MENÜ
Arşiv

Keçe

Keçe ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Keçe haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.286 Keçe haberi bulunmuştur.

Keçe Haberleri

Avrupanın en güzel Noel pazarları

Avrupa'nın en güzel Noel pazarları

Avrupa ülkelerinin birçoğunda büyük coşkuyla kutlanan Noel zamanı iyice yaklaştı. Havaların soğuması ve sonbaharın yerini kış aylarına bırakmasıyla yeni yıl heyecanı yavaş yavaş yaşanmaya başlıyor. Yeni yıl gelmeden haftalar önce Avrupa’da şenliklerle dolu, rengârenk, çeşit çeşit Noel pazarları kuruluyor. Kurulan her Noel pazarı bulunduğu yerin rengini ve kültürünü yaşatmaya çalışıyor. Hâlâ Noel için plan yapmadıysanız bu haber tam size göre...

21.12.2018Seyahat
Kiralar iki katına çıktı İstanbuldan kaçan o ilçeye akın etti

Kiralar iki katına çıktı! İstanbul'dan kaçan o ilçeye akın etti

Ayvalık’ın tarihi biraz da göçün tarihi. 1923’te başlayan mübadele ile kasabanın büyük oranda Rum olan nüfusu Midilli’ye göç etmiş; yerlerine Girit, Makedonya ve Midilli’deki Müslüman nüfus gelmişti. 2011’de patlak veren Suriye iç savaşı, Ayvalık’ı yeni bir göç dalgasının rotası yaptı. Binlerce Suriyeli, Midilli’ye geçebilmek için bu suları kullandı, kimi denizden karaya bir daha hiç adım atamadı. Balıkesir’e bağlı Ayvalık şimdi yeni bir göçün etkisi altında; metropolden bunalıp kaçan İstanbulluların... Bundan 10 yıl önce tek tük başlayan kaçışlar, son üç yılda yoğunlaştı. Elbette sadece İstanbullular değil Ayvalık’ın sükûnetini tercih eden büyük şehirliler, ancak ağırlıklarını koydukları kesin. Belediye Başkanı Rahmi Gençer, 70 bin olan kış nüfusunun artık 100 binin altına düşmediğini söylüyor. Peki kimler neden burayı seçiyor, hangi bölgelerde yaşıyor, ne yaparak geçiniyorlar, burada da bir ‘Bodrumlaşma’ olur mu? Cevaplar dosyamızda...

9.12.2018Hürriyet Pazar
Tarihi kalıntıların çıktığı Üsküdardaki kazı çalışmaları ertelendi

Tarihi kalıntıların çıktığı Üsküdar'daki kazı çalışmaları ertelendi

İSKİ, Üsküdar Meydanı'nda yapılan ve asfaltın hemen altında tarihi kalıntıların çıktığı kazı çalışmalarının 1 Nisan 2019 tarihine kadar ertelendiğini açıkladı. Ayrıca çalışmalar yeniden başlayana kadar kazı alanının kapatılacağı bildirildi.

5.12.2018Gündem
Seferihisar Anaokulu’nda sanat günleri

Seferihisar Anaokulu’nda sanat günleri

Seferihisar Anaokulu 26 Kasım'a dek sürecek Sanata Saygı başlıklı etkinlikler kapsamında anaokulu öğrencilerini sanatçılarla buluşturuyor.

13.11.2018Kitap Sanat
Yazının zarafeti

Yazının zarafeti

5.11.2018Ankara
2018 Yerli Malı Haftası ne zaman İşte Yerli Malı Haftası şiirleri

2018 Yerli Malı Haftası ne zaman? İşte Yerli Malı Haftası şiirleri

2018 Yerli Malı Haftası için kısa bir süre kalması nedeniyle şiir araştırmaları hız kazandı. Okullarda çeşitli etkinliklere geçen Yerli Malı Haftası’nın en yaygın geleneklerinden biri de bu haftanın anlam ve önemini içeren şiirler okumak. İşte 2018 Yerli Malı Haftası’nın tarihi ve şiir örnekleri

2.11.2018Gündem
Teknolojik yalıtım önerisi

Teknolojik yalıtım önerisi

Türkiye’de ilk kez Hürkuş’un iklimlendirme sisteminde kullanılan ve -200 ile +1200 derece arasında sıcaklığa dayanabilen yalıtım malzemesi silika aerojelin, son günlerde peş peşe gelen fabrika yangınlarına karşı da kullanılması gündeme geldi.

1.10.2018Ekonomi
Sanatçının gözünden kökler ve tomurcuklar

Sanatçının gözünden kökler ve tomurcuklar

Urla Barbaros Köyü’nde 7, 8, 9 Eylül tarihleri arasında Oyuk Festivali’nin üçüncüsü düzenlenecek. Küratörlüğünü ünlü Sanatçı Gülfem Kessler’in yaptığı ve Dr. Filiz A.Toprak gibi ünlü sanatçıların yer aldığı festivalde en dikkat çekense Görsel Sanatlar Sergisi…

31.08.2018Seyahat
Keçenin içinde ne olduğunu gören polis bile şaştı kaldı

Keçenin içinde ne olduğunu gören polis bile şaştı kaldı!

Mersin'de masa örtüsü içerisindeki keçeye emdirilerek gizlenen 11 kilo 300 gram afyon sakızı ele geçirildi.

27.07.2018Gündem
Keçede kadın eli

Keçede kadın eli

14.07.2018Ankara
Keçeye hayat verdiler

Keçeye hayat verdiler

28.06.2018Antalya
Çekimler sırasında erkek arkadaşımla tanıştım

Çekimler sırasında erkek arkadaşımla tanıştım

Pasifik Okyanusu’nda kasırgaya denk gelen bir çiftin gemideki 41 günlük hayatta kalma mücadelesini anlatan “Sürükleniş” (Adrift) önceki gün vizyona girdi. Barbaros Tapan, yönetmenliğini Baltasar Kormákur’un üstlendiği filmin başrol oyuncusu Shailene Woodley ve hikayenin gerçek kahramanı Tami Oldham Ashcraft ile Los Angeles’ta konuştu.

2.06.2018Magazin

Yazar Sonuçları

Design Week Turkey Toscani’yi ağırlıyor

“Dünya krizde, insanlar bunu konuşsun istiyorum”

10.11.2018

Yaşar’a koruyucu aile olduğu gün Ali Osman’a hamile olduğunu öğrendi

Tasarımcı Simay Bülbül iki doğum yaptı, biri biyolojik biri kalbiyolojik...

21.10.2018

Dergilerde ne var?

NOTOS (1) yeni sayısında Albert Camus dosyası sunuyor.

15.10.2018

Aşk katili

90’lı yılların İstanbul gece hayatında bar programlarının tadı bir başkaydı.

1.08.2018

Zamanı kuşan kıymetini bil

Zaman/ömür insanın en değerli sermayesidir. Geçen her saniyede herkesin sermayesi azalmakta olduğundan bütün insanlar zarardadır. Ancak ömür sermayesini/zamanını, imanla, salih amelle, kendisine ve başkasına faydalı işlerle yatırıma dönüştürenler bu zararını önleyip kâra geçebilirler. İnsanoğlu bütün duyguları hayattayken hissedebildiğinden, sahip olduğu en kıymetli şey ömrüdür/zamanıdır.

5.06.2018

Okyanusta 41 gün

Pasifik Okyanusu’nda kasırgaya denk gelen bir çiftin gemideki 41 günlük hayatta kalma mücadelesini anlatan “Sürükleniş” (Adrift) önceki gün vizyona girdi. Barbaros Tapan, yönetmenliğini Baltasar Kormákur’un üstlendiği filmin başrol oyuncusu Shailene Woodley ve hikayenin gerçek kahramanı Tami Oldham Ashcraft ile Los Angeles’ta konuştu.

2.06.2018