MENÜ

Kesim

Kesim ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kesim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kesim haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 20.163 Kesim haberi bulunmuştur.

Kesim Haberleri

Bayramda metro, otobüsler, marmaray ve metrobüs kaç gün ücretsiz olacak

Bayramda metro, otobüsler, marmaray ve metrobüs kaç gün ücretsiz olacak?

Kurban Bayramı'nda yakınlarını metro, otobüs ve metro gibi ulaşım araçlarını kullanarak ziyaret edecek olan vatandaşlar, toplu taşımaların ücretsiz olup olmadığını sorguluyor. Bayram boyunca tüm seferler ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Peki, Bayramda metro, otobüsler, marmaray ve metrobüs kaç gün ücretsiz olacak? İşte, o konu hakkında bilgiler.

12.08.2019Gündem
Alev Alatlı: En büyük günah bilgisizlik değil kötülüktür

Alev Alatlı: En büyük günah bilgisizlik değil kötülüktür

Yazar Alev Alatlı, toplam 11 cildi bulacak ‘Nasihatnameler’in ilk iki cildi ‘Fesüphallah’ ve ‘Hafazanallah’ ile okurunun karşısına çıktı. Tarihin derinliklerine inerek Batı eleştirisi yapan yazara Shakespeare tartışmasını, damadını genel müdür yaptığı iddialarını, iktidara yakın durduğu için kendisine yöneltilen eleştirileri sordum. “İnsan mürekkep yalamış olduklarını varsaydığı insanların bu denli küçüldüklerini görmek istemiyor” diyen Alatlı anlatıyor: “Neden Latife Tekin değil de Orhan Pamuk Nobel aldı”, “Türkiye hangi dönemini yaşıyor”, “Bozlağı uzun havadan ayıramayan neden tarihçi olmaz?”

12.08.2019Gündem
Kesime götürülen kurbanlık sahile kaçtı

Kesime götürülen kurbanlık sahile kaçtı

Antalya'da kesim yerine götürülürken kaçan kurbanlık dana, sahilde restoran ve kafelerin önünden geçerek gözden kayboldu.Konyaaltı ilçesinde kesim yerine götürülen dana, sahibinden kaçarak Sahil Antalya Yaşam Parkı'na geldi. Denize yüzmek için gelen yerli ve yabancı tatilcilerde şaşkınlık yaratan dana, sahil kenarındaki yürüyüş yolunda kilometrelerce ilerledi. Restoran ve kafe çalışanlarının yakalamaya çalıştığı dana, kaçarak sahilden uzaklaştı. Liman Mahallesi'ne kadar kendisini yakalamak isteyenlerden kaçan dana, daha sonra gözden kayboldu. Kurbanlığın kesimden kaçarak sahilde ilerleyişini tatilciler cep telefonuyla görüntüledi. Bazı kişilerin sosyal medya hesabından paylaştığı görüntüler yoğun ilgi gördü. Boynundaki iple deniz kenarındaki yürüyüş yolunda koşan dana, yaklaşık 5 kilometre sahil bandında başı boş dolaştı. Bir restoran çalışanı Sefa Toros, temizlik yaparken bir anda üzerine gelen danayı görünce masaların arkasına girerek korunmaya çalıştığını söyledi. Kurbanlık üzerine gelince korktuğunu belirten Toros, İlk defa sahilde kaçan dana gördüm. Kaçarak sahil boyunca gitti. Yakalamaya çalışan iki kişi vardı. Sanırım biri sahibi, ancak kimse yakalayamadı. Dana bir kişiye tekme atarak kaçmaya devam etti diye konuştu.

11.08.2019Haber
Kesime götürülürken sahile kaçmıştı Ünlü sanatçı devreye girdi

Kesime götürülürken sahile kaçmıştı! Ünlü sanatçı devreye girdi

Antalya'da, kesim yerine götürülürken sahibinin elinden kaçan kurbanlık boğa, sahilde restoran ve kafelerin önünden geçip, yaklaşık 5 kilometre koştuktan sonra kayboldu. Sanatçı Haluk Levent, Antalya’da kesim yerine götürülürken sahibinin elinden kaçan kurbanlık boğayla ilgili sosyal medya hesabından, ’Kesimden kaçanları biz alıyoruz. Görenler ihbar etsin Ferdinand’ın yanına alalım’ notuyla paylaşımda bulundu.

11.08.2019Gündem
Acemi kasaplar yine iş başında

Acemi kasaplar yine iş başında!

Kurban Bayramı’nın ilk gününde kurban keserken yine binlerce kişi yaralandı. tüm yurttta kesici alet ve hayvanların darbeleri ile yaralanan 7 bin 364 kişi hastanelerde tedaviye alındı.

11.08.2019Gündem
Kurban en son ne zaman kesilir Diyanet cevapladı

Kurban en son ne zaman kesilir? Diyanet cevapladı

Kurban Bayramı'nın birinci günü bugün idrak edilmeye başladı. Dört gün boyunca sürecek bayram süresince kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar, bu süre zarfında en son ne zaman kurban kesebileceklerini merak ediyor. Peki, kurban en son ne zaman kesilir?

11.08.2019Gündem
Kaçan kurbanlıklar ortalığı birbirine kattı

Kaçan kurbanlıklar ortalığı birbirine kattı

Rize'de sahibinin elinden kaçan kurbanlık boğalar vatandaşları kovaladı. Kaçmaya çalışırken düşen 2 gazeteci yaralandı.

11.08.2019Gündem
Kurbanlık yerine kendilerini kestiler Acemi kasaplar hastanelere akın etti...

Kurbanlık yerine kendilerini kestiler! Acemi kasaplar hastanelere akın etti...

Kurban Bayramı'nın ilk saatleriyle birlikte Türkiye'nin dört bir yanından 'acemi kasap' haberleri gelmeye başladı. Kurbanlıklar yerine kendilerini kesen kasapların kimileri kendi imkanlarıyla hastaneye gelirken, durumu nispeten daha kötü olanlarsa ambulanslarla sağlık merkezlerine taşındı.

11.08.2019Gündem
Bayramda İETT otobüsleri, vapurlar ve metro kaç gün ücretsiz İşte İETT bayram tarifesi

Bayramda İETT otobüsleri, vapurlar ve metro kaç gün ücretsiz? İşte İETT bayram tarifesi

Dört gün sürecek olan bayram tatilinin gelmesiyle, akraba ve yakınlarını ziyaret edecek olan vatandaşlar, metro, vapur, metrobüs gibi ulaşım araçlarının ücretsiz olup olmadığını araştırmaya başladı. İETT ulaşım araçlarından faydalanacak olanlar için, bayram tarifesiyle ilgili resmi kaynaklardan daha önce açıklama yapılmıştı. Bayramda İETT otobüsleri, vapurlar ve metro kaç gün ücretsiz? İşte, o konu hakkında bilgiler.

11.08.2019Gündem
Oğuzhan hukuk okuyacak: Karanlığı sesle aştı

Oğuzhan hukuk okuyacak: Karanlığı sesle aştı

Münevver öğretmen ve öğrencilerinin seslendirdiği soru bankalarıyla sınava hazırlanan görme engelli öğrenci Oğuzhan Osral hukuk fakültesini kazandı. Adana’dan Gaziantep’e gidecek olan Oğuzhan, engelli öğrencilere şu mesajı veriyor: “Azim, gayret ve çalışmak yeterli. Çalıştıktan sonra hiçbir şey engel değil.”

11.08.2019Gündem
Kurban Bayramı namazından önce yemek yenir mi

Kurban Bayramı namazından önce yemek yenir mi?

Kurban Bayramı namazı öncesinde yemek yenmeli mi sorusu, kurban kesim işlemlerini gerçekleştirecek olan binlerce kişinin merakla araştırdığı konu olmaya başladı. Kurban Bayramı'ndan önce yemek yenir mi sorusuna cevap veren Diyanet İşleri Başkanlığı, bu konu hakkında Hadis-i Şerif kaynaklarına dayanarak detaylara değindi. İşte, Kurban Bayramı namazı öncesinde yemek yenir mi sorusunun cevabı

11.08.2019Gündem
Kurban derisi nasıl değerlendirilmelidir Kurbanlık derisi ne yapılır

Kurban derisi nasıl değerlendirilmelidir? Kurbanlık derisi ne yapılır?

Kurban Bayramı'na kısa bir süre kala, kurban kesimine yönelik merak edilen konular araştırılmaya devam ediyor. Kesecekleri kurbanlık hayvanın derisini nasıl değerlendirmeleri gerektiğini merak eden vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, kurban derisi nasıl değerlendirilmelidir? İşte bu soruya Diyanet'in verdiği yanıt...

10.08.2019Gündem
Kurban kesim vakti ne zaman başlar ve biter

Kurban kesim vakti ne zaman başlar ve biter?

Kurban Bayramı'nda kurban kesimi için hazırlıklarını tamamlayan vatandaşlar, kurban kesim vakti ile ilgili bilgileri araştırmaya başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu hususta vermiş olduğu cevabı öğrenen kişiler, kurban kesimi için yapılacak işlemleri tamamlayacak. Peki, Kurban kesim vakti ne zaman başlar ve biter? İşte, o konu hakkında merak edilen bilgiler.

10.08.2019Gündem
Otel ve moteller doldu, evler pansiyon oldu... Tatilciler oraya akın etti

Otel ve moteller doldu, evler pansiyon oldu... Tatilciler oraya akın etti

Balıkesir, Kurban Bayramı tatilinin başlaması ile birlikte Erdek'te gözle görülür bir hareketlilik başladı. Güney Marmara Bölgesinin önemli tatil merkezi Erdek, Kurban Bayramı tatillerini geçirmek isteyenlerin akınına uğruyor.

10.08.2019Ekonomi
Kurban eti nasıl saklanır Kurban etini muhafaza ederken bu hataları yapmayın

Kurban eti nasıl saklanır? Kurban etini muhafaza ederken bu hataları yapmayın!

Kurban Bayramı'nda kurban etinin muhafaza ediliş şekli vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı. Kurban eti saklanırken dikkat edilmesi gereken noktaları uzmanlar anlattı. Buna göre, kurban eti kesildikten sonra bir süre dinlendirip daha sonra pişirmek bakteri faaliyetini yavaşlatıyor. Peki, kurban eti nasıl saklanır? Kurban etini muhafaza ederken nelere dikkat edilmeli? İşte, o konu hakkında bilgiler.

10.08.2019Gündem
Kurban etleri yıkanmalı mı İşte cevabı...

Kurban etleri yıkanmalı mı? İşte cevabı...

Kurban Bayramı öncesinde, kurban etinin nasıl saklanacağı ve tüketileceği konusunda bilgi veren Prof. Dr. Kamil Bostan, “Henüz kesilmiş taze kurban eti uzun süre poşette tutulursa bozulma ve ağırlaşma süreci hızlanır. Bu nedenle et en kısa sürede poşetten çıkarılıp temiz ve serin bir yerde yayılarak soğuması sağlanmalı” dedi.

Kurban kesme duası nedir Kurban duası ayeti nedir

Kurban kesme duası nedir? Kurban duası ayeti nedir?

Kurban kesme duası, 11 Ağustos Pazar günü ibadetlerini yerine getirecek olan binlerce vatandaşın araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Peki, kurban kesme duası nedir ve ayeti nedir? İşte, kurban kesme duası ve ayeti hakkında merakla araştırılan bazı bilgiler

10.08.2019Gündem
Kurban keseceklerin yapması gerekenler neler Kurban kesilirken ne yapılır

Kurban keseceklerin yapması gerekenler neler? Kurban kesilirken ne yapılır?

Kurban keseceklerin, ibadetlerini yerine getirirken dikkat etmesi gereken bazı hususlar yer almaktadır. Kurban keserken yapılması gerekenlere dikkat etmek isteyen Müslümanlar, buna göre işlemlerini tamamlayacak. Peki, kurban kesilirken neler yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

10.08.2019Gündem
Kurban derisinde 25 milyonluk israf

Kurban derisinde 25 milyonluk israf

Türkiye Deri Sanayicileri Derneği Başkanı Burak Uyguner, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, kurban derisi israfına karşı dikkat çekti.

10.08.2019Ekonomi
Taşıma meselesi

Taşıma meselesi

Sinem Kobal’ın spor şıklığının sırrı, doğru kombinleme... Oyuncunun attığı çalımı inceleyelim...

10.08.2019Magazin
İstanbul Valiliğinden Kurban Bayramı uyarısı

İstanbul Valiliğinden 'Kurban Bayramı' uyarısı

İstanbul Valiliği, Kurban Bayramı dolayısıyla vatandaşların dini vecibelerini huzur içinde eda etmeleri, iller arası muhtemel salgın hastalık riskinin bertaraf edilmesi ve diğer hususlarla ilgili gerekli önlemlerin planlandığını ve uygulanmaya devam edildiğini bildirdi.

9.08.2019Gündem
Kurban kesim vakti ne zaman başlar ve biter Kimler kurban kesmekle yükümlüdür

Kurban kesim vakti ne zaman başlar ve biter? Kimler kurban kesmekle yükümlüdür?

Kurban Bayramı öncesinde pek çok soru gündeme geldi, bunlardan biri de kurban kesim vakti ve kurban kesmekle yükümlü kişiler oldu. Peki, Kurban kesim vakti ne zaman başlar ve biter? Kimler kurban kesmekle yükümlüdür?

9.08.2019Gündem
Uzmanlar uyarıyor: Kurban Bayramında etleri bu şekilde pişirmeyin

Uzmanlar uyarıyor: Kurban Bayramı'nda etleri bu şekilde pişirmeyin

Uzmanlar, Kurban Bayramı'nda uygulanan yanlış pişirme yöntemlerinin eti sağlıksız hale getirebileceğine işaret ederek, etin fırında, ızgarada ya da tencerede pişirilmesi gerektiğini belirtti.

İstanbulda Kurban Bayramı ve 30 Ağustosta ulaşım ücretsiz

İstanbul'da Kurban Bayramı ve 30 Ağustos'ta ulaşım ücretsiz

İstanbul'da Kurban Bayramı ile 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda toplu taşıma araçları ücretsiz hizmet verecek. İETT, vatandaşların İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kurban kesim alanlarına rahat ulaşım için seferler düzenleyecek.

9.08.2019Gündem
Bayramda deri sektörüne 200 milyon TL’lik katkı

Bayramda deri sektörüne 200 milyon TL’lik katkı

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Başkanı Mustafa Şenocak, bu yıl deri ihtiyacının yaklaşık yüzde 20’sinin Kurban Bayramı’nda karşılanmasını beklediklerini belirterek, bunun da deri sektörüne 200 milyon TL’nin üzerinde bir ekonomik katkı sağlayacağını bildirdi.

9.08.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirliden Kurban Bayramı uyarısı

Bakan Pakdemirli'den Kurban Bayramı uyarısı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Kurbanlarımızı komisyonlarca belirlenen yerlerde ve çevre kirliliğine mahal vermeden keselim. Vatandaşlarımız orman içlerinde ve kenarlarında yangınlara karşı çok dikkatli olmalı. Özellikle mangal ateşini muhakkak söndürsün ve orman içlerinde ateş yakmasınlar" açıklamasında bulundu.

9.08.2019Ekonomi
Kurban pazarında ilginç olay: Pazarlık ettiği adamın parmaklarını kırdı

Kurban pazarında ilginç olay: Pazarlık ettiği adamın parmaklarını kırdı

Kayseri’de besici Orhan Kaya, satacağı kurbanlık için elini tutarak pazarlık yaptığı adamın fark etmeden parmaklarını kırdı. Pazarlıktan sonra parmaklarının kırıldığının fark eden yaşlı adam, barışmak için bin 500 TL daha indirim istedi.

8.08.2019Gündem
Bakanlık uyardı Sokakta kurban kesimine ceza

Bakanlık uyardı! Sokakta kurban kesimine ceza

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, belediyelerin gösterdiği yerler dışında park, bahçe, cadde, sokak, bina önleri ve meydan gibi umuma açık yerlerde kurban satışı ve kesimi yapanlara 287 lira idari para cezası verileceği bildirildi.

8.08.2019Ekonomi
Eskişehirdeki kazıda 4 bin 500 sene öncesine ait şaşırtan detaylar

Eskişehir'deki kazıda 4 bin 500 sene öncesine ait şaşırtan detaylar

Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinde bulunan Küllüoba Höyüğü’nde yapılan araştırmalar sonucunda insanoğlunun yaklaşık 4 bin 500 sene önce köpek eti tükettiği ortaya çıktı. Küllüoba Kazı Evi’nde görevli Arkeozoolog Can Yummi Gündem, köpek etlerinin pişirilerek ve kaynatılarak tüketildiğini söyledi.

7.08.2019Gündem
Kurban Etinizi Asla Böyle Saklamayın

Kurban Etinizi Asla Böyle Saklamayın!

Kurban etinin dinlendirilmeden yenmemesi gerektiğini söyleyen Koruyucu Sağlık Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Özyaral, kurban etinin tüketimi hakkında bilgi verdi.

Kasaplardan kurbanlık için öneriler

Kasaplardan "kurbanlık" için öneriler

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ, "Kurbanlık kesimi, bilen bir kişiye yaptırılmalı. Et, kendi halinde biraz soğuduktan sonra parçalanmalı, soğuduktan sonra buzdolabına kaldırılmalı. Kurban eti parça olarak getirildiğinde kasaplarda yaklaşık 50 liraya işlenir, kıyma çekimlerinin kilogramı ise 1-2 lira arasında değişiyor" açıklamasında bulundu.

6.08.2019Ekonomi
Kurban eti nasıl tüketilmeli, nasıl saklanmalı İşte uzmanından cevaplar

Kurban eti nasıl tüketilmeli, nasıl saklanmalı? İşte uzmanından cevaplar

Kurban Bayramı öncesi kesilen kurbanların doğru tüketilmesi ile ilgili bilgi veren Prof. Dr. Oğuz Özyaral, ‘’Kurban etini dinlendirmeden yemeyin. Kesim sonrası kurbanın kanının akması için serin bir yerde en az 1 saat kadar asılı tutulması ya da buz dolu bir kap ya da poşette 15-20 dakika kadar bekletilmesi gerekir. Ayrıca dışarıda et çok kısa süre kalmalı ve derhal dağıtılacak yerlere ulaştırılmalıdır” dedi.

Almanya’da ‘Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’

Almanya’da ‘Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’

Almanya’nın Köln, Duisburg ve Lünen kentlerinde, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ile Diyanet İşleri Türk İslam Birliğince (DİTİB) ortak yürütülen ‘2019 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu’ tanıtım toplantıları düzenlendi.

6.08.2019Avrupa
Cengiz Ünderden Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışı

Cengiz Ünder'den Türkiye Diyanet Vakfı'na kurban bağışı

Milli Takım ve AS Roma'nın başarılı futbolcusu Cengiz Ünder, kurban bağışını Türkiye Diyanet Vakfı'na (TDV) yaptı.

6.08.2019Futbol
Hacı adaylarına Diyanet mutfağı: Her gün 45 bin kişilik yemek

Hacı adaylarına Diyanet mutfağı: Her gün 45 bin kişilik yemek

Diyanet İşleri Başkanlığı, hac görevlerini yerine getirmek üzere Mekke’de bulunan hacı adaylarına, Türk damak tadına özel yemekler hazırlatıyor.

6.08.2019Gündem
İçişleri Bakanlığı duyurdu Kurban Bayramı öncesi büyük hazırlık...

İçişleri Bakanlığı duyurdu! Kurban Bayramı öncesi büyük hazırlık...

İçişleri Bakanlığınca, 9 Ağustos’ta başlayacak Kurban Bayramı tatili süresince 116 bin 236 trafik personelinin görevlendirildiği bildirildi. Kurban Bayramı tatili süresince 18 ildeki 20 güzergahta her 10 km'de bir trafik ekibi görevlendirilecek, 1120 yolcu otobüsü sivil ekiplerce denetlenecek. 19 ilde 88 saat helikopterle, 78 ilde ise 1377 saat drone ile havadan denetim yapılacak.

5.08.2019Gündem
Swarovski Yeni Tarot Magic Koleksiyonu

Swarovski Yeni Tarot Magic Koleksiyonu

Swarovski yeni sonbahar koleksiyonunda tarotun sihrinden ilham alıyor.

5.08.2019Alışveriş
Prof. Dr. Özcan Köknel’den şiddete karşı öneri... Anne-baba okulları açalım

Prof. Dr. Özcan Köknel’den şiddete karşı öneri... Anne-baba okulları açalım

Bir kedinin üstüne kaynar su döküldü, bir köpek sahibi tarafından arabanın arkasına bağlanıp yolda sürüklendi, bir koca karısını öldürdü, bir kadın intihar etti, bir çocuk tecavüze uğradı… Adları farklı ama şiddet sarmalına dolanan toplumun hikayesi aynı… Her gün canımızı acıtan, ‘Bu kadar da olmaz’ dedirten bu vakaları hayatı boyunca onbinlerce insanın ruhlarına dokunmuş bir psikiyatri duayeni, hocaların hocası Prof. Dr. Özcan Köknel ile konuştuk. Geçtiğimiz günlerde deneyimlerini Mert İnan’ın yayına hazırladığı ‘Bilgenin Aynası’ kitabında anlatan 91 yaşındaki Köknel ile topluma ayna tuttuk. Yapacak çok iş var. Bunlardan biri anne-baba okulları açmak, diğeri cinsel eğitimi müfredata sokmak…

5.08.2019Gündem
Bursada yapılıyor... Dünyanın her yerine ihraç ediliyor

Bursa'da yapılıyor... Dünyanın her yerine ihraç ediliyor

Bursa'nın meşhur bıçakları Kurban Bayramı'nda kullanılmak üzere dünyanın farklı ülkelerine ihraç ediliyor.

4.08.2019Ekonomi
3.5 saatte İzmir’e

3.5 saatte İzmir’e

İstanbul-İzmir arasını 3.5 saate indirecek, İstanbul-İzmir Otoyolu’nun 192 kilometrelik kesimi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılacak.

4.08.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Hayır, Burcunuz Değişmedi!

Şimdi ben buraya “Evet, burçlar değişti” diye bir yazı yazsam herkes yeni burçlarını öğrenmeye çalışıp nasıl adapte olacağını düşünecek. Çünkü kötü bilgi iyi bilgiden daha hızlı yayılır ve sorgulanmaz. Bu hep böyle olmuştur ve değişmemiştir.

9.08.2019

Buzdolabı değil fakirin mutfağı bayram etsin

Müslüman milletlerin mezhep inançlarına göre Kurban kesmek sünnet veya vacip olarak kabul edilir.

9.08.2019

Otoyolun gerçekleri

Otoyol ile ilgili doğru bilinen yanlışlara değinmek gerek

8.08.2019

Prof. Dr. Özcan Köknel’den şiddete karşı öneri... Anne-baba okulları açalım

Bir kedinin üstüne kaynar su döküldü, bir köpeği sahibi aracın arkasına bağlayıp sürükledi, bir koca karısını öldürdü, bir çocuk tecavüze uğradı... Her gün canımızı acıtan bu Özcan Köknel ile konuştuk. Deneyimlerini ‘Bilgenin Aynası’ kitabında anlatan 91 yaşındaki Köknel’e göre yapılacaklardan biri anne-baba okulları açmak, diğeri cinsel eğitimi müfredata almak.

5.08.2019