MENÜ

Kobi Haberleri

Kobi Haberleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kobi Haberleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 86 Kobi Haberleri haberi bulunmuştur.

Kobi Haberleri Haberleri

Stuttgarttan Şanghay’a kadar

Stuttgart'tan Şanghay’a kadar

ETSİZ çiğ köfte sektörünün önemli oyuncularından Oses Çiğ Köfte’nin sahibi Osman Yaşar, 10 yıl seyyar çiğ köftecilik yapmış. İlk dükkanı 22 metrekare olan Yaşar, yakın zamanda Şanghay ve Stuttgart’ta da şube açtı.

27.05.2014Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Öcalan-Demirtaş arasında liderlik mücadelesi var

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Öcalan-Demirtaş arasında liderlik mücadelesi var'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ortak canlı yayında açıklamalarda bulundu. İmralı’dan HDP’ye çağrıyı değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öcalan ile Demirtaş arasında liderlik mücadelesi olduğunu söyledi.

20.06.2019Gündem
Facebookun veri takibinden kullanıcı haberdar olacak

Facebook'un veri takibinden kullanıcı haberdar olacak

Facebook Veri Gizliliği Politikaları Müdürü Sharpe, "Geçmişi sil' özelliği, Facebook dışındayken platformun sizinle ilgili hangi verileri topladığını görmenize izin veriyor." dedi.

23.05.2019Teknoloji
Facebookun veri takibinden kullanıcı haberdar olacak

Facebook'un veri takibinden kullanıcı haberdar olacak

Facebook Veri Gizliliği Politikaları Müdürü Emily Sharpe 'Geçmişi sil' özelliği, Facebook dışındayken platformun sizinle ilgili hangi verileri topladığını görmenize izin veriyor. Hayata geçtiğinde bu uygulama, kullanıcılara uygulama ve web sitelerinin Facebook'la kendileri hakkında hangi bilgileri paylaştığını görme ve ilerleyen dönemde bu bilgileri kendi hesaplarıyla ilişkilendirmemeyi seçme hakkı verecek" dedi.

23.05.2019Eğitim
Facebookun veri takibinden kullanıcı haberdar olacak

Facebook'un veri takibinden kullanıcı haberdar olacak

Facebook Veri Gizliliği Politikaları Müdürü Emily Sharpe "'Geçmişi sil' özelliği, Facebook dışındayken platformun sizinle ilgili hangi verileri topladığını görmenize izin veriyor. Hayata geçtiğinde bu uygulama, kullanıcılara uygulama ve web sitelerinin Facebook'la kendileri hakkında hangi bilgileri paylaştığını görme ve ilerleyen dönemde bu bilgileri kendi hesaplarıyla ilişkilendirmemeyi seçme hakkı verecek" dedi.

23.05.2019Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan DEİK Genel Kurulunda önemli mesajlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan DEİK Genel Kurulu'nda önemli mesajlar

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) 2018 Yılı Mali Genel Kurulu'nda konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Önümüzdeki günlerde ekonomimizde çok güçlü bir yükseliş olacak" dedi.

23.12.2018Ekonomi
Ekonomi basınının tarihi bu kitapta

Ekonomi basınının tarihi bu kitapta!

"Ekonomi Basın Tarihi" kitabının ikincisi Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından yayımlandı.

19.07.2018Ekonomi
Dolandırıcılar, KOSGEB kredilerine göz dikti

Dolandırıcılar, KOSGEB kredilerine göz dikti

Dolandırıcıların, KOSGEB'in yeni işletme açmak isteyenlere verdiği kredi uygulamasını kullanarak, çağrı merkezleri üzerinden aradıkları yeni girişimcileri "KOSGEB'ten destek çıkaracağız. 300-500 bin lira desteğiniz hazır." diyerek kandırdığı tespit edildi.

18.11.2016Ekonomi
Angelina Jolie neden gelmedi

Angelina Jolie neden gelmedi?

URLA’da geçen yıl Angelina Jolie, Brad Pitt ve Ronaldo heyecanı vardı. Bu ünlü isimlerin İzmir’in güzel ilçesinde villa satın aldıkları, 2016 yazını yeni villalarında geçirecekleri haberleri yayılmıştı. İlçedeki villa fiyatları tırmanışa geçmiş, emlak satışları epeyce hareketlenmişti.

Tek adreste tam destek

Tek adreste tam destek

KOBİ’lerin dijitalleşme sürecini hızlandırmak ve mevcut iş hacimlerini arttırmak için harekete geçen Yapı Kredi, KOBİ’lere özel bir internet sitesi geliştirdi. ‘wwww.yapikredikobi.com’ adresine giren işletme sahipleri, A’dan Z’ye istediği tüm bilgilere ve dijitalleşme ihtiyaçlarına ulaşabiliyor.

19.11.2015Kobi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AAya konuştu: İnanıyorum ki Antalya Zirvesinin sonuç bildirgesi dolu dolu bir sonuç bildirgesi olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AA'ya konuştu: İnanıyorum ki Antalya Zirvesi'nin sonuç bildirgesi dolu dolu bir sonuç bildirgesi olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'da düzenlenecek G20 Liderler Zirvesi'ne ilişkin, "İnanıyorum ki Antalya Zirvesi'nin sonuç bildirgesi dolu dolu bir sonuç bildirgesi olacak ve bundan sonraki G20'lerde de buraya çok atıfta bulunulacaktır. 'Antalya Zirvesi'nde alınan karar' veyahut da 'Antalya Zirvesi'nde belirlendiği gibi' şeklinde atıfta bulunmak suretiyle geleceğe yönelik G20'lere de o bir yol haritası çizecektir" dedi.

13.11.2015Gündem
2 yıllık markayla 27 ülkeye girdi

2 yıllık markayla 27 ülkeye girdi

Birol Öner’in, 2013’te kurduğu bebek, çocuk ve genç mobilya markası Newjoy, 27 ülkeye ihracatla cirosunun yüzde 35’ini yurtdışından elde etti. Firma, yüzde 25’i TV sehpasından olmak üzere bu yıl 90 milyon TL ciro bekliyor.

22.06.2015Ekonomi
Yeniden işbaşı

Yeniden işbaşı

Pek çok kadın, başta yeni anneler, kariyerlerine bir süre ara verip geri dönmek istediklerinde, işveren tarafından geri çevriliyorlar. Bir yıl bile ara verseler ‘iş hayatından uzak kalmış’ gerekçesiyle eleniyorlar. Son derece kalifiye, iyi eğitimli, deneyimli ve aranan yetkinlikleri fazlasıyla taşıyan adaylar olsalar bile... Bu ‘yetenek problemi’ni gören kadınlar tarafından kurulan YenidenBiz Derneği, işe yeniden başlamak isteyen kadınlara destek oluyor. Dernek, 6 ayda 30 kadını işe yerleştirdi.

Dolar fırladı reel ekonomide etkisi görülmeye başladı

Dolar fırladı reel ekonomide etkisi görülmeye başladı

Dolar 2.2505 TL ile yeni rekora ulaştı. Euro ve döviz sepetinde de tarihi rekorlar var. Ulaşılan kur seviyeleri piyasa uzmanları ve reel sektör temsilcilerini endişelendirmeye başladı. Oyak Yatırım Başekonomisti Mehmet Besimoğlu "Merkez Bankası'nın geçtiğimiz sene kur seviyesi telaffuz etmesi kurun yükselmesi karşısında şirket kararlarını geciktirdi. Döviz açığı olanlar da pozisyonlarını pek kapatabilmiş gözükmüyor. Şirket iflas haberleri de gelmeye başladı" diye konuştu

20.01.2014Ekonomi
Online alışveriş 2013te hızlandı, seneye rakamlar patlayacak

"Online alışveriş 2013'te hızlandı, seneye rakamlar patlayacak"

Yıl sonu yaklaşırken sanal ticaretteki rakamlar, sektör temsilcilerinin önümüzdeki döneme ilişkin umutlarını artırdı.

24.12.2013Teknoloji
Derici ülkeye 4 milyar dolar girdi sağlıyor

Derici ülkeye 4 milyar dolar girdi sağlıyor

Türkiye, tarım ve hayvancılıktaki gücüyle daima çok güçlü bir ‘deri’ ülkesi oldu. Son yıllarda deri konfeksiyon sektöründeki tasırım ve moda atakları da hızlanırken deri giyimin ülkeye sağladığı döviz girdisi, turizm alışverişi de dikkate alındığında 3.5- 4 milyar doları buluyor.

20.06.2013Ekonomi
Türkiye’nin petrol kralı

Türkiye’nin petrol kralı

Adıyaman, Diyarbakır ve Adana’da günde ortalama bin varil petrol üreten Sayer Group’ta bin kişi çalışıyor. Yarısı yurtdışı sondaj müteahhitliğinden olmak üzere 100 milyon dolar ciroya ulaşan şirketin patronu Ecvet Sayer, şu anda Irak sınırına 700 metrede umutlu bir arama faaliyeti de sürdürüyor.

8.04.2013Ekonomi
1 milyon ev deprem sigortası yaptırdı

1 milyon ev deprem sigortası yaptırdı

Elektrik ve su aboneliklerinde deprem sigortasının zorunlu hale gelmesi ile sigortalı konut sayısı yüzde 35 artarak, 5 milyona çıktı. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Afet Sigortaları Kanunu sayesinde sigortalı konut sayısında hızlı artış yakaladıklarını belirterek, 6 ayda 1 milyon konutun zorunlu deprem sigortası yaptırdığını açıkladı.

17.03.2013Ekonomi
En ‘balon’ Türk şirketi

En ‘balon’ Türk şirketi

İkisi kardeş üç ortağın kurduğu ‘Balonevi’ tam kapasite çalışarak yılda 70 milyon adet balon üretiyor. Yılı 10 milyon dolar ciroyla tamamlayacak firma, Avrupa’dan gelen talebi karşılamak için kapasitesini 2013’te ikiye katlayacak.

21.11.2012Ekonomi
KOBİ alacaklarına sigorta teminatı

KOBİ alacaklarına sigorta teminatı

Reel sektör, bankacılar ve sigortacılar KOBİ’lerin alacaklarının sigortalanması için ilk kez bir araya geldi. Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Recep Koçak, Kredi Kayıt Bürosu üzerinden kurulacak sistemle alacakların sigortalana-bileceğini söyledi.

18.11.2012Ekonomi
50 bin yeni ihracatçı KOBİ lazım

50 bin yeni ihracatçı KOBİ lazım

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı olan 2023’te 545 milyar dolarlık ihracat hedefi için, halen 54 bin 566 olan ihracatçı firma sayımızın 100 bini aşması gerekiyor. Bunun için de ‘marka, tasarım, Ar-Ge ve inovasyon’ kabiliyeti yüksek 50 bin yeni ihracatçı KOBİ’ye ihtiyaç var.

28.10.2012Ekonomi
Korkmayın, zararı devlet karşılıyor

Korkmayın, zararı devlet karşılıyor

Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği Başkanı Recep Koçak, dünya sigorta piyasasının bazı bölgelere ilişkin sınırlı teminat verdiğini belirterek, “Biz de terör teminatı vermekte problem yaşıyoruz. Ancak kimse endişe etmesin çünkü terör zararlarını devlet karşılıyor” dedi.

7.10.2012Ekonomi
Sanayicinin, ev hanımının süngercisi oldu, halka açıldı

Sanayicinin, ev hanımının süngercisi oldu, halka açıldı

Sanifoam Sünger Sanayi ve Ticaret A.Ş., İMKB GİP’te halka arzını tamamladı ve hisseleri borsada işlem görmeye başladı. Şirketin yönetim kurulu başkanı Yıldırım Ulkat, sonradan girişimci olmuş eski bir gazeteci. Çerkezköy, Bursa ve Eskişehir’de fabrikaları olan Ulkat, “KOBİ’ler halka açılmaktan korkmasın” diyor.

29.05.2012Ekonomi
PTT Genel Müdürü Kuraldan açıklama

PTT Genel Müdürü Kural'dan açıklama

YALOVA’nın Termal İlçesi’nde PTT Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen PTT Başmüdürleri Değerlendirme Toplantısı’na katılan PTT Genel Müdürü Osman Tural, ÖSYM’nin yapacağı sınavlara katılacak olan 3 milyon öğrencinin kimlik bilgilerininin talep edilmesi ve ticari bir amaçla kulanılacağı yönündeki haberle ilgili olarak, "Bilgileri ticari amaçla kullanmamız söz konusu değil. Bu veri tabanımızı güncelleme amaçlı bir çalışma" açıklamasını yaptı.

21.03.2012Gündem
3 milyon bira bardağı önünü açtı, 20’nci yılda 110 milyon lirayı buldu

3 milyon bira bardağı önünü açtı, 20’nci yılda 110 milyon lirayı buldu

Bilecik’te ürettiği porselen tabakların yüzde 65’ini Avrupa’ya ihraç eden, İKEA’nın tedarikçisi Porland’ın kurucusu Süleyman Pamukçu, Avrupa’daki krizin rakipleri ortadan kaldırdığını belirterek, “3 milyon bira bardağı promosyonuyla çok iyi para kazandım. 3’üncü fabrikayı yapıyoruz, kapasite yüzde 50 artacak, 65 milyon adete çıkacak” diyor.

13.02.2012Ekonomi
300 bin öğrenciyi giydirdi 17 milyon lirayı yakaladı

300 bin öğrenciyi giydirdi 17 milyon lirayı yakaladı

Çok katlı mağzacılıkta Gaziantep’in güçlü gruplarından Altınlar, okul kıyafetleri işinde ulusal marka olma yolunda önemli aşama kat etti. 2011’i 30 milyon lira ciroyla kapatan firma bu cironun 17 milyon lirasını okul kıyafetleri satışından sağladı. Yurt genelinde 1 yılda 300 bin öğrencilik müşteri yakaladı.

2.01.2012Ekonomi
Depremde ölenlerin yakınları tazminat için emeklilik şirketlerine başvuruyor

Depremde ölenlerin yakınları tazminat için emeklilik şirketlerine başvuruyor

Bireysel emeklilik katılımcısı olup da depremde ölenleri yakınları emeklilik şirketlerine başvuruyor. Şirketler, hayat sigortası kapsamında da vefat tazminatı ödeyecek.

20.11.2011Ekonomi
Klozet kapağı ve sifonla büyüdü, 30 ülkeye yayılıp Yunanistan’da 5’e katlandı

Klozet kapağı ve sifonla büyüdü, 30 ülkeye yayılıp Yunanistan’da 5’e katlandı

Türkiye’nin ilk klozet kapağı ve yer sifonu üreticilerinden Ahmet Bunyak ve Cevat Ertal’ın şirketi Petek Banyo Sistemleri, bugün 11 bin metrakere kapalı alanda banyo dolapları ve metal banyo aksesuvarları da üreten bir firma olarak yola devam ediyor. Petek Banyo, krizdeki Yunanistan’a ihracatını 5 kat artırdı.

7.11.2011Ekonomi
‘Hal’de başlayan dostluktan doğan sebze-meyve ortaklığı 67 milyon lirayı yakaladı

‘Hal’de başlayan dostluktan doğan sebze-meyve ortaklığı 67 milyon lirayı yakaladı

Tuncelili Ayhan Karak ile Çorumlu Mehmet Yayla küçük yaşta Kadıköy Hali’nde çalışmaya başladı. Zamanla iyi arkadaş olan ikili organize perakendeye meyve-sebze tedariki için 2000 yılında Mango Gıda’yı kurdu. 10 yılda 67 milyon lira cirolu, yılda 100 bin ton meyve sebze ticareti yapabilir hale gelen şirket, Avrupa’ya, Rusya ve çevresine ihracatını da hızla büyütüyor.

10.10.2011Ekonomi
Sektörel İngilizceye yüklendi, ‘Merak Eden Çocuk’la yürüyecek

Sektörel İngilizceye yüklendi, ‘Merak Eden Çocuk’la yürüyecek

Şirketlere sektörel İngilizce öğretimine odaklanarak 10 milyon lira ciro yakalayan Ef Dil Okulları’nın sahibi Bora Gündüzyeli, “İngilizce eğitimi verdiğimiz CEO ve üst düzey yönetici sayısı 500’ü aştı. Sait Haifawi bize ortak oldu. BÜMED ile de Anaokulu ve ilköğretim okulları açacağız” diyor.

26.09.2011Ekonomi
İnler: İsviçre Milli Takımında olmaktan gururluyum

İnler: İsviçre Milli Takımı'nda olmaktan gururluyum

İsviçre Milli Takımı'nın kampındayım.

2.09.2011Futbol
Gübrede, sutyende, aküde, fırında inovasyon yaptık, fakir pazarlarda bile ihracatı katlamalı artırdık

Gübrede, sutyende, aküde, fırında inovasyon yaptık, fakir pazarlarda bile ihracatı katlamalı artırdık

“Kriz, her işletmede olması gereken yönetim ve mali ve yapısal standartların ne kadar önemli olduğunu tekrar hatırlattı. Ama bundan daha önemlisi iki temel konuda KOBİ’lerin dünyaya bakışını değiştirdi.”

9.12.2009Ekonomi
Gölcüklü Connect, ABD’de taksi pazarının yeni Crown Victoria’sı olacak

Gölcüklü Connect, ABD’de taksi pazarının yeni Crown Victoria’sı olacak

Amerika’ya ihracatına başlanan Gölcüklü Transit Connect’i ’oyunun kuralını değiştirecek’ (game-changer) model olarak değerlendiren Ford, yeni kozunu taksi pazarında da kullanmayı planlıyor. Sektör yetkilileri Connect’in Ford’un başarılı taksi modeli Crown Victoria’nın yerini alacağını belirtirken, Ford’un Filo Direktörü Gerry Koss, "Biz de şu an bunun değerlendirmesini yapıyoruz" açıklamasını yapıyor.

6.06.2009Ekonomi
Daha krizin başındayız

Daha krizin başındayız

Küresel finansal krizin Türkiye açısından boyutu, hükümet tarafından çok fazla ciddiye alınmasa da durum değişmiyor. Finans koridorlarından, üretim çarklarından, çarşı pazardan ve ihracat kanallarından gelen sesler, krizin o kadar da hafife alınmaması gerektiğini gösteriyor.

26.11.2008Ekonomi
Türk malı arama motoru

Türk malı arama motoru

Türk yapımı arama motoru Attabot.com, web araması anlayışınızı kökten değiştirecek hizmetler sunuyor.

25.09.2008Teknoloji
Googlea rakip Türk icadı Attabot geliyor

Google'a rakip Türk icadı Attabot geliyor

İnternet kullanıcılarının neredeyse tamamına yakının arama motoru olarak kullandığı bilinen google.com’a karşı iki Türk tarafından hazırlanan “attabot.com” web arama motoru beta yayınına başladı.

21.09.2008Gündem
KOBİlere e-katalog ile dünyaya açılma fırsatı

KOBİ'lere e-katalog ile dünyaya açılma fırsatı

KOBİ'lere ücretsiz ve kolay şekilde elektronik katalog ve internet sayfası hazırlayıp, şirketlerini ve ürünlerini tanıtma, yurt içi ve yurt dışında daha aktif olabilmeleri için olanak sunulan siteye ilgi her geçen gün artıyor.

17.06.2008Gündem
Coşkun: Halk Bankasına şimdiden değer biçmek yanlış

Coşkun: Halk Bankası'na şimdiden değer biçmek yanlış

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Halk Bankası'nın değeri konusunda 5 ile 20 milyar dolar arasında değişen fiyat tahminlerinde bulunulmasını eleştirerek, gerçek değerin ihale sürecinde ortaya çıkacağını söyledi. Coşkun, Halk Bankası'nı yabancıların alması durumunda KOBİ ve esnafa kimin yardım edeceği yönündeki eleştirilere karşılık olarak da, "Devlet var ya. Devlet yıkılmadı ayakta hala" diye karşılık verdi.

26.04.2007Ekonomi
Sanayi Bakanlığı KOBİ tanımını değiştirecek

Sanayi Bakanlığı KOBİ tanımını değiştirecek

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Çoşkun, AB uyum çerçevesinde yayınladıkları mevzuatla KOBİ tanımının hizmet sektörünü de kapsayacak şekilde genişletileceğini açıkladı. Coşkun, “Yerel basın da artık KOBİ tanımı içinde” dedi.

11.12.2006Ekonomi
Ne patron, ne işçi yeni kral tüketici

Ne patron, ne işçi yeni kral tüketici

Geçen yüzyılın dinamikleri ile bu yüzyılınkiler arasında çok önemli farklar bulunduğuna dikkat çeken Referans Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can, tüketici odaklı anlayışın ekonomiyi demokratikleştirdiği görüşünde. Eyüp Can’a göre "Artık ekonominin kralı ne fabrika, ne makine, ne patron ne de işçi. Yeni kral tüketici."

16.07.2006Ekonomi

Yazar Sonuçları

Göç talebi patladı!

Türkiye ve dünyada ülkesine alternatif yaşam kurmak isteyenler göçmenlik talebini patlattı. Mültecileri istemeyen birçok ülke yatırım karşılığı vatandaşlık verme konusunda ise özel programlar oluşturuyor.

25.06.2016

Kaplanları kaptıracağız

Anadolu Kaplanları yani büyükşehirler dışında kurulup gelişen işletmelerin büyük bölümü döviz kredisi kullandı ve yükleri artan kurlarla katlandı.

19.08.2015

Gençler patlamaya hazır bomba yerine girişimci olabilsin diye kol kola girip harekete geçtiler

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı ile Endeavor Türkiye’nin önde gelen isimlerinden Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’nın evindeyiz.

1.11.2011

Gerçek Türkiye’nin fotoğrafı, resmi ilanlarda saklı

İŞİM gereği Türkiye’de yayımlanan ulusal günlük gazetelerin tümüne, başından sonuna kadar okuyamasam da göz atıyorum.

14.10.2009

Gecikmenin maliyeti yine halka yüklenecek

İnsanların kendilerine özgü kişisel düşünceleri vardır, hayata bakış açıları farklıdır, öncelikleri, yapacakları ya da yapamayacaklarının sınırı vardır. Bununla birlikte siyasi görüşler farklıdır, bu fikirlerin bazısı kendilerini yakın hissettikleri partilere uyar, bazısı yine farklıdır, ülkenin yönetimine geçseler yapacaklarını söyledikleri de, öncelikleri de değişiktir.

27.10.2008

PETKİM, küresel sermayeye yem oldu

TMMOB Petrol Mühendisleri Odası Başkanı Mete Topgüder, PETKİM’in satışı konusunda görüşünü açıklıyor:

9.07.2007

Dimyata pirince giderken...

BANKACILIK kulislerinde 'opsiyon' ve 'forward' gibi uygulamalar bugünlerde sık sık konuşulan bankacılık işlemleri arasında yer alıyor.

13.06.2006