MENÜ

Kızamık Aşısı

Kızamık Aşısı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kızamık Aşısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kızamık Aşısı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 380 Kızamık Aşısı haberi bulunmuştur.

Kızamık Aşısı Haberleri

Sağlık çalışanları iş bırakıyor

Sağlık çalışanları iş bırakıyor

Sağlık çalışanları, ''nitelikli hizmet, insanca yaşanabilir, herkesin ücretsiz yararlanabildiği bir sağlık hizmeti'' için 24 Aralık 2003'te Türkiye genelinde tam gün iş bırakacak.

22.12.2003Gündem
7 milyon çocuk aşılanacak

7 milyon çocuk aşılanacak

UNICEF ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortak yürüttüğü "Okul Aşı Günleri'' kampanyası çerçevesinde, 10 gün içinde 7 milyon çocuğa kızamık aşısı yapıldığı bildirildi.

19.12.2003Gündem
Kızamık aşısı hayat kurtarıyor

Kızamık aşısı hayat kurtarıyor

UNICEF, 1 doların altında maliyetle bir çocuğun, kızamığa karşı başarılı bir şekilde bağışıklık sistemi kazandırılabileceğini belirtti.

7.12.2003Gündem
Kızamık aşısı hayat kurtarıyor

Kızamık aşısı hayat kurtarıyor

UNICEF, 1 doların altında maliyetle bir çocuğun, kızamığa karşı başarılı bir şekilde bağışıklık sistemi kazandırılabileceğini belirtti.

7.12.2003Gündem
555 bin çocuk aşılanacak

555 bin çocuk aşılanacak

Sağlık Bakanlığı önderliğinde, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ve UNICEF'in katkılarıyla başlatılacak ''Okul Aşı Günleri'' kapsamında Ankara'da 916 ilköğretim okulunda 555 bin 777 çocuğun aşılanacağı bildirildi.

5.12.2003Gündem
Zorunlu kızamık aşısı tartışma yarattı

Zorunlu kızamık aşısı tartışma yarattı

Sağlık Bakanlığı'nın 29 Eylül-17 Ekim tarihleri arasında kızamık hastalığını yok etmek amacıyla tüm ilköğretim okullarında başlattığı ‘‘kızamık aşısı kampanyası’’ tartışmalara yol açtı.

6.10.2003Gündem
Zorunlu kızamık aşısı tartışma yarattı

Zorunlu kızamık aşısı tartışma yarattı

Sağlık Bakanlığı'nın 29 Eylül-17 Ekim tarihleri arasında kızamık hastalığını yok etmek amacıyla tüm ilköğretim okullarında başlattığı ‘‘kızamık aşısı kampanyası’’ tartışmalara yol açtı.

6.10.2003Gündem
MEDYADAN : Haftanın başlıkları

MEDYADAN : Haftanın başlıkları

Eh, fena değil bu hafta. Ama Habertürk’ün ve Damga’nın eksikliğini hissediyoruz. Bir de, Milliyet’in mutfağında izne çıkan birileri mi var? O “muhteşem esprili” başlıklar çıkmıyor artık Milliyet’ten, Sabah ve Star atakta... (Not : Özellikle başlıklar konusunda katkılarınızı bekliyorum!)

28.09.2003Gündem
Sivasta kızamık aşısı kampanyası

Sivas'ta kızamık aşısı kampanyası

Sivas'ta 29 Eylül-17 Ekim tarihleri arasında yapılacak ''Kızamık Aşısı'' Kampanyası için hazırlıkları başladı.

28.08.2003Gündem
Tıp nereye koşuyor

Tıp nereye koşuyor?

Ortalama insan ömrü her geçen yıl uzuyor. Bunun nedeni yaşam standartlarındaki gelişme kadar tıpta sağlanan ilerlemeler. İnsanın gen haritasının belirlenmesiyle bilimadamları hastalıkları daha ortaya çıkmadan tespit etmeye başladı. Oysa bundan yaklaşık 30 yıl önce bulunan kızamık aşısı büyük bir devrim yaratmıştı. İşte geçtiğimiz yüzyılın başlarından itibaren tıbbın kilometre taşları.

19.10.2002Gündem
Bronşit belirtileri neler Bronşit nasıl geçer ve ne iyi gelir

Bronşit belirtileri neler? Bronşit nasıl geçer ve ne iyi gelir?

Kış mevsiminin kendini hissettirmesi ile birlikte çocuklarda çok sık meydana gelen bronşit, yetişkinlerin de başına gelebilmektedir. Akut ve kronik olarak iki farklı tipte bronşitin meydana gelmesi kişide; geçici olabilirken başka başka hastalıklara da yol açmaktadır. Kronik olma olasılığı olan bronşit için mutlaka doktora danışmanız gereklidir. Peki insanların yaşam standartlarını etkileyen bronşit rahatsızlığının belirtileri, nasıl geçeceği hakkında detaylar neler

7.12.2019Sağlık
Avrupada yılın ilk altı ayında 90 bin kızamık vakası

Avrupa'da yılın ilk altı ayında 90 bin kızamık vakası

Birleşmiş Milletler'e bağlı Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa genelinde kızamık hastalığının hızla yayıldığı uyarısında bulundu. Örgüte göre, bu yılın ilk altı ayında görülen vaka sayısı, geçen yılın toplamınınkini geçti.

29.08.2019Dünya
UNICEF Dünya Aşı Haftasında aileleri bir kez daha uyarıyor: Aşılar hayat kurtarır

UNICEF Dünya Aşı Haftasında aileleri bir kez daha uyarıyor: Aşılar hayat kurtarır

Aşıyla önlenebilir hastalıkların, aşı reddi nedeniyle tüm dünyada giderek yaygınlaşması üzerine UNICEF #VaccinesWork (AşılarHayatKurtarır) kampanyası başlattı. Sağlık Bakanlığı da kampanyanın benzerini eşzamanlı olarak #SağlıkİçinAşı etiketiyle yürütüyor.

26.04.2019Gündem
Sağlık Bakanı: Aşıda 5 yıllık süreçte yüzde 100e yakın yerlileştirme hedefliyoruz

Sağlık Bakanı: Aşıda 5 yıllık süreçte yüzde 100'e yakın yerlileştirme hedefliyoruz

Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Koca, yerel seçimde hastanelerden yaklaşık 12 bin seçmenin sandıklara taşınacağını, bu işlemde 7 bin personel görevlendirmeyi planladıklarını bildirdi. Koca, yerli aşı geliştirme çalışmalarıyla ilgili olarak da ''Aşıda 5 yıllık süreçte yüzde 100'e yakın yerlileştirme hedefliyoruz. Bu kapsamda ağustosta difteri ve tetanos aşısı ruhsatı verilecek" dedi.

28.03.2019Gündem
Okullarda çocuklar tek tek aşılanacak

Okullarda çocuklar tek tek aşılanacak

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, göç nedeniyle özellikle Avrupa’da ciddi kızamık vakaları görüldüğünü belirterek, bunun Türkiye’ye de yansımaları olduğunu söyledi. Koca, “Gelen göçmenleri de aşılıyoruz ama maalesef Türkiye yine de etkilenebiliyor. Artan kızamık vakalarının çoğu bu nedenle. Olaya sadece aşı reddi demek, insanları aşı yaptırmamaya da yönlendiriyor. Ailelere tavsiyem, çocuklarınızı mutlaka aşılatın” dedi.

5.03.2019Gündem
Kabakulak Hastalığı nedir

Kabakulak Hastalığı nedir?

Kabakulak, kabakulak virüsünün neden olduğu, bulaşıcı bir hastalıktır. Peki Kabakulak hastalığı öncesi şikayetler, belirtiler nelerdir?

18.07.2018Gündem
İlk yerli  aşı 2022’de vurulacak

İlk yerli aşı 2022’de vurulacak

PEDİATRİK Hepatit A aşısı yerli üretimi ile ilgili Sanayi İşbirliği Projesi (SİP) kapsamında 10 yıl alım garantili 12 yıllık ihaleye çıkıldı.

12.05.2018Ekonomi
Aşı konusunda bakanlık susuyor

'Aşı konusunda bakanlık susuyor'

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Prof.Dr. Raşit Tükel, aşılanmayan binlerce çocuk olmasını ve aşı karşıtlığını kaygıyla izlediklerini belirterek, “Sağlık Bakanlığı bu konuda sessiz. Bakanlıktan beklediğimiz, topluma güçlü mesajlar vererek aşılanmayı teşvik etmesi” dedi.

5.04.2018Gündem
Sağlık Bakanlığından Canan Karataya sert tepki

Sağlık Bakanlığı'ndan Canan Karatay'a sert tepki

Sağlık Bakanlığınca, "Aşılamayla elde edilen başarılara rağmen hiçbir bilimsel dayanağı olmadan sorumsuzca yapılan açıklamalar, aşılama konusunda vatandaşlarımızda az da olsa tereddüde yol açmaktadır. Yapılan bilimsel çalışmalara göre aşılar son derece güvenilir biyolojik ürünlerdir. Üretim ve dağıtım aşamalarında çok sıkı kontrolden geçmektedir." değerlendirmesi yapıldı.

26.12.2017Gündem
Kawasaki hastalığı nedir

Kawasaki hastalığı nedir?

Kawasaki hastalığı bir süredir internet aramalarında ön plana çıkıyor. Bu hastalığın belirtileri ve neden kaynaklandığı da insanlar tarafından merak edilen diğer bir merak konusu. Peki Kawasaki hastalığı nedir? İşte hastalığın tanımı ve detayları

5.12.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Aşı sağlıktır

Bir bu eksikti!.. Tartışılan konular arasına ‘aşı’ da girdi.

3.04.2019

Aşı uzmanından aşı gerçekleri

EGE Üniversitesi Tıp Fakültesi Aşı Geliştirme Merkezi ve Aşı Bilimi Derneği Başkanı Prof. Dr. Yüksel Gürüz’ün, ‘alarm’ aşamasına gelen aşı karşıtlığıyla ilgili görüşlerini aldım. Gürüz’ün görüşlerinin, bilimsel terimlerden sadeleştirmeye çalıştığım özeti:

17.08.2018

Demir eksikligi neden cok muhim?

Demir eksikliği yaygın ve mühim bir sağlık sorunu. Sadece kansızlık yapmıyor. Yalnızca saçınızı, tırnağınızı, cildinizi güçsüz bırakmıyor. Belleğinizi de bozabiliyor. Çocuklarda da bedensel gelişmeyi yavaşlatıp zekayı olumsuz yönde etkiliyor.

27.04.2018

Aşıya şüphe yersiz

Tam 10 uzmanlık derneği, Prof. Dr. Canan Karatay’ın grip aşılarıyla ilgili, bilimsel olmayan iddiasına karşı güç birliği yaptı. İlgili dernekler, Prof. Dr. Karatay’ın söz konusu iddiaların yanıltıcı ve yalan olduğunu açıkladı. Grip hastalığı her yıl 3-5 milyon kişide ciddi seyirli hastalığa ve yaklaşık 500 bine yakın kişinin ölümüne yol açıyor.

7.01.2018