MENÜ

Keçe Sanatçısı

Keçe Sanatçısı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Keçe Sanatçısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 53 Keçe Sanatçısı haberi bulunmuştur.

Keçe Sanatçısı Haberleri

Keçenin ünü sınırları aştı

Keçenin ünü sınırları aştı

BODRUM’da Ayşe Aktepe’nin geleneksel yöntemle yaptığı keçeler büyük ilgi görüyor.

7.01.2012Ege
Bu keçeler kokmuyor, sertleşmiyor, batmıyor, terletmiyor

Bu keçeler kokmuyor, sertleşmiyor, batmıyor, terletmiyor

Öykü Thurston (27), keçe ile 11 yaşında Japonya’da tanıştı. İç mimari okudu ama bitirme tezini bile keçe üstüne hazırladı. Hayalindeki evi keçe ile dekore etti. 2006’da keçeden şal, batik, battaniye, çanta, yastık üreterek işe başladı. 2007’de elbise, hırka, ceket yaptı. Keçeye bambaşka bir yorum getirdi. Moda pazarlamacısı olan kardeşi Başak Demir’le birlikte çalışıyor. Markalarının ismi art.i.choke. Hem enginar hem de "boğazıma takılan sanat" anlamına geliyor.

21.12.2007Kelebek
Karadeniz için tiyatro festivali zamanı

Karadeniz için tiyatro festivali zamanı!

Devlet Tiyatroları tarafından bu yıl 20’ncisi düzenlenen ‘Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali’ kortej yürüyüşüyle Trabzon’da başladı.

2.05.2019Kitap Sanat
Kiralar iki katına çıktı İstanbuldan kaçan o ilçeye akın etti

Kiralar iki katına çıktı! İstanbul'dan kaçan o ilçeye akın etti

Ayvalık’ın tarihi biraz da göçün tarihi. 1923’te başlayan mübadele ile kasabanın büyük oranda Rum olan nüfusu Midilli’ye göç etmiş; yerlerine Girit, Makedonya ve Midilli’deki Müslüman nüfus gelmişti. 2011’de patlak veren Suriye iç savaşı, Ayvalık’ı yeni bir göç dalgasının rotası yaptı. Binlerce Suriyeli, Midilli’ye geçebilmek için bu suları kullandı, kimi denizden karaya bir daha hiç adım atamadı. Balıkesir’e bağlı Ayvalık şimdi yeni bir göçün etkisi altında; metropolden bunalıp kaçan İstanbulluların... Bundan 10 yıl önce tek tük başlayan kaçışlar, son üç yılda yoğunlaştı. Elbette sadece İstanbullular değil Ayvalık’ın sükûnetini tercih eden büyük şehirliler, ancak ağırlıklarını koydukları kesin. Belediye Başkanı Rahmi Gençer, 70 bin olan kış nüfusunun artık 100 binin altına düşmediğini söylüyor. Peki kimler neden burayı seçiyor, hangi bölgelerde yaşıyor, ne yaparak geçiniyorlar, burada da bir ‘Bodrumlaşma’ olur mu? Cevaplar dosyamızda...

Seferihisar Anaokulu’nda sanat günleri

Seferihisar Anaokulu’nda sanat günleri

Seferihisar Anaokulu 26 Kasım'a dek sürecek Sanata Saygı başlıklı etkinlikler kapsamında anaokulu öğrencilerini sanatçılarla buluşturuyor.

13.11.2018Kitap Sanat
13 Kare Sanat Günleri başlıyor

13 Kare Sanat Günleri başlıyor

ADANA Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Altın Koza 13 Kare Sanat Günleri, 15 Aralık’ta 75. Yıl Sanat Galerisi’nde başlıyor. İlk gün etkinlikleri arasında, Casa De La Danza’nın tango gösterisi, ney sanatçısı Burcu Karadağ konseri ve AFAD’ın ’Ustalarımızın Anadolu Fotoğrafları Sergisi’ yer alıyor.

14.12.2015Çukurova
‘Keçenin rengi solmasın’ çağrısı

‘Keçenin rengi solmasın’ çağrısı

ANADOLU insanının bin yıllık emeğini temsil eden keçe sanatını ‘hayatın içine’ katan Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı Ressam Ayfer Güleç, “kaybolmaya yüz tutmuş el sanatları” kervanına katılmaması için çaba gösterilmesini istedi.

3.10.2011Ege
Eyyvah Eyvah 2 skandalı müzik sektörünü zora soktu

Eyyvah Eyvah 2 skandalı müzik sektörünü zora soktu

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, ‘Eyyvah Eyvah 2’ skandalından sonra başlattığı sıkı denetim müzik sektörünü zora soktu. Firmalar kayıt tescil belgelerini bu denetim yüzünden alamayınca albüm yayınlayamaz oldu.

15.03.2011Gündem
İstanbul kanatlarının üzerinde

İstanbul kanatlarının üzerinde

Resim ve minyatür sanatçısı Hasan Kale, tavus kuşu tüyü, yengeç bacağı, böcek, levrek pulu, keçe ve böcek kanadı gibi nesnelerin üzerine İstanbul'un tarihi yerlerini resmetti.

2.02.2011Gündem
Ödüllü sanatçı

Ödüllü sanatçı

İzmirli Lif Sanatçısı Fırat Neziroğlu, uluslarası platformda katıldığı yarışmalarda Türkiye’yi başarı ile temsil ederek, adından övgüyle söz ettiriyor.

23.06.2009Ege
Ve Karaoğlan Efsanesi döndü

Ve Karaoğlan Efsanesi döndü

Suat Yalaz'ın 42 yıl önce yarattığı modern Türk çizgi romanının kilometre taşı Karaoğlan, bu akşam saat 20.30'da Kanal D'de başlıyor.

19.09.2002Gündem
Ve Karaoğlan Efsanesi döndü

Ve Karaoğlan Efsanesi döndü

Yılın dizisi ‘‘Karaoğlan’’ bu akşam saat 20.30'da Kanal D'de başlıyor. Suat Yalaz'ın 42 yıl önce yarattığı modern Türk çizgi romanının kilometre taşı Karaoğlan, hiçbir masraftan kaçınılmadan dev bir kadroyla ekrana taşınıyor. Karaoğlan dizisinin ilk bölümü ANS Productions'ın ortaklarından Abdullah Oğuz, diğer bölümleri ise Cem Akyoldaş tarafından çekildi.

19.09.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Yaşar’a koruyucu aile olduğu gün Ali Osman’a hamile olduğunu öğrendi

Tasarımcı Simay Bülbül iki doğum yaptı, biri biyolojik biri kalbiyolojik...

21.10.2018

Sanatçılarıyla Pilavlıoğlu Hanı

At, un, koyun, kağnı ve saman! Hepsinin sonuna “pazarı” ekleyin! Bazısı bugün de kullanılan isimler çıktı mı?

3.09.2017