MENÜ

Kizlik Zari

Kizlik Zari ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kizlik Zari haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kizlik Zari haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 443 Kizlik Zari haberi bulunmuştur.

Kizlik Zari Haberleri

Gerdek Gecesi Korkusu ve İlk Cinsel İlişki İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Gerdek Gecesi Korkusu ve İlk Cinsel İlişki İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Evlilik söz konusu olduğunda bazı çiftler arasında stres sebebi olan durumlardan biri de gerdek gecesi ve ilk gece korkusudur. Gerdek gecesi ilk cinsel birleşmenin gerçekleşeceği geceye verilen isimdir. Peki gerdek gecesi korkusu neden olur? Gerdek gecesi yapılması gerekenler nelerdir?

24.12.2019Cinsellik
İlk Cinsel Deneyim Hakkında Efsane ve Gerçekler

İlk Cinsel Deneyim Hakkında Efsane ve Gerçekler

Çevreden duyulan yanlış bilgilerle, abartılan korkunç ilk gece hikayeleri ile genç kızlar ilk gece tecrübesi yaşamaktadır. Hatta ülkemizde her 10 kadından birinin bilinçaltına yerleşen korkular nedeniyle cinsel ilişkiye giremediğini belirten Doç. Dr. Deniz Ulaş, sadece doğru bilgilendirme ile ilk gece korkusunun yenilebileceğini vurguladı. Kızlık zarı ile ilgili efsanelere ve gerçeklere tek tek bakalım.

Kadınlardaki Genital Problemler ve Çözümleri

Kadınlardaki Genital Problemler ve Çözümleri

Kadınlar, bazı özel bölgelerinin estetik olarak hoş görünmesini veya daha rahat görünmesini sağlamaya odaklanır. Bazı kadınlar ise daha iyi bir memnuniyet elde etmek amacıyla bir genital gelişim veya gençleştirme prosedürüne ihtiyaç duyarlar. Doç. Dr. Aydın Köşüş ve Doç. Dr. Nermin Köşüş kadınlardaki genital problemler hakkında bilgi verdi.

Vajinismus Evlilikleri Tehlikeye Sokuyor

Vajinismus Evlilikleri Tehlikeye Sokuyor!

Vajinismus, tedavisi mümkün olan ancak tedavi edilmediğinde hayat boyu sürebilen bir rahatsızlıktır. Vajinismus nedeniyle ertelenmesi ve kaçınılması gereken bir problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de derinden etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Psikolog ve Cinsel Terapist Batuhan Toprak konu ile ilgili bilgiler verdi.

2.07.2019Cinsellik
Sevgi ve Paylaşım Odaklı Vajinismus Tedavisi

Sevgi ve Paylaşım Odaklı Vajinismus Tedavisi

Ülkemizde cinsel tedavi için başvuran her on kadından birinin yaşadığı vajinismus, seks yapma korkusudur, vajina girişini çevreleyen ve aşk kasları olarak bilinen pelvis taban kaslarının istem dışı kasılarak cinsel birleşmenin imkansızmış gibi algılanması, cinsel birleşme denemelerinde acı ve ağrıya neden olması veya bu yüzden cinsel birleşmenin hiç gerçekleşememesi durumudur.

17.12.2018Cinsellik
Cinsellik Hakkında Sıkça Sorulan 8 soru

Cinsellik Hakkında Sıkça Sorulan 8 soru!

Cinsellik ülkemizde büyük bir tabu olarak kabul edilir ve aileler içerisinde çok konuşulmaz. Sizin için cinsellikle ilgili olarak en çok merak edilen 8 soruyu inceledik.

12.11.2018Cinsellik
Evli bakirelerin cinsel kabusu: Vajinismus

Evli bakirelerin cinsel kabusu: Vajinismus

Vajinismus sorunu ülkemizde ve tüm dünyada kadınlarda görülen cinsel sorunların başında yer alıyor. Cinsel ilişkide yaşanılan yoğun kaygı sonrası gelişen kasılmalar cinsel birleşmenin gerçekleşememesine veya oldukça ağrılı bir şekilde gerçekleşmesine neden oluyor. Peki, toplumumuzda sıkça görülen, ancak pek çok sebepten dolayı çiftler tarafından gizlenen “Vajinismus” tam olarak nedir? Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ, bu konu hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

27.09.2018Sağlık
Hymenoplasty hakkında bilinmesi gerekenler

Hymenoplasty hakkında bilinmesi gerekenler

Hymenoplasty operasyonunun mutlaka uzman kişiler tarafından yapılması gerektiği belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Mustafa Alihanoğlu, operasyonun 15-30 dakika arasında sürdüğünü, geçici ve kalıcı olarak iki çeşidinin olduğunu belirtti.

7.05.2018Sağlık
Bekâreti için rapor aldı: Kanlı çarşaf davası

Bekâreti için rapor aldı: Kanlı çarşaf davası

Ankara 4. Aile Mahkemesi’nde görülen bir davanın dosyasına göre görücü usulü evlenen İ.S ile H.S.’nin düğünleri 4 Mayıs 2016 tarihinde yapıldı.

19.06.2017Gündem
Ayşe Arman PIxee’yle hamama girdi

Ayşe Arman PIxee’yle hamama girdi

“Canlı Barbie” ya da Jessica Rabbit olarak tanınıyor; 30 estetik ameliyat oldu, 6 kaburgasını aldırdı... Türkiye’ye vajina estetiği yaptırmak için geldi.

13.01.2017Magazin
Genital estetiklerle neler tedavi edilebilir

Genital estetiklerle neler tedavi edilebilir?

Genital plastik cerrahisinin tabu olduğu günler geride kaldı. Artık genital bölgesinin görünüşünden memnun olmayan kadınlar, kozmetik jinekolojiye başvurmaktan çekinmiyorlar. Vajinanın sadece dış kısımlarına değil, iç kısımlarına da estetik yaptırabilir veya daraltma da yaptırabilirsiniz. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Çabuk Cömert, genital yani vajina estetiğiyle hangi sorunlara çare bulabileceğinizi anlatıyor.

10.01.2017Sağlık
Bekaret esnek olabilir mi

Bekaret esnek olabilir mi?

Kızlık zarının yapı olarak son derece hassas olduğunu belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Esra Çabuk Cömert, kızlık zarının esnekliğiyle ilgili şüpheleri olan kişilerin uzman bir jinekoloğa başvurması gerektiğini ifade ediyor.

28.06.2016Sağlık
Vajinismus nedir

Vajinismus nedir?

Türkiye'de her 10 evli kadından birinde vajinismus görülür. Vajinusmusun en temel belirtisinin cinsel ilişki birleşmelerinde kadının, vajina girişini bir duvar gibi hissettiğini belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Çabuk Cömert yanıtladı...

21.04.2016Sağlık
Kadınlarda ilk cinsel ilişki sendromu

Kadınlarda ilk cinsel ilişki sendromu

Evlilik öncesi rutin kontroller cinsel bilgi özellikle kızlık zarı ile ilgili stres ve korku, korunma yöntemleri gibi birçok konuda çiftler için çok büyük fayda sağlar. Evliliğe sadece düğün, gelinlik, ev eşyaları gibi hazırlıklar ile adım atmak doğru değil, evliliğe cinsel açıdan sağlıklı ve bilinçli olarak da hazırlanmak gerekir.

19.04.2016Sağlık
Gevşeyin... Biraz aşktan ve cinsellikten konuşacağız

Gevşeyin... Biraz aşktan ve cinsellikten konuşacağız

‘Aşk Dersleri’, seyircilerini ‘aşk ve cinsellik’ konusunda şöyle bir gevşeyip, karşılıklı sohbete davet eden eğlenceli bir oyun.

8.04.2016Keyif
Kızlık zarı hakkında merak edilenler

Kızlık zarı hakkında merak edilenler

Bayanların özellikle genç kızlık döneminde geçirmiş olduğu bazı rahatsızlıkların, kızlık zarı yapısına zarar verdiği bilinmektedir.

6.03.2016Sağlık
Almanyada sahte kızlık zarı satışları patladı

Almanya'da sahte kızlık zarı satışları patladı

İngiliz Daily Mail gazetesi, Almanya'da yaşanan Suriyeli mülteci akınından sonra ülkede sahte kızlık zarı satışlarının patladığını ileri sürdü.

16.12.2015Avrupa
Genital bölge estetiği

Genital bölge estetiği

Toplumumuzda kadın cinselliği ve bu bölge ile ilgilisorunlar çok rahat konuşulmasa da önemi inkar edilemez. Kadının dış genitalorganlarındaki normalden farklı bir görünüm, kişinin psikolojisini ve cinselyaşantısını olumsuz yönde etkileyen ve kimse ile paylaşamadığı bir sorun halinialabilir. Kadının kendisini çirkin veya yetersiz hissetmesine, cinselliktenkaçınmasına yol açabilir. Kadın dış genital organları, labia major (dışdudaklar), labia minor (iç dudaklar), klitoris, kızlık zarı (hymen) veıvaginadan oluşur. Kadında genital bölgelerle ilgili sorunlar doğuştan veyagebelik sonrası oluşan deformasyonlar şeklinde olabilir.

10.11.2015Diğer Videolar
17 yıldır hep aynı soru: Benimki küçük mü

17 yıldır hep aynı soru: Benimki küçük mü?

17 yıldır telefon ve web siteleri üzerinden ‘Dr. Okey’ kod adıyla cinsel danışmanlık yapan hemşire, “Soruların niteliği ilk günden beri hemen hiç değişmedi. Penis boyu, kızlık zarı, gebelik korkusu üniversite mezunları dahil her eğitim grubunda ve yaşta en çok sorulan sorular” diyor.

16.05.2015Gündem
Lazerle Yapılan Genital Estetik Operasyonları

Lazerle Yapılan Genital Estetik Operasyonları

Lazer ile genital estetik amaçlı Genital Bölge renk Açma - Beyazlatma, Küçük Dudakları Ufaltma Ameliyatı ( Labioplasti ), Kalıcı Kızlık Zarı Tamiri ( Hymenoplasti) ve Vajina Daraltma işlemleri yapıyoruz.

Kızlık Zarı Tamir Edilebilir Mi

Kızlık Zarı Tamir Edilebilir Mi?

Sık sorulan "Kızlık zarı tamir edilebilir mi?" sorusunu Jinekolog Op. Dr. Burcu Kardaş Arslan sizin için cevapladı...

Acaba Vajinismus Muyum

Acaba Vajinismus Muyum?

Her 100 kadından birinin vajinismus sorunu yaşadığı araştırmalarla kanıtlandı...

30.04.2015Cinsellik
Kızlık Zarı Nedir

Kızlık Zarı Nedir?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Süleyman Eserdağ cevaplıyor; Kızlık zarı nedir?

Genital Estetik Ameliyatları Nelerdir

Genital Estetik Ameliyatları Nelerdir?

Genital estetik ameliyatlarını Op. Dr. Süleyman Eserdağ anlatıyor...

Bu 8 Fobiye Dikkat

Bu 8 Fobiye Dikkat!

Vajinismus ile birlikte seyredebilen bu korkular, kadınların günlük yaşamını, sosyal ilişkilerini de zedeliyor. İşte vajinusmus hastalarının 8 fobisi...

8.01.2015Cinsellik
Savcılığa şikayet: Go-karta bindim, kızlık zarım zarar gördü

Savcılığa şikayet: Go-karta bindim, kızlık zarım zarar gördü

Trabzon bir alışveriş merkezinde go-karta binen M.Ü. adlı üniversiteli, geçirdiği kaza sonrasında kızlık zarının zarar gördüğü gerekçesiyle firma yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu. Not: Manşette kullandığımız resim temsilidir...

2.01.2015Gündem
Kızlık Zarı Problemleri Vajinismusa Neden Olur mu

Kızlık Zarı Problemleri Vajinismusa Neden Olur mu?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Süleyman Eserdağ cevaplıyor, Kızlık zarı problemleri vajinismusa neden olur mu? Kızlık zarı problemleri vajinismusa girememe sebebi olabilir. Kızlık zarının yüksek kenarlı olması, fibrotik olması ara bölmeli olması, elek şeklinde olması, vajinismusta ilişkiye girememe sebebidir...

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç cevaplıyor...

İlk Gece Seksi Nasıl Olmalı

İlk Gece Seksi Nasıl Olmalı?

Herkesin kabusu, ilk gece! Aklımızda "o an"a kadar soru işaretleri dolaşıp durur. Bu soruların en önemlilerini sizin için açıkladık. Kızlık zarı, orgazm ve ilk gece hakkında her şey...

9.06.2014Cinsellik

Yazar Sonuçları

Cinsiyetçi söylemlerinizi çocukların zihninden çekin!

Son zamanlarda artan çocuk istismarı ve çocuk kayıpları hepimizi derinden yaraladı. Kendimizi gözden geçirmeye, yeniden sorgulamaya, neleri eksik yaptığımızı araştırmaya başladık. Kimimiz çözümü ağır cezalarda arıyor, kimimiz aşırı güvenlik önlemleri istiyor. Peki, bunlar gerçekten çözüm getirir mi? Aslında hayır! İşe temelden başlamak gerekir. Yani sözcüklerimizden… Tarihten günümüze, dilimize ve zihnimize yerleşmiş bazı kalıpları kırmamız ve düşünce biçimimizi de gözden geçirmemiz gerekiyor. Cinsiyetçi söylemler dilimizi ve düşünce yapımızı ele geçirmişken sorunlarımızı çözmemiz imkânsız. Bu nedenle önce dilimizi bu tehlikeli söylemlerden arındırmalıyız.

6.07.2018

Çocuğa istismarda tartışılan karar

İstanbul’da yaşayan A.A. 13 yaşındaydı. Babasının istismarına uğradığını öne sürdü ve dava açıldı.

18.03.2018

Cinsel istismar yazmaya devam

İÇİNİZİ daraltıyor muyum bilmiyorum... Bunalıyor musunuz cinsel istismar haberleri okumaktan? Ben başka şeyler de yazabilirim...

5.09.2017

Sevgilimin 4’üncü çocuğu olacak

Aile içerisinde çok sorunlar yaşadım. Sonunda birinde aşkı ve huzuru buldum. Ama o evli ve 3 çocuğu var. Bana evleneceğimizi söyleyen bu kişinin eşi şu an 4’üncü bebeğe hamile. Bu durum kafamı karıştırdı.

9.07.2017

Dışarıdan baktığınızda mutlu görünebilir

Vajinismus, ülkemiz kadınlarının yaşadığı cinsel sorunlarda birinci sırada. Çoğu kadın bu sorunla neden karşı karşıya geldiğini bilemiyor ve kendini suçluyor. Oysa vajinismusun nedeni tek bir faktöre bağlı değil.

2.06.2017

Kedileri hiç sevmezdim ama...

Bizim sitede terk edilmiş bir kedi var. Şimdi yavruları da oldu. Kedileri pek sevmesem de onların haline içim acıyor. Bakımlarını yeterli bulmuyorum.

20.04.2017

Ayşe Arman PIxee’yle hamama girdi

“Canlı Barbie” ya da Jessica Rabbit olarak tanınıyor; 30 estetik ameliyat oldu, 6 kaburgasını aldırdı... Türkiye’ye vajina estetiği yaptırmak için geldi.

14.01.2017

Benden de gelsin ortak değerler!

BEGÜM Doğan Faralyalı’nın önderliğinde başlayan bir hareket. Ben çok sevdim. Tebrik ederim. Çok da faydalı. Birdenbire, bu sabah kendimi kahve içerken bir kâğıda ortak değerlerimizi sıralarken buluverdim... Hepsi olumlu değil ama çoğu olumlu. Bu liste uzaaaar gideeer. İyi ki bu topraklara aidiz!

13.09.2016

Hymenoplasty: Kadınlar Neden Tercih Ediyor?

Son dönemlerde artan hymenoplasty yani kızlık zarı dikimi operasyonuyla ilgili Op. Dr. Bülent Cihantimur, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kızlık zarının ne olduğunu anlatan Cihantimur, özellikle yaz mevsimi öncesinde hymenoplasty operasyonuna taleplerin arttığını açıkladı.

21.06.2016

Evli bir kadına aşık oldum

Ben evli ve çocuklu bir kadına aşık oldum. Onunla ilişki yaşamaya başladık. Ama bir sürü kötü olay peşimizi bırakmadı...

3.06.2016

Estetiğin Yeni Yükseleni: ‘Genital Bölge Estetiği’

Yaşadığımız yüzyılda genital bölge estetiği ile ilgili cerrahi ameliyatlar ve cerrahi olmayan medikal uygulamalar inanılmaz bir hızla artıyor. Peki nedir bu genital estetik?

31.05.2016

Suriyeliler tehdit

Hafta sonu Adana-Mersin taraflarındaydım.

16.03.2016

Evlilik bitirebilen sorun vajinismus

Sevgili okurlar, bu haftaki konumuz vajinismus...

13.02.2015

Cinsel Hurafeler

Vajinismus veya erken boşalma gibi en sık görülen cinsel işlev bozukluklarının kökeninde, cinsellik üzerinde kara bulutlar gibi dolaşan "cinsel hurafeler yani cinsel mitler" var.

29.08.2014

Kadınlara uygulanan şiddet cinsel sorunlara yol açabiliyor ve toplum ruh sağlığını tehdit ediyor

Kadına yönelik fiziksel şiddet, kadının sadece bedenine değil ruhuna da zarar vermektedir. Bugünlerde yüzlerce, binlerce kadın aynı gün içinde şiddetin çeşitli şekillerine maruz kalıyor ve sadece ülkemizde değil bütün dünyada pek çok kadına fiziksel şiddet uygulanıyor. Türkiye’de kadınlara yönelik fiziksel şiddet sadece beden ve ruh sağlığına değil aynı zamanda kadınların cinsel yaşamlarında da derin yaralar açıyor.

25.07.2014

Kadına Yönelik Şiddeti Zorunlu Cinsel Eğitim ve Evlilik Öncesi Eğitim Önler

Kadın sorunlarının gündeme geldiği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Türk kadınının durumunu masaya yatıralım istedim. Kadın haklarının kazanılmasında nerelerden başlandığının ve bugünlere nasıl gelindiğinin hatırlanması için 8 Mart’ı özel bir gün olarak görülmelidir.

3.07.2014