MENÜ

Kırmızı Liste

Kırmızı Liste ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kırmızı Liste haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 983 Kırmızı Liste haberi bulunmuştur.

Kırmızı Liste Haberleri

Gülenin mesajlarını ByLocktan paylaşan örgüt ablasına hapis

Gülen'in mesajlarını "ByLock"tan paylaşan örgüt ablasına hapis

Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin davada yargılanan kadın sanığa 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası verildi.

11.07.2019Gündem
Nesli tükenme tehlikesi altında Kayseride alaca sansar ailesi görüntülendi

Nesli tükenme tehlikesi altında! Kayseri'de alaca sansar ailesi görüntülendi

Kayseri Sultan Sazlığı Milli Parkı'nda neslinin tükenme riski yüksek olan alaca sansarlar görüntülendi.

7.07.2019Gündem
FETÖnün eğitim ablasının faaliyetleri iddianamede

FETÖ'nün "eğitim ablası"nın faaliyetleri iddianamede

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "eğitim ablası" olduğu iddia edilen ve ByLock kullandığı belirlenen tutuklu sanık Havva Y. hakkında 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

24.06.2019Gündem
Ispartada alaca sansarlar görüntülendi

Isparta'da alaca sansarlar görüntülendi

Isparta'nın Gelendost ilçesinde elma bahçesine çalışmaya giden aile, 6 bireyli alaca sansar topluluğunu görüntüledi. Aralarında yavruların da bulunduğu alaca sansarlar, bir süre sonra gözden kayboldu.

11.06.2019Gündem
Bugün 5 Haziran Dünya Çevre Günü... Yok oluyorlar

Bugün 5 Haziran Dünya Çevre Günü... Yok oluyorlar!

SUALTI Sporlar Federasyonu Çevre Kurulu Başkanı Tahsin Ceylan, ‘Dünya Çevre Günü’nde denizlerimizde hızla nesli tükenen türlere dikkat çekti. Birçok çevre koruma programında da aktif olarak yer alan usta sualtı fotoğrafçısı Tahsin Ceylan yaşananlara, “Farkında olarak ya da olmadan insan eliyle denizlerimizde katliam yapılıyor. Yok ediyoruz” sözleriyle tepki gösterdi.

5.06.2019Gündem
Yaşatmak mı öldürmek mi İşte bütün mesele bu

Yaşatmak mı öldürmek mi? İşte bütün mesele bu!

Merkez Av Komisyonu, nesli küresel ölçekte tehlike altında olan üveyik ve elmabaş patka kuş türlerinin avlanmasına izin verdi, işler karıştı. Bir tarafta canlıların avlanmasını istemeyen, “En olmadı bari nesli tehlikedekiler avlanmasın” diyen 27 sivil toplum örgütü ve 65 binin üzerinde imzacı, diğer yanda 275 bin 697 eli silahlı avcı. Namlunun ucundaki ise ayıdan kızıl geyiğe birçok türde binlerce canlı. Başka canlıların hayatlarını kolayca bitirecek ama uzun süre devam edecek bir tartışma bu.

Akdenizdeki köpek balığı ve vatozun 20 türü tehlikede

Akdeniz'deki köpek balığı ve vatozun 20 türü tehlikede

Uluslararası Doğa Koruma Birliği'nin (IUCN) Akdeniz'deki köpek balıkları ve vatozlara yönelik araştırmasında 4'ü Kızıldeniz'den göç ettiği belirlenen toplam 77 tür tespit edildi. 20 türün kırmızı listede kritik düzeyde tehlike altında, 11'inin de neslinin tehlike altında olduğu açıklandı.

27.04.2019Gündem
Çizgili sırtlanı, çoban köpeklerine telef ettirdiler

Çizgili sırtlanı, çoban köpeklerine telef ettirdiler

Adıyaman'ın Besni ilçesinde, 5 kişi, çoban köpeklerini nesli tükenmekte olan çizgili sırtlana saldırtarak, telef ettirdi. Jandarma ekipleri, bu anları görüntüleyip, sosyal medyadan paylaşan 5 kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.

16.04.2019Gündem
Geri sayım... Onları bir daha göremeyebiliriz

Geri sayım... Onları bir daha göremeyebiliriz

- WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) ve Londra Zooloji Derneği, 1998’den beri iki yılda bir ‘Yaşayan Gezegen Raporu’ yayımlayarak küresel biyolojik çeşitliliğin güncel durumunu ortaya koyuyor. Raporun ilk basımından 20 yıl sonraki özel sayısına göre hem Dünya hem Türkiye açısından haberler kötü.

10.02.2019Gündem
‘Kırmızı liste’de ilk tehdit FETÖ

‘Kırmızı liste’de ilk tehdit FETÖ

Milli Güvenlik Kurulu’nun (MGK) önceki gün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan 2019 yılı ilk toplantısında, Türkiye’nin toprak bütünlüğü, ulusal ve sınır güvenliği açısından tehdit unsurları da ele alındı.

1.02.2019Gündem
Türkiyede görüntülendi Kırmızı listede yer alıyor...

Türkiye'de görüntülendi! Kırmızı listede yer alıyor...

Dünya Doğayı Koruma Birliği (IUCN) tarafından yayımlanan "Kırmızı Liste"de soyu kritik derecede tehdit altında olan tür olarak sınıflandırılan Akdeniz foku, Muğla’nın Bodrum ilçesinde görüntülendi.

15.01.2019Seyahat
Bilanço açıklandı 9 ayda büyük darbe

Bilanço açıklandı! 9 ayda büyük darbe

Karadeniz kırsalında güvenlik güçlerinin bu yılın ilk 9 ayında düzenlediği operasyonlarda 2'si İçişleri Bakanlığının "Terörden Arananlar Listesi"nde kırmızı, biri gri kategoride olmak üzere 7 terörist etkisiz hale getirildi.

24.09.2018Gündem
Gümüşhane’de Arap tavşanı görüntülendi

Gümüşhane’de Arap tavşanı görüntülendi

Gümüşhane’de Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Şube Müdürlüğü ekiplerince, Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği’nin (IUCN) kırmızı listesinde yer alan Arap tavşanı görüntülendi.

19.09.2018Gündem
TSK’dan açıklama: 62 terörist etkisiz hale getirildi…

TSK’dan açıklama: 62 terörist etkisiz hale getirildi…

TSK yapılan açıklamada "Son bir haftada yurt içi ve Irak'ın kuzeyinde yürütülen operasyonlarda 62 terörist etkisiz hale getirildi" denildi.

7.09.2018Gündem
8 kuş türünün soyu tükendi

8 kuş türünün soyu tükendi

Bu yüzyılda soyu tükenen 8 kuştan 5'inin Güney Amerika anakarasına özgü türler olduğunu duyuran 'BirdLife', artık soy tükenmelerinin giderek büyüyen bir dalga halinde kıtalara yayıldığına dikkat çekti.

5.09.2018Teknoloji
SOYLARI TÜKENMESİN DİYE  7/24 İZLENİYORLAR

SOYLARI TÜKENMESİN DİYE 7/24 İZLENİYORLAR

Sırtında uydu vericisiyle dünyayı dolaşan, gittiği yerden uzmanlara dakika başı mesaj atan küçük akbabalarımız var. Bazen Everest Dağı’ndan daha yüksekte uçuyor, saatte 60 km hızın üzerine çıkıyor, ülke ülke dolaşıyorlar. Yiyip içtikleri onların olsun, uydu vericisi takılmasındaki amaç, gezip gördüklerini uzmanlara anlatmaları. Zira onların hayatı, uzmanlara gönderdikleri bilgilere bağlı.

Patarada isyan ettiren olay Adam çöp atıyor, silah çekiyor

Patara'da isyan ettiren olay! 'Adam çöp atıyor, silah çekiyor'

Nesli tehlike altındaki caretta carettaların en önemli yuvalama alanlarından Kaş ilçesindeki Patara Plajı'na gelen tatilciler, yumurtaların bırakıldığı alandaki kafeslerin içine çöplerini atıyor. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Biyoloji Bölümü'nden Prof. Dr. Kurtuluş Olgun, "Kafeslerin üzerine, bilinsin, diye caretta caretta fotoğrafının da bulunduğu 'Burası benim yuvam' levhaları yapıştırdık; ama adam çöp atıyor, donunu asıyor, silah çeken bile var" dedi.

13.08.2018Gündem
FLAŞ

FLAŞ

15.07.2018Ankara
LGS tercih kılavuzu MEB tarafından yayımlandı... LGS tercihleri nasıl yapılacak İşte LGS tercih ekranı

LGS tercih kılavuzu MEB tarafından yayımlandı... LGS tercihleri nasıl yapılacak? İşte LGS tercih ekranı

Öğrencilerin odak noktası olan LGS tercihleri MEB tarafından bugün alınmaya başlandı. Öğrenciler, veliler ve özellikle rehber öğretmenlerin araştırdığı konu olan LGS tercihleri, lise başlangıcı için ön koşul oluyor. Peki, LGS tercihleri ne zaman sona erecek? İşte, yüzdelik dilimler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen binlerce kişinin araştırdığı LGS tercih robotu ve tercih ekranı hakkında detaylı bilgiler

2.07.2018Gündem
8 adımda lise tercihi

8 adımda lise tercihi

Hem LGS, hem de adrese dayalı yerleştirme için tercih süreci başladı. Her iki tercih listesini oluştururken izlemeniz gereken bazı stratejiler var. Bunlar arasında okulları gezmek, internet sitesinden incelemek, uzmanlara danışmak ve en sonunda tercih süreci bittikten sonra güzel bir tatile çıkmak var.

2.07.2018Eğitim
Amanoslar temizleniyor Tek tek öldürüldüler…

Amanoslar temizleniyor! Tek tek öldürüldüler…

Amanoslar’da Bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik 20 Kasım 2017 tarihinden bugüne kadar gerçekleştirilen operasyonlarda aralarında kırmızı, mavi, turuncu ve gri listeyle arananların da bulunduğu 29 terörist ölü ele geçirildi.

17.04.2018Gündem
Kırmızı listedeki PKKlı terörist öldürüldü

Kırmızı listedeki PKK'lı terörist öldürüldü

Kırmızı listede yer alan PKK'nın sözde Amanos saha sorumlusu Wedat-Amed kod adlı Seyithan Sinet'in 6 Nisan'da etkisiz hale getirildiği belirlendi.

12.04.2018Gündem
Kuşlar çocukları, çocuklar da bizleri kurtarır

Kuşlar çocukları, çocuklar da bizleri kurtarır

Dünyada bir yıl içinde göç eden kuş sayısı 50 milyarı buluyor. Bunların 2.1 milyar kadarı yılda iki defa Anadolu’yu kullanarak Avrupa ile Afrika arasında gidip geliyor. İstanbul’un ise göç yolculuğunda çok önemli bir rolü var. “Bize de bu olağanüstü göç yolculuğuna tanıklık etmek düşüyor” dedik ve Türkiye’deki kuşbilimin duayeni Prof. Dr. İlhami Kiziroğlu’nu yanımıza alarak İstanbul’da kuş gözlemine çıktık.

31.03.2018Hürriyet Pazar
Türkiye’nin balinaları

Türkiye’nin balinaları

Birinin hızı saatte 50 kilometre. Diğeri ‘Moby Dick’ filmine konu oldu. Kavgacısı da var, meraklısı da. Onlar, sularımızda yaşayan beş balina türü. ‘Derin Denizlerin Dev Koruyucuları’ adlı projeyle koruma altında olan bu muhteşem çeteyi tanıyalım.

10.03.2018Hürriyet Pazar
ABD’den skandal ‘general’ açıklaması

ABD’den skandal ‘general’ açıklaması

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon Sözcüsü Albey Robert Manning, bugünkü basın toplantısında Türkiye'yi yakından ilgilendiren soruları yanıtladı. Sözcü Manning, terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG’nin omurgasını oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ile ilgili soruları yanıtlarken, ilk kez hem SDG’nin hem de YPG’nin Komutanı 'general' Mazlum’un ismini geçirdi. ABD'li sözcü, "DEAŞ’tan kurtarılan bölgelerde 'general' Mazlum’u ve Suriyeli yerel güvenlik güçlerini desteklemeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

5.03.2018Dünya
Dünya Su Samurları Günü

Dünya Su Samurları Günü

Emaar Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi ziyaretçileri ile birlikte 31 Mayıs-4 Haziran tarihleri arasında Dünya Su Samurları Günü’nü kutladı. Akvaryuma gelen ziyaretçiler su samurları hakkında ilginç bilgiler edinirken çocuklar aktiviteler ile eğlendi.

Sahte tarihi eser furyası

Sahte tarihi eser furyası

Dolandırıcıların yeni gözdesi sahte tarihi eserler. Hazine bulduk diye fotoğraf göndererek para isteyen dolandırıcılar Bakan Avcı’nın arkadaşına çattı.

26.06.2017Kitap Sanat
Trumpın özel temsilcisi, 4 milyon lira ödül konulan teröristle görüştü

Trump'ın özel temsilcisi, 4 milyon lira ödül konulan teröristle görüştü

ABD Başkanı Donald Trump'ın DEAŞ özel temsilcisi başkanlığındaki ABD'li bir heyet, Kobani'de terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG yöneticileriyle görüştü.

17.05.2017Dünya
ABDden bu kareye açıklama geldi

ABD'den bu kareye açıklama geldi

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) terör operasyonları sonrasında Sincar'ı ziyaret eden Amerikalı üst düzey bir askerin terör örgütü PKK üyeleriyle görüşmediğini iddia etti.

26.04.2017Dünya