MENÜ

Kleopatra Koyu

Kleopatra Koyu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kleopatra Koyu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 156 Kleopatra Koyu haberi bulunmuştur.

Kleopatra Koyu Haberleri

Kleopatrada ihale bilmecesi

Kleopatra'da ihale bilmecesi

ANTALYA Kemer Tekirova’daki ünlü Kleopatra Koyu için geçen hafta yapılan ihale tartışma yarattı.

12.06.2018Gündem
Mavi cennet Göcek için için ölüyor

Mavi cennet Göcek için için ölüyor

Dört yıldır Göcek koylarının korunması için atık toplama merkezi açan, toplayıcı tekne ve filikalar alan, Çevre ve Orman Bakanlığı’na Göcek koyları için Koruma ve Kullanma Usul ve Esasları’na ilişkin karar aldırtan Deniz Temiz Derneği/TURMEPA, yetkililerin seyirci kalması ve denetimsizlik karşısında hayal kırıklığı yaşıyor.

25.06.2010Gündem
Marmaris’ten yapılacak en güzel beş rota önerisi

Marmaris’ten yapılacak en güzel beş rota önerisi

Yolunuz Marmaris'e düştü ve halk plajının devamındaki Uzunyalı Plajı artık size yeterince uzun gelmedi.. O zaman buyurun: Marmaris’te bunalıp farklı birşey denemek isteyen, yeni yerler keşfetmeyi, araba yolculuğunu, denizi ve güneşin kavurucu etkisine rağmen hâlaâ gezmeyi sevenlere alternatif öneriler...

17.08.2018Seyahat
Yosun kokulu havasıyla Marmaris Milli Parkı

Yosun kokulu havasıyla Marmaris Milli Parkı

Bir dilin bütün kelimelerini kullansam anlatmaya yetmez. Her anını ölümsüzleştirmek istersiniz de hiçbir fotoğraf makinesinin hafızasına bu güzellikler sığmaz, öyle bir yer… Marmaris milli parkı Akdeniz’le Ege’nin kesiştiği, iklimlerin birleştiği, havanın bol oksijenlisi, güneşin en güzel battığı, en canlı doğduğu yer. Gemilerin en çok yakıştığı, denizin en dibi görüneni, güneş ışıklarının toprakla dalları aralayarak buluştuğu, ballarının çam koktuğu, gündüzünde tabiatın inciler saçtığı, gecesinde gökyüzünün en narin mücevherleri olan yıldızların ışıldadığı bir yer Marmaris milli parkı. İşte size yosun kokulu havasıyla Marmaris milli parkı…

21.12.2017Seyahat
Tantuninin başkenti Mersin’de görülecek 20 yer

Tantuninin başkenti Mersin’de görülecek 20 yer

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin şüphesiz en güzel şehirlerimiz arasında. Mersin'i özel yapan yerlerse oldukça fazla. İşte Mersin'de gerek tarihi gerekse mimari açıdan mutlaka görülmesi 20 yer…

8.12.2017Seyahat
Ülkemizin az bilinen cennet plajları

Ülkemizin az bilinen cennet plajları

Ülkemizde el değmemiş güzellikte pek çok plaj bulunuyor. Üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye'de bakir kalmış ve masmavi denize açılan koy ve plajlarda yüzmenin ve tatilin tadını doyasıya yaşamak mümkün. İşte ülkemizin az bilinen cennet plajları...

2.08.2017Seyahat
Muğla sahillerinde bu yaz ne bekliyorsunuz

Muğla sahillerinde bu yaz ne bekliyorsunuz?

Bodrum’un bu sezon sloganı ‘12 ay turizm’. 365 gün turizme odaklanan ilçede tatil için etkinlikler çeşitlendi. Deniz ve eğlencenin yanı sıra kültür, tenis, golf, kongre turizmi ve mavi yolculuk gibi etkinlikler ön plana çıkmaya başladı. 70 kilometrelik kıyı şeridi bulunan doğa harikası Datça, imar tartışmalarına rağmen sakinliğini koruyor. Bodrum’daki Halikarnas Disko ve Clup Catamaran hâlâ revaçta.

2.06.2017Seyahat
Sakin bir yaz tatili için 8 öneri (2016)

Sakin bir yaz tatili için 8 öneri (2016)

Yaz tatili kimileri için kalabalık gece kulüpleridir kimileri içinse gözden ırak, sessiz sakin ortamlardır. Bu yazımızda, yaz tatilinde huzur ve dinginlik arayanların tercih edebilecekleri yaz tatili önerilerine yer verdik.

11.01.2017Seyahat
Doğu, Batı, Kuzey, Güney ve daha fazlası: Mersin

Doğu, Batı, Kuzey, Güney ve daha fazlası: Mersin

Aslında birçok vesileyle Türkiye’nin en iyi herhangi bir şeyi konusu açıldığında yolumuz gerek damak tadı gerek doğal güzellikleri gerekse de insanından dolayı Mersin’e düştü Hürriyet Kampüs sayfalarında.

13.10.2016Kampüs
‘Akyaka’yı gör de yaşa...’

‘Akyaka’yı gör de yaşa...’

Gökova Körfezi’nin doğu ucundaki Akyaka, çam ormanlarıyla kaplı dağları, akvaryum kadar berrak suları, kraliçelere layık kumsalları ve eski Muğla mimarisini yaşatan evleriyle mutluluk dağıtan bir cennet... Yasın boğucu sıcakları ve sahilin yoğun kalabalığı artık bitti. Şimdi sonbaharda bu eşsiz yeri görmeniz için nedenler birden fazla...

30.09.2016Seyahat
Mavi yolculuğun en güzel iki rotası

Mavi yolculuğun en güzel iki rotası

Bir tarafta doğanın cömertliği, diğer yanda tarihin zenginliği... Mavi yolculuğun en güzel yanı işte bu. Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye’nin Ege ve Akdeniz koylarında gündüz mavinin tadını çıkarıp, geceleri yıldızlara yarenlik etmek müthiş bir keyif. Mavi yolculuk, Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun dizelerine “Mavi gezi bir masaldır, söylenmemiş, yazılmamış, çizilmemiş...” diye dökülmüş. Rotaları aşağıda sıraladım; söylenmesi, yazılması ve çizilmesi size kalmış...

21.08.2015Seyahat
Şu anda Göcek’te olmak için 12 özel neden

Şu anda Göcek’te olmak için 12 özel neden

Ölmeden önce görülmesi gereken yerler listesi isteseniz, içinde muhakkak Göcek’e bir yer ayırırım. Yoğun yat trafiği, denizi her geçen gün biraz daha kirletse de, Toroslar’dan yayılan eşsiz çam kokusu ve zengin sualtı faunası, yer yer sükûneti, yer yer sizi canlandıracak eğlence mekânlarıyla bu yazın da popüler adreslerinden biri.

16.08.2015Seyahat
Koç ve Sabancıya bir mektup gitti...

Koç ve Sabancı'ya bir mektup gitti...

Bodrum Gökova açıklarındaki Karaca adası 35 milyon dolara alıcısını bekliyor. Son günlerde oldukça popüler olan adanın potansiyel alıcıları arasında ünlü Rus Milyarder ve dünyaca ünlü Chelsea futbol kulübünün başkanı Roman Abramoviç de var. Adanın satışını Bosforce Emlak şirketi üstlenmiş. Şirket adanın bilgilerinin olduğu bir dosyayı Türkiye’nin en zengin 100 insanına gönderdi.

20.11.2014Ekonomi
Cankurtaran değil kumkurtaran

Cankurtaran değil kumkurtaran

Muğla'nın en fazla ziyaretçi çeken ören yerlerinin başında gelen Sedir Adası'nda, Mısır kraliçesi Kleopatra'nın adını taşıyan plajın kumu, özel olarak korunuyor. Kleopatra Plajı'ndaki kulede diğer plajların aksine cankurtaranlar değil, "kumkurtaran" özel güvenlik görevlileri çalışıyor.

6.09.2014Ekonomi
İncekum özel şirkete kiralandı

İncekum özel şirkete kiralandı

ORMAN ve Su İşleri Bakanlığı, Çamlı Köyü Muhtarlığı’nın işlettiği, Kleopatra Adası’nın karşısındaki, yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği İncekum Plajı’nı Muğla’nın büyükşehir olmasıyla birlikte yıllığı 75 bin liradan 10 yıllığına ihaleye çıkardı. ‘Marmaris’in Hawaii’si olarak bilinen ve dar gelirli ailelerin akın ettiği İncekum Plajı’nın, önceki akşam Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü’nde yapılan ihalesine 5 firma katıldı.

28.06.2014Ege
Paraşütçüler Babadağ’a gidiyor yürüyüş sevenler Likya Yolu’na

Paraşütçüler Babadağ’a gidiyor yürüyüş sevenler Likya Yolu’na

Yaz başladı. Sıcaklar artıyor. Serin sulardan önce adrenalin yüklü bir tatil için Türkiye’nin dört yanı fırsatlarla dolu.

4.06.2014Seyahat
Muğla’nın Mavi Bayrak’ları ikiye katlandı

Muğla’nın Mavi Bayrak’ları ikiye katlandı

Fethiye’den Kuşadası’na uzanan sahil şeridinde bu yılın Mavi Bayrak şampiyonu Muğla. Sahillerinde 97 bayrak dalgalanıyor. Bodrum ise 72 bayrakla ilçeler arasında Türkiye lideri. Eğlencede en canlı mekân Demet Akalın’dan Volkan Konak’a şöhretlerin sahneye çıkacağı Bodrum’daki Club Dedikodulu Plus. Yeni restoranlarda et mönüleri ağırlıkta.

23.06.2013Seyahat
Antik çağlardan günümüze magazin

Antik çağlardan günümüze magazin

Tarihin bilinen en eski mesleklerinden magazin gazeteciliğinin mazisi akıllara durgunluk veren olaylarla dolu.

15.03.2013Gündem
Kumkurtaran

Kumkurtaran

Gökova Körfezi’nde adını antik Mısır’ın kraliçesi Kleopatra’dan alan, ‘Oolotik’ denilen özel kumuyla dünya çapında ünlenen Kleopatra (Sedir) Adası’nda ‘kumkurtaran’ görev yapıyor. Bir kulede resmi kıyafetiyle oturan kumkurtaran, kumlara yatanları ve yasak bölgeye girenleri uyarıyor. Denize terlik veya sandaletle girilmesini ve kumda oyun oynanmasını da engelliyor.

5.09.2012Ege
Cankurtaran değil Kumkurtaran

Cankurtaran değil Kumkurtaran

GÖKOVA Körfezi’nde adını antik Mısır’ın kraliçesi Kleopatra’dan alan, 'Oolotik' adlı özel kumuyla dünyaca ünlü Kleopatra (Sedir) Adası’nda ’kumkurtaran’ görev yapıyor.

5.09.2012Gündem
Geldi, gördü, hayran kaldı

Geldi, gördü, hayran kaldı

İngiltere’nin ünlü seyahat dergisi Conde Nast Traveller’ın yazarı Lisa Johnson geçen ay Türkiye’de müşiş keşifler yaptı. Johnson derginin tam altı sayfa ayırdığı Ege ve Akdeniz kıyılarını öve öve bitiremedi

1.09.2012Seyahat
Kleopatraya büyük yatırım

Kleopatra'ya büyük yatırım

Turistlerin gözde mekanlarından Kleopatra Adası'na Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından 140 bin lira harcanarak iyileştirme yapıldı. Yatırımlar devam ederek yıl sonuna kadar 455 bin TL'yi bulacak.

5.07.2012Ege
Terliksiz girilebilen plaja ziyaretçi akını

Terliksiz girilebilen plaja ziyaretçi akını

Marmaris’e bağlı Çamlı Köyü’ndeki, Gökova Körfezi’nin eşsiz güzellikteki köşelerinden Sedir (Kleopatra) Adası ziyaretçi akınına uğruyor.

24.06.2012Ege
En iyi 10 mavi bayraklı plaj

En iyi 10 mavi bayraklı plaj

Mavi bayrak, gerekli standartları taşıyan plaj ve marinalara verilen uluslararası bir çevre ödülü. Avrupa’da 25 ülkede ve Güney Afrika Cumhuriyeti’nde uygulanıyor. Türkiye’de 2012’de Mavi Bayraklı tesis sayısı önceki yıla göre yüzde 9.5 artarak, 355 plaj, 19 marina ve 13 yata ulaştı. Türkiye böylece toplam Mavi Bayrak sayısında dünyada dördüncü sırayı aldı. Jürimiz bu yaz Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’ndan Mavi Bayrak alan plajlar içinden en iyi 10’unu seçti

1.06.2012Seyahat
Kazanlık Gül Festivali

Kazanlık Gül Festivali

Bulgaristan’ın Kazanlık kenti, dünyaca ünlü Gül Vadisi’nde bulunuyor. Kentte 19 Mayıs-10 Haziran tarihlerinde Uluslararası Gül Festivali kutlanıyor. Okurumuz Selman Arınç izlenimlerini yazdı.

29.04.2012Kelebek
Yeni yılda Stockholm’ün ışıkları hiç sönmez

Yeni yılda Stockholm’ün ışıkları hiç sönmez

Yazın İsveç’te batmak bilmeyen güneş, kış aylarında da neredeyse gün boyunca saklanır. Işıklarla süslenen başkent Stockholm bu dönemde kış masallarını andırır.

25.12.2011Seyahat
Zamansız mavi yolculuk

Zamansız mavi yolculuk

Ancak zaman bulup, geçen hafta mavi yolculuğa çıktım. Gökova’nın cenneti andıran kimsesiz koylarında kâh balık yakaladım, kâh yüzdüm, kah güzelliklere daldım gittim. Deniz bazen çarşaf gibi dümdüz oldu, kâh rüzgârla oynaşıp dalgalandı. Gece gökyüzünde yıldızları göremedim ama, bu yolculuğun tadı damağımda kaldı.

2.10.2011Seyahat
Zamansız mavi yolculuk

Zamansız mavi yolculuk

Ancak zaman bulup, geçen hafta mavi yolculuğa çıktım. Gökova’nın cenneti andıran kimsesiz koylarında kâh balık yakaladım, kâh yüzdüm, kah güzelliklere daldım gittim. Deniz bazen çarşaf gibi dümdüz oldu, kâh rüzgârla oynaşıp dalgalandı. Gece gökyüzünde yıldızları göremedim ama, bu yolculuğun tadı damağımda kaldı.

2.10.2011Seyahat
Bayram için 6 ucuz ve muhteşem öneri

Bayram için 6 ucuz ve muhteşem öneri

Döviz kurlarındaki değişim bu yıl Şeker Bayramı tatilcilerinin dikkatini yurtiçine yöneltti. Altı günlük tatilde keşfedilebilecek, doğası ve tarihi özellikleriyle öne çıkan pek çok şehir, kasaba var. Hürriyet Seyahat yazarları Mehmet Yaşin ve Saffet Emre Tonguç, dört bölgeden altı eylül tatili alternatifini yazdı.

15.08.2011Advertorial
Seyahat yazarlarından yurtiçinde altı bayram önerisi

Seyahat yazarlarından yurtiçinde altı bayram önerisi

Döviz kurlarındaki değişim bu yıl Şeker Bayramı tatilcilerinin dikkatini yurtiçine yöneltti. Altı günlük tatilde keşfedilebilecek, doğası ve tarihi özellikleriyle öne çıkan pek çok şehir, kasaba var. Hürriyet Seyahat yazarları Mehmet Yaşin ve Saffet Emre Tonguç, dört bölgeden altı eylül tatili alternatifini yazdı.

14.08.2011Seyahat

Yazar Sonuçları

Dünya zenginleri şu an Bodrum’da

Türkiye’de her şey dahil sisteme, yabancı turistin üç otuz paraya çatlayıncaya kadar yiyip-içmesine, oda fiyatlarının düşüklüğüne yıllardır en çok itiraz edenlerdenim.

24.08.2018

Bir Göcek klasiği: Tekne turları

Fethiye ile Dalaman arasında bir cennet diyarı Göcek… Sessiz, sakin ve dinginlik hakim sokaklarında. Manolya ve palmiye ağaçlarının süslediği sahilinde yürümek; beyaz, pembe ve fuşya rengi begonviller arasında sokaklarında tur atmak ya da masmavi koylarında teknelerle dolaşmak insana huzur veriyor. İşte size Göcek gezi rehberi…

27.07.2018

‘Aldığın o koyu yerine koy lütfen’

ANTALYA Tekirova’daki Kleopatra Koyu veya yörede yaşayanların andığı adla Mehmetali Bükü, cennetten kopup memlekete eklemlenmiş bir doğa güzelliği...

13.06.2018

Karavan seyir defteri 2

Hisarönü’nde barlar, caminin yanından başlıyor...

22.07.2010

Marmaris’ten yapılacak en güzel beş rota önerisi

Yolunuz Marmaris'e düştü ve halk plajının devamındaki Uzunyalı Plajı artık size yeterince uzun gelmedi.. O zaman buyurun: Marmaris’te bunalıp farklı birşey denemek isteyen, yeni yerler keşfetmeyi, araba yolculuğunu, denizi ve güneşin kavurucu etkisine rağmen hâlaâ gezmeyi sevenlere alternatif öneriler...

14.08.2018

Tiyatro Festivali 20 yaşında

İSTANBUL KÜLTÜR SANAT VAKFI (İKSV) tarafından 2004 yılından bu yana Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş’ın sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Tiyatro Festivali, 28 Mayıs akşamına kadar devam ediyor.

11.05.2016

Efsanevi ‘Gatsby’ makyajı

TEN: 20’lerin gözde rengi, şeftali tonları...

30.05.2013

Çamlı Köyü’nde Karia Holliday Villas

Hala yeni kitabımla savaş halindeyim. Bu kez roman. Ciddi iki yıldır uğraşıyorum. O nedenle de fazla roman okumamaya çalışıyorum. Etki altında kalmamak için.

15.07.2011

Yaşlanmayı geciktiren alışkanlıklar

Yaşlanmaktan, dahası ‘hızlı yaşlanmaktan’

18.03.2011