MENÜ

Koalisyon Görüşmeleri

Koalisyon Görüşmeleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Koalisyon Görüşmeleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Koalisyon Görüşmeleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.215 Koalisyon Görüşmeleri haberi bulunmuştur.

Koalisyon Görüşmeleri Haberleri

Göç, ekonomi, vergi ve iklimde anlaşırlarsa ortaklık olur mu

Göç, ekonomi, vergi ve iklimde anlaşırlarsa ortaklık olur mu?

Avusturya’da erken genel seçimlerden bir buçuk ay sonra merkez sağ Avusturya Halk Partisi (ÖVP) Genel Başkanı Sebastian Kurz ve Yeşiller Partisi lideri Werner Kogler, yeni hükümeti kurmak için koalisyon görüşmelerine başladı.

13.11.2019Avrupa
‘Kenya Koalisyonu’ kurulacak mı

‘Kenya Koalisyonu’ kurulacak mı

Almanya’da Saksonya Eyaleti’nde altı hafta önce yapılan parlamento seçimlerinde seçmen CDU, SPD ve Yeşiller’in koalisyon kurması yönünde oy kullanmıştı. Üç partinin renklerinden esinlenerek ‘Kenya Koalisyonu’ adı verilen hükümet ortaklığı için partiler görüşme kararı aldı.

13.10.2019Avrupa
Avusturya’da koalisyon görüşmeleri sert geçecek

Avusturya’da koalisyon görüşmeleri sert geçecek

Avusturya’da İbiza skandalının ardından erken genel seçime giden ÖVP Lideri Sebastian Kurz, dünkü seçimlerden güçlenerek çıktı. İkinci kez başbakanlık yolu açılan Kurz’un koalisyon kurması o kadar da kolay görünmüyor.

30.09.2019Avrupa
Koalisyon senaryoları

Koalisyon senaryoları

İsrail’de yinelenen genel seçimlerde yeni ilhak planlarıyla gündeme gelen Başbakan Netanyahu istediği çoğunluğa ulaşamadı. Tablo, geçen nisandaki sonuçla hemen hemen aynı oldu. Netanyahu’nun ise Mavi-Beyaz İttifakı ile koalisyona yeşil ışık yaktığı belirtiliyor.

19.09.2019Dünya
100 gündür hükümet kurulamıyor: Yine Kral’a gidecekler

100 gündür hükümet kurulamıyor: Yine Kral’a gidecekler

Hemen her seçim sonrasında siyasi krizlerin yaşandığı ve 541 gün ile hükümetsiz kalma rekorunu elinde bulunduran Belçika’da seçimlerin üzerinden 100 gün geçmesine rağmen hükümet yine kurulamadı. Siyasi ara bulucuların, tıkanıklığı aşacak yeni hamleler konusunda Kral’ı ziyaret etmesi bekleniyor. Tıkanıklığın çözülememesi halinde yeni bir seçim olasılığı da gündemde.

4.09.2019Avrupa
İtalya Cumhurbaşkanı hükümet kurma görevini Conteye verdi

İtalya Cumhurbaşkanı hükümet kurma görevini Conte'ye verdi

İtalya'da milliyetçi-popülist 5 Yıldız Hareketi-Lig hükümetinin bu ay içinde çökmesinin ardından 5 Yıldız Hareketi ile Demokratik Parti'nin koalisyon anlaşmasına varması üzerine Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, hükümet kurma görevini Giuseppe Conte'ye verdi.

29.08.2019Dünya
Bremen’de SPD, 73 yıl sonra hezimete uğradı

Bremen’de SPD, 73 yıl sonra hezimete uğradı

Almanya’nın Bremen eyaletinde dün yapılan eyalet meclisi ve yerel seçimlerde iktidardaki Sosyal Demokrat Parti (SPD) İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana sahip olduğu en güçlü parti sıfatını Hristiyan Demokrat Birlik’e (CDU) kaptırdı.

27.05.2019Avrupa
Erken seçimin ayak sesleri

Erken seçimin ayak sesleri

ALMANYA’da son genel seçim 24 Eylül 2017 tarihinde yapıldı.

23.04.2019Avrupa
Büyük lokma ye büyük söz söyleme

Büyük lokma ye büyük söz söyleme

Almanya’nın kaderini ve geleceğini bu yıl yapılacak seçimler büyük ölçüde etkileyecek. Tabii Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) kaderini ve geleceğini de.

7.01.2019Avrupa
Bir daha liste başı adayı olmayacak

Bir daha liste başı adayı olmayacak

Yeşiller Federal Meclis Grup Eş Başkanı Katrin Göring Eckardt, genel seçimlere daha uzun süre olmasına rağmen bir daha liste başı adayı olmayacağını duyurdu. Daha önce iki kez liste başı adayı olduğunu belirten Eckardt, “Harika bir sorumluluktu. Ama bir sonraki seçimlerde aynı görevi üstlenmeyeceğim” dedi.

2.01.2019Avrupa
Parlamentodaki en büyük parti UBP başkan değiştirdi

Parlamentodaki en büyük parti UBP başkan değiştirdi

KKTC’de meclisinde temsil edilen en büyük parti, Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) yeni lideri, eski Maliye Bakanı Ersin Tatar oldu. Genel Başkan Hüseyin Özgürgün, partinin önceki gün yapılan kurultayında Ersin Tatar’ın açık ara birinci çıktığına dikkat çekerek, ikinci tur liderlik yarışından çekildi.

30.10.2018Dünya
Zoraki evlilikte kriz

Zoraki evlilikte kriz

Almanya’da 24 Eylül 2017 tarihinde yapılan genel seçim akşamıydı. Medya mensuplarının çoğu gibi ben de, seçim sonuçlarını Başbakan Angela Merkel’in genel başkanlığını yaptığı Hıristiyan Demokrat Birlik Parti’nin genel merkezi Konrad Adenauer Evi’nde izliyordum.

15.09.2018Avrupa
Çekya’da seçimden dokuz ay sonra hükümet kuruldu

Çekya’da seçimden dokuz ay sonra hükümet kuruldu

Çekya’da Gayri Memnun Halk Hareketi (ANO) ve Sosyal Demokrat Parti (CSSD) tarafından kurulan azınlık hükümeti, mecliste güvenoyu alarak göreve başladı.

12.07.2018Avrupa
Akademik intihal suçlaması, bakanı istifa ettirdi

Akademik intihal suçlaması, bakanı istifa ettirdi

Çekya Adalet Bakanı Tatana Mala, akademik çalışmalarında intihal yaptığı suçlamaları nedeniyle istifa etti.

10.07.2018Avrupa
Almanya’da erken seçimin ayak sesleri

Almanya’da erken seçimin ayak sesleri

Almanya’da son genel seçim 24 Eylül 2017 tarihinde yapıldı. Yani bundan 9 ay önce. Seçim sonrası koalisyon pazarlığı başladı. Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) önce Jamaika koalisyonu için Hür Demokrat Parti (FDP) ve Yeşiller Partisi ile masaya oturdu. Olmadı…

30.06.2018Avrupa
İtalya bunu konuşuyor: Berlusconiye güzel haber

İtalya bunu konuşuyor: Berlusconi'ye güzel haber

İtalya'nın eski başbakanı Silvio Berlusconi'ye getirilen siyaset yasağı kaldırıldı.

12.05.2018Dünya
İki numaraya da mı kadın geliyor

İki numaraya da mı kadın geliyor?

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in liderliğini yaptığı CDU’nun Genel Sekreteri Peter Tauber, bu görevini bırakıyor. Dört yıldır bu görevde olan 43 yaşındaki Tauber’in yerine Annegret Kramp Karenbauer getirilmesi bekleniyor.

19.02.2018Dünya
Alman basınından flaş iddia Anlaşmaya varıldı

Alman basınından flaş iddia! "Anlaşmaya varıldı"

Alman Bayerischer Rundfunk haber sitesi, Alman savunma şirketi Rheinmetall ile Türk firma arasında tank modernizasyonunun sağlanması için anlaşma yapıldığını iddia etti.

13.02.2018Dünya
‘İşte bu yüzden kan kaybediyor’

‘İşte bu yüzden kan kaybediyor’

Sosyal Demokrat Parti (SPD), Almanya’daki köklü partilerin ilklerindendir. Öncüsü konumundaki Genel Alman İşçi Dernekleri (ADAV) 1863 yılında kurulmuştur. Sosyal Demokrat İşçi Partisi (SDAP) de 1869 yılında.

31.01.2018Dünya
Korkunç kazayı anlattı: Kendi çığlığıma uyandım

Korkunç kazayı anlattı: Kendi çığlığıma uyandım

Almanya’nın Saar Eyalet Başbakanı Annegret Kramp Karrenbauer, iki hafta önce geçirdiği ağır trafik kazasını anlattı.

28.01.2018Dünya
Almanyada hükümet arayışı yeniden başlıyor

Almanya'da hükümet arayışı yeniden başlıyor

Almanya'da SPD ile Hıristiyan Birlik partileri arasındaki koalisyon görüşmeleri parti liderleri Merkel, Schulz ve Seehofer'in buluşmasıyla resmi olarak başlayacak. Görüşmelerin çetin pazarlıklara sahne olması bekleniyor.

22.01.2018Dünya
Almanya’da kritik gün

Almanya’da kritik gün

24 Eylül’de genel seçimlerden beri yeni hükümetin kurulamadığı Almanya’da nefesler tutuldu. Bugün seçimlerden ikinci parti çıkan SPD, olağanüstü kurultayında Başbakan Merkel’in Hıristiyan Birlik partileri ile koalisyon kurulup kurulmamasını onaylayacak.

20.01.2018Dünya
Macron’dan Alman sosyal demokratlara koalisyon çağrısı

Macron’dan Alman sosyal demokratlara koalisyon çağrısı

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Paris’te Alman Sosyal Demokratlara çağrıda bulunarak, Avrupa için CDU/CSU ile koalisyona “evet” demelerini istedi. Martin Schulz’un büyük bir Avrupa tutkusu sergilediğini belirten Macron, bunu tüm SPD’den de beklediklerini söyledi.

20.01.2018Dünya
Schulz’a meydan okuyor, Merkel’in kaderiyle oynuyor

Schulz’a meydan okuyor, Merkel’in kaderiyle oynuyor

Almanya'da kurulması düşünülen ‘Jamaika’ modeli koalisyon seçeneğini FDP yıktı. Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier liderlerle tek tek görüştü ve muhalefette kalmayı tercih eden Martin Schulz’u koalisyon görüşmeleri için ikna etti. Şimdi de Kevin Kühnert diye bir çocuk çıktı ortaya. Hem kendi partisinin lideri Schulz’a meydan okuyor, hem de Merkel’in kaderiyle oynuyor.

19.01.2018Dünya
Almanyada koalisyon görüşmeleri sallantıda

Almanya'da koalisyon görüşmeleri sallantıda

Almanya'da Sosyal Demokratların lideri Martin Schulz, partisini koalisyon görüşmelerine ikna etmekte zorlanıyor. Parti içinde Birlik partileriyle varılan uzlaşmaya karşı olanlar fazla.

16.01.2018Dünya
CSU koalisyon görüşmeleri için kararını verdi

CSU koalisyon görüşmeleri için kararını verdi

Almanya’da Hıristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU), Hıristiyan Demokrat Birlik Parti (CDU) ve Sosyal Demokrat Parti (SPD) ile doğrudan koalisyon görüşmelerine başlanmasına yeşil ışık yaktı.

16.01.2018Dünya
Steinmeier: Devlete güvenin

Steinmeier: Devlete güvenin

Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, bir dönem genel başkanlığını yaptığı Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) sorumluluk üstlenmekten kaçmayıp, Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) ile masaya oturmasına çok önem verdi. Hatta bir yerde dolaylı bir biçimde zorladı bile.

8.01.2018Dünya
Merkel koalisyon için SPD ile görüşmelere başladı

Merkel koalisyon için SPD ile görüşmelere başladı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, koalisyon hükümeti kurabilmek için Sosyal Demokrat Parti (SPD) ile görüşmelere başladı.

7.01.2018Dünya
Merkele destek günden güne eriyor

Merkel'e destek günden güne eriyor!

Alman Bild gazetesi, YouGov tarafından Almanya'da düzenlenen bir ankatte Alman halkının yüzde 47'sinin Almanya Başbakanı Angela Merkel'i yeniden başbakan olarak görmek istemediğini ve Merkel'in 4 senelik görevinin tamamlamadan ayrılması gerektiğini düşündüğünü ortaya koydu. Merkel'i yeniden başbakan görmek isteyenlerin oranı ise sadece yüzde 36...

27.12.2017Dünya
Merkel, İsviçre’de enerji topluyor

Merkel, İsviçre’de enerji topluyor

Almanya Başbakanı Angela Merkel, kayak tatilinden vazgeçmiyor. 2014 yılında düşüp leğen kemiğini kırmasına rağmen bu yıl da yine kayak tatiline çıktı.

27.12.2017Dünya
2018’de Avrupa’yı en çok bu konular meşgul edecek

2018’de Avrupa’yı en çok bu konular meşgul edecek

Avrupa’ya 2018’de ekonomi, terör ve sığınmacı gibi sorunların yanı sıra koalisyonlar, seçimler ve ayrılıkçı hareketler damga  vuracak. Orta Avrupa’nın en önemli gündem maddesini kronik koalisyon görüşmeleri ve kurulacak hükümetler, İspanya, Fransa ve İngiltere’yi ise ayrılıkçı hareketler meşgul edecek. İtalya, Macaristan ve Balkanların gündeminde ise yerel ve genel seçimler var.     

25.12.2017Dünya
Avusturya’da radikal sağ partili koalisyon

Avusturya’da radikal sağ partili koalisyon

AVUSTURYA Halk Partisi (ÖVP) Genel Başkanı Sebastian Kurz, yaklaşık iki aydır sürdürülen koalisyon görüşmeleri sonucunda Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) ile 5 yıllığına hükümet kurma noktasında anlaştıklarını söyledi.

16.12.2017Dünya
İlk buluşmadan herkes memnun ayrıldı

İlk buluşmadan herkes memnun ayrıldı

Almanya’da seçimlerden üç ay sonra yeni bir hükümet kurmak için Hıristiyan Birlik ile Sosyal Demokratlar bir araya geldi. Hıristiyan Birlik, “Sondaja başlayalım” dedi. SPD ise düşünüyor.

14.12.2017Dünya
Hıristiyan Birlik partileri koalisyon görüşmeleri için SPD’yi  bekliyor

Hıristiyan Birlik partileri koalisyon görüşmeleri için SPD’yi bekliyor

Almanya’da Hıristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri, hükümeti kurma konusunda ön görüşmeler yapmak için Sosyal Demokrat Partinin (SPD) alacağı kararı bekliyor.

14.12.2017Dünya
Kapalı alanda sigara yasağı kalkıyor mu

Kapalı alanda sigara yasağı kalkıyor mu?

Avusturya’da koalisyon görüşmeleri yürüten merkez sağ parti ÖVP ile aşırı sağcı parti FPÖ, kapalı alanlarda sigara içilmesini tamamen yasaklayan yasanın yeniden düzenlenmesine yeşil ışık yaktığı bildirildi.

12.12.2017Dünya
Baden Württemberg’e başbakan mı oluyor

Baden Württemberg’e başbakan mı oluyor?

Yeşiller Eşbaşkanı Cem Özdemir’in adı koalisyon görüşmeleri sırasında Dışişleri Bakanlığı’na geçiyordu. Ama Jamaika koalisyonu kurulamadı. Yeşiller Eşbaşkanlığını bırakacak olan Cem Özdemir’in siyasi geleceği büyük merak konusu.

11.12.2017Dünya
SPD delegeleri ‘görüşelim’ dedi

SPD delegeleri ‘görüşelim’ dedi

Uzun ve hararetli tartışmalardan sonra SPD delegeleri kararını verdi. Berlin'de yapılan kurultayda 600 delegenin ezici çoğunluğu SPD’nin yeni bir hükümet için CDU/CSU ile ucu açık görüşmelere başlamasına “Evet” dedi.

8.12.2017Dünya
SPD delegeleri nasıl bir karar verecek

SPD delegeleri nasıl bir karar verecek?

Almanya’da Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) Berlin’de perşembe günü başlayacak kurultayı hem partinin, hem lideri Martin Schulz’un, hem de olası büyük koalisyon hükümetinin kaderini belirleyecek.

6.12.2017Dünya
‘Büyük koalisyon’ görüşmeleri başlıyor

‘Büyük koalisyon’ görüşmeleri başlıyor

ALMANYA’da 24 Eylül’de yapılan seçimlerin ardından büyük koalisyon partileri Hıristiyan Birlik (CDU/CSU) ve Sosyal Demokrat Parti (SPD) bir kez daha koalisyon olasılığını gündeme alıyor.

1.12.2017Dünya
Merkel’den Tarım Bakanı’na uyarı

Merkel’den Tarım Bakanı’na uyarı

Almanya’da dörtlü koalisyon görüşmelerinin başarısız sonuçlanması üzerine büyük koalisyon gündeme gelirken, bu sefer ortaklar arasına glifosat girdi. Merkel ise gliofosat krizine yol açan Tarım Bakanı Schmidt’i payladı.

28.11.2017Dünya
Daha başlamadan aralarında kriz çıktı

Daha başlamadan aralarında kriz çıktı

Almanya’da dörtlü koalisyon görüşmelerinin başarısız sonuçlanması üzerine büyük koalisyon gündeme gelirken, bu sefer ortaklar arasına glifosat girdi.

28.11.2017Dünya
2018de en yüksek halka arz gerçekleşebilir

"2018'de en yüksek halka arz gerçekleşebilir"

ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Mahmut Ünlü, 2018'de 3,5 milyar dolar düzeyinde halka arz olacağını tahmin ettiklerini belirterek, "EnerjiSA, Medical Park, Şok, Memorial, Defacto şirketlerinin halka arzı planlanıyor." dedi.

26.11.2017Ekonomi
Cumhurbaşkanı bu sözleri söyledi mi

Cumhurbaşkanı bu sözleri söyledi mi

Avusturya’da Cumhurbaşkanı Van der Bellen’e ait olduğu söylenen sözler, tartışmalara yol açtı. Cumhurbaşkanı’nın, koalisyon hükümeti kurmak için aşırı sağ parti FPÖ ile görüşmeleri sürdüren Dışişleri ve Uyum Bakanı Sebastian Kurz hakkında dedikodu yaptığı öne sürüldü.

24.11.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Dörtlü ittifak

MUHALEFET partilerinden CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti parlamento seçimleri için ittifak yapıyorlar.

2.05.2018