MENÜ

Kırkpınar Yağlı Güreşleri

Kırkpınar Yağlı Güreşleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kırkpınar Yağlı Güreşleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kırkpınar Yağlı Güreşleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.447 Kırkpınar Yağlı Güreşleri haberi bulunmuştur.

Kırkpınar Yağlı Güreşleri Haberleri

Kırkpınar başpehlivanı İsmail Balabanı terleten sorular

Kırkpınar başpehlivanı İsmail Balaban'ı terleten sorular

Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde 2013 ve 2017 yıllarında başpehlivan olan İsmail Balaban, zor şartlarda soruları cevapladı! Yağlı güreşe damga vuran pehlivanlardan biri olan Red Bull sporcusu Balaban, halat antrenmanı yaparken Son Seti’in kendisine ilettiği 10 ilginç sorunun da cevabını doğru bilmeye çalıştı.

15.10.2019Spor Videoları
Dolandırıcılıkla suçlanan Kırkpınar Ağası gözaltına alınmıştı Adliyeye sevkedildi

Dolandırıcılıkla suçlanan Kırkpınar Ağası gözaltına alınmıştı! Adliyeye sevkedildi

Dolandırıcılık iddiasıyla gözaltına alınan tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri eski ağası Ahmet Çetin adliyeye sevk edildi.

11.09.2019Gündem
Ali Gürbüz kimdir Ali Gürbüz kaç yaşında ve nereli

Ali Gürbüz kimdir? Ali Gürbüz kaç yaşında ve nereli?

Bu yılın Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni kazanan Ali Gürbüz, 667. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri'nde de başpehlivan oldu. Bu gelişmenin ardından, Ali Gürbüz'ün kim olduğu merak konusu oldu. Peki, Ali Gürbüz kimdir? Ali Gürbüz kaç yaşında ve nereli?

8.09.2019Spor Arena
İsmail Balaban kimdir İşte, İsmail Balaban hakkında detaylı bilgiler

İsmail Balaban kimdir? İşte, İsmail Balaban hakkında detaylı bilgiler

İsmail Balaban, yağlı güreşlerde gösterdiği efor dolayısıyla araştırılan isimler arasında yer alıyor. Kariyeri boyunca pek çok başarısı bulunan İsmail Balaban, biyografisi ile merak konusu oldu. Peki, İsmail Balaban kimdir? İşte, başarılı pehlivan hakkında kendi ağzından anlattıklarıyla birlikte detaylı bilgiler

8.09.2019Spor Arena
Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin yeni başpehlivanı Ali Gürbüz oldu

Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yeni başpehlivanı Ali Gürbüz oldu

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde, Antalyalı başpehlivan Ali Gürbüz, final güreşinde rakibi yine Antalyalı başpehlivan Orhan Okulu’yu Er Meydanı’nda yenerek, şampiyonu oldu.

Ali Gürbüz: Babama kemer borcum vardı

Ali Gürbüz: "Babama kemer borcum vardı"

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yeni başpehlivanı Ali Gürbüz, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı ziyaret etti.

8.07.2019Futbol
Kırkpınar başpehlivanı Ali Gürbüz kimdir

Kırkpınar başpehlivanı Ali Gürbüz kimdir?

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı, rakibi Orhan Okulu'yu finalde yenen Ali Gürbüz oldu. Bu gelişmenin ardından, Ali Gürbüz'ün kim olduğu merak konusu oldu. Kırkpınar başpehlivanı Ali Gürbüz'ün nereli ve kaç yaşında olduğu gibi detayları merak eden güreşseverler, konuya dair internette araştırma yapıyor. Peki, Kırkpınar başpehlivanı Ali Gürbüz kimdir? Ali Gürbüz kaç yaşında ve nereli?

7.07.2019Spor Arena
Kırkpınarda başpehlivan Ali Gürbüz oldu

Kırkpınar'da başpehlivan Ali Gürbüz oldu

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde, Antalyalı başpehlivan Ali Gürbüz, final güreşinde rakibi, yine Antalyalı başpehlivan Orhan Okulu’yu Er Meydanı’nda yenerek, 2019 yılı şampiyonu oldu.

7.07.2019Spor
658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Ali Gürbüz başpehlivan oldu

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Ali Gürbüz başpehlivan oldu

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde, Antalyalı başpehlivan Ali Gürbüz, final güreşinde rakibi, yine Antalyalı başpehlivan Orhan Okulu’yu Er Meydanı’nda yenerek, 2019 yılı şampiyonu oldu.

7.07.2019Diğer
Kırkpınar yağlı güreşleri programı canlı yayın ile saat kaçta hangi kanalda

Kırkpınar yağlı güreşleri programı canlı yayın ile saat kaçta hangi kanalda?

Bu yıl 658. kez gerçekleştirilen tarihi Kırkpınar yağlı güreşleri, final müsabakası ile ağasını belirleyecek. Kırkpınar yağlı güreşleri programı canlı yayın ile takip edilebilecek. İşte, Kırkpınar yağlı güreşleri canlı yayını saat kaçta ve hangi kanalda sorusuna cevap arayan vatandaşlar için detaylı bilgiler

7.07.2019Spor Arena
Kırkpınarın tarihine yakışır müsabaka

Kırkpınar'ın tarihine yakışır müsabaka

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin ikinci günü, başaltı boyunda Emirhan Ergin ile Yalçın Üncül arasında kıran kırana geçen müsabakayla sona erdi.

6.07.2019Diğer
Kırkpınar Yağlı Güreşleri finali ne zaman ve hangi kanalda yayınlanacak

Kırkpınar Yağlı Güreşleri finali ne zaman ve hangi kanalda yayınlanacak?

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, Edirne'de başladı. Organizasyonda 3 gün boyunca 2 bin 380 pehlivan, rakibinin sırtını yere getirmek için mücadele verecek. Yağlı güreş izlemeyi sevenler bu heyecana tanık olmak adına Kırkpınar Yağlı Güreşleri finaliyle ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Peki, Kırkpınar Yağlı Güreşleri finali ne zaman ve hangi kanalda yayınlanacak? İşte, o konuya dair bilgiler.

6.07.2019Spor Arena
658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başladı

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başladı

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, Edirne'de başladı.

5.07.2019Diğer
Bedava Palas bu yıl erken doldu

"Bedava Palas" bu yıl erken doldu

‘Bedava Palas’ olarak bilinen ve genelde güreşlerin ikinci günü dolan Selimiye Cami çevresi bu yıl organizasyonun ilk gününde doldu. Kırkpınar Yağlı Güreşleri için kente gelen pek çok kişi güne Selimiye Meydanı'nda kurdukları çadırlardan başladı.Otellerde yer bulamayan ya da ücretleri yüksek bulan pek çok kişi geçmiş yıllarda olduğu gibi çadırlarıyla kente geldi."Bedava Palas" olarak bilinen ve genelde güreşlerin ikinci günü dolan Selimiye Cami çevresi bu yıl organizasyonun ilk gününden doldu.Balıkesir, Manisa, Antalya gibi güreş tutkunlarının çok olduğu illerden gelenler geceyi çimlere kurdukları çadırlarında geçirdi.Yanlarında getirdikleri karpuz, peynir, domates, salatalık ve demledikleri çaydan oluşan kahvaltılarını yapan güreş tutkunları Sarayiçi'ne güreşleri izlemeye indi.Manisa'dan gelen Hüseyin Oktay, AA muhabirine yıllardır yağlı güreş izlemek için Edirne'ye geldiklerini söyledi.Güreşler boyunca dışarıda çadırda uyuduklarını belirten Oktay, "Gece burada uyuyoruz serin oluyor. Kahvaltımızı burada hep birlikte yapıyoruz." dedi.Denizli'den gelen Mustafa Sarı, Kırkpınar'ın bir geleneğinin de dışarıda uyumak olduğunu ifade etti.Kocaeli'nden gelen Mustafa Akyalçın da 80 yaşında olduğunu ve yarım asırdır Kırkpınar Yağlı Güreşlerini takip ettiğini söyledi.

5.07.2019Haber
Şehir lokantalarının menülerinde yöresel yemeklerimiz farklı renkle yazılsın

'Şehir lokantalarının menülerinde yöresel yemeklerimiz farklı renkle yazılsın'

Edirne’de, ‘658’inci Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali Haftası’ etkinlikleri kapsamında, kadınlara yönelik ‘Geleneksel Trakya Ev Yemekleri Yarışması’ düzenlendi.

Bedava diye her yıl dolup taşıyordu Bu yıl erken başladı...

Bedava diye her yıl dolup taşıyordu! Bu yıl erken başladı...

‘Bedava Palas’ olarak bilinen ve genelde güreşlerin ikinci günü dolan Selimiye Cami çevresi bu yıl organizasyonun ilk gününde doldu.

5.07.2019Gündem
Kırkpınara rekor pehlivan katılımı

Kırkpınar'a rekor pehlivan katılımı

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde 2 bin 380 pehlivan güreşmek için kayıt yaptırdı.

4.07.2019Diğer
658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali ne zaman başlayacak

658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali ne zaman başlayacak?

Bu yıl 658'incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali'nin hangi tarihler arasında düzenleneceği merak konusu oldu. Kendine has ritüelleriyle ön plana çıkan Tarihi Kırkpınar Güreşleri, günümüzde de ilgiye takip ediliyor. Peki, Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali ne zaman başlayacak?

3.07.2019Gündem
Kırkpınar Yağlı Güreşleri ne zaman, hangi kanalda yayınlanacak

Kırkpınar Yağlı Güreşleri ne zaman, hangi kanalda yayınlanacak?

658. Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Kültür Haftası için hazırlıklar tamamlandı. ‘Yağlı güreşin olimpiyatı’ sayılan Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni yerinde takip etmek isteyen yerli ve yabancı izleyiciler, otel rezervasyonlarını aylar öncesinden yaptırdı. Peki, Kırkpınar Yağlı Güreşleri ne zaman?

1.07.2019Spor Arena
Edirnede otellerde yer kalmadı Turistler evlerde misafir edilecekler

Edirne'de otellerde yer kalmadı! Turistler evlerde misafir edilecekler

Edirne'ye şehrinn merkez nüfusu kadar ziyaretçi akın edince oteller tam doluluğa ulaştı. Turistler konaklama için çevre illere gidiyorlar.

1.07.2019Ekonomi
Edirnede boş otel kalmadı

Edirne'de boş otel kalmadı

Türkiye Otelciler Birliği Edirne Temsilcisi Gökhan Balta "Özellikle 5 ve 6 Temmuz'da Edirne'de yer bulmak imkansız durumda. Bu, sektör açısından sevindirici bir durum" dedi.

30.06.2019Ekonomi
Kırkpınar’a Mehmetçikten ‘seyyar köprülü’ destek

Kırkpınar’a Mehmetçikten ‘seyyar köprülü’ destek

Edirne Valisi Ekrem Canalp, 1-7 Temmuz 2019 tarihlerinde bu yıl 658’incisi gerçekleşecek olan tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bölgede yapılan seyyar yaya köprüsü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Canalp, Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi’nin girişimleri ile Kakava Şenlikleri’nde vatandaşların şehir merkezine dönüş yolunda geçişlerde yaşadığı izdihamı, Kırkpınar Yağlı Güreşleri haftasında yaşamamak ve ortadan kaldırmak için TSK tarafından Kanuni Köprüsü yanına, seyyar yaya köprüsü kurulduğunu belirtti.

28.06.2019Haber
Kırkpınar hazırlıkları devam ediyor

Kırkpınar hazırlıkları devam ediyor

EDİRNE'de bu yıl 658'incisi düzenlenecek Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yapılacağı Sarayiçi Er Meydanı'na yoğun geçişleri rahatlatmak amacıyla Tunca Nehri üzerine Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından seyyar köprü kuruldu.

28.06.2019Gündem
Kırkpınar hazırlıkları devam ediyor

Kırkpınar hazırlıkları devam ediyor

EDİRNE'de bu yıl 658'incisi düzenlenecek Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yapılacağı Sarayiçi Er Meydanı'na yoğun geçişleri rahatlatmak amacıyla Tunca Nehri üzerine Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından seyyar köprü kuruldu.

28.06.2019Gündem
Recep Kara, Kırkpınarda güreşmeyecek

Recep Kara, Kırkpınar'da güreşmeyecek

Başpehlivan Recep Kara, 2004, 2007, 2008 ve 2016'da şampiyon olduğu Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde bu yıl yer almayacağını açıkladı.

27.06.2019Diğer
Kırkpınar Yağlı Güreşleri ne zaman yapılacak

Kırkpınar Yağlı Güreşleri ne zaman yapılacak?

Kırkpınar Yağlı Güreşleri için geri sayım devam ediyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali'nin 658'incisi önümüzdeki ay yapılacak, bilet fiyatları günler öncesinden satışa başladı. Peki, Kırkpınar Yağlı Güreşleri ne zaman yapılacak?

23.06.2019Spor Arena
Rıza Kayaalp: Yeniden doğmuş gibiyim

Rıza Kayaalp: Yeniden doğmuş gibiyim

Olimpiyat ikinciliği ile birlikte dünya ve Avrupa şampiyonluğu bulunan milli güreşçi Rıza Kayaalp, 8-14 Nisan tarihleri arasında Romanya’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası için hazırlıklarını sürdürüyor. Bursa Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde (TOHM) Büyükler Greko-Romen Milli Güreş Takımı ile birlikte kampa giren Kayaalp, bir kez daha şampiyonada kürsünün zirvesini hedefliyor.

4.03.2019Diğer
21 Aralık hadi ipucu: Geleneksel Kırkpınar Yağlı Güreşleri her yıl nerede yapılır

21 Aralık hadi ipucu: Geleneksel Kırkpınar Yağlı Güreşleri her yıl nerede yapılır?

Kırkpınar, yalnızca bir güreş olayı değil, aynı zamanda kültürümüzün bir parçasıdır. Kırkpınar'ın en büyük ödülünü başpehlivan alır ve bir yıl süreyle başpehlivanı unvanını elinde tutar. Peki, geleneksel Kırkpınar Yağlı Güreşleri her yıl nerede yapılır?

21.12.2018Gündem
Yağlı güreş için kanun teklifi

Yağlı güreş için kanun teklifi

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, tarihi yağlı güreşlerde başpehlivanlığı kazananların ‘devlet sporcusu’ unvanı alabilmesi için bir kanun teklifi verdi.

27.07.2018Gündem
Kırkpınar pehlivanı ölü bulundu

Kırkpınar pehlivanı ölü bulundu

Edirne'de Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde er meydanına çıkan belediye pehlivanlarından Ayhan Aktürk (24), Tunca Nehri kıyısında ölü bulundu.

19.07.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Ben Fero geleneksel medyayı neden reddediyor

Geçen gün Ben Fero’nun menajerini aradım, şarkıcıyla röportaj yapmak, onu televizyon programıma konuk almak için.

5.07.2019

Eğlenceye hazır mısınız?

Temmuz festivallerle geliyor. Bozcaada’dan Japonya’ya kadar geniş bir coğrafyada, rodeodan yağlı güreşe varan bir çeşitlilikte... Yeter ki siz ne tür bir eğlence istediğinize karar verin yola çıkmaya hazır olun.

3.07.2019