MENÜ

Ketojenik Diyet

Ketojenik Diyet ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ketojenik Diyet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ketojenik Diyet haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 68 Ketojenik Diyet haberi bulunmuştur.

Ketojenik Diyet Haberleri

Adımı kullanmayın

Adımı kullanmayın!

Ketojenik beslenme ile fazla kilolarından kurtulan Şahan Gökbakar, adını kullanarak diyet ürünleri ve programlarının reklamlarını yapanlara karşı harekete geçti.

9.07.2019Magazin
2020’li yılların beslenme çantası

2020’li yılların beslenme çantası

Dünya artık içine doğduğumuz gibi değil. Sınırsız açgözlülükle birçok şeyin sonunu getirdik. Ama biraz da bu sayede yepyeni alanlar keşfettik. Rotayı tam gaz veganlığa çeviren beslenme âlemleri, bu felsefe etrafında çok yaratıcı şeyler söylüyor. Etin yerini sebzeler, inek sütünün yerini bitkisel sütler, şekerin yerini meyveler alıyor. Bin yıllık lahana, karnabahar, nohut bambaşka kılıklara bürünüyor. Alışverişe ya da restorana gittiğinizde zamanın gerisinde kalmamanız için sözlüğünüzü hazırladık. Ç. BEGÜM SOYDEMİR/bsoydemir@hurriyet.com.tr

27.01.2019Hürriyet Pazar
Doğum kilolarından nasıl kurtulurum Emzirmek kilo verdirir mi

Doğum kilolarından nasıl kurtulurum? Emzirmek kilo verdirir mi?

Hamilelikte alınan aşırı kilolar hem hareketleri kısıtlıyor hem de doğum sonrası için sorun yaratabiliyor. Yeni doğum yapan anneler ‘Doğum kilolarından nasıl kurtulurum? ‘ sorusuna yanıt arıyor. Diyetisyen Elvan Odabaşı, doğumda alınan kiloların verilmesi ve emzirmenin kilo verme üzerindeki etkisine yönelik açıklamalarda bulundu.

6.03.2018Gündem
İşte son dönemlerin en popüler içeceği: Kurşungeçirmez kahve efsanesi

İşte son dönemlerin en popüler içeceği: Kurşungeçirmez kahve efsanesi

Bulletproof yani kurşungeçirmez kahveyi profesyonel sporcuların yanı sıra artık pek çok amatör sporcunun da elinde görüyoruz. Dave Asprey’nin Tibet’te bir dağın tepesinde aklına gelen bu fikir, şimdi uzun süre performans göstermek isteyenlerin elinden düşmüyor.

29.11.2016Sağlık
Zor olan hastalık değil toplum

Zor olan hastalık değil toplum

Türk Nöroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Şerefnur Öztürk, halk arasında "sara hastalığı" olarak da bilinen epilepsinin yaygın bir hastalık olduğunu ancak buna rağmen hastaların yanlış anlama ve algılama nedeniyle damgalamayla karşılaştığını belirterek, "Epilepsi hastaları toplumda sosyal izolasyon ve dışlanma yaşamaktadır. Hastaların yaşam kalitesini, nöbetlerden çok toplumdaki yanlış inanış ve algılamalar düşürmektedir" dedi.

22.07.2015Sağlık
Bir Ayda 4 Kilo

Bir Ayda 4 Kilo

Yavaş ama kesin adımlarla ilerlemek istiyorsanız, bu rejim tam size göre. Günlük kalori alımı haftada 0.5-1.0 kg kayıp olacak şekilde düzenlenmelidir. Günde 600 kalori kısıtlanması haftada 500 gr zayıflatır.

26.12.2006Diyet Rehberi
Bir ayda zayıflayın

Bir ayda zayıflayın!

Günlük kalori alımı haftada 0.5-1.0 kg kayıp olacak şekilde düzenlenmelidir. Günde 600 kalori kısıtlanması haftada 500 gr zayıflatır.

Zone diyeti hakkında diyetisyen görüşleri

Zone diyeti hakkında diyetisyen görüşleri

Çok protein, az yağ ve az karbonhidrat tüketimine dayalı. Sadece kısa vadeli sonuçlar verdiği söyleniyor. Biraz da karmaşık olduğunu kabul etmek gerek.

Şok diyet tuzağı

Şok diyet tuzağı

Yaz geldi diye herkesi bir telaş sardı. Fazla kilolardan kurtulmak ve daracık kıyafetlere, mini eteklere girebilmek için kısa sürede etki gösteren diyetler kulak dolgunluğu olan bilgilerle yapılmaya başlandı.

Zayıflamanız için bir ay yeter

Zayıflamanız için bir ay yeter

Günlük kalori alımı haftada 0.5-1.0 kg kayıp olacak şekilde düzenlenmelidir. Günde 600 kalori kısıtlanması haftada 500 gr zayıflatır.

Yazar Sonuçları

Çocuklara light ürün vermeyin

Ünlü işadamlarının uzman diyetisyeni Dilara Koçak, arkadaşımız Yener Süsoy’a tatlandırıcı içeren light ürünlerin sakıncalarını anlattı.

4.10.2004

Keto diyetlere neden karşıyız?

İsimli, markalı ve de havalı diyetlerden hoşlanmam. Üstelik ciddi biçimde de çekinir, korkarım. Dahası bununla da yetinmez, “Neyin nesidir, kimin işidir?” diye daha bir dikkatli bakarım. Keto diyetler de bunlardan biridir.

1.12.2017

İki önemli bellek notu

Güçlü bir belleğe her yaşta ihtiyacımız var. Zira güçlü bir belleğe sahip olan kişi sadece daha başarılı olmakla kalmıyor, daha iyi bir hayat sürüp daha iyi yaşlanabilme imkânını da buluyor. Zaten biraz da bu nedenle bellek araştırmaları sağlıkçıların en fazla ilgi duyduğu alanlardan biri. Bugün size bellekle ilgili genelde bilinen ama çoğu zaman pas geçilen iki önemli konuyu hatırlatmaya çalışacağız. Buyurun...

28.04.2017

Proteinin fazlası melek mi şeytan mı?

Birkaç gün önce de yazdım, proteinden güçlü beslenmek son zamanlarda pek moda.

13.10.2015

Kalbiniz bu krizi yener ama...

Biz “Kriz” sözcüğünü tıpta beklenmedik zamanda ortaya çıkan “acil ve ciddi” sağlık problemlerinde kullanırız.

1.09.2013

Kolesterolü kontrol etmek yetmiyor

Kalp-damar hastalığı uzmanları sadece kolesterol kontrolünün yeterli olmadığını söylüyor ve "Kolesterolü kontrol altına almak, kalp krizlerini ve koroner arter hastalığının diğer problemlerini tümüyle ortadan kaldırmıyor.

24.07.2007