasında en çok uygulanan çeşittir ve farklı bir tekniği vardır.

23.07.2001Kişisel Bakım
Cildimiz Ve Hormonlar

Cildimiz Ve Hormonlar

Göz etrafındaki küçük kırışıklılar ve alın bölgesinde beliren ince çizgiler... İşte yaşlılığın ilk sinyalleri! Son araştırmalara göre 29 yaşını aşmış kadınların yüzde 50'sinde bu bulgular ortaya çıkıyor.

Yaz Sonrası Kış Bakımı

Yaz Sonrası Kış Bakımı

Yaz sonrası cildinizin düşmanlarından arınmak için size 3 bakım önerisi ve çözümleri sunuyoruz. İşte yaz sonrası karşınıza çıkacak nemsizlik, kırışıklık ve güneş lekeleri gibi problemlerden kurtulmanın yolları..

Mikro dünyaya 3 boyutlu bakış

Mikro dünyaya 3 boyutlu bakış

Yeni mikroskop sayesinde mikro dünyaya artık üç boyutlu bakacağız; bilim adamları kıkırdak dokusuna dek her şeyin üç boyutlu görüntüsünü inceleme fırsatını yakaladı.

18.02.2002Spor
Sorunlar ve Çözümleri

Sorunlar ve Çözümleri

Hava kirliliği, soğuk ve stres'e karşı, kızarıklıklara karşı, kozmetik alerjisine karşı, sivilce ve aknelere karşı, tahrişe ve UV ışınlarının zararlı etkilerine karşı...

23.04.2002Kişisel Bakım
40lı Yaşlarda Cilt Bakımı

40'lı Yaşlarda Cilt Bakımı

Cildiniz için neler yapabilirsiniz? Ürün seçerken dikkat etmeniz gerekenler, daha genç bir cilt için tavsiyeler...

23.04.2002Kişisel Bakım
Genç görünme arzusu bağımlılık yaratıyor

Genç görünme arzusu bağımlılık yaratıyor

Ortalama yaşam süresinin uzaması ve tedavi olanaklarının çoğalmasıyla, yaşlılığın insan vücudunda bıraktığı izleri silmeye yönelik tıbbi müdahaleler hız kazanıyor. Doktorlar, "Perma-gençlik modası"nın bağımlılık yaratmasından korkuyor.

28.04.2002Spor
Kırışıklıklara Erken Çözüm

Kırışıklıklara Erken Çözüm

Erkekler onları görmezden gelir. Kadınlar ise onlar olmadan da yaşayabilir. Evet, kırışıklıklardan söz ediyoruz. Gülümsediğinizde göz, ağız ve burun çevresinde beliren çizgiler... Ama asıl sorun alın bölgesinden apaçık okunur.

Cildinize Yiyeceklerden Gelen Sağlık

Cildinize Yiyeceklerden Gelen Sağlık

Güzelliğiniz için en akıllı aracın ne olduğunu öğrenmek ister misiniz? Çatal! Çatalınızı doğru yiyeceklere batırın, daha sağlıklı, daha yumuşak, daha az kırışık ve daha parlak bir cilt sahibi olma yolunda ilk adımı atın!

10.09.2002Kişisel Bakım
DNA kremi dönemi başladı

DNA kremi dönemi başladı

Lab21 üç yıl önce ABD'de kuruldu. Şirket bugüne kadar 10 bin müşteriden cilt örneği aldı, analiz etti ve kişiye özel nemlendirici, temizleyici ve yaşlanmaya karşı serum üretti. Bazı bilimadamları bu yöntemin sanıldığı kadar etkili olmayacığını söylüyor, ama kozmetik endüstrisinin gelecekte bu yolda ilerleyeceği belli oldu.

23.11.2002Gündem
Kırışık savaşında doğru yöntemler

Kırışık savaşında doğru yöntemler!

Otuzlu yıllar gelip çattığında, ciltte yaşlanmanın ilk belirtileri olan kırışıklar kendini göstermeye başlıyor. Kırışıklıklarla mücadelede erken davranmak önem taşıyor.

10 soruda selülit

10 soruda selülit

Selüliti 1950'lerde Fransız kozmetikçiler yaşamımıza soktu. O gün bugündür giderek daha çok duyuyoruz bu kelimeyi. Farkındalık arttıkça da birçok kadın ve ender de olsa erkek, selüliti dert ediyor.

9.05.2003Kelebek
Altın çağda güzellik

Altın çağda güzellik

30'lu yaşlar kadınların her anlamda zirvede oldukları dönem. Yani altın çağ. Vücuttaki mükemmel dengeler sayesinde ışıl ışıl ve olgunlaşmış hissedersiniz kendinizi. Üstelik kırışıklıklar da tehditkar değildir henüz. Biliyor musunuz, bu mükemmel armoniyi uzun sure devam ettirebilmek kozmetiğe verdiğiniz önemle de doğrudan bağlantılı. Cildinize uygun bakım için daha fazla beklemeyin.

Göbek, Dudak Estetiği çok moda

Göbek, Dudak Estetiği çok moda!

Estetik operasyonlar her zaman ilgi çekiyor. Moda da olduğu gibi estetikte de tercihler ve beğeniler zamanla değişiyor. Uzmanlar, şu günlerde göbek bölgesi ve deliğiyle, dudak operasyonlarının çok gözde olduğunu söylüyor.

Çatlakları önlemek ve damarlarınızı korumak için...

Çatlakları önlemek ve damarlarınızı korumak için...

C vitamini, çinko ve flavonoid içerikli meyveler, kılcal damarları koruyarak çatlamaları önlüyor ve kan dolaşımını hızlandırıyor.

Kış mevsimi de bakım ister

Kış mevsimi de bakım ister

Sadece yaz gelmeden birkaç ay önce değil, tüm kış boyunca formda bir vücuda sahip olabilirsiniz. Kışın evde uygulayacağınız bakımlarla gençleşin, masajlarla rahatlayın, hiç yorulmadan kilo verin, yenilenin.

23.01.2004Kişisel Bakım
Dr. Yanıt

Dr. Yanıt

29.01.2004Spor
Cildinizin sessiz koruyucuları: Nutri-kozmetikler

Cildinizin sessiz koruyucuları: Nutri-kozmetikler

Bir sabah aynaya baktığınızda kırışıklıklar, sarkmalar, pörsümelerle karşılaşırsanız sakın paniğe kapılmayın. Çünkü yaşlanmanın en acımasız etkileri önce ciltte kendini gösteriyor. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu doğru zamanda doğru ürünlerle yaşlanmaya "dur" demenin yollarını anlatıyor.

Botox’a Avrupalı rakip

Botox’a Avrupalı rakip

Avrupa ve ABD'de nüfus giderek yaşlanırken ilaç şirketleri de hayat kalitesini yükseltecek, zayıflatacak, kırışıklığı giderecek ilaçlarla pastadan büyükçe pay kapmayı hedefliyor.

7.02.2004Dünya
Dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz

Dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz

Dolgun dudakları niçin güzel buluyoruz biliyor musunuz? Çünkü dolgun dudaklar bir anlamda gençliğin simgesi.

24.02.2004Kişisel Bakım

Yazar Sonuçları

Tombul kadınlar şehvetlidir teziyle devrim yaratan dahi

Bundan 50 yıl önce DNA'nın çifte sarmal yapısını keşfederek genetikte çığır açan Crick-Watson ikilisinin bilimsel serüvenini Hürriyet'in bugünkü Bilim ekinde okuyacaksınız.

28.02.2003