MENÜ

Kırmızı Kod

Kırmızı Kod ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kırmızı Kod haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 602 Kırmızı Kod haberi bulunmuştur.

Kırmızı Kod Haberleri

1112 polise daha FETÖ gözaltısı

1112 polise daha FETÖ gözaltısı

2010 yılındaki komiser yardımcılığına geçiş sınavındaki kopya iddiaları üzerine sürdürülen soruşturma kapsamında, savcılık 130’u halen aktif görevde olmak üzere 1112 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarttı. Şüphelilerden 641’ine ulaşılırken diğer şüphelilerin yakalanmasına ilişkin çalışmalar sürüyor.

13.02.2019Gündem
Meclis’te ‘kırmızı kod’

Meclis’te ‘kırmızı kod’

MECLİS Başkanlık Divanı, İsmail Kahraman başkanlığında yaptığı toplantıda, TBMM yerleşkesinde güvenlik uygulamalarını ‘kırmızı kod’ düzeyine getiren olağanüstü önlemler kararlaştırdı.

12.09.2017Gündem
Bu abonelerin elektriği kesilemez

Bu abonelerin elektriği kesilemez

EPDK, elektriğe bağımlı yaşayan vatandaşların borçlarından ötürü elektriklerinin kesilmesini engelleyen bir düzenleme yaptı. Bu konuda abonelere çağrı yapan kurum, “Elektriğe bağımlı olan aboneler dağıtım şirketlerine yazılı başvuru yapmaları durumunda borçlarından dolayı elektrikleri kesilemeyecek, kesinti olması halinde ise doğrudan bilgilendirilecekler” diyor.

18.03.2017Ekonomi
Dikkat Bebek hırsızı...

Dikkat! Bebek hırsızı...

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hastane çalışanları tarafından gerçekleştirilen ‘renkli kod tatbikatı’ gerçeğini aratmadı. Heyecanlı anlara sahne olan tatbikatta, bebek kaçırıp, doktora saldıranlara ilk müdahaleler yapıldı.

5.05.2016Gündem
Hastanede afet tatbikatı

Hastanede afet tatbikatı

30.04.2016Antalya
Hastanede tatbikat

Hastanede tatbikat

6.01.2015Ankara
Bu kadar ambulansı bir arada gördünüz mü

Bu kadar ambulansı bir arada gördünüz mü?

Siz hiç bu kadar ambulansı bir arada gördünüz mü?

15.05.2014Gündem
Bursada bazı fabrikaları su bastı

Bursa'da bazı fabrikaları su bastı

Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aras, bölgedeki bazı fabrikaları su bastığını bildirerek, karşılarında kendilerini dinleyecek bir yetkili bulmakta zorlandıklarını açıkladı.

14.10.2010Gündem
Kimisi parayı bastıran için çalışıyor kimisi tehdit edip haraç kesiyor

Kimisi parayı bastıran için çalışıyor kimisi tehdit edip haraç kesiyor

Şakacı bir güvenlik uzmanınından, en güvenli bilgisayarı tarif etmesini isterseniz ‘Bütün bağlantıları kopartılmış, fişten çekilmiş, etrafı zincirlenip yerin yedi kat altına gömülmüş olanı’ der. Yani güvenli bilgisayar yoktur! İnternete bağlandığınız anda, güvenlik açıklarından sızan hacker’ların elindesiniz demektir.

2.07.2005Gündem
Bilgisayar virüsü 20 yaşında

Bilgisayar virüsü 20 yaşında

Bilgisayar kullanıcılarının korkulu rüyası virüsler 20 yaşına girdi. İlk bilgisayar virüsünü 1983'te Amerikalı bir öğrenci geliştirmişti. Güney California Üniversitesi'nde doktora öğrencisi olan Fred Cohen, ilk virüsü, bilgisayar güvenliği konusunda yapılan bir deneyin parçası olarak tasarladı.

11.11.2003Gündem
Bilgisayar virüsü 20 yaşında

Bilgisayar virüsü 20 yaşında

Bilgisayar kullanıcılarının korkulu rüyası virüsler 20 yaşına girdi. İlk bilgisayar virüsünü 1983'te Amerikalı bir öğrenci geliştirmişti.

11.11.2003Gündem
Bilgisayar saldırıları yüzde 83 arttı

Bilgisayar saldırıları yüzde 83 arttı

Bilgisayar güvenliği konusunda faaliyet gösteren Internet Security Systems (ISS) adlı şirketin son raporuna göre, yılın ilk üç ayında bilgisayara yönelik virüs, hacker vs. saldırıları yüzde 83 oranında artış gösterdi. ISS, aynı dönemde 'solucan' (worm) türü virüslerin kullanıldığı saldırıların da bir önceki üç aya göre tam 10 kat arttığını açıkladı.

7.04.2003Gündem
‘Virüs, truva, kurt’ savaşçıları geliyor

‘Virüs, truva, kurt’ savaşçıları geliyor

Bilgisayar sistemleriniz 'virüslerin, truvaların ve kurtların' tehdidi altında... Kendilerine has yöntemlerle sistemleri çökerten bu 'düşmanlara' karşı savaş yöntemleri, en ünlü savaşçıların katılacağı SACIS Expo Konferansı ve Fuarı'nda 25-26 Mart'ta Swissotel’de tartışılacak. Konferans öncesinde bu savaşçıların önde gelenlerinden biri olan Fred Cohen'le konuştuk.

15.03.2003Gündem
Bilgisayara yönelik saldırılar arttı

Bilgisayara yönelik saldırılar arttı

Ocak ayı sonunda meydana gelen ve dünyanın büyük bir bölümünü etkileyen Slammer adlı bilgisayar virüsü, sistemlerdeki güvenlik açıklarını gündeme getirdi. Symantec anti-virüs şirketinin açıkladığı rapora göre, 2002 yılının son altı ayında, şirket sistemlerini hedef alan bilgisayar saldırıları yüzde 20 oranında arttı.

4.02.2003Gündem
İnternete virüs saldırısı

İnternete virüs saldırısı

Cumartesi günü Asya'da başlayan ve dünya genelinde etkili olan bir bilgisayar virüsü saldırısı yüzünden binlerce web sitesine ulaşılamadı, e-mail trafiği yavaşladı. "Worm" olarak adlandırılan bir çeşit bilgisayar virüsünün web'de hızla yayılarak başta Güney Kore, Tayland, Japonya, Malezya olmak üzere pek çok ülkeyi etkisi altına aldığı bildirildi. Türkiye'deki bazı web siteleri de saldırıdan etkilendi.

26.01.2003Gündem

Örümcek virüsüne dikkat !

İnternet dünyası yeni bir virüsün tehdidi altında... Spider-B (Örümcek) adlı yeni bir bilgisayar virüsünün, Microsoft'un veri tabanı yazılımı yüklenmiş bilgisayarlara girerek, binlerce sistemi etkilediği belirtildi. Microsoft SQL sunucularına saldıran virüs, kullanıcıların şifrelerini ve veri tabanı bilgilerini çalıyor. "Trojan Horse-(Truva Atı)" olarak adlandırılan bu tür virüsler dosyalara zarar vermiyor ancak sisteme sızarak bilgi hırsızlığı yapıyor.

30.05.2002Gündem
Yılın virüsü Nimda

Yılın virüsü Nimda

18.12.2001Gündem
Yılın virüsü Nimda

Yılın virüsü Nimda

Artık sonuna doğru yaklaştığımız 2001 yılı bilgisayar virüsleri açısından son derece hareketli geçti. Anti-virüs yazılım şirketi Sophos, 2001'de en çok zarar veren bilgisayar virüsünün Nimda olduğunu açıkladı. Sophos, bu yıl şirketlerine gelen virüs şikayetlerinin yarısının Nimda ve Sircam'la ilgili olduğunu belirtti.

28.11.2001Gündem
Yılın virüsü Nimda

Yılın virüsü Nimda

Anti-virüs yazılım şirketi Sophos, 2001'de en çok zarar veren bilgisayar virüsünün Nimda olduğunu açıkladı. Bu yıl bilgisayarlara en çok zarar veren bir başka virüs de Sircam oldu.

28.11.2001Gündem
Yılın virüsü Nimda

Yılın virüsü Nimda

27.11.2001Gündem
Yılın virüsü Nimda

Yılın virüsü Nimda

27.11.2001Gündem
FBIdan en tehlikeli virüsler listesi

FBI'dan en tehlikeli virüsler listesi

Son saldırılardan sonra bilgisayar ve internet güvenliği konusunda daha yoğun çalışmaya başlayan FBI, Amerikan bilgisayar endüstrisi ile bir araya gelerek dünyanın en kötü bilgisayar virüslerine savaş açtı. FBI ve sektör temsilcilerinin ortak çalışmasıyla, aralarında Kırmızı Kod ve Melisa'nın da bulunduğu dünyanın en tehlikeli 20 virüsünü durdurmak için kampanya başlatıldı.

3.10.2001Gündem
FBI, en tehlikeli virüsün peşinde

FBI, en tehlikeli virüsün peşinde

Bilgisayar sektörü de 2001 yılında yaşanan felaketler zincirinden payına düşeni aldı. Nimda adını taşıyan ve ‘‘tarihin en tehlikelisi’’ olarak nitelendirilen yeni virüs hızla yayılıyor.

25.09.2001Ekonomi
Nimda virüsü tehlikesi sürüyor

Nimda virüsü tehlikesi sürüyor

Anti-virüs yazılım şirketleri, bilgisayar kullanıcılarını, internet üzerinden yeni yayılan Nimda adlı virüse karşı uyararak gereken yazılımı bilgisayarlarına yüklemelerini istedi. Nimda virüsünün, daha önce tüm dünyada 2,6 milyon dolar zarar sebep olan Code Red adlı virüsten daha tehlikeli olduğu bildirildi.

25.09.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Öteki Türkiye'de bir gün

TOPESTO aradı ve ‘‘Usta Kırmızı Kod...’’ dedi. Sabah sabah heyecan yaşamak niyetinde olmadığımdan, ‘‘Ne kırmızısı, ne kodu?..’’ dedim.

11.01.2003