MENÜ

Kobi-Gel

Kobi-Gel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kobi-Gel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 61 Kobi-Gel haberi bulunmuştur.

Kobi-Gel Haberleri

Bakan Varank açıkladı 1742 proje için başvuru geldi

Bakan Varank açıkladı! 1742 proje için başvuru geldi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOBİ-Gel Projesi'ne yoğun ilgi olduğunu söyledi.

4.05.2019Ekonomi
İTO, KOBİlere ihracat koçu tayin edecek

İTO, KOBİ'lere "ihracat koçu" tayin edecek

İTO'nun İhracata İlk Adım Programı kapsamında, KOBİ'lere 4 ay süreyle danışman atanacak.

20.02.2019Ekonomi
Akşener, 10 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı

Akşener, 10 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı

Parti grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trabzon, Denizli, Erzurum, Çankırı, Nevşehir, Kars, Kırıkkale, Uşak, Osmaniye ve Gümüşhane'nin belediye başkan adaylarını açıkladı.

25.12.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan sokak uyarısı: Meydanları yine dar ederiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'sokak' uyarısı: Meydanları yine dar ederiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Esenler'deki millet bahçesinin açılışında konuştu. Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklendi. Erdoğan, "Bay Kemal, kimseyi sokağa çıkartamayacaksınız. Sen eğer Gezi olaylarındaki gibi bir şeyler yapmaya tevessül edersen, o televizyon ekranında ne idüğü belirsiz, kendini bilmez, haddini bilmez birilerinin sokağa davet etmesiyle iş yapacağını zannediyorsan, bilesin ki bu millet 15 Temmuz'da FETÖ'cülere ve uşaklarına nasıl bu meydanları dar ettiyse, yine dar ederiz. Bunu böyle bilesin" dedi.

16.12.2018Gündem
Muharrem İnceden flaş açıklamalar

Muharrem İnce'den flaş açıklamalar

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, katıldığı bir canlı yayınında soruları yanıtladı. İnce olası Kandil operayonu için "Şimdi diyelim ki Kandil’e operasyon yapacaksınız davulla zurnayla operasyon olur mu? Bu çıkın oradan biz geliyoruz demektir" dedi. İnce seçim çalışmalarında yardım eden ekibinden bahsederken "12 genç var iyi üniversitelerden mezun zeki çocuklar. Bunlar klipleri, videoları hazırlıyorlar. Kendi aralarında bir takma adları da var, “10.Kat” diye. Ayrıca ekonomi ekibi var. Yıllardır birlikte çalıştığım bir ekibim var. Kendilerini kanıtlamış insanlar" ifadelerini kullandı.

9.06.2018Gündem
KOBİ’ye alacak sigortası desteği

KOBİ’ye alacak sigortası desteği

Hazine Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Şerif Çakırsoy, halen uygulanan alacak sigortasının büyük şirketlere yönelik bir ürün olduğunu belirterek, “Bunu, KOBİ’lere nasıl yayarız diye çalışıyoruz. Öyle bir ürün olacak ki, hem KOBİ’nin işine gelecek hem de satın alabileceği fiyatta olacak” dedi.

4.03.2018Ekonomi
Şimdi KOBİ zamanı

Şimdi KOBİ zamanı!

Başbakan Yıldırım, KOBİ’lerin girişimcilik desteklerinden yararlanması için getirilen ciro üst sınırını 40 milyon liradan 125 milyon liraya çıkardıklarını belirterek, “KOBİ’lerin rehbere ihtiyacı var ve o rehberliği KOSGEB yapacak. Üretmek isteyenin önündeki tüm engelleri kaldıracağız” diye konuştu.

1.03.2018Ekonomi
Zararda olan firmalar ile ilgili çarpıcı açıklama

Zararda olan firmalar ile ilgili çarpıcı açıklama

Kurdaki değişimlerden olumsuz etkilenen, döviz açık pozisyonu bulunan şirketlere yardım eli Borsa İstanbul’dan geldi. Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ, zararda olan firmaların halka arzı için kotasyon yönergesini değiştirdiklerini belirtti ve 12-13 firmanın gelecek yıl halka arz olacağını vurguladı. Karadağ, borsanın halka arzına en büyük engelin ise Merkez Bankası olduğunu söyledi.

15.11.2017Ekonomi
Sanal alışverişe özel vergi dairesi

Sanal alışverişe özel vergi dairesi

İnternetten mal ve hizmet satan platform temsilcileri sonunda Maliye’nin kapısını çaldı. Maliye Bakanı Naci Ağbal ile görüşen uluslararası şirket yetkilileri, Türkiye’de yerleşik olmayı ve kurumlar vergisi ile KDV gibi vergileri kabul etti. Ağbal, internetten mal satan platformlar ile bu platformlar üzerinden mal satan şirketler için özel vergi dairesi kuracaklarını söyledi.

5.09.2017Ekonomi
Türkiye’nin en büyük güneş santrali için 4 teklif geldi

Türkiye’nin en büyük güneş santrali için 4 teklif geldi

Türkiye’nin hem güneş enerjisi kapasitesini büyütmeyi, hem de güneş enerjisi teknolojilerinde yerli üretimi hedefleyen YEKA (Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları) süreci başladı. Süreçteki ilk uygulama olan Türkiye’nin en büyük güneş santralinin kurulacağı Konya Karapınar için dört firma başvurdu. İhalenin 20 Mart pazartesi günü yapılması bekleniyor.

15.03.2017Ekonomi
İşsizliğe karşı +1

İşsizliğe karşı +1

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile TOBB, işşizliğe karşı ‘Türkiye’nin geleceğine artı bir istihdam’ seferberliği başlattı. TOBB Başkanı  Hisarcıklıoğlu, “İş dünyasına ve üyelerimize çağrıda bulunuyorum. İmkanın kısıtlıysa bir istihdam sağla. İmkânın varsa 10 istihdam, 100 istihdam sağla” dedi.

16.01.2017Ekonomi
Dev paket geldi, bakın neler değişecek

Dev paket geldi, bakın neler değişecek?

Başbakan Binali Yıldırım, yatırımcılara dev teşvik paketi açıklıyor. Buna göre damga vergisi teke düşerken, teknoloji alanında yatırım yapacaklara kolaylıklar geliyor. Yeni pakette şehit yakınlarını yakında ilgilendiren gelişmeler dikkat çekerken, dükkan açma kapatmanın da kolaylaşacağı görülüyor. Başbakan Yıldırım, "Biz sevgili vatandaşlarım bundan sonra satma yönünde adım atacağız, satın alma değil, bütün ülkeler bunu yapıyor" dedi. Yıldırım Güneydoğu ve Doğu Anadolu'yu ilgilendiren paketin bugün açıklanmayacağını, bu konuda çalışmaların devam ettiğini de belirtti. Yıldırım, taşımacılık sektöründe araçlarını yenileyeceklerden taksiciler dahil yılbaşına kadar ÖTV alınmayacağını açıkladı.

4.07.2016Ekonomi
Biraz az kazanın fakirle paylaşın

Biraz az kazanın fakirle paylaşın

Cumhurbaşakı Erdoğan, G-20’nin iş dünyası temsilcilerine seslenerek, ‘Dünyada eşitsizliklerin azaltılması için biraz az kazanın” tavsiyesinde bulundu. Erdoğan, “Kazandıklarınızı dar gelirli insanlarla paylaşın. Fakiri tahrik etmeyin. Hepimiz ölüp gidiyoruz paraları beraber götürüyor muyuz” diye sordu.

15.11.2015Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan G-20 zirvesi öncesi konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan G-20 zirvesi öncesi konuştu

Dünyanın en önemli ekonomi ve siyaset zirvesi G-20 Liderler Zirvesi bugün resmen başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İş 20 ve Emek 20 Oturumu'nda konuştu. Erdoğan, Türkiye'de ekonomik kalkınma için yeni adımlar atıldığını, gençler ve kadınlar için yeni girişimlerin başlatıldığını belirtti. ABD Başkanı Barack Obama, Antalya'da iki gün sürecek G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere saat 06.58'de Antalya'ya geldi. Obama'nın ardından, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de Antalya'ya geldi. Putin'i Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci karşıladı.

15.11.2015Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İşverenlere tavsiye ediyorum; biraz az kazanın

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İşverenlere tavsiye ediyorum; biraz az kazanın

Dünyanın en önemli ekonomi ve siyaset zirvesi G-20 Liderler Zirvesi bugün resmen başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İş 20 ve Emek 20 Oturumu'nun açılışında konuştu. Erdoğan, Türkiye'de ekonomik kalkınma için yeni adımlar atıldığını, gençler ve kadınlar için yeni girişimlerin başlatıldığını belirtti. Erdoğan, asgari ücretin yükseltilmesiyle ilgili de yorumlar yaptı ve şöyle dedi: "İş verenlere tavsiyem, daha az kazanın." Diğer yandan ABD Başkanı Barack Obama, Antalya'da iki gün sürecek G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere saat 06.58'de Antalya'ya geldi. Obama'nın ardından, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de Antalya'ya geldi. Putin'i Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci karşıladı. Cumhurbaşkanı ile Erdoğan'ın görüşmesinin başladığı ifade edildi. Görüşme sonrasında kısa bir açıklamanın yapılması bekleniyor.

15.11.2015Ekonomi
CHP Lideri Kılıçdaroğlu TÜSİAD toplantısında konuştu

CHP Lideri Kılıçdaroğlu TÜSİAD toplantısında konuştu

TÜSİAD'ın 'Siyasi Parti Liderleri ile Buluşma Toplantıları'nın ilk konuğu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. CHP Lideri, Başkan Ahmet Davutoğlu'na, Ankara'daki bombalı saldırılar sonrası üç bakanın yaptığı basın açıklamasını izleyip izlemediğini sorduğunu açıkladı. Kılıçdaroğlu, Davutoğlu'nun "İzlemedim" yanıtından sonra "Ne olur izleyin" dediğini açıkladı. Konuşmasında kendi partisiyle ilgili de öz eleştiri yapan Kılıçdaroğlu “Belediyelerimiz çok güzel işler yapıyor ama bir özelliğimiz var onu söylemekten kendimi alamıyorum; onlar pireyi deve diye satarlarken biz deveyi pire diye bile satamıyoruz” dedi.İşte konuşmalardan satırbaşları:

15.10.2015Ekonomi
Projelerimize yanıtınız ne

Projelerimize yanıtınız ne?

Başbakan Davutoğlu, TOBB Genel Kurulu’nda, asgari ücret gibi kaynağı belli olmayan seçim vaatlerini eleştirdi, “Bu tür vaatlerde bulunmamaları için iş dünyası muhalefete çağrı yapsın” dedi.

2.05.2015Ekonomi
Saadet Partisi ve BBP seçim beyannamesini açıklandı

Saadet Partisi ve BBP seçim beyannamesini açıklandı

Seçime birlikte girme kararı alan Saadet Partisi ve BBP'nin seçim beyannamesinde, "işçi, memur ve emekliye yüzde 50 zam, Ramazan ve Kurban bayramlarında ikramiye, asgari ücretten vergi alınmaması" vaatleri bulunuyor.

26.04.2015Gündem
Yumurta kapıya dayanmadan gel

Yumurta kapıya dayanmadan gel

GARANTİ Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, yılın ilk 6 ayında ‘sıfır’ ya da ‘eksi’ büyüme beklediklerini ve KOBİ’lerin durumunun zorlaştığını söyledi.

6.04.2014Ekonomi
Merkez orantısız güçten fazlasını kullandı

Merkez 'orantısız güç'ten fazlasını kullandı

Merkez Bankası'nın dün gece beklenmeyen bir şekilde faiz artırımı uygulaması piyasalarda deprem etkisi yarattı. Kimi çevreler Merkez'in piyasaya müdahale etmekte geç kaldığını ifade ederken piyasa önümüzdeki günlerin daha çok şeye gebe olduğunu belirtiyor. Türkiye Genç İşadamları Derneği Başkanı Ali Yücelen ise, "Merkez Bankası ‘orantısız’ güçten fazlasını kullandı” değerlendirmesini yaptı. İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan ise "Merkez Bankası’nın bir hafta içinde birbirinden son derece farklı kararlar almasını düşündürücü buluyoruz" dedi.

29.01.2014Ekonomi
En ‘balon’ Türk şirketi

En ‘balon’ Türk şirketi

İkisi kardeş üç ortağın kurduğu ‘Balonevi’ tam kapasite çalışarak yılda 70 milyon adet balon üretiyor. Yılı 10 milyon dolar ciroyla tamamlayacak firma, Avrupa’dan gelen talebi karşılamak için kapasitesini 2013’te ikiye katlayacak.

21.11.2012Ekonomi
Başbakan Erdoğanın konuşmasının tam metni

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının tam metni

Partisinin Kızılcahamam'da düzenlenen 19. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının tam metni...

3.11.2012Gündem
Başbakandan önemli mesajlar

Başbakan'dan önemli mesajlar

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında bir konuşma yaptı.

26.10.2011Gündem
Baykaldan ikiz açık uyarısı

Baykal'dan ikiz açık uyarısı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Ankara Sanayi Odası Mart ayı Meclis Toplantısına katılarak sanayicilere hitap etti. İşte konuşmasından satır başları:

31.03.2010Gündem
25’inci yılında ‘musalla günleri’ni anımsadı, iade süresini 3 aya çıkardı

25’inci yılında ‘musalla günleri’ni anımsadı, iade süresini 3 aya çıkardı

Zorlu Holding Vestel’in 25’inci yaşını ‘beğenmezsen 3 ay içinde iade et’ kampanyası ile kutluyor. Zorlu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, “Musalla taşından aldığımız Vestel 25 yılda 20 kat büyüdü, Avrupa’nın 3’üncü büyük TV üreticisi oldu” dedi.

5.11.2009Ekonomi
Baykal: Ekonomi politikası iflas etmiştir

Baykal: "Ekonomi politikası iflas etmiştir"

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomik krizin ciddiyetini kabul etme noktasına geldiğini savunarak, “Hastaya moral vermek iyi de sen önce gerekiyorsa hastanın ameliyatını bir yap, iğnesini bir yap, ilacını bir yaz, teşhisini bir yap, ne olduğunu bir anla, MR'ını bir çek. Ona yönelik bir tedavi programını uygula. Ondan sonra da 'merak etme' diye moral ver” dedi.

21.12.2008Gündem
Bu millet bir çuval kömüre oyunu satmaz

'Bu millet bir çuval kömüre oyunu satmaz'

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Bu millet bir çuval kömüre, bir çuval una oyunu satmayacak kadar onurludur, gururludur, işte birilerinin görmediği budur” dedi.

29.11.2008Gündem
AKP Kızılcahamam kampı başladı

AKP Kızılcahamam kampı başladı

AKP’nin 13’ncü İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Kızılcahamam’daki Asya Termal Tesisleri’nde başladı.

29.11.2008Ekonomi
KOBİlerin facebooku

KOBİ'lerin facebook'u

Logo Yazılım, özellikle KOBİ'leri internet dünyasında bir araya getirmeyi amaçlayan "diyalogo.com"u hayata geçirdi.

13.05.2008Gündem
Bu sayfada 4 yılda 221 KOBİ’nin yıldızı parladı

Bu sayfada 4 yılda 221 KOBİ’nin yıldızı parladı

Hürriyet'in, Küçük ve Orta Boy İşletmeleri (KOBİ), öne çıkarmak için 7 Ekim 2003’ten itibaren başlattığı ’KOBİ başarı öyküleri sayfası EKOBİ’, tam 221 haftadır kesintisiz yayınlanıyor. Bu KOBİ’lerin bazılarına yerli ve yabancı ortaklar geldi, uluslararası fonlar yatırım yaptı. Bazıları ise kendi kaynaklarıyla büyüdü dev oldu.

31.12.2007Gündem
Tanıl Küçük: Yeni hükümetten eksik kalanları tamamlamasını bekliyoruz

Tanıl Küçük: Yeni hükümetten eksik kalanları tamamlamasını bekliyoruz

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük, AKP’den, iktidarının ikinci döneminde, arkasına aldığı büyük destekle, ilk dönemde yapılamayanları, eksik kalanları tamamlanmasını beklediklerini dile getirerek, “Rekabet gücünü artıracak yapısal reformlar artık bitirilmeli, gerekliliği üzerinde, hemen hemen herkesin hem fikir olduğu, mikro reformlar süratle devreye sokulmalıdır. İlk dönemde, makroekonomik kazanımlar damgasını vurmuştu, ikinci dönem, ekonomide, mikroekonomik değişimin yaşandığı bir dönem olmalıdır” dedi.

25.07.2007Gündem
İstihdam ve ihracata sıfır faizle kredi

İstihdam ve ihracata sıfır faizle kredi

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin istihdam ve ihracatını artırabilmesi için sıfır faizli kredi uygulaması başlatıldı. Deri ve gıda sektörlerine özel teşvik geliyor.

13.05.2007Ege
İhracatta yolsuzluğu bile temizleyecek rekor kırdık

İhracatta yolsuzluğu bile temizleyecek rekor kırdık

Türkiye ihracatta yeni bir tarihi başarıya imza attı. Kasım ayında aylık ihracat 8.6 milyar dolar ile tarihin en yüksek düzeyine ulaştı. Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, "Her şeyi temizleyecek, yolsuzluğu, suiistimalleri temizleyecek, tertemiz ülke yapacak tek şey bizim ihracatımızdır" dedi.

1.12.2006Ekonomi
Ekobi

Ekobi

26.06.2006Ekonomi
Ağar: İktidar olursak Siyasi Parti Kanunu’nu değiştiririz

Ağar: İktidar olursak Siyasi Parti Kanunu’nu değiştiririz

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, iktidara gelmeleri durumunda siyasi partiler kanununda değişiklik yapacaklarını, partide her kademede seçimin üyeler tarafından sandık gözetiminde yapılacağını söyledi.

11.06.2006Gündem

Yazar Sonuçları

Banka dışı finansı bir de benden dinleyin

Geçen hafta leasing, faktoring, finansman şirketlerinin çatı kuruluşu Finansal Kurumlar Birliği’nin (FKB) Genel Kuruluna katılan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, banka dışı finans kesimi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özetleyecek olursak, Canikli, banka dışı finans kuruluşlarının bankacılık sisteminin gölgesinden kurtulamadığını belirterek, “Onlar da arta kalanlarla yetinmek gibi ve aşağı yukarı aynı modeli kullanmak suretiyle hayatlarını devam ettirmeye çalışıyorlar. Özgün olmalılar. Rekabet edememesinin temel nedeni bu” dedi.

31.05.2017

İnternet en temel insan hakkı ama çocuklarıma ‘sınırsız’ izin veremem

PROF. Ahmet Dervişoğlu’nun kızı, Rize’nin efsane Belediye Başkanı Ekrem Orhon’un torunu olan Yonca Brunini, Unilever’de çalışırken 1-2 yıllığına gittiği Londra’ya (İngiltere) yerleşmişti. 2002’de çalışma hayatında değişiklik yapmayı düşünürken Google’da tarama yaptı, karşısına Yahoo çıktı.

19.04.2014

Sosyal medyanın havadan sudan ama önemli gündemi

Bir internet bağımlısı olarak bu günlerde twitter’a çok fena sardım. Köşemde bu hafta hangi konuda yazmam gerektiğini de twitter ahalisine sorayım dedim..

18.12.2011

Bankanın aslanı zor duruma düşen KOBİ’leri yer mi

MANİSALI İsmail Akçura’nın Malatya’ya kazandırdığı ilk 5 yıldızlı otel Anemon’dayız... ING Bank, geçen yıl küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ) dönük başlattığı “Biz Bize Sohbetler” dizisinin 2011’deki ilk buluşmasını gerçekleştiriyor...

22.04.2011

Krediler yeniden sıkıntıya girince bankalara kızmayın

BİLİNDİĞİ gibi bir süredir politikacılar, özellikle de Hükümet yetkilileri bankalara yüklenmeyi bıraktılar. Çünkü son bir yıldır kredi hacminde önemli artışlar kaydedildi.

21.07.2010

Kasımpaşa geliyor

KASIMPAŞASPOR 2. ligden A grubuna çıkmayı garantilemiş gibi... Ekonomik gücü ve havasıyla önümüzdeki yıl belki 1. lige çıkabilir deniyor.

27.04.2006