MENÜ

Kck

Kck ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kck haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kck haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 7.112 Kck haberi bulunmuştur.

Kck Haberleri

PKK operasyonuna 13 tutuklama

PKK operasyonuna 13 tutuklama

BURSA’da polis ve jandarma tarafından PKK adına faaliyet gösterdikleri gerekçesiyle gözaltına alınıp dün adliyeye çıkartılan yasa dışı Yurtsever Demokrat Gençlik Meclisi (YDGM) üyesi 13 şüpheli tutuklandı. Tutuklanan 22 yaşındaki D.E.'nin ablası S.E.'nin ‘canlı bomba' olarak İran'da gerçekleştirdiği karakola saldırıda öldüğü oraya çıktı.

9.05.2009Gündem
Kürt sorununda açılımlar olabilir

Kürt sorununda açılımlar olabilir

Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmet Berkan, Başbakan Erdoğan'la futboldan hükümet değişikliğine kadar bir çok konuda konuştu. İşte Berkan'ın Başbakan'la yaptığı görüşme...

11.05.2009Gündem
PKKnın yan kuruluşu KCK

PKK'nın yan kuruluşu KCK

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın terör örgütünün “Koma Ciwaken Kurdistan Türkiye Meclisi-Kürdistan Topluluklar Birliği” (KCK/TM) Yapılanması”na yönelik yürüttüğü ve 3'ü DTP Genel Başkan Yardımcısı 52 kişinin tutuklandığı soruşturma kapsamında ilk iddianame hazırlandı.

28.05.2009Gündem
Gözaltındaki terör zanlıları adliyede

Gözaltındaki terör zanlıları adliyede

İZMİR'in de aralarında bulunduğu 5 ilde jandarmanın başlattığı operasyonda, terör örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle gözaltına alınan zanlılardan 28'i, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

31.05.2009Gündem
Terör operasyonunda öğretmenler tutuklandı

Terör operasyonunda öğretmenler tutuklandı

İZMİR'in de aralarında bulunduğu 5 ilde jandarmanın başlattığı operasyonda, terör örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen zanlılardan 12'si öğretmen 14 kişi tutuklandı. Aralarında KESK Merkez Yürütme Kurulu üyesi ve kadın sekreteri Songül Morsümbül'ün de bulunduğu 14 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

1.06.2009Gündem
Yakalanan PKKlı Kandile rapor veriyordu

Yakalanan PKK'lı Kandil'e rapor veriyordu

Diyarbakır ve Mardin'de terör örgütü PKK'nın “KCK Türkiye Meclisi” (KCK/TM) yapılanmasına yönelik yürütülen operasyonda 9 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan A.T'nin daha önce çalıştığı 2. Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı'nda, Diyarbakır'dan havalanan savaş uçaklarını terör örgütünün Kandil'deki sorumlularına ilettiği iddia edildi.

17.06.2009Gündem
Sekreter Ziyarette gözaltına alındı

Sekreter Ziyarette gözaltına alındı

5 ilde jandarmanın düzenlediği operasyonda, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan zanlılardan sekizi, savcının yaptığı itiraz üzerine gözaltına alınıp, tutuklandı.

17.06.2009Ege
DTP’lilere terör gözaltısı

DTP’lilere terör gözaltısı

DİYARBAKIR ve Van’da dün sabaha karşı PKK’nın Türkiye yapılanması olan, Kürdistan Topluluklar Birliği’ne (KCK) yönelik operasyonda17 kişi gözaltına alındı.

11.09.2009Gündem
Diyarbakırdaki terör operasyonunda 19 kişi adliyede

Diyarbakır'daki terör operasyonunda 19 kişi adliyede

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK'nın, “KCK Türkiye Meclisi” (KCK/TM) yapılanmasına yönelik yürütülen operasyonda gözaltına alınan 19 kişi adliyeye sevk edildi.

14.09.2009Gündem
DTPli Demirtaştan sert sözler

DTP'li Demirtaş'tan sert sözler

DTP Grup Başkan Vekili Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'da Kürt açılımı ve partili 10 kişinin tutuklanmasına sert tepki gösterdi.

16.09.2009Gündem
Yüksekovada patlama

Yüksekova'da patlama

Milli İstihbarat Teşkilatı bu hafta, bazı bölgelerde provokasyon amaçlı eylemlerin olacağı uyarısında bulunmuştu. Uyarılardan ilki bu akşam gerçekleşti.

23.09.2009Gündem
Esenboğa Havalimanında şüpheli paket alarmı

Esenboğa Havalimanı'nda şüpheli paket alarmı

Esenboğa havalimanı'nda kısa süreli paniğe neden olan şüpheli paket alarmı boş çıktı.

23.09.2009Gündem
KESK davasına protestolu başlangıç

KESK davasına protestolu başlangıç

İZMİR'de, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) mensuplarına yönelik jandarmanın operasyonunda gözaltına alınan 22'si tutuklu 31 kişinin yargılanmasına 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. Duruşma öncesinde gösteri yapan Uluslararası Sivil Toplum örütü temsilcileri ve yaklaşık 500 sendika üyesi adına açıklama yapan KESK Genel Başkanı Sami Evren, haksız tutuklamaların biran önce sona erdirilmesini istedi.

19.11.2009Gündem
DTPli başkanlar BDPye geçti

DTP'li başkanlar BDP'ye geçti

ANAYASA Mahkemesi’nin kapattığı Demokratik Toplum Partili (DTP) 91 Belediye Başkanı, 9 İl Genel Meclisi Başkanı, Barış ve Demokrasi Partisi'ne (BDP) geçişlerine ilişkiniz dilekçelerini vermeden önce düzenlenen törenle rozet taktı.

23.12.2009Gündem
Belediye başkanları gözaltında

Belediye başkanları gözaltında

TERÖR örgütü PKK’nın gizli sivil yapılanmasını oluşturan Kürdistan Topluluklar Birliği’nin Türkiye Meclisi’ne (KCK/TM) yönelik Diyarbakır merkezli bu sabaha karşı 9 ilde eş zamanlı operasyonlar yapıldı.

24.12.2009Gündem
KCK’ya büyük operasyon

KCK’ya büyük operasyon

PKK’nın gizli sivil yapılanmasını oluşturan Kürdistan Topluluklar Birliği’nin Türkiye Meclisi’ne (KCK/TM) yönelik Diyarbakır merkezli dün sabaha karşı dokuz ilde eş zamanlı operasyon yapıldı.

24.12.2009Gündem
Gözaltındaki belediye başkanları Adliyede

Gözaltındaki belediye başkanları Adliye'de

PKK'nın Türkiye yapılanması KCK üyesi olmak iddiasıyla 9 ilde gözaltına alınan ve aralarında belediye başkanlarınında bulunduğu 35 kişi Diyarbakır Adliyesi'ne getirildi.

25.12.2009Gündem
Cizre’de esnaf kepenk açmadı

Cizre’de esnaf kepenk açmadı

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde kepenkler yine açılmadı.

25.12.2009Gündem
Gözaltına alınan BDPli başkanlar adliyede

Gözaltına alınan BDP'li başkanlar adliyede

Terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması KCK'ya yönelik dün yapılan operasyon kapsamında gözaltına alınan 9'u belediye başkanı toplam 34 kişi Adliye'ye tek sıra halinde getirildi.Hakkında yakalama emri bulunan Bğlar Belediye Başkanı Yüksel Baran da ifadeleri alınan 34 kişiye destek vermek için BDP'li Milletvekilleri ile birlikte geldiği adliyede gözaltına alındı. Böylece gözaltındaki belediye başkan sayısı 10'a çıktı.

25.12.2009Gündem
Çelikten küfürlü konuşan Baydemire yanıt

Çelik'ten küfürlü konuşan Baydemir'e yanıt

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in, terör örgütü PKK'nın sivil oluşumu KCK'ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında bazı belediye başkanlarının gözaltına alınmasına ilişkin sözleriyle ilgili, “Ağzından çıkan cümle neyse kamu görevliliği çerçevesinde o cümleyi ölçüp, biçip, tartıp ona göre kullanması gerek. Eğer bu vasıflardan sıyrılmışsa bir insan, kamu görevi yapmamalı” dedi.

25.12.2009Gündem
Küfürlü konuşan Baydemire cevap yağıyor

Küfürlü konuşan Baydemir'e cevap yağıyor

Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir ve eski DTP milletvekilleri, gözaltına alınan belediye başkanları ilgili dün bir basın toplantısı yapmış ve küfürlü konuşmuştu. Baydemir kendilerini şahin ve güvercin olarak ayıranlara "Has....rin" diye seslenmişti. Baydemir'in kullandığı bu söze AK Partili vekiller tepki gösterdi. En ağır tepki de AK Partili Kürşad Tüzmen'den geldi. Tüzmen, Baydemir'in sözlerine ''Misli ile iade edilir'' yanıtını verirken Baydemir yapılan eleştirilere Nisa suresinden yaptığı alıntıyla cevap verdi.

25.12.2009Gündem
Cizredeki  protestoya polis müdahalesi

Cizre'deki protestoya polis müdahalesi

Şırnak'ın Cizre ilçesinde izinsiz gösteri yapan gruba polis müdahale bulundu.

25.12.2009Gündem
Misliyle iade edilir

Misliyle iade edilir

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’in, KCK gözaltılarını eleştirirken söylediği, “Hükümete ve devlet aklına bir mesajımız var. Bizi şahin ve güvercin diye ayırmayın. Bunu söyleyenlere has...tir diyoruz” sözlerine tepki yağdı.

25.12.2009Gündem
Savcı, Sadak’a PKK telefonlarını sordu

Savcı, Sadak’a PKK telefonlarını sordu

Terörörgütü PKK´nın gizli sivil yapılanması Kürdistan Topluluklar Birliği Türkiye Meclisi´ne (KCK/TM) yönelik operasyonda gözaltına alınan 36 kişi dün Diyarbakır’da özel yetkili 6 savcıya ifade verdi.

25.12.2009Gündem
KCK operasyonu

KCK operasyonu

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının terör örgütü PKK'nın sivil oluşumu “Kürdistan Topluluklar Birliği/Türkiye Meclisi (KCK/TM) Yapılanması”na yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında savcılığa sevk edilen 23 kişi tutuklandı.

25.12.2009Gündem
Diyarbakırda oturma eylemi, Yüksekova ve Cizrede olay

Diyarbakır'da oturma eylemi, Yüksekova ve Cizre'de olay

Diyarbakır'da PKK'nın şehir yapılanması KCK'ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında aralarında 7 belediye başkanının da bulunduğu 23 kişinin tutuklanmasını protesto etmek için BDP'li vekillerin de katıldığı oturma eylemi dün geceden bu yana sürüyor. Diyarbakır'daki gergin bekleyiş sürerken, Hakkari'nin Yüksekova ve Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde de olaylar çıktı. KCK'ya yönelik operasyonları protesto eden grup polisi taşladı. Polis göstericilere müdahale etti. Gösterilerde bazı protestocular da eylemi daha eğlenceli hale getirmek için taktıkları maskelerle görüntülendi.

26.12.2009Gündem
YÜKSEKOVADA YİNE OLAYLAR ÇIKTI

YÜKSEKOVA'DA YİNE OLAYLAR ÇIKTI

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde KCK'ya yönelik operasyonları protesto eden grup, polisi taşladı, polis göstericilere müdahele etti.

26.12.2009Haber
Bakanlık, kelepçeli gözaltıya el koydu

Bakanlık, kelepçeli gözaltıya el koydu

İçişleri Bakanlığı, KCK operasyonunda gözaltına alınanlara kelepçe takılmasıyla ilgili inceleme başlattı.

26.12.2009Gündem
Bu kez KCK için

Bu kez KCK için

KCK operasyonunda 7’si belediye başkanı 23 kişinin tutuklanması, Güneydoğu’nun birçok kentinde protesto edildi.

26.12.2009Gündem
Kelepçeye inceleme

Kelepçeye inceleme

PKK’nın gizli sivil yapılanması olduğu iddia edilen Kürdistan Topluluklar Birliği Türkiye Meclisi’ne (KCK/TM) yönelik operasyon 7’si belediye başkanı 23 kişinin tutuklanmasıyla sonuçlanırken İçişleri Bakanlığı, KCK operasyonunda gözaltına alınanlara kelepçe takılmasıyla ilgili inceleme başlattı.

26.12.2009Gündem
Vanda 14 kişi adliyeye sevk edildi

Van'da 14 kişi adliyeye sevk edildi

TERÖR örgütü PKK'nın şehir yapılanması olan Kürdistan Topuluklar Birliği'nin Türkiye Meclisi'ne (KCK/TM) yönelik yapılan operasyonlar kapsamında Van'da gözaltına alınan 14 kişi, yoğun güvenlik önlemleri altında Adliye'ye sevk edildi.

27.12.2009Gündem
PKK yandaşları Yüksekova’da yine olay çıkardı

PKK yandaşları Yüksekova’da yine olay çıkardı

HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi’nde bugün de PKK yanaşları, kentin en işlek caddesini ateş yakın barikat kurarak trafiğe kapattı. Polisin müdahalesiyle çıkan olaylar ara sokaklarda devam ederken esnaf işyerlerini kapattı.

27.12.2009Gündem
Polis şiddetine radikal çözüm

'Polis şiddeti'ne radikal çözüm

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aksu, polis ve jandarmanın hukuksuz davranışlarını yeni oluşturulacak kurumların denetleyeceğini açıkladı.

27.12.2009Gündem
Diyarbakır’da polise molotof ve taş

Diyarbakır’da polise molotof ve taş

DİYARBAKIR’ın Bağlar İlçesi'nde izinsiz gösteri yapan ve polise molotof kokteyli atarak, Lezginler caddesini çöp konteynerleri ile trafiğe kapatan grubu, polis tazyikli su ve gaz bombası kullanarak dağıttı.

27.12.2009Gündem
Viranşehirde gerilim

Viranşehir'de gerilim

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde ateş yakan bir grup PKK yandaşı, Vatan Caddesi’nde çöp konteynırlarını devirip, barikat kurarak trafiğe kapattı. Dağılmaları konusundaki uyarılara taş ve motolof kokteylli ile karşılık veren göstericileri polis, biber gazı ve tazyikli su ile dağıttı.

27.12.2009Gündem
2 polis yaralı

2 polis yaralı

KCK operasyonunu ve tutuklamaları protesto eden gruplar Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde olay çıkardı.

27.12.2009Gündem
Baydemir: Dava hayırlı olsun

Baydemir: Dava hayırlı olsun

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, KCK operasyonu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında “küfürlü sözler” sarf eden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir hakkında soruşturma başlattı.Baydemir, küfürlü konuşması ile ilgili olarak kendisi hakkında açılan soruşturmaya ilişkin, “Tek bir kelime ile hayırlı olsun” dedi.

28.12.2009Gündem
Batmanda KCKya 12 tutuklama

Batman'da KCK'ya 12 tutuklama

BATMAN’da terör örgütü PKK’nın gizli sivil yapılanması olan Kürdistan Topluluklar Birliği Türkiye Meclisi'ne (KCK/TM) yönelik yapılan operasyon kapsamında gözaltına alınan kapatılan DTP'nin eski İl Başkanı Ahmet Sormaz’ın da aralarında bulunduğu 12 şüpheli sevk edildikleri mahkeme tarafından tututklandı.

28.12.2009Gündem
Kapatılan DTPli eski başkan gözaltında

Kapatılan DTP'li eski başkan gözaltında

ŞANLIURFA'nın Viranşehir İlçesi'nin kapatılan DTP'li eski İlçe Başkanı Adnan Etli, terör örgütü PKK adına yasadışı gösterileri organize ettiği iddiasıyla gözaltına alındı.

28.12.2009Gündem
PKKnın suikast timi Adliyeye kelepçesiz getirildi

PKK'nın suikast timi Adliye'ye kelepçesiz getirildi

Diyarbakır'da terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması KCK'ya yönelik operasyonda aralarında belediye başkanlarının da olduğu 34 kişi Adliye'ye getirildiğinde tek sıra halinde dizilmişler ve ellerine plastik kelepçeler takılmıştı. Bu görüntü çok konuşulmuş ve tepki çekmişti. Tartışmalar sürerken İçişleri Bakanlığı bir açıklama yapmış ve konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını açıklamıştı. Yaşanan tartışmalar gözardı edilmemiş olacak ki Mersin polisinin Diyarbakır ve Van'da düzenlediği operasyonlarda yakalanan ve PKK'nın 'suikast timi' olduğu ileri sürülen 8 kişi bugün Adliye'ye kelepçesiz getirildi.

28.12.2009Gündem
Hakkari, BDP binasının açılışından sonra karıştı

Hakkari, BDP binasının açılışından sonra karıştı

Hakkari'de BDP İl Binası'nın açılışı ardından Altay Caddesi'nde slogan atan yaklaşık 1000 kişilik grup, izinsiz yürüyüş yapmaya başladı. Uyarılara rağmen grupta bulunanlar yürüyüşlerini sürdürünce, polis göz yaşırtıcı bomba ve basınçlı su kullanarak göstericileri dağıtmaya çalıştı. Terör örgütü PKK ve elebaşı Abdullah Öcalan lehine slogan atan grup bir banka ve resmi binayı taşladı.

28.12.2009Gündem

Yazar Sonuçları

Cemaat ve Ortadoğu

OBAMA’nın Türkiye ziyareti, Genelkurmay brifingi, Ergenekon’da 12. dalga, Fethullah Hoca’nın çeşitli "siyasi demeçleri", Güneydoğu’da Cumhuriyet Savcılığı ile Emniyet Müdürlüğü’nün yürüttüğü Kürdistan Demokratik Topluluğu’na (KCK) yönelik operasyon, TRT-Şeş’deki baskı iddiaları!

21.04.2009

Cemaat ve TSK!

DÜN Obama’nın Türkiye’ye Müslüman ve laik-demokrat ülke olarak özetlenebilecek bakış açısının Ilımlı İslam bakış açısından çok da farklı olmadığını ama Güneydoğu seçimlerinin bazı denklemleri altüst ettiğini yazdım.

22.04.2009

Diyarbakır’da biber gazı, “Kürt Açılımı”na biberli açıklamalar...

Biber gazını yiyince gözler yaşardı, burun yanmaya başladı.

25.08.2009

Türklere ve Kürtlere: Akıl, sağduyu, serinkanlılık…

Küreselleşme böyle bir şey işte. Özellikle iletişim teknolojisinin gelişmesi sayesinde herkesin her şeyden anında haberdar olabilmesi.

15.12.2009

Korktunuz değil mi?

DEVLETİN yetkili organlarının gözü, Abdullah Öcalan’ın İmralı’daki ikametgâhının 17 (veya 87) santimetrekare küçülmesi üzerine çıkarılan olaylardan sonra açıldı galiba.

25.12.2009

Sinn Fein’i yok ederek IRA’yı halletmek; “Halledin, halledebiliyorsanız…”

“Demokratik Açılım”ı başlatarak büyük umutlar ve beklentilere yol açan hükümet, kötü kılavuzların gösterdiği yönde önüne mayınlar döşeyerek ilerlemeye başlamış gibi bir izlenim uyandırıyor.

25.12.2009

Neden üçlü zirve?

BAŞKENT siyasetinde ne söylendiği kadar...

Nerede ve nasıl söylendiğine dikkat edilir.

26.12.2009