MENÜ

Kemik Kanseri

Kemik Kanseri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kemik Kanseri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.271 Kemik Kanseri haberi bulunmuştur.

Kemik Kanseri Haberleri

Kemik Kanseri nedir

Kemik Kanseri nedir?

İlk olarak kemikte ya da başka bir organdan kemiğe sıçrayarak ortaya çıkan kanser türüdür. Kemik kanseri herhangi bir kemiğin herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir. Kanser, kemik içinde normal hücrelerin değişmesi, kontrolsüz bir şekilde büyümesi ile başlar, “tümör” adı verilen bir kitle oluşur ya da vücudun herhangi bir yerindeki tümörün kemiğe yayılması sonucu saptanır.

19.07.2018Gündem
En büyük hayali Quaresma ile tanışmaktı... Hayatını kaybetti

En büyük hayali Quaresma ile tanışmaktı... Hayatını kaybetti

Beşiktaşlı futbolcu Ricardo Quaresma'nın hayranı, kemik kanserine yakalanan 14 yaşındaki Yusuf Örüncü, yaşamını yitirdi.

19.04.2018Futbol
Genç hemşire, kanserden öldü

Genç hemşire, kanserden öldü

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde, kemik kanseri tedavisi gören hemşire Fahriye Aydemir (26), hayatını kaybetti.

9.04.2018Gündem
Liselilerden resim sergisi

Liselilerden resim sergisi

Adıyaman’ın Gölbaşı Anadolu Lisesi öğrencilerinin resim sergisi açılışı Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

14.12.2017Eğitim
Liseli Reyan kanserle verdiği mücadeleyi kaybetti

Liseli Reyan kanserle verdiği mücadeleyi kaybetti

SAMSUN’da 3.5 yıldır kemik kanseri tedavi gören lise öğrencisi 17 yaşındaki Reyan Kaya, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. 4’üncü kez tekrar eden hastalığına karşı savaş veren genç kızın acı haberi ailesini ve sevenlerini yasa boğdu.

20.09.2017Gündem
Bu kanser türüne dünyada ikinci kez Samsunda rastlandı

Bu kanser türüne dünyada ikinci kez Samsun'da rastlandı

Vücuttaki başka bir kemikten sıçramadan testisin kendi içerisinde oluşan kemik kanseri vakasına dünyada ikinci kez Ondokuz Mayıs Üniversitesinde(OMÜ) bir hastada rastlandı. Daha önce Kore'de rastlanan kanser vakası, bilim insanları tarafından literatüre kazandırılacak.

19.09.2017Gündem
Ölmeden beş gün önce kendi cenazesine katıldı

Ölmeden beş gün önce kendi cenazesine katıldı!

Son günlerini yaşayan bir kemik kanseri hastası, ‘güzel ölmek istiyorum’ diyerek kendi cenaze törenini düzenledi.

24.04.2017Hayat
Bir darbede sönen hayatlar

Bir 'darbede' sönen hayatlar

Bir hafta içinde mesleğimizin iki zor yanını tecrübe ettik: Önce -15 Temmuz gecesi- ekimizi baskıya veremeden gazete binasından ayrılmak zorunda kaldık. Şoku atlattıktan kısa bir süre sonra işimizin başına dönüp o gece hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla konuşmaya başladık. Merhum yakınıyla konuşmak her zaman zordur, hele de ölüme neden olan böyle büyük bir şoksa... Vefat eden 240 kişiden 173 sivil vatandaşın ailelerine, arkadaşlarına ulaşabildik. 150’ye yakınıyla konuştuk.Anlatılanlar karşısında kimi zaman sesimiz titredi, kimi zaman gözlerimiz doldu. Tek isteğimiz onların haberlerde duyduğumuz sayılardan öte birer ‘hayat’ olduğunu göstermekti. Her biri birer baba, eş, evlat, dosttu... Ama her şeyin ötesinde ülkesini çok seven, cesur birer vatandaştı. Kendileri gitti, anıları yadigâr kaldı...

23.07.2016Hayat
Mustafa Ceceli’den alkışlanacak hareket

Mustafa Ceceli’den alkışlanacak hareket

Mustafa Ceceli, şarkılarını ezbere söyleyen kanser hastası Zehra Betül'e ulaştı. Betül için şarkı söyleyen Ceceli, görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

29.02.2016Magazin
Mustafa Ceceliden alkışlanacak hareket

Mustafa Ceceli'den alkışlanacak hareket

Ünlü şarkıcı Mustafa Ceceli,şarkılarını ezbere söyleyen kanser hastası Zehra Betül'e instagramdanulaştı. Zehra Betül için şarkı söyleyen Ceceli, görüntüleri instagramhesabından paylaştı.Giresunlu bir ailenin kızı olan 9 yaşındaki Zehra Betül Kahveci, 4yıldır kemik kanseri tedavisi görüyor. 5 yaşındayken kanser teşhisikonulan Zehra Betül, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tip FakültesiHastanesi'nde tedavi gördüğü sırada halası Elvan Kahveci'nintelefonundan dinlemeye başladığı Mustafa Ceceli'nin şarkılarınıezberledi.Kısa sürede hasta yatağında Ceceli'nin bütün şarkılarını ezberleyenküçük kız, televizyonda ve radyoda çalan Ceceli'nin şarkılarına eşliketmeye başladı. Bunun farkına varan küçük kızın halası Elvan Kahveci iseZehra'yı şarkı söylerken cep telefonu ile çekerek sosyal paylaşımsitesinde yayınlamaya başladı.Kısa süre sonra küçük kızın videoları sosyal medyada paylaşım rekorukırınca ünlü sanatçı Mustafa Ceceli'nin de dikkatini çekti.Zehra Betül için şarkı söyleyerek instagram hesabından paylaşan ünlüsanatçı videosunda küçük kıza şöyle seslendi: "Zehra Betül merhaba,nasılsın? Benim şarkılarımı söylüyorsun. İnstagram'a onları koyuyorsunben de onları görüyorum. Öncelikle sana acil şifalar dilerim. Ben de birşarkı söylemek istiyorum sadece senin için" diyerek küçük kız içinşarkı söyledi.Zehra Betül'ün en büyük hayalinin Mustafa Ceceli ile şarkı söylemekolduğunu belirten hala Elvan Kahveci, Mustafa Ceceli'nin paylaşımınınZehra'yı çok mutlu ettiğini, hasta döneminde iyi bir moral olduğunu dilegetirdi. 

29.02.2016Ne Oluyor
Kemal Onurun en büyük hayali Onur Kıvrak ile birlikte Avni Akere çıkmak

Kemal Onur'un en büyük hayali Onur Kıvrak ile birlikte Avni Aker'e çıkmak!

Dört yıl önce, kanser hastalığının bir çeşiti olan yumuşak doku tümörüne yakalanan minik Trabzonspor taraftarı Kemal Onur’un en büyük arzusu bir gün, Trabzonspor Kaptanı Onur Recep Kıvrak’ın elini tutarak sahaya çıkmak. İşte 7 yaşındaki Kemal Onur Sevinç'in Trabzonspor dergisinde yer alan hikayesi:

30.01.2016Spor
Kemik kanserini yendi, trafik kazasında yaşam savaşını kaybetti

Kemik kanserini yendi, trafik kazasında yaşam savaşını kaybetti

Edirne'de halk pazarına giderken yolun karşısına geçmek istediği sırada beton mikserinin üzerinden geçmesi sonucu ağır yaralanan 38 yaşındaki 1 çocuk annesi Gülten Denkten, önceki gece tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 10 yıl önce yakalandığı ölümcül kemik kanserini yendiği belirtilen Denkten’ın ölümüne ilişkin kaza yerindeki mikser sürücü ile birlikte 2 aracın daha sürücüleri gözaltına alındı.

5.12.2015Gündem
Her şey İspanyadan gelecek doktora bağlı

Her şey İspanya'dan gelecek doktora bağlı

DENİZLİ’de yaşayan 16 yaşındaki Arife Şakır, 1 milyonda sadece 3 kişide görülen yumuşak dokulu kemik kanseri hastalığına yakalandı. Şakır, riskli olan ameliyata girecek doktorun İspanya’da bulunduğunu ancak 30 bin lirayı bulması beklenen masrafını nasıl karşılayacaklarını bilmediklerini belirterek, "Bu ameliyat benim tek çarem, son umudum" dedi.

3.12.2015Ege
Kıbrıs gazisi Şen toprağa verildi

Kıbrıs gazisi Şen toprağa verildi

Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle vefat eden Kıbrıs gazisi Mustafa Şen (62), askeri törenin ardından toprağa verildi.

11.08.2015Gündem
İnsanın bacağından vazgeçmesi nasıl bir şey

İnsanın bacağından vazgeçmesi nasıl bir şey?

Caner Eler, 2006’dan beri Eurosport’ta spiker, Radikal ve yayın yönetmeni olduğu Socrates Dergisi ile de yazar olarak tanınıyor. Ama rahatsızlığı çok bilinmiyor. 15 yıl önce kemik kanserine yakalandı. Hastalığı yense de iki koltuk değneği ona miras kaldı. Caner, o mirastan kurtulmayı kafasına koymuştu ve sonunda gerekeni yaptı: Sağ bacağından feragat etti. Artık yeni proteziyle yeni hayatına adım atıyor...

10.07.2015Hayat
Git onkoloji koridorlarında 15 dakika dolaş

Git onkoloji koridorlarında 15 dakika dolaş!

Git onkoloji koridorlarında 15 dakika dolaş!

22.06.2015Yarım Kalan Hayatlar
Pamuk Prensesin hayat klavuzu

Pamuk Prenses'in hayat klavuzu

Kemoterapi tedavisinde saçları dökülünce peruk kullanan ve ‘Pamuk Prenses’ olarak anılan Gözde Nur Kodaz, kanser hastaları ve yakınları için kılavuz hazırladı. Hasta ziyaretlerinin kısa tutulmasını isteyen Kodaz, ailelere “Hasta yanında ağlamayın” diyor.

23.05.2015Gündem
Pamuk Prenses ve Süt Anneleri

Pamuk Prenses ve Süt Anneleri

Üniversite mezunu olmasına birkaç ay kala kemik kanseri olduğunu öğrenen 22 yaşındaki İzmirli Gözde Nur Kodaz’a tıp dünyasının yanı sıra annelerden de destek geldi. Kemoterapide dökülen saçlarının yerine kullandığı perukla, ‘Pamuk Prenses’e benzetilen genç kızı hiç tanımayan 25 anne, kendi bebeklerini emzirdikleri sütten şifa vermesi için her gün ona da gönderiyor. Umudunu kaybetmemeye çalıştığını söyleyen Kodaz, “Anne sütünün iyi gelip gelmediğini bilmiyorum, ama yurt dışındaki araştırmalar nedeniyle sütlerini bana içmem için gönderiyorlar. Her gün bir bardak içiyorum. Bazı sütler koyu, bazıları ise şekerli süt gibi. Doktorlarım ‘bir sürü kardeşin’ oldu diye şakalaşıyor” dedi.

9.05.2015Ege
Demet Akalın’dan örnek davranış

Demet Akalın’dan örnek davranış!

Ünlü şarkıcı Demet Akalın, 13 yaşındaki Osteosarkom, akciğer kanseri ve kemik kanseri hastası olan Mine Nur Tatar’ı yaptığı sürprizle mutlu etti.

17.04.2015Magazin
Nur’un hayali gerçek oldu

Nur’un hayali gerçek oldu

Çağatay Ulusoy’un sosyal medyadaki takipçileri, osteosarkom, akciğer ve kemik kanseri olan 13 yaşındaki Mine Nur Tatar’ın hayalini gerçekleştirdi.

6.02.2015Magazin
Eşek Spa’sı

Eşek Spa’sı

“En fazla 8 ay yaşar” dedikleri annesini doğal ürünler ve eşek sütü sayesinde 5.5 yıl yaşatan Işıl Tan, o öldükten sonra Bodrum’a yerleşti ve doğal ürünler markasını kurdu. İsmini annesinin isminden alan ‘Hatice Teyze’nin en iddialı ürünleri keçi ve eşek sütü sabunu...

5.01.2015Hayat
Genç üniversiteli hastalığına yenildi

Genç üniversiteli hastalığına yenildi

ORDU Üniversitesi (ODÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 1. sınıf öğrencisi 22 yaşındaki Elif Nur Soysal, kemik kanseri hastalığı tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

13.11.2014Sağlık
Kanseri yendi manken oldu

Kanseri yendi manken oldu

Elesha Turner, kemik kanserini yendi ve en büyük hayalini gerçekleştirdi.

7.08.2014Avrupa
Selçuk İnandan örnek davranış

Selçuk İnan'dan örnek davranış

Galatasaray'ın başarılı orta saha oyuncusu Selçuk İnan, yardımseverliği ile de tam not aldı.

4.04.2014Futbol

Yazar Sonuçları

Kanser güçlü ama biz daha güçlüyüz!

Melisa Karagöz çok cesur bir kız. 7 aydır ‘Ewing sarkomu’ diye bilinen bir kemik kanseri türüyle mücadele ediyor. Kemoterapi ve radyoterapi alıyor. Bu süreçte yaşadıklarını kendi adını taşıyan YouTube kanalında anlatıyor. İlk videosunu da hastane odasında kaydetmiş, kemoterapi gördükten hemen sonra. Sıradan bir soğuk algınlığı geçirmiş gibi sakin sakin anlatıyor hastalığıyla nasıl tanıştığını, kemoterapi sonrasında yaşadığı zorlukları...

13.11.2018

Hepsi kadın, hepsi güzel..

Deneyimli gazetecilerin çok sık kullandığı ve gençlere de öğretmeye çabaladığı bir kavram vardır, fikri takip diye. Bir durumu/olayı mesele edip gündeme getirdiğinizde, onun yansımalarını, peşinden yaşananları vs. de takip edip haberleştirmeniz beklenir sizden. Benim bugünkü yazım da 3 hafta önceki yazımın fikri takibi olacak biraz.

10.07.2017

Kılıçdaroğlu, Onural’ın gönlünü almalı

“Süper Baba” dizisinin unutulmaz şarkısı “Bana Bir Masal Anlat”ı CHP referandum şarkısı olarak kullanmak istedi.

5.04.2017

Hadi birlik olalım, Gözde’yi kurtaralım!

Bugün Gözde’yle tanıştırmak istiyorum sizi...

2.09.2016

Size binlerce teşekkür

BU kadar kötü haber arasında...

13.01.2016