MENÜ

Kısa Boy

Kısa Boy ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kısa Boy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kısa Boy haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.221 Kısa Boy haberi bulunmuştur.

Kısa Boy Haberleri

Çölyak hastalığı nedir, belirtileri nelerdir

Çölyak hastalığı nedir, belirtileri nelerdir?

Çölyak hastalığı (ya da Gluten Enteropatisi), bağırsaklardaki sindirimi sağlayan villus (tüysü oluşumlar) denilen yapıların bozulmasına sebep olan ve dolayısıyla da yiyeceklerdeki besinin emilmesini engelleyen ve ince bağırsakta hasarlar oluşturan bir sindirim sistemi hastalığıdır. Bu hasara buğday, arpa, çavdar, yulaf gibi tahılların içerisinde bulunan guluten isimli bir protein neden olmaktadır. Peki Çölyak hastalığının belirtileri nelerdir?

30.09.2019Sağlık
Sjögren sendromu nedir

Sjögren sendromu nedir?

İlk olarak 1957 yılında tanımlanan sjögren sendromu, günümüzde de geçerliliğini koruyor. Sjögren sendromunun başlıca göz bulguları retinada pigmenter değişiklikler, retinal birikimler, görme keskinliğinde kısıtlılık, nistagmus, myopi, astigmatizma oluşabilmektedir. Peki, sjögren sendromu tam olarak nedir?

15.04.2019Sağlık
Hallermann-Streiff Sendromu nedir

Hallermann-Streiff Sendromu nedir?

Hallermann-Streiff Sendromu oldukça nadir görülen ve esas olarak bafl-boyun bölgesindeki multipl konjenital anomaliler ile tanı alan bir sendromdur. ilk kez 1948 yılında Hallermann daha sonra 1950 yılınnda Streiff tarafından tanımlanmıştır. İşte, Hallermann-Streiff Sendromu hakkında detaylı bilgi

7.12.2018Gündem
Cam kemik hastalığı nedir Tedavisi var mı

Cam kemik hastalığı nedir? Tedavisi var mı?

Cam kemik hastalığı nedir sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından merak edilen ve sorgulanan hastalıklar arasında yer alıyor. Cam kemik hastalığının birçok farklı tipi vardır. Kimisi daha anne karnında bebeğin ölümü ile sonuçlanırken, kimisi hayat boyu çocuğa ve aileye çok büyük zorluklar yaşatan tekrar eden birçok kırık ile kendini göstermektedir. İşte detaylar.

31.10.2018Sağlık
Turner sendromu nedir Turner sendromu tedavisi

Turner sendromu nedir? Turner sendromu tedavisi

Kız çocuklarında görülen Turner sendromu toplumda yeterince bilinmiyor. Kız bebeklerin hücrelerindeki X kromozomlarından birinin eksikliği veya yapısal bozukluğu sonucu ortaya çıkan hastalık, doğumsal bir rahatsızlık olarak ifade ediliyor. Peki, Turner sendromu nedir? Turner sendromu tedavisi nasıl yapılır?

18.07.2018Gündem
Kadınlarda boy kısalığının nedeni Turner sendromu olabilir

Kadınlarda boy kısalığının nedeni Turner sendromu olabilir

2 bin kız çocuğundan birinde görülüyor, boy kısalığına neden oluyor. Uzmanlar nadir görülen bir sendrom olan Turner sendromuna karşı uyarıyor.

21.08.2015Sağlık
Kısa boylularda kalp krizi riski daha fazla

'Kısa boylularda kalp krizi riski daha fazla'

İngiltere'de yapılan bir araştırma, kalp krizi geçirme riskinin kısa boylu insanlarda, uzun boylulara kıyasla daha fazla olduğunu ortaya koydu.

10.04.2015Sağlık
Futbolun Einsteinı Guardiola

Futbolun "Einstein"ı Guardiola

Bundesliga'nın namağlup lideri Bayern Münih'in teknik direktörü Josep Guardiola, futbolun "Einstein"ı olarak gösterildi.

5.02.2014Gündem
İşte Guardiolanın gizli formulü

İşte Guardiola'nın gizli formulü

Almanya Birinci Futbol Ligi'nin namağlup lideri Bayern Münih'in teknik direktörü Josep Guardiola, futbolun "Einstein"ı olarak gösterildi.

4.02.2014Futbol
Futbolun Einsteinı: Guardiola

Futbolun Einstein'ı: Guardiola

Almanya Birinci Futbol Ligi'nin namağlup lideri Bayern Münih'in teknik direktörü Josep Guardiola, futbolun "Einstein"ı olarak gösterildi.

4.02.2014Futbol
Bankaların notu düşer

Bankaların notu düşer

Moody’s’den faiz artışına yönelik uyarı geldi.

3.02.2014Ekonomi
Moodysten Türk bankalarına not uyarısı

Moody's'ten Türk bankalarına not uyarısı

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, TCMB'nin faiz artırımının ardından TL fonlama maliyetinde artış ve ekonomik büyümede beklenen yavaşlama nedeniyle bankaların kârlılığı ve aktif kalitesinde baskı oluşacağını belirterek, bu durumun bankaların kredi notu açısından olumsuz olduğuna dikkat çekti.

3.02.2014Ekonomi
‘Plajda duran kadın’ın olmazsa olmazları

‘Plajda duran kadın’ın olmazsa olmazları

Biraz geckmeli olsa da deniz sezonu açıldı. Mayo, terlik, gözlük, şapka ve çanta plaja giderken yanınızda olması gereken 5 temel şey. Buyurun mukayeseli vitrinlere, en alımlı raflara, en trendy tercihlere.

21.06.2013Seyahat
Çölyak hastalığı hakkında bilinmesi gerekenler

Çölyak hastalığı hakkında bilinmesi gerekenler!

KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. İrfan Berber, Çölyak ile ilgili en önemli bilgileri derledi.

Kısa boy, gen eksikliğinden

Kısa boy, gen eksikliğinden

Amerikalı araştırmacılar boy farkının gen ‘eksikliğinden’ kaynaklandığını belirledi.

25.11.2011Kelebek
İki dizide oynadım diye oyuncu mu oldum

İki dizide oynadım diye oyuncu mu oldum!

Henüz 20 yaşında dizilerin aranan yüzleri arasına giren Hazal Kaya, Mecmua dergisi için Ayşe Arman’ın sorularını yanıtladı.

13.10.2011Kelebek
Çocuk Obezite Merkezi açıldı

Çocuk Obezite Merkezi açıldı

İzmir’de, çocukluk çağındaki obezite hastalarına yönelik Türkiye’nin ilk Çocuk Obezite Merkezi Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde açıldı.

30.04.2011Ege
Meyve suyu boyu kısa mı yapıyor

Meyve suyu boyu kısa mı yapıyor

Günde 2 bardaktan fazla meyve suyu tüketen 2-6 yaş grubu çocukların boyunun uzamadığı iddia ediliyor.

24.11.2010Kelebek
Sarko’dan pabuçlarını ödünç mü aldı

Sarko’dan pabuçlarını ödünç mü aldı

Rusya Devlet Başkanı Dmitriy Medvedev’in ABD’de California Valisi Arnold Schwarzenegger ile yaptığı görüşmesinin ardından Rus basınında ‘Başkan’ın boyu mu uzadı” tartışması başladı. Medvedev’in tıpkı Fransa lideri Sarkozy gibi topuğu gizli ayakkabı giydiği öne sürüldü.

24.06.2010Dünya
Burcunuz ve sağlığınız

Burcunuz ve sağlığınız

Burcunuzun sağlığınız üzerinde ne gibi etkileri olduğunu biliyor musunuz?

20.04.2010Astroloji
Hamilelik diyabetiyle baş etme yolları

Hamilelik diyabetiyle baş etme yolları

Gebelerin yüzde 4-8’i hamilelik diyabetiyle karşı karşıya kalıyor. 36 yaşındaki Başak Uzman Nijs de gebeliğinin 28. haftasında bu sorunla karşılaştı.

29.03.2010Kelebek
Hamilelik diyabetiyle baş etme yolları

Hamilelik diyabetiyle baş etme yolları

Gebelerin yüzde 4-8’i hamilelik diyabetiyle karşı karşıya kalıyor. 36 yaşındaki Başak Uzman Nijs de gebeliğinin 28. haftasında bu sorunla karşılaştı. İlk 6 ayda 10 kilo alan, artan şeker oranı nedeniyle insülin kullanımı gündeme gelen Nijs, sadece doğru beslenme ve yürüyüşle sorununu kontrol altına almayı başardı.

26.03.2010Kelebek
Glamazon kadınlar Hem savaşçı hem kokoş

Glamazon kadınlar Hem savaşçı hem kokoş

Hayatının büyük bölümünde belli bir işi yapmış, onda başarılı olmuş, sonra pat diye bırakmış, kendine alakasız bir ikinci iş bulmuş insanlardan Günsel Ülkü.

9.01.2010Kelebek
Glamazon kadınlar Hem savaşçı hem kokoş

Glamazon kadınlar Hem savaşçı hem kokoş

Hayatının büyük bölümünde belli bir işi yapmış, onda başarılı olmuş, sonra pat diye bırakmış, kendine alakasız bir ikinci iş bulmuş insanlardan Günsel Ülkü. İlaç sektöründe üst düzey yönetici iken, moda tasarımcısı olmaya karar verdi. Önce Londra’da Central St. Martin’s College of Art’ta moda tasarımı eğitimi aldı, ardından İstanbul Moda Akademisi’ne yazıldı. Öğrenciliği hâlâ sürüyor ama markası da hazır. İsmi L’Atelier d’Existence. İlk koleksiyonunun teması; Glamazon. Ülkü, glamour (çekicilik) ve Amazon kelimelerini birleştirip ortaya yeni bir trend atıyor. Onun kadınları savaşçı ve güçlü görünüyor ama pullu payetli giyinmekten de geri kalmıyor.

8.01.2010Kelebek
Vücudunuza göre giyinin

Vücudunuza göre giyinin

Kısa boylular nasıl giyinmeli, dar omuzlular hangi renkleri tercih etmeli. İşte vücut şeklinize göre giyim kuralları...

21.01.2009Kelebek
Ergenliğe erken girenin boyu kısa kalır klişesi doğru değil

Ergenliğe erken girenin boyu kısa kalır klişesi doğru değil

Erken ergenlik, kız çocuk annelerini sıkıntıya sokan konulardan biri. En ufak belirtileri dahi erken ergenlik şeklinde yorumlayan ve kaygılanan anneler, 6-9 yaşındaki kız çocuklarıyla doktor kapılarını aşındırıyor, test üstüne test yaptırıyor. Kaygılarının temeli, erken ergenlik nedeniyle kızlarının boylarının kısa kalması ihtimali. Peki ergenlik yaşı kızlarda düştü mü?

28.11.2008Kelebek
Kız olmanın 31 iyi yönü

Kız olmanın 31 iyi yönü

Her ne kadar kızsal sorunlarla boğuşmaktan bitap düştüğümüz durumlar olsa da, kız olmak gerçekten güzel bir şey.

6.10.2008Kelebek
Plastik malzemelere dikkat

Plastik malzemelere dikkat

Doç. Dr. Ergun Çetinkaya, çocuklarda oldukça sık görülmeye başlayan erken ergenliğe, hormonlu gıdaların yanı sıra, kullanılan plastik malzemeler, oyuncaklar, rujlar ve ojeler gibi nesnelerin de sebep olduğunu bildirdi. Doç. Dr. Çetinkaya, “Bütün bunlar bir nebze de olsa endokrin sistemini ve hormonal aktivasyonu bozucu unsurlar. Ve erken ergenliğe sebep olabiliyorlar” dedi.

16.06.2008Gündem
Bruniden ince diplomasi

Bruni'den ince diplomasi

Fransa'nın First Lady'si Carla Bruni, Sarkozy'nin kısa boy sorununu çözmek için yeni bir yöntem buldu.

27.03.2008Dünya
Uzun yaşamın sırrı kısa boy

Uzun yaşamın sırrı kısa boy

100 yaşına kadar yaşamanın sırrı ne? Bilime göre, kısa boylu olmak bir avantaj olabilir.

17.03.2008Sağlık
Güneş kısa kesti

Güneş kısa kesti

Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda V.Güneş Sigorta, Hırvatistan’da rakibini 65 dakika aşıp, 5. maçında 3. galibiyetini aldı. Final iddiasını sürdüren temsilcimizde 23 sayı kaydeden Neslihan maçın MVP’si oldu.

7.12.2005Spor
İnanılmaz çeşitlilikte bir beden yelpazesi

İnanılmaz çeşitlilikte bir beden yelpazesi

Boy posun büyük ölçüde genlerle ilintili olduğu düşünülüyor. Toplumlar arasındaki boy farklılıklarının kaynağı özünde genetik olmakla birlikte, yaşadığınız çevre de bedenin boyut ve biçimini büyük ölçüde etkiliyor.

27.01.2005Spor

Yazar Sonuçları

ELMALI DOLOMİT KEKİ

8 kişilikHazırlama süresi: 20 dakikaPişirme süresi: 50 dakika

19.02.2018

İndirimde mayo alma rehberi

Deniz sezonunu çoktan açtık, sahillerle buluştuk. Bundan sonra gelsin devamı. Bir bayram tatili daha ve tabii uzun hafta sonu kaçamakları var. Bu yaz mayolarınız için sahilde, denizde, havuzda ve teknede ana fikir, renk, desen ve kısa boy.

28.07.2017

Şeker bağımlılık yapar mı?

Şeker tüketimimiz arttıkça bağımlılık benzeri davranışlarımız da artıyor. “Yedikçe daha çoğu, içtikçe daha fazlası” derken garip ve hastalıklı bir beden ve ruh durumu ortaya çıkıyor. Özetle durum pek iç açıcı değil.

24.05.2016

Orixas (bölüm 1)

Bu aslında bir devam yazısı..

2.08.2014

Erkekte ne ararsınız?

Bir erkekte ne ararsınız?

26.05.2006

Meriç Sümen yeniden sahnede

O, benim hayatımda hep vardı. Annemden ötürü. İkisi de balerin ya. Pardon Mami! Diyeceksiniz ki, ‘Annen de herhalde artık kendini onunla kıyaslamaz’

17.06.2005

Hediye

HANİ neredeyse otomobil fiyatlarında bile yılbaşı indirimine gidiliyorsa, bu hediye işini iyice abarttık demektir.

27.12.2004

Kısa boy ve kansızlığa 'zengin ekmek' çözümü

TÜBİTAK’ın, geliştirdiği 'vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş ekmek' projesi, vatandaşın 'pratik zeka'ya kavuşmasını sağlamayı, 'kısa boylu, şişman' tipten uzaklaşmayı öngörüyor. 22 fırında devreye giren proje, 2005'te 15 bin fırına yayılacak. Bu ekmeklerle beslenen kansızlık çekmeyecek.

25.12.2004