MENÜ

Keshia Handa

Keshia Handa ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Keshia Handa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6 Keshia Handa haberi bulunmuştur.

Keshia Handa Haberleri

Salsa partisinde otelin teras katından düşüp ölmüştü Mahkeme ikinci kez karar verdi

Salsa partisinde otelin teras katından düşüp ölmüştü! Mahkeme ikinci kez karar verdi

Yeni Zelandalı Keshia Handa’nın salsa partisinde otelin teras katındaki havalandırma boşluğundan düşerek ölmesiyle ilgili mahkeme ikinci kez kararını verdi. Mahkeme, taksirle ölüme neden olmak suçundan yargılanan Büyük Londra Oteli’nin sahibi İbrahim Hüzmeli'ye verdiği 30 bin 250 TL para cezasını 10 eşit taksitte ödemesine hükmetti. Yargıtay mahkemenin otel sahibine verdiği 12 bin 100 TL cezayı 'Neye göre verdin' diyerek bozmuştu. Mahkemeye ulaşan üçüncü bilirkişi raporunda ise önlem almayan otel sahibi tali kusurlu çıkarken, canından olan Yeni Zelandalı Keshia Handa asli kusurlu çıktı.

28.03.2019Gündem
Yargıtay mahkemeye sordu: Niye 12.100 TL

Yargıtay mahkemeye sordu: Niye 12.100 TL

Keshia Handa’nın salsa partisinde otelin teras katından düşerek ölmesiyle ilgili dava Yargıtay’dan döndü. Yargıtay, mahkemeye otelin sahibine verilen 12 bin 100 TL cezayı “Hangi kritere göre verdin, açıkla” sorusunu yöneltti. Haberin detayları şöyle:

4.09.2018Gündem
İnsan öldürmenin bedeli 3 bin Euromu

"İnsan öldürmenin bedeli 3 bin Euro'mu?"

Beyoğlu'nda salsa partisinde Yeni Zelandalı uzman psikolog Keshia Handa'nın ölümüyle ilgili davada karar çıktı. Taksirle öldürmek suçundan yargılanan otel sahibinin ceza iyi halden 1 yıl 8 aya indirildikten sonra günlüğü 20 TL'den paraya çevrildi. Davanın takipçisi olan baba Sumant Handa, "İnsan öldürmenin bedeli 3 bin Euro'mu?" diye tepki gösterdi

8.03.2017Gündem
Keshia otelin tedbirsizliğinden düştü

Keshia otelin tedbirsizliğinden düştü

AVUSTRALYA’da yaşayan Yeni Zelandalı Keshia Handa (31), 20 Eylül gecesi Beyoğlu’ndaki Büyük Londra Oteli’nde salsa partisine katıldı.

14.03.2016Gündem
Beyoğlunda salsa partisi faciayla bitti

Beyoğlu'nda salsa partisi faciayla bitti

İstanbul’atatile gelen Yeni Zelendalı Keshia Handa salsa partisi verilen otelinteras katında mazgalın kırılması sonucu 10 metreden düştü. Genç kadınhayatını kaybetti.YENİ Zelendalı olan ancakAvustralya’da yaşayan Keshia Handa (31), çarşamba günü 2 arkadaşıylaİstanbul’a geldi. Üç arkadaş, Beyoğlu, Asmalimescit’teki bir oteleyerleşti. Genç kadının kaldığı otelin terasında cumartesi gecesi 200 kişinindavetli olduğu salsa partisi vardı. Handa ile arkadaşları da partiyekatıldı. Geceyarısı Handa, biraz hava almak istedi. Otelle yan binaarasındaki boşluk mazgalla kapatılmıştı. Handa mazgalın üzerine çıktı.Çıkmasıyla mazgal kırıldı. Genç kadın, metrelerce yüksekten betona çakıldı. Partide büyük bir şok yaşandı. Partiye katılanlardan bazıları ipsarkıttı ancak Handa’nın boynu kırılmıştı, hareketsiz yatıyordu. Kısasüre içinde düştüğü yerde hayatını kaybetti.Olay yerinhe gelen polisve itfaiye ekipleri cesedi çıkardı. Genç kadının cansız bedeni Adli TıpKurumu’na kaldırıldı. Polis, olay yeri incelemesi yaptı. Arkadaşları,Keshia Handa’nın hayat dolu bir insan olduğunu, dünyanın dört biryanındaki dans partilerine katıldığını, İstanbul’a da bu amaçlageldiğini söyledi.  Handa’nın Adli Tıp Kurumu’ndaki işlemleri bu sabahsaatlerinde tamamlandı. Keshia Handa’nın yakınları ve Yeni ZelandaBüyükelçiliği yetkilileri Adli Tıp Kurumu’na geldi. Adli Tıp Kurumundagerekli işlemleri tamamlayan aile ve yetkililer uçak saati beklediğiiçin cenazeyi henüz almadan ayrıldı. Öte yandan, Büyükelçilikyetkilileri ve aile olayla ilgili olarak basına bilgi vermedi.

22.09.2015Haber
Beyoğlunda salsa partisi faciayla bitti

Beyoğlu'nda salsa partisi faciayla bitti

İstanbul’a tatile gelen Yeni Zelendalı Keshia Handa salsa partisi verilen otelin teras katında mazgalın kırılması sonucu 10 metreden düştü. Genç kadın hayatını kaybetti.

22.09.2015Gündem