MENÜ

Kelebek Yazar

Kelebek Yazar ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kelebek Yazar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kelebek Yazar haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 529 Kelebek Yazar haberi bulunmuştur.

Kelebek Yazar Haberleri

İkinci el giysi satan en iyi mağazalar

İkinci el giysi satan en iyi mağazalar

Eskiden hiç tanımadığınız birinin eskilerini giymek ayıp sayılır, ikinci el giyenlere ‘bitli gençler’ gözüyle bakılırdı. Oysa şimdi ikinci el giysi satan mağazaların sayısı hızla artıyor, ünlü isimler ‘Nereden giyiniyorsunuz’ diye sorulduğunda göğüslerini gere gere ikinci el satan yerleri tercih ettiklerini söylüyorlar.

13.05.2004Kelebek
Terapistime gittim şu egoma bir bak çok mu şişmiş dedim

Terapistime gittim şu egoma bir bak çok mu şişmiş dedim

Bu adamı tanıyorsunuz değil mi? Teşekkürler. Armağan Çağlayan, 4 ay önce hayatımızda yoktu. Şimdi onu bilmeyen yok. Eski Popstar, yeni Türkstar jüri üyesi Armağan Çağlayan, bundan böyle sadece görüntüsü ve ekrandaki yorumlarıyla değil, köşe yazılarıyla da huzurlarımızda olacak.

13.03.2004Kelebek
Yeşilçamdaki solcu Menderes

Yeşilçam'daki solcu Menderes

Türk sinemasının en yetenekli oyuncularından. Sis filmindeki dört dakikalık rolüyle Altın Portakal ödülü almış, ‘‘yardımcı’’ oyunculuğuyla bir filme damgasını vurabilen o ender aktörlerden. Demokrat Partili annesinin verdiği isme karşılık ‘‘Ben solcu olmadım. Solcu doğdum’’ diyen bir Adanalı.

26.10.2003Gündem
20 ünlünün tasarladığı yastıklar bugün müzayedeye çıkıyor, hedef 10 milyar

20 ünlünün tasarladığı yastıklar bugün müzayedeye çıkıyor, hedef 10 milyar

Dekorasyon mağazası Pabetland, 19. yaşını ‘‘19 İsim 19 Tasarım’’ adlı yastık sergisiyle kutluyor. Onur konuğu Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'le birlikte Pabetland için yastık tasarlayan ünlülerin sayısı 20'yi buluyor.

10.10.2003Kelebek
Hatıra yazmak teşhircilik ama bir o kadar da cesaret işi

Hatıra yazmak teşhircilik ama bir o kadar da cesaret işi

Birdenbire tarih merakı mı başladı hepimizde, yoksa itiraf toplumu haline gelmenin bir başka göstergesi mi bu? Bir yılda yayımlanan hatırat sayısı 150'yi buldu

6.04.2002Gündem
Kelebeklerin ömrü az olur

Kelebeklerin ömrü az olur

70 yaşında ilk kez sahip olduğu kırmızı takım elbisesi yakıldığında gözyaşlarını tutamayan yoksul Dersim köylüsü Munzur'u bilir misiniz? Bilmiyorsanız bile Türkiye'nin Güneydoğu'sunda yaşananlar, gazete ve televizyon haberlerinden de olsa tanıdık geliyordur. Bütün bu olaylara gazeteci gözüyle tanıklık eden Umur Hozatlı, Güneydoğu insanının öyküsünü bir sinema filmine aktarmayı planlıyor.

4.02.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Denize her girdiğimde denizkızlarını ararım...

Ben bir türlü doğmak istememişim. Daha anneciğimin karnındayken suya ne kadar düşkün olduğum belliymiş aslında.

12.05.2004

Bu kızı yeniden küçültmeliyim

‘Uyusun da büyüsün ninni tıpış tıpış yürüsün ninni’yi dinleyerek ayağımızın yatağın ucuna tıpış tıpış yaklaştığı yıllarda, kafamızdaki soru işaretleri bambaşkaydı. Cevapları bizi tanımlamaz, doğru ya da yanlış yapmaz, başka soruları beraberinde getirmezdi.

11.04.2004

Saat 10'da Kordon'da buluşalım

Salı ve perşembe günleri sizden ayrı kaldığım için kahroluyordum. Bir yer olsa da yazsam diyordum. Allah’ın sopası yok tabii: ‘Kelebek var ne duruyorsun?’ Kabul ettim. Demek istiyorum ki, benden kurtuluşunuz yok. Aslında sizin için üzülüyorum. Pazartesi çarşamba Hürriyet’te gözlük yazıyorum, cumartesi pazar da hafta sonu ilavelerinde. Pazar günleri ayrıca röportaj yapıyorum, pazartesileri de seyahat yazıyorum.

15.03.2004

Huri mi, Hürrem Sultan mı?

Basın, bir kadın köşe yazarları fırtınası yaşıyor. Yel olup, sel olup gümbür gümbür geliyorlar. Basında 50 yılını devirmiş biri olarak keyiflenip, şaşırıp, biraz da kalbi kırık haldeyim.

14.02.2004

İnsan ömrü ve hayvanlar

ÖNÜMDEKİ mitoloji kitabında Şefik Can, Voltaire'den alıntı yaparak, yaratılışın ardından insan ömrünün saptanmasını bakınız nasıl anlatıyor; ‘Zeus insana 25 yıl ömür verince insan sızlandı ve ‘Bu zamanın yarısı gece, üstelik yarısı da çocuklukta geçecek ve geriye bir şey kalmayacak' dedi.

19.07.2003

Bize rüyası olan insanlar lazım

Güven Borça'yı ‘‘Bu Topraklardan Dünya Markası Çıkar Mı?’’ adlı kitabında Türkiye'nin iki prestij projesinden biri olarak Türk restoranı konseptini'' öne sürüyor. ‘‘Türk mutfağının döner dışında ciddi başarısı yok’’ diyor. ‘‘Türk yemekleri sunan üst düzey restoranlar az. Genelde kebabçı veya küçük işletmeler.’’ Yalan mı?

20.07.2002

Bir kitap için dört bin kilometre

ARKEOLOJİ, polisiye kitap yazarları için dayanılmaz bir çekim alanıdır.

22.03.2002