MENÜ

Knorr

Knorr ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Knorr haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 214 Knorr haberi bulunmuştur.

Knorr Haberleri

Blog yazarlığı gelir ve kariyer kapısı oldu

Blog yazarlığı gelir ve kariyer kapısı oldu

Türkiye'de sayıları 2,5 milyona, dünyada ise 130 milyona yaklaşan bloglar, yazarlarına paylaşım ve kendini ifade etme olanaklarının yanı sıra para kazanma ve kariyer imkanı da sunuyor.

16.07.2010Teknoloji
Büyük ödül Türkiye’nin

Büyük ödül Türkiye’nin

Bu yıl 27’ncisi düzenlenen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda Türk sanatçı Ahmet Öztürklevent’in eseri birinci seçildi. Rus sanatçı Sergei Bobylev’in eseri ikinciliği alırken üçüncülük Türk sanatçı Kürşat Zaman’ın oldu.

25.05.2010Gündem
Karikatür Oscarı belli oldu

Karikatür Oscar'ı belli oldu

Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 27. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'nda birinciliği Türk sanatçı Ahmet Öztürklevent kazandı.

25.05.2010Spor Arena
İstanbulda elektrik kesintisi

İstanbul'da elektrik kesintisi

İstanbul'un Anadolu yakasındaki bazı semtlerde 3 gün süreyle elektrik kesintisi uygulanacak.

3.12.2009Gündem
Tilki kürkçü dükkanına döndü

Tilki kürkçü dükkanına döndü

Alışveriş Cadısı, kolunda sepetiyle yeniden alışveriş dünyasında.
Sahalara dönmeden önce biraz ısınmak için geçen haftayı alışveriş merkezlerinde geçirdim.

9.10.2009Kelebek

Kriz döneminde 587 marka reklamı kesti

Yılın ilk çeyreğinde, ekonomik kriz başta olmak üzere, çeşitli nedenlerle 587 marka reklamlarını durdururken, reklamı en çok azaltan sektörler finans, mobilya ve inşaat oldu

15.04.2009Ekonomi
İstanbulda elektrik kesintisi

İstanbul'da elektrik kesintisi

İstanbul'un Anadolu yakasındaki trafo merkezlerinde yapılacak bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle bazı semtlerde 4 ve 5 Nisanda elektrik kesintisi uygulanacak.

2.04.2009Gündem
German property funds extend their Oct. freeze

German property funds extend their Oct. freeze

FRANKFURT - Several German property funds shut for withdrawals since end-October extended their freeze on redemptions by up to nine months, saying they lacked the liquidity needed to satisfy many investors' desire for cash. It was three months ago, 12 so-called open-ended funds were closed for withdrawals, most for an initial period of three months.

25.01.2009Gündem
Mutlaka yapın

Mutlaka yapın!

Katılın, izleyin, yararlanın, tadın, kullanın, giyin, yarışın, deneyin... Hafta sona ermeden mutlaka yapın...

22.12.2008Kelebek
Atık malzemeden şık çanta yaptılar

Atık malzemeden şık çanta yaptılar

Atık kumaştan kilim yapıldığını bilirsiniz; işte bu da atık dondurma ambalajından çanta. Ambalajın kahverengi parlak yüzeyi bir kadın gece el çantası olarak kullanılmış. Bu çantalar Türkiye’de neredeyse hiç değerlendirilmeyen ambalaj atıklarından farklı bir şekilde kazanılmasının örneği. "Çevre, kadın ve yoksulluğu önleme" gibi üç ayağı olan bir projenin sonucunda ortaya çıktılar. Bu şık çantaları Ayvalık, Diyarbakır ve İstanbul’daki kadınlar yapıyor, Boyner İstinye Park mağazasında satılıyor.

20.11.2008Kelebek
ODTÜden beklenen organizasyon

ODTÜ'den beklenen organizasyon

Türkiye'nin en büyük üniversite topluluklarından biri olan ODTÜ İşletme Topluluğu, üniversite öğrencilerini pazarlama dünyasıyla buluşturan etkinliği JustMarketing'in yedincisini 9-12 Nisan tarihleri arasında Eti'nin ana sponsorluğunda gerçekleştiriyor.

4.04.2008Gündem
Unilever Türkiyenin 2007 cirosu 1 milyar euro

Unilever Türkiye'nin 2007 cirosu 1 milyar euro

Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Karaca, Unilever Türkiye’nin 2007’de bir önceki yalı göre yüzde 20’lik büyümeyle 1 milyar 17 milyon Euro’luk ciroya ulaştığını bildirdi.

5.03.2008Gündem
Knorr, pazarı büyütmeyi hedefliyor

Knorr, pazarı büyütmeyi hedefliyor

Unilever Türkiye Gıda Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Seçkin, yaklaşık 6 ay önce başlattıkları doğallık kampanyası ile hazır çorbada yanlış tüketici algısını düzelterek pazarı büyütmek istediklerini bildirdi.

19.04.2007Gündem
Danone en çok reklam veren gıda markası

Danone en çok reklam veren gıda markası

Türkiye'de, geçen yıl en çok reklam veren gıda markası Danone oldu.

1.02.2007Kelebek
Ericsson’ın CEO’su Unilever’in başında

Ericsson’ın CEO’su Unilever’in başında

Ericsson Yönetim Kurulu Başkanı Michael Treschow, dünyanın en büyük tüketim ürünleri şirketi Unilever’in dünya başkanı oluyor.

14.01.2007Ekonomi
Türkiye, Unilever’in ürün geliştirme merkezi olacak

Türkiye, Unilever’in ürün geliştirme merkezi olacak

Türkiye’de bu yıl yüzde 20’lik büyümelerini devam ettireceklerini açıklayan Unilever Türkiye Başkanı İzzet Karaca, "Türkiye Unilever’in bölgesel ürün merkezi olma yolunda ilerliyor. Köfte harcı gibi ürünlerimizi bölgesel damak tadına uyan Suudi Arabistan, Mısır gibi ülkelere ihraç ediyoruz. Daha çok gıda konusunda ürün geliştirme merkezi olacağız" dedi.

28.09.2006Ekonomi
Unileverden 5.3 milyar euro kar

Unilever'den 5.3 milyar euro kar

Omo, Lipton, Dove, Knorr gibi markaların üreticisi Unilever, 2005 yılında dünyada cirosunu 39.6 milyar Euro’ya, karını da yüzde 25 büyüterek 5.3 milyar Euro’ya çıkardı.

10.02.2006Gündem
Bir bardak sıcak su yeter

Bir bardak sıcak su yeter

Yakında yemek yapmak, toz karışımlara sıcak su eklemekten ibaret olacak. Henüz Avrupa ve ABD’deki kadar yaygın değil ama, hazır yemekler bizde de çeşitleniyor ve daha çok tercih ediliyor. Kuru ve toz haldeki pratik yemek, sos ve tatlılar; ocağın başında bekleyip uğraşmadan birkaç dakika içinde hazır oluyor. Sadece bir bardak sıcak su yeter. Çeşnilerle hazırlanmış makarna ve hatta yöresel pilavlar, beşamel gibi zor kıvam tutan soslar, salata ve makarna sosları, puding ve patates püresinin bile hazırı var.

8.12.2005Kelebek
‘Süper markalar’ı dünya vitrinine çıkardılar

‘Süper markalar’ı dünya vitrinine çıkardılar

Dünyanın 48 ülkesinde faaliyet gösteren İngiliz şirketi Superbrands International, Türkiye’nin süper markalarını açıkladı. Superbrands, Hürriyet’in de arasında bulunduğu 89 süper markayı, tüm dünyaya tanıtacak.

4.10.2005Ekonomi
Türkiye otomotiv yatırımı için ideal, kalite mükemmel

Türkiye otomotiv yatırımı için ideal, kalite mükemmel

Almanya’nın önde gelen araştırma şirketlerinden ’Management Engineers’in, Alman Sanayiciler Birliği ve Alman Otomobil Sanayicileri Birliği için yaptığı araştırmadan Türkiye’ye övgü çıktı. Yatırım için ideal ülke olarak gösterilen Türkiye’de otomotiv ürünlerinin kalitesinin uluslararası standartlarda olduğu vurgulandı.

14.07.2005Ekonomi
Bekar yemeği makarna çeşitlenip soslanınca çok havalı oldu

Bekar yemeği makarna çeşitlenip soslanınca çok havalı oldu

Bekar sofralarının vazgeçilmezi makarna, kolay ve basit bir yemek olma kimliğinden çok uzakta artık. Marketlerin makarna reyonlarını gezerken kendinizi İtalya’da zannedebilirsiniz. Yerli-yabancı markaların, penne’den fettucine’ye, tagliatelle’den tortellini’ye kadar, yeni yeni tanıştığımız onlarca çeşit makarnası, özel makarna sosları var piyasada.

10.03.2005Kelebek
Ekonomik hareket yeni ürün lansmanı yapanları parlattı

Ekonomik hareket yeni ürün lansmanı yapanları parlattı

Capital Dergisi'nin geleneksel olarak yaptığı araştırma ile Türkiye'nin en iyi 25 pazarlama yöneticileri belirlendi. Yürüttükleri projeler ile çalıştıkları şirketlerin çıkış yapmasını sağlayan 25 ismin belirlendiği araştırmada, bu yıl yeni ürün lansmanlarıyla öne çıkanlar ağırlığı oluşturdu.

16.11.2004Ekonomi

Yazar Sonuçları

Dışarda yemek yedik, ’ev dışı Mutfak’ 5 milyar Euro’ya çıktı

UNILEVER Food Solutions’ın Global Müşteri Geliştirmeden Sorumlu Dünya Başkan Yardımcısı Candan Karabağlı, Türkiye’de ev dışı gıda sektörünün 5 milyar Euro olduğunu belirterek, "Türkiye’de yüzde 10’luk pazar payımız var. Unilever bünyesinde üç yıl içinde beşinciliğe çıkacağız" dedi.

3.05.2009

Çorbayı baştan öğrendim

Sadece bir anne olarak değil bir kadın olarak da yemek konusu önceliklerim arasında. Ama benim için lezzet, sağlıktan önce geliyor. Sağlık kısmının sporla dengelenebileceğini düşünüyorum.

20.03.2009

Makarnaya 100 çeşit sos girdi pazar 4.5 milyon YTL’ye çıktı

BARİLLA, Pastavilla gibi makarna, Knorr, Naturamaks gibi hazır çorba üreticileri ürün yelpazelerine ekleyince piyasadaki sos çeşidi 100’e çıktı.

27.12.2008

’Gençler ve yöreler’ birleşti çorba 110 milyon YTL’ye çıktı

ÜRETİMDE klasik öğütme tekniği bırakılıp, kurutulmuş sebzeleri tüm ya da parça olarak kullanma yöntemine geçilmesi, hazır çorba pazarını yüzde 55 büyütüp 110 milyon YTL’ye çıkardı.

19.04.2008

Yılda 95 ton acı sos yiyoruz

MAYONEZ ve ketçaptan sonra acı biber soslarının da fast food zincirlerinin mönülerine girmesi, market satışlarının yüzde 20 artmasını sağladı. 3 milyon dolara ulaşan acı sos pazarında liderliği kapya biberinden üretilen paprika (kırmızı biber) ele geçirdi. Böylece, yıllık sos satışları 160 tona ulaştı. Bunun 95 tonunu ise acı biber sosları oluşturdu.

5.04.2008

Hazırın hazırı çıktı çorba 180 milyon YTL’ye kaynadı

FARKLI damak tatlarına uygun yeni ürünlerle 180 milyon YTL’ye ulaşan hazır çorba pazarında rekabet, tozdan suluya kaydı. Hint usulü tavuklu, İtalyan usulü domates, Frenk soğanlı kremalı mantar ve sebze çorbasının sıvısını pazara süren Knorr’a, Naturamaks’ın ardından Ülker de ekleniyor. Yeni ürünlerle pazarın bu yıl yüzde 30 büyüyerek tüketimin 1 milyar kaseye ulaşması bekleniyor.

23.02.2008

Ramazan ayına özel ürünlerle tüketiciyi mideden yakaladılar

GIDA ürünleri satışında yüzde 60’a varan artışların yaşandığı ramazanda bazı firmalar, aşureli dondurma, dönerli pizza, sucuklu burger, mantılı çorba, frambuazlı güllaç gibi özel ürünlerle tüketicileri midelerinden yakalamaya çalışıyor. Burger King, Pizza Hut, Domino’s Pizza gibi fast food zincirleri, hurma, zeytin ve kadayıflı mönüler sunuyor.

29.09.2007

Eyvah çocuğum cinselliği konuşuyor

Çocuğun cinsellikle ilgili sorular sorması, cinsel içerikli davranışlarda bulunması aileleri bir anda panikletip korkutabilir.

30.04.2007

Satranç zeka oyunu değildir

Satranç sanılanın aksine hiç de zeka oyunu değil.

15.02.2007

Mutfaktan bildiriyorum

Burası, kendimi hayatta en mutlu hissettiğim yer.

Ooooooooooooooooooo!

10.10.2006

Ramazan yaklaştı, erzak kolilerinde yarış başladı

TEMEL gıda maddeleri satışında yüzde 60 artış yaşandığı ramazan için zincir marketler kolları sıvadı. Migros, Carrefour, Metro, Gima, Tansaş, BİM, Kiler gibi zincir marketler, erzak yardımında bulunacak müşteriler için 14.99-49.99 YTL fiyat seçeneklerini içeren Ramazan kolileriyle öne çıkma çabasına girdi. Büyük erzak yardımı alımları için yüzde 20’ye varan indirimler yapılıyor.

16.09.2006

Şarap düşmanı siyasete Sevilen’den Majestik tokat

Knorr şeflerinin geçen perşembe günü Almanya’da verdiği iki günlük yemek davetiyle Sevilen Şarapları’nın İstanbul’da Four Seasons Otel’de verdiği davet çakıştı. Katılamadığım Sevilen davetinin düzenleyicisi, bu tür davetleri gastronomik birer şölene dönüştürmekle de nam salmaya başlayan Mehmet Yalçın’mış.

30.03.2006

Her yiğidin hazır çorbası farklı

Hazır çorbayı ve et suyu tabletini ben de çoğunluk gibi koruyucu kimyasallarla dolu bir yiyecek olarak bilirdim. İçinde en ufak bir koruyucu madde olmadığını öğrendiğimde şaşırdım.

28.03.2006

Her bölümü daha iyi

Desperate Housewives salı akşamları CNBC-e’de ekranlarımıza gelmeye devam ediyor.

24.03.2005

Zina tartışması Erdoğan’a form kazandırdı!

TNS PİAR tarafından gerçekleştirilen 'Liderlerin Form Grafiği Araştırması'nın, 'Eylül 2004' sonuçlarını merakla bekliyorduk, sonunda çıktı geldi.

2.10.2004