MENÜ

Kişisel Bakım

Kişisel Bakım ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kişisel Bakım haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kişisel Bakım haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.806 Kişisel Bakım haberi bulunmuştur.

Kişisel Bakım Haberleri

Artık Türkiye’de

Artık Türkiye’de

45 ülkede tüketiciyle buluşan kişisel bakım ve güzellik markası Love Beauty & Planet’in Türkiye lansmanı, önceki gün yapıldı.

14.11.2019Keyif
Güzel sanatlar lisesi öğrencilerinin eserleri okullara taşınacak

Güzel sanatlar lisesi öğrencilerinin eserleri okullara taşınacak

MEB, güzel sanatlar lisesi öğrencilerinin eserlerini liselerin çevresindeki okullara taşıma kararı aldı. ‘Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri Okullarla Buluşuyor’ projesiyle öğrencilerin resimleri ve müzik performansları okullarda sergilenecek. Bakan Ziya Selçuk, "Projeyle okullarımız kültür ve sanat alanında daha zengin olacak, birbirlerini besleyecek" dedi.

13.11.2019Eğitim
Botoxlu büyüme

Botoxlu büyüme!

Dr. Cevdet Tuna tarafından 1950’de ilaç şirketi olarak temelleri atılan, kozmetik ve kişisel bakım alanında yaptığı atakla 5 kıtada 125 ülkeye ürün gönderen Farmasi, hem Avrupa’da hem de Amerika’da büyüyor. Markanın yeni kuşak temsilcilerinden Sinan Tuna ile yeni hedeflerini ve marka öykülerini konuştuk. Tuna, “Bu yılı Türkiye’de 1 milyar TL üzerinde ciroyla kapatmayı hedefliyoruz. 10 yılda Türkiye ve komşu ülkelerde doğrudan satış sektöründe lider kozmetik markası olmayı istiyoruz.Amerika’da da Alaska dahil her yere ürün göndermeye başladık. Yeni bir ofis kararı da aldık. Önümüzdeki yıllarda ABD’de 1 milyar dolar ciro yapmayı planlıyoruz” dedi.

4.11.2019Ekonomi
İTO: İstanbul’da perakende fiyatlar eylülde yüzde 1.1 yükseldi

İTO: İstanbul’da perakende fiyatlar eylülde yüzde 1.1 yükseldi

İstanbul’da Eylül ayında perakende fiyatlar yüzde 1.11 yükseldi, toptan fiyatlar ise yüzde 0.14 düştü.

1.11.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirliden Belarusta tarımsal işbirliği açıklaması

Bakan Pakdemirli'den Belarus'ta tarımsal işbirliği açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Tarım Yürütme Komitesi Toplantısı gibi diğer tüm teknik toplantıların ve gerçekleşecek üst düzey ziyaretlerin hem tarımsal ticaretin hem de teknik unsurların önündeki engelleri ortadan kaldıracağı, ikili tarımsal iş birliği ve ticaretine olumlu yansıyacağı inancındayım" dedi.

31.10.2019Ekonomi
Mikroplastik nedir

Mikroplastik nedir?

Literatürde makro, mikro ve nanoboyutlu plastikler arasında bir ayrım yapılmıştır, ancak mikroplastikler için açık bir tanım olmamakla birlikte mikroplastikler 1 mikrometre ile 5 milimetre arasında boyutlara sahip olan plastik parçalarıdır. Peki mikroplastikler nerelerde görülür?

26.10.2019Gündem
Hollywood’a Kastamonu detoksu

Hollywood’a Kastamonu detoksu

Son dönemlerde kozmetik üretiminde öne çıkan Türkiye, genç girişimcilerin yarattığı markalarla bu alanda önemli bir merkez olma yolunda ilerliyor. 28 yaşındaki Eda Sürücü de bu girişimcilerin başında geliyor. Sürücü’nün, Pelcare markasıyla Kastamonu’da ürettiği detoks maske setleri ve besleyici kremler Hollywood’un merkezi Los Angeles’taki mağazalarda satılıyor.

15.10.2019Ekonomi
Fenomen olanın hayatı nasıl değişiyor

Fenomen olanın hayatı nasıl değişiyor?

Sosyal medyanın hızl yaygınlaşmasıyla ortaya çıkan fenomenlik bilimsel bir araştırmada ele alınarak, fenomen olan sıradan bir insanda meydana getirdiği değişimler ve dönüşümlere ilişkin önemli veriler ortaya konuldu.

7.10.2019Teknoloji
Dyson, “İç Mekân Hava Kalitesi Farkındalık Araştırması” sonuçlarını paylaştı

Dyson, “İç Mekân Hava Kalitesi Farkındalık Araştırması” sonuçlarını paylaştı

Dyson ve National Geographic Türkiye iş birliği kapsamında Yöntem Araştırma tarafından Türkiye'nin üç büyük şehrinde gerçekleştirilen iç mekân hava kirliliği farkındalık araştırması, şaşırtıcı sonuçlar ortaya koyuyor.

26.09.2019Teknoloji
A101 indirimli aktüel ürünler kataloğu 21 Eylül

A101 indirimli aktüel ürünler kataloğu 21 Eylül!

Peynir, yoğurt, süt ve birçok mutfak ürününde indirim yer alan A101 aktüel ürünler kataloğu, 21 Eylül Cumartesi günü merak edildi. Bulaşık deterjanları, temizlik malzemeleri ile de gündemde yer alan A101 aktüel ürünler kataloğu, bazı kategorilerde avantaj sağlayacak. İşte, 21 Eylül A101 indirimli aktüel ürünler kataloğu ve ürün listesi

21.09.2019Gündem
Boğa Burcu Saç Stili

Boğa Burcu Saç Stili

Boğa burcu insanı kişisel bakım ve tertip düzenine dikkat eder.

11.09.2019Burçlar
Yargıtaydan önemli karar Geç bagaj teslimi tazminat sebebi oldu

Yargıtay'dan önemli karar! Geç bagaj teslimi tazminat sebebi oldu

Kayıp bagajdan dolayı iş görüşmesini yapamayan tekstilci kadının açtığı davada Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, havayolu şirketinin manevi tazminat ödemesine hükmetti.

8.09.2019Ekonomi
Kişisel bakım ürünleri Antarktika kıyılarını da kirletti

Kişisel bakım ürünleri Antarktika kıyılarını da kirletti

Türk bilim insanları, Antarktika'da denizden aldıkları örneklerde yaptıkları incelemelerde daha çok kozmetiklerin de içinde yer aldığı kişisel bakım ürünlerinde bulunan birincil mikroplastik tespit etti.

16.08.2019Teknoloji
Türk bilim insanın projesine Avrupa’dan destek

Türk bilim insanın projesine Avrupa’dan destek

Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsü ev sahipliğinde gerçekleşecek AB Ufuk 2020 Programı Marie Skłodowska Curie Bireysel Araştırma Bursları kapsamında, Dr. Gökçe Kor Bıçakcı’nın bilimsel projesi desteklenecek. Kanada’dan bir üniversitenin de ortağı olduğu projeyle kirletici maddelerin giderimi konusunda araştırmalar yapan Dr. Kor Bıçakcı, iki yıl Kanada’da; bursun son yılında ise Türkiye’de çalışacak.

13.08.2019Eğitim
Sosyal medya sitelerinde alışveriş devrimi

Sosyal medya sitelerinde alışveriş devrimi

Sosyal medya kullanıcıları ticaret yapmak için hesaplarını kullanabiliyor. Facebook’un başlattığı ücretsiz ilan verilebilen Marketpalace uygulamasıyla birlikte sıfır veya ikinci el ürünler üyeler arasında alınıp, satılıyor.

8.08.2019Ekonomi
Yolu yemekten geçen Emmy adayı programlar

Yolu yemekten geçen Emmy adayı programlar

22 Eylül’de dağıtılacak olan Emmy ödüllerine aday dizilerden söz etmiştik. Sıra yemekle ilgili adaylarda... Yeri doldurulması zor ünlü şef Anthony Bourdain’in programı ‘Parts Unknown’, altı dalda aday. Fakat maalesef bizde yayımlanmıyor. Peki bizim izleyebileceklerimiz hangileri? Elçin Yahşi öneriyor

THYnin ikinci rüya uçağı İstanbula geldi

THY'nin ikinci "rüya uçağı" İstanbul'a geldi

Türk Hava Yolları'nın, teslimi için 2017 yılının Eylül ayında Boeing ile görüşmelere başladığı ve Mart 2018'de 25'i kesin, 5'i opsiyonlu olmak üzere anlaştığı 30 B787-9 Dreamliner tipi uçağın ikincisi bugün filoya katıldı.

10.07.2019Ekonomi
Enflasyon son bir yılın en düşüğüne geriledi

Enflasyon son bir yılın en düşüğüne geriledi

Haziran'da yıllık enflasyon yüzde 15,72 ile son bir yılın en düşük seviyesine gerilerken, 2019'un da en düşük aylık enflasyonu görüldü.

3.07.2019Ekonomi
Doğru Yıkanmayan El, Ölüme Götürebilir

'Doğru Yıkanmayan El, Ölüme Götürebilir'

Prof. Dr. Mustafa Tayar, doğru yıkanmayan ellerdeki gözle görülmeyen bakteri ve mikropların gıdayla teması ya da direkt vücuda alınmasının tehlikelerine vurgu yaparak, "Bu mikroorganizmalardan dolayı yaşanan gıda zehirlenmesinde basit bir ishalden ölüme kadar giden bir bedel ödeme durumu ortaya çıkar" dedi.

Türkiye, Avrupa’nın en hızlısı oldu

Türkiye, Avrupa’nın en hızlısı oldu

Türkiye’de ve dünyada ilaç, medikal cihazlar, tüketici, kozmetik ve OTC ürünleri alanında faaliyet gösteren Johnson & Johnson, Türkiye’de atağa kalktı. Türkiye’de yapılan çalışmalar neticesinde ciddi büyüme rakamları elde ettiklerini ifade eden Johnson & Johnson Türkiye Tüketici Ürün Grubu Genel Müdürü Murat Mutlu, “Türkiye, Johnson & Johnson Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) içerisinde büyümede birinci sırada, hem toplam ciro büyümesinde hem de yüzdesel büyümede. EMEA büyümesine en fazla katkı sağlayan ülke konumundayız.

11.06.2019Ekonomi
Aktif karbon nedir Aktif karbon nasıl kullanılır

Aktif karbon nedir? Aktif karbon nasıl kullanılır?

Aktif karbon, son zamanlarda birçok üründe kullanılır oldu. Makyaj malzemeleri, temizlik ürünleri ve hatta gıdalarda yer alan aktif karbon, özellikle dişleri beyazlatma özelliği nedeniyle tercih ediliyor. Peki, aktif karbon nedir? Aktif karbon nasıl kullanılır?

30.05.2019Sağlık
Watsons Güzellik ve Kişisel Bakım Ödülleri Gecesinde Yılın En iyileri Belirlendi

Watsons Güzellik ve Kişisel Bakım Ödülleri Gecesinde Yılın En iyileri Belirlendi

Türkiye’nin önde gelen güzellik ve kişisel bakım ürünleri markalarından Watsons’ın, bu sene beşincisini düzenlediği Watsons Güzellik ve Kişisel Bakım Ödülleri gecesinde yılın en iyi ürünleri ve başarıları ile kendi alanlarında öne çıkan isimler ödüllendirildi. Cemiyet hayatından birçok ünlü isim, blogger ve gazetecinin katılımıyla gerçekleşenbu özel gecede neler yaşandı gelin beraber izleyelim… (Sponsorlu İçerik)

Bu Yaz Braun ile Pürüzsüz Geçecek

Bu Yaz Braun ile Pürüzsüz Geçecek!

Braun Türkiye kadın kişisel bakım portfolyosundaki en yeni ürünleri ile yaza güzel ve pürüzsüz bir merhaba dedi

20.04.2019Alışveriş
Dyson, Türkiye operasyonlarına başladı

Dyson, Türkiye operasyonlarına başladı

Dyson, son teknolojiye sahip üç yeni ürününü Türkiye pazarına sundu. 1995 yılından beri pazarda var olan şirket, geleceğin teknolojisini Türk tüketicilerle buluşturmak amacıyla 2018 sonu itibariyle kendi Dyson Türkiye ofisini kurarak ülkedeki operasyonlarını genişletti.

18.04.2019Teknoloji
Krem orucu bozar mı Orucu bozan durumlar arasında krem sürmek var mı

Krem orucu bozar mı? Orucu bozan durumlar arasında krem sürmek var mı?

Orucu bozan durumlar Ramazan ayına kısa bir süre kala gündeme geldi, bunlardan biri de krem kullanımı üzerine oldu. Peki, krem sürmek orucu bozar mı? Orucu bozan durumlar arasında krem sürmek var mı? Diyanet İşleri Başkanlığı orucu bozan durumları resmi sayfası üzerinden paylaştı.

17.04.2019Gündem
Bakan Pakdemirli: Hedef 1 milyar dolar ticaret hacmi

Bakan Pakdemirli: Hedef 1 milyar dolar ticaret hacmi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Önümüzdeki dönemde Türk firmalarımız, Belarus'ta yapılacak her türlü altyapı ve üstyapı projesinde yer almaya hazır" dedi.

16.04.2019Ekonomi
İşte Tunceli’nin kaderini değiştiren 62 proje

İşte Tunceli’nin kaderini değiştiren 62 proje

Tunceli'nin kaderi kayyumla değişti. Kayyum öncesi 29 milyon lira borucu olan belediyenin borcu 16 milyon TL' ye düşürülürken, 18 ayda 625 milyon liralık yatırımla 62 proje hayata geçirildi. Kentin sorunları tek tek çözüldü. Çocuk, yaşlı, engelliler ve gençlere yönelik projeler ile Tunceli herkesin imrendiği bir şehir haline geldi, çehresi değişti.

6.04.2019Gündem
Resident Evilde Milla Jovovich’in canlandırdığı karakterin adı nedir

Resident Evil'de Milla Jovovich’in canlandırdığı karakterin adı nedir?

Bilim kurgu türünde gerilim film serisi Resident Evil, video oyunu serisinden beyaz perdeye uyarlanmıştır. Film olarak ele alındığında oyundan çok farklı olduğu görülmektedir, Milla Jovovich'in canlandırdığı ana karakter oyunda yoktur. Peki, Milla Jovovich’in canlandırdığı karakterin adı nedir?

14.03.2019Gündem
Bebek pudrası davasında tazminat kararı

"Bebek pudrası" davasında tazminat kararı

Amerikan kozmetik şirketi, ürettiği bebek pudrasının kansere neden olduğu iddiasıyla açılan davada 29 milyon dolar tazminat cezasına çarptırıldı.

14.03.2019Ekonomi
Kızım Mina’yı yaşatacaklar

Kızım Mina’yı yaşatacaklar

Beril Başaran, uçak kazasında kaybettiği kızı Mina Başaran’ın adını ölümsüzleştiren projeyi hayata geçiriyor. ‘Mina’nın Çocukları’ projesi, 11 Mart 2018’deki kazada hayatını kaybeden 11 başarılı gencin anısına 11 genç kızla, 11 Mart’ta başlayacak.

8.03.2019Gündem
Anadolu Efesten Kadınlar Gününe özel etkinlikler

Anadolu Efes'ten Kadınlar Günü'ne özel etkinlikler!

THY EuroLeague’de dördüncü sırada yer alan Anadolu Efes’in beşinci sıradaki FC Barcelona Lassa’yı 8 Mart Cuma günü konuk edeceği karşılaşma, Dünya Kadınlar Günü’ne özel etkinliklere sahne olacak.

7.03.2019Basketbol
İstanbulda fiyatlar yüzde 0.98 arttı

İstanbul'da fiyatlar yüzde 0.98 arttı

İTO verilerine göre, İstanbul'da şubatta bir önceki aya kıyasla perakende fiyatlar yüzde 0,98, toptan fiyatlar yüzde 0,95 arttı.

1.03.2019Ekonomi
Türkiyenin 1 Numaralı Markaları açıklandı

Türkiye'nin "1 Numaralı Markaları" açıklandı

AYD ile Akademetre Research Company tarafından bu yıl 10. kez gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarına göre, 2018'in "En Beğenilen Kadın Marka Yüzü" Burcu Biricik olurken, "En Beğenilen Erkek Marka Yüzü" ödülüne Kıvanç Tatlıtuğ layık görüldü.

1.03.2019Ekonomi
Gülüş Estetiği Nedir Gülüş Estetiği Nasıl Olmalıdır

Gülüş Estetiği Nedir? Gülüş Estetiği Nasıl Olmalıdır?

Gülüş estetiği, kişilere mükemmel gülümseme sağlayan bir işlemdir. Diş Hekimi Mahmut Genç, gülüş estetiği konusunda önemli bilgiler verdi. Gülüş estetiği nedir? Gülüş estetiği nasıl olmalıdır?

28.02.2019Kişisel Bakım
Sevgililer Günü’nün hediyesi akıllı telefon oldu

Sevgililer Günü’nün hediyesi akıllı telefon oldu

Teknosa, Sevgililer Günü alışverişlerinin yoğunlaştığı 1-14 Şubat tarihleri arasında en çok akıllı telefon alındığını açıkladı. Şirket verilerine göre, bluetooth kulaklık, drone, akıllı saat gibi yeni teknolojilere ilgi geçen yıla göre 3 kat artarken; hediye tercihlerinde akıllı telefonu, kişisel bakım ürünleri ve küçük ev aletleri takip etti.

15.02.2019Teknoloji
Aşkın Sağlığa 6 Önemli Faydası

Aşkın Sağlığa 6 Önemli Faydası

Oksitosin, dopamin, seratonin, endorfin, adrenalin… Aşk iksiri olarak da tanımlanan bu hormonların beyinden salınması sonrası gerçekleşen aşk, en belirgin etkisini kalp üzerinde gösteriyor. Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karabulut, "Aşkın, uzun vadede kalp krizi riskini azalttığı, kalbin ömrünü uzattığı bilimsel olarak da kanıtlanmıştır” dedi, aşkın sağlığa 6 önemli faydasını anlattı.

12.02.2019Aşk
İstanbulun zam şampiyonu belli oldu

İstanbul'un zam şampiyonu belli oldu

İstanbul Ticaret Odası'nın verilerine göre, Ocak ayında fiyatı en çok artan ürün sivri biber oldu.

2.02.2019Ekonomi
Fuar turizmi Eskişehir ekonomisini canlandıracak

Fuar turizmi Eskişehir ekonomisini canlandıracak

Eskişehir Fuar Kongre Merkezi'nin 10 yıllığına işletme hakkını alan TÜYAP, bu yıl içinde kentte düzenleyeceği 9 fuarla hem fuar turizminin hem de ekonominin canlanmasına katkı sağlayacak.

25.01.2019Ekonomi
Gaps Diyeti Nedir Gaps Diyetinin Vücuda Faydaları Nedir

Gaps Diyeti Nedir? Gaps Diyetinin Vücuda Faydaları Nedir?

GAPS diyeti, psikolojik hastalıklara iyi gelmesi ile biliniyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Erdi Abdullah Uğur bu diyet hakkında merak edilenleri anlattı.

Yazar Sonuçları

Ne kadar protei̇n o kadar başarı

Okullar açıldı, eğitim başladı.Hatırlatmanın tam zamanıdır o halde; Ey millet! Çocuklarınızı doğru, dengeli ve sağlıklı besleyin.

14.09.2019

Ne zaman yaşlıyız?

Kimse alınmasın, ne Ertuğrul Özkök ne de ben orta yaşın üst çizgisini 80’den aşağıya indirmek niyetindeyiz. Bize göre yaşlılık çizgisi 80’li yaşlarda başlıyor.

4.09.2019

Cinsel İstismara Karşı Ebeveynlerin Yapabileceği 10 Şey

Çocuklar her yaşta cinsel istismar mağduru olabilirler. Bu nedenle cinsel istismarla ilgili bilgilendirme mümkün olan en erken yaşta yapılmalı. İşte ailelerin cinsel istismara karşı yapabileceği 10 şey...

3.07.2019

Suna Kabadayı ile 5 soru 5 cevap

Suna Kabadayı... Çok başarılı bir kadın. İmaj ve iletişim danışmanı. Hatta, imajın kitabını yazmış biri.

17.06.2019

Hintli Kadınların Güzellik Formülleri ve Sırları

Dünyanın her yanında makyaj ve kişisel bakım, milyonlarca dolarlık bir sektörün bir parçası ve kesinlikle kontrol altında.

10.04.2019

Enflasyonda trend aşağı yönlü olur mu?

PİYASA beklentilerine göre bugün açıklanacak şubat ayı enflasyonu yıllık yüzde 20’lik seyri değiştirmeyecek. Piyasa yıllık enflasyonda yıl sonu için belirlenen yüzde 15’lik hedefi ise hala ulaşılabilir bir rakam olarak görüyor.

4.03.2019