MENÜ

Kipa

Kipa ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kipa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kipa haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.045 Kipa haberi bulunmuştur.

Kipa Haberleri

Fransa’da işverenlere din kılavuzu

Fransa’da işverenlere din kılavuzu

Fransa’da Çalışma Bakanlığı, farklı dinlerden çalışanlar için özel sektörde işverenin uyması gereken kurallara ilişkin kılavuz hazırlattı. Söz konusu kılavuz, görüş almak üzere işçi sendikalarına gönderildi.

4.11.2016Dünya
İnşaattan 2 bin yıllık mozaik çıktı

İnşaattan 2 bin yıllık mozaik çıktı

Bursa’nın Mudanya ilçesindeki Meyrleia antik kentinde yapılan kurtarma kazısı sırasında 2 bin yıllık iki mozaik bulundu. Üzerinde çiçek işlemeleri bulunan mozaikler Bursa Müzesi tarafından korumaya alındı. Mozaiklerin bulunduğu bölgenin yapılaşma tehdidiyle karşı karşıya olduğunu söyleyen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Meyrleia antik kentini bir an önce topluma kazandırmamız lazım. Kış şartlarında bölgede yaşanacak bir toprak kayması antik kente zarar verebilir. Bu yüzden acil önlem alınmalı” dedi.

28.09.2016Gündem
2 bin 700 yıllık antik kent bulundu

2 bin 700 yıllık antik kent bulundu

Bursa’nın Mudanya ilçesinde 2 bin 700 yıllık Meyrleia antik kentine ait künk, kanal, seramik fırın, apsisli yapı ve cadde kalıntıları bulundu.

5.07.2016Gündem
A101, ‘Semt Çağrı Marketleri’ni alıyor

A101, ‘Semt Çağrı Marketleri’ni alıyor

PERAKENDE sektöründe hareketlilik sürüyor, geçtiğimiz günlerde Tesco Kipa’nın Migros’a satışı sonrası yeni bir satın alma planı da açıklandı.

29.06.2016Ekonomi
Semt Çağrı marketlerini A101 satın alıyor

Semt Çağrı marketlerini A101 satın alıyor

Perakende sektöründe hareketlilik sürüyor, geçtiğimiz günlerde Tesco Kipa’nın Migros’a satışı sonrası yeni bir satın alma planı da açıklandı. 210 şubesi bulunan Semt Çağrı Marketleri, A101’e satılıyor.

28.06.2016Ekonomi
Tesco neden başarısız oldu

Tesco neden başarısız oldu?

PERAKENDE son yılların en hareketli sektörlerinden biri... Bu gelişmelerden biri de önceki gün yaşandı. Anadolu Grubu’nun geçen yıl satın aldığı Migros, İngiliz grup Tesco’nun Türkiye’deki markası Kipa’yı satın aldı.

11.06.2016Ekonomi
Perakendede Anadolu rüzgarı

Perakendede Anadolu rüzgarı

1.5 yıl önce 1.8 milyar TL’ye Migros’u bünyesine katan Anadolu Grubu, perakende sektöründe ikinci önemli hamlesini Kipa’yı alarak yaptı. İlk olarak 29 Mayıs’ta Hürriyet’in duyurduğu satın almaya göre Migros, İngiliz Tesco’nun Türkiye’deki iştiraki olan Tesco Kipa’nın 26 alışveriş merkezi ve 168 mağazası için 302 milyon lira ödeyecek.

10.06.2016Ekonomi
İngiliz Tesco, Giraffe restoran zincirini de sattı

İngiliz Tesco, Giraffe restoran zincirini de sattı

Tesco Kipa mağazalarını, Migros'a 302 milyon liraya satan İngiliz Tesco, Giraffe restaurantlarını da sattı.

10.06.2016Ekonomi
Son dakika...Tesco Kipa Migrosa satıldı

Son dakika...Tesco Kipa Migros'a satıldı

Tesco, Türkiye'deki iştiraki Tesco Kipa'nın yüzde 95,5 hissesini Migros Ticarete sattı. Migros Tesco Kipa için 302,3 milyon TL ödeyecek. Haberlerin ardından, Tesco Kipa Borsa İstanbul açılışında yüzde 19,66 düşüşle taban olurken, Migros hisseleri yüzde 4,18 yükselişle açıldı.

10.06.2016Ekonomi
Tesco Kipadan satış iddialarına yanıt geldi.

Tesco Kipa'dan satış iddialarına yanıt geldi.

İngiliz sermayesi Tesco Kipa, resmen Migros Ticaret'e satıldı. Sky News'in haberine göre anlaşma bugün içinde resmen açıklanacak. Tesco Kipa konuyla ilgili KAP'a açıklama yaptı.

8.06.2016Ekonomi
Borsadan Tesco Kipaya uyarı

Borsa'dan Tesco Kipa'ya uyarı

Borsa İstanbul, Tesco Kipa'yı sermaye kaybı oranının yüzde 51 olması nedeniyle uyarmaya karar verdi.

7.06.2016Ekonomi
Tesco ve Migros gizli görüşüyor

Tesco ve Migros gizli görüşüyor

MİGROS’un Tesco Kipa hisselerini satın almak için son aşamaya geldiğine ilişkin Hürriyet gazetesinde Jale Özgentürk’ün Ekonomi Fısıltıları köşesinde pazar günü yayımlanan haber üzerine iki şirketten de açıklama geldi.

30.05.2016Ekonomi
Tescodan flaş Migros açıklaması

Tesco'dan flaş Migros açıklaması

Perakende şirketi Tesco Kipa, ana ortağı olan Tesco Overseas Investment ile Migros arasında görüşmeler yürütüldüğünü ancak temel unsurlarda mutabakata varamadığının kendilerine bildirildiğini açıkladı. Migros da KAP'a görüşmelerle ilgili bilgilendirme yaptı.

30.05.2016Ekonomi
Tesco gidiyor Kipalar Migros oluyor

Tesco gidiyor Kipalar Migros oluyor

Son dönemlerin birleşme ve satınalma işlemlerinde en hareketli sektörü perakende oldu. Sektördeki son gelişme ise İngiliz perakende devi Tesco ile kısa süre önce Migros’u bünyesine katan Anadolu Grubu arasında yaşanıyor. Anadolu Grubu’nun Tesco’ya ait Kipa marketlerini satın alarak, tabelayı Migros olarak değiştireceği konuşuluyor.

28.05.2016Ekonomi
Girişim Kampüsü

"Girişim Kampüsü"

Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT) tarafından Ege Üniversitesi İktisasadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile her yıl düzenlenen, Ege Bölgesinin en büyük girişimcilik proje yarışması Girişim Kampüsü, Bornova Belediyesi Nikah Sarayı’nda verilen kokteyl ve ödül töreni ile sona erdi.

13.05.2016Ege
AVM dönüşümü yapacak

AVM dönüşümü yapacak

EV tekstili yatırımlarıyla bilinen Özdilek Holding gayrimenkulde de büyüyecek.

2.04.2016Ekonomi
İzmirin yeni markası

İzmir'in yeni markası

BU yıl 10’uncusu düzenlenen ve dünyanın en büyük kukla festivallerinden olan İzmir Uluslararası Kukla Günleri, görkemli bir törenle sanatseverlerle buluştu.

4.03.2016Ege
En büyük festival gün sayıyor

En büyük festival gün sayıyor

İZMİR’de 3 Mart Perşembe günü başlayacak olan dünyanın en büyük kukla festivali İzmir Uluslararası Kukla Günleri gün sayıyor.

28.02.2016Ege
İzmir Uluslararası Kukla Günleri en büyük olacak

İzmir Uluslararası Kukla Günleri en büyük olacak

BU yıl 10’uncusu düzenlenecek olan İzmir Uluslararası Kukla Günleri, 2016 senesinde, dünyanın en büyük kukla festivali olarak gerçekleşecek. Bu yılki sloganı "Gevrek, Boyoz ve Kukla" olan İzmir Uluslararası Kukla Günleri, 3 Mart - 9 Nisan 2016 tarihleri arasında düzenlenecek ve 32 ülkeden 58 kukla tiyatrosu topluluğu 64 gösteriyi 45 gösteri mekanında 275 kez sahneleyecek.

13.02.2016Ege
3 masayla başladı şimdi ABD yolcusu

3 masayla başladı şimdi ABD yolcusu

Franchise vermeden büyümeyi tercih eden ve bu yıl 30’uncu yaşını kutlayan restoran zinciri Kırçiçeği, lezzet öyküsünü şimdi de yurtdışına taşıyor.

27.01.2016Ege

Yazar Sonuçları

Küçük rötuşlar da unutulmamalı

ULAŞTIRMA Bakanı Ahmet Arslan diyor ki...

30.09.2016

İş dünyası iftarlarda buluşuyor

Türk iş dünyası ramazanın gelmesiyle birlikte iftar yemeklerinde buluşuyor. İş dünyasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı iftarlar çok revaçta.

11.06.2016

Tesco gidiyor Kipalar Migros oluyor

Son dönemlerin birleşme ve satın alma işlemlerinde en hareketli sektör perakende oldu. Sektördeki son gelişme ise İngiliz perakende devi Tesco ile kısa süre önce Migros’u bünyesine katan Anadolu Grubu arasında yaşanıyor. Anadolu Grubu’nun Tesco’ya ait Kipa marketlerini satın alarak, tabelayı Migros olarak değiştireceği konuşuluyor.

28.05.2016