MENÜ

Kocaeli Sanayi Odasi

Kocaeli Sanayi Odasi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kocaeli Sanayi Odasi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kocaeli Sanayi Odasi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 940 Kocaeli Sanayi Odasi haberi bulunmuştur.

Kocaeli Sanayi Odasi Haberleri

Bakan Turhan yeni demiryolu projesinin ayrıntılarını açıkladı: Çalışmalar tamamlandı

Bakan Turhan yeni demiryolu projesinin ayrıntılarını açıkladı: Çalışmalar tamamlandı

Kocaeli’de iş adamları ile bir araya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, İpek Demiryolu projesi kapsamında yapılması planlanan demiryolu projesi hakkında bilgiler aktararak, “Gebze-Sabiha Gökçen-Yavuz Sultan Selim Köprüsü-İstanbul Havalimanı-Halkalı Hızlı Demiryolu projesi. Bu hat İpek Demiryolu güzergahının ülkemizden geçen bölümünün Avrupa bağlantısını oluşturan en önemli halkalarından birini teşkil edecektir” dedi.

19.06.2019Ekonomi
İlk proje girişimcilik kampı oldu

İlk proje girişimcilik kampı oldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 6793 üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri iş kadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle iş başına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her pazar, bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikayelerini anlatıyoruz. Bu hafta Kocaeli’deyiz...

Çocuklar ödevini parçalayınca karakola gitti

Çocuklar ödevini parçalayınca karakola gitti

KOCAELİ’nin Gölcük ilçesinde, ortaokul öğrencisi Metehan Şanlı (12) kendisine sataşan çocukların fen ödevi için hazırladığı makete zarar vermesi üzerine karakola geldi. Ağlayan çocuğu yatıştıran polisler Metehan'ın öğretmeninin arayıp durumu anlattı.

17.05.2019Gündem
Sanayi kentinden rekor ihracat

Sanayi kentinden rekor ihracat

KSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeytinoğlu, "İlimiz bu ay rekora imza atarak tüm zamanların en yüksek ihracatını gerçekleştirdi ve Türkiye ihracatının yüzde 17,2'sini karşıladı. Buradan ihracatçı tüm firmalarımızı kutluyoruz" açıklamasında bulundu.

5.04.2019Ekonomi
Kocaeliden istihdamda Türkiye rekoru

Kocaeli'den istihdamda "Türkiye rekoru"

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya "Geçen yıl ocak-mart döneminde İŞKUR ve Kocaeli olarak 9 bin 872 kişiyi işe yerleştirmişiz, bugün itibarıyla ilk 3 ayın verisine baktığımız zaman 16 bin 766 kişi... Yani geçen yılın üzerine Kocaeli yüzde 70 daha istihdam gerçekleştirdi. Bu, bir Türkiye rekorudur" dedi.

4.04.2019Ekonomi
Sanayi kentinden 100 bin istihdam hedefi

Sanayi kentinden 100 bin istihdam hedefi

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, "Geçen sene 70 bin istihdam gerçekleşti. 2019 yılı içerisinde 100 bin istihdama ulaşmayı hedefliyoruz. Kocaeli 13 organize sanayi bölgesiyle 105 bini aşan çalışanıyla istihdama ve Türkiye ekonomisine katkı sunan bir ildir" açıklamasında bulundu.

13.03.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Varank: Piyasalardaki dalgalanmaları bertaraf ettik

Son dakika... Bakan Varank: Piyasalardaki dalgalanmaları bertaraf ettik

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank; "Ağustos ayında tüm ekonomik temellerimizden bağımsız bir dış şokla karşılaştık. Yerinde müdahalelerimiz sayesinde piyasalardaki dalgalanmaları bertaraf ettik. Kamuda yerli malı alımını daha güçlü teşvik edeceğiz. Biliyorsunuz ortada bir mevzuat var fakat maalesef aksayan yönler söz konusu. Daha sade ve verimli bir düzenleme üzerinde çalışıyoruz. Kamunun oluşturacağı ölçek, yurt içi üretimin nitelik ve nicelik açısından gelişmesine liderlik edecek" açıklamasında bulundu.

23.02.2019Ekonomi
Kasım ihracatının yüzde 16,5i Kocaeliden

"Kasım ihracatının yüzde 16,5'i Kocaeli'den"

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, kasım ayında Türkiye ihracatının yüzde 16,5'inin Kocaeli'den gerçekleştiğini bildirdi.

18.12.2018Ekonomi
Kocaeli ekimde tüm zamanların ihracat rekorunu kırdı

"Kocaeli ekimde tüm zamanların ihracat rekorunu kırdı"

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı (KSO) Ayhan Zeytinoğlu, kentin ekim ayında 2,6 milyar dolar ile aylık bazda tüm zamanların en yüksek ihracatını gerçekleştirdiğini bildirdi.

16.11.2018Ekonomi
İşsiz gençler için limancılık sektöründe kariyer fırsatı

İşsiz gençler için limancılık sektöründe "kariyer" fırsatı

Türk limancılık sektörünün nitelikli personel ihtiyacını karşılamak için Kocaeli'de kurulan Kariyer Port Mükemmeliyet Merkezi'nde eğitim alan işsiz ve meslek sahibi olmayan gençler, sektörde istihdam imkanına kavuşuyor . KSO Başkanı Zeytinoğlu: "Yaptığımız protokolle meslek lisesi ve meslek yüksekokulu öğrencilerimizin bu merkezde eğitim almasını sağlayacağız. Meslek sahibi olmak isteyen işsiz gençlerimize de kapımız açıktır. Eğitim alan öğrencilere istihdam garantisi sağlayacağız."

26.06.2018Ekonomi
Aydilge’nin eşi Utku Barış Andaş kimdir

Aydilge’nin eşi Utku Barış Andaş kimdir?

Aydilge, uzun süredir birlikte olduğu nişanlısı Utku Barış Andaç'la dün Fenerbahçe Romantika'da nikah masasına oturdu. Bir döneme damga vuran Kiralık Aşk şarkısının keman kayıtlarını yapan Utku Barış Andaş’ın hayatı merak konusu oldu. Peki, Aydilge’nin eşi Utku Barış Andaş kimdir?

20.06.2018Magazin
Vefa Küçük kimdir kaç yaşında

Vefa Küçük kimdir kaç yaşında?

Vefa Küçük, Fenerbahçe Spor Kulübü içerisinde verdiği hizmetlerle, Sarı Lacivertli kulübün saygıdeğer isimleri arasıdna yer alıyor. İşadamı olan Vefa Küçük, 90'lı yıllarda Fenerbahçe Spor Kulübü'nün önemli noktalarında görev almıştır. Aziz Yıldırım ile 1998 yılında girdiği seçimi yalnızca 1 oy ile kaybeden Vefa Küçük, o tarihten itibaren kulüp içerisinde çeşitli görevlerde yer almıştır. Peki, Vefa Küçük kimdir kaç yaşındadır? İşte, merak edilen isim hakkında bazı bilgiler

3.06.2018Spor Arena
Kocaelide 12 yeni sanayi yatırımına teşvik

Kocaeli'de 12 yeni sanayi yatırımına teşvik

Yılın ilk 3 aylık döneminde, Türk imalat sanayisinin merkez üssü Kocaeli'de sabit yatırım tutarı 145 milyon lirayı bulan projelerle 330 kişiye istihdam sağlanması hedefleniyor.

28.05.2018Ekonomi
TOBB yönetiminde büyük değişim

TOBB yönetiminde büyük değişim

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) yönetimi büyük ölçüde değişti ve 9 yeni isim yönetime girdi.

15.05.2018Ekonomi
500 bin KOBİ’ye ticari destek

500 bin KOBİ’ye ticari destek

Faktoringde işlem hacmi 150 milyar TL’ye yaklaşırken, şirketler garanti ve tahsilat hizmeti vererek 500 bin KOBİ’nin ticaretini finanse etti. Sektör temsilcileri ekonominin büyüdüğü, dövizin yükseldiği dönemlerde faktoringe ilginin arttığını söylüyor.

13.12.2017Ekonomi
Yerli otomobilde yarış kızışıyor Şimdiden 10 ilden bizde üretin talebi geldi...

Yerli otomobilde yarış kızışıyor! Şimdiden 10 ilden 'bizde üretin' talebi geldi...

Yerli otomobildeki babayiğitler belli olduktan sonra sırada hangi ilde üretileceği kaldı. 10 ilden yerli otomobil üretimi için talep geldi. İşte o iller...

9.11.2017Ekonomi
Kocaeli’de ihracat ve ithalat arttı

Kocaeli’de ihracat ve ithalat arttı

KOCAELİ Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli’de 9 aylık dönemde ihracatın yüzde 32, ithalatın ise yüzde 14 arttığını söyledi.

11.10.2017Ekonomi
Yüzde 40’lık enerji tasarrufu sağlayacak

Yüzde 40’lık enerji tasarrufu sağlayacak

Nuh Çimento Grubu, dördüncü çimento değirmeni ile entegre çalışabilecek presvals projesi tamamlandığında, değirmenin kapasitesini yüzde 85 artırıp, enerji tüketiminde yüzde 40 tasarruf sağlayacak.

21.08.2017Ekonomi
Türkiye-Almanya ilişkileri seçimden sonra düzelir

Türkiye-Almanya ilişkileri seçimden sonra düzelir

Türkiye ile Almanya arasındaki gerilime değinen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Almanya’daki seçimlerden sonra ilişkiler normale dönecektir” dedi.

16.08.2017Dünya

Yazar Sonuçları

‘Sequel’ girişimci olacak çocukları bulabilecek mi

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü, TEPAV İcra Direktörü Prof. Güven Sak’tan davet geldi:

5.05.2019