MENÜ

Kazakistan

Kazakistan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kazakistan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.455 Kazakistan haberi bulunmuştur.

Kazakistan, resmî adıyla Kazakistan Cumhuriyeti, Orta Asya ve Doğu Avrupa’daki bağımsız devlettir. Kazakistan, günümüzdeki yedi bağımsız Türk devletinden biri olup Türk Konseyi ve TÜRKSOY'un üyesidir. 2.729.900 km2 yüzölçümü ile (Batı Avrupa'nın yüzölçümü kadar) dünyanın en büyük dokuzuncu ülkesidir. Müslüman ülkelerin ve Türk devletlerinin yüzölçümü bakımından en büyüğü, doğal kaynaklar bakımından da en zenginidir. Kazakistan Türk tarihinin önemli devletlerinden olan Saka, Hun, Göktürk, Kıpçak, Karahanlı, Altın Ordu gibi devletlerin merkezüssü, Kıpçak, Oğuz, Karluk gibi Türk boylarının beşiği olmuştur.

Kazakistan Haberleri

Uluslar Ligi nedir Türkiye hangi grupta

Uluslar Ligi nedir? Türkiye hangi grupta?

Uluslar Ligi nedir sorusunun yanıtı futbolseverler tarafından araştırılan ve merak edilen konular arasında yer alıyor. EURO 2020'ye kolay gidiş bileti sağlayacak olan UEFA Avrupa Uluslar Ligi heyecanı sürmeye devam ediyor. Türkiye A Milli Takımımızında yer aldığı Uluslar Ligi bu hafta oynanacak karşılaşmalarla devam edecek. İşte Uluslar Ligi hakkında merak edilenler.

15.11.2018Spor Arena
Kahraman Türk gencinden acı haber geldi

Kahraman Türk gencinden acı haber geldi

Almanya’nın Frankfurt kentinde metro raylarına düşen evsiz ve sarhoş bir adamı kurtarmak için raylara atlayan 17 yaşındaki Türk genci Mustafa Alptuğ Sözen, adamı kurtardı ancak kendisi trenin altında kalarak hayatını kaybetti.

15.11.2018Avrupa

Uluslar Ligi 'Kazakistan-Letonya' maçıyla başlıyor! iddaa'nın favorisi...

UEFA Uluslar Ligi'nde 5. hafta heyecanı 'Kazakistan-Letonya' maçıyla başlıyor. Takımlardan son gelişmelere ve iddaa'nın favorisine göz atalım...

14.11.2018Futbol
UEFA Uluslar Liginde 5. hafta heyecanı başlıyor

UEFA Uluslar Ligi'nde 5. hafta heyecanı başlıyor

UEFA'nın milli takım düzeyindeki yeni organizasyonu Uluslar Ligi'nde beşinci hafta heyecanı, yarın oynanacak maçlarla başlayacak.

14.11.2018Futbol
Anadolu’da ilk Türk izleri

Anadolu’da ilk Türk izleri

Kars Kağızman’da Türklerin Anadolu’daki izlerini simgeleyen 70’e yakın yeni kaya resmi bulundu. Kaya resimlerinde at tasvirleri, süvari resimleri, av ve tuzak sahneleri, dağ keçileri, geyik, rengeyiği, hayat ağacı vb motifler yer alıyor.

14.11.2018Kitap Sanat
Bangladeş şampiyonu

Bangladeş şampiyonu

Laura Gök, ilk girişimi tesettür giyim alanında hizmet veren Laura’s Boutique Cafe’yi açtığında kendisinin üretici olacağını hiç düşünmemişti.

13.11.2018Ekonomi
Cuma çıkışı cemaatin karşısında Kuran yırtan politikacı, casusluktan yargılanıyor

Cuma çıkışı cemaatin karşısında Kuran yırtan politikacı, casusluktan yargılanıyor

Belçika’nın aşırı sağcı ve ırkçı partisinin İslam karşıtı liderlerinden Filip Dewinter’e Çin’e casusluktan dava açıldı. Dewinter, Brüksel’de cuma namazı çıkışında cemaatin karşısında Kuran-ı Kerim yırtarak büyük tepki çekmişti.

12.11.2018Avrupa
Türkiyeden 4 ülkeye daha vize kolaylığı

Türkiye'den 4 ülkeye daha vize kolaylığı!

Libya, Kazakistan, Özbekistan ve Tacikistan'ın tabi olduğu vize rejimine ilişkin Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de yer aldı

11.11.2018Dünya
Sırbistan Balkanların Çini oluyor

Sırbistan "Balkanların Çin'i" oluyor

Genç, ucuz ve nitelikli iş gücü, Rusya ile özel ilişkisi ve coğrafi konumunu avantajıyla Sırbistan, son yıllarda Avrupa'dan Uzak Doğu'ya giden sanayi yatırımlarını geri çekerek "Balkanların Çin'i" olmaya hazırlanıyor.

11.11.2018Ekonomi
Ambalaj fuarına yoğun yabancı ilgisi

Ambalaj fuarına yoğun yabancı ilgisi

Ambalaj sektöründe Avrupa ve Avrasya’nın merkezi olan Türkiye’de düzenlenen Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı sona erdi.

10.11.2018Ekonomi
TURİZMDE DEV KİRALAMA

TURİZMDE DEV KİRALAMA

9.11.2018Antalya
Hindistandaki toplu konut projesinin mermerleri Manisadan

Hindistan'daki toplu konut projesinin mermerleri Manisa'dan

Merkezi Bursa'da bulunan bir firma, Hindistan'da yapılacak büyük bir toplu konut projesi için 3 yıl boyunca binlerce ton mermer ihraç edecek.

7.11.2018Ekonomi
UEFA Avrupa Liginde 4. hafta heyecanı

UEFA Avrupa Ligi'nde 4. hafta heyecanı

UEFA Avrupa Ligi grup aşamasının dördüncü haftasında yarın 12 grupta 24 karşılaşma yapılacak. Türk takımlarından Akhisarspor, Beşiktaş ve Fenerbahçe gruplarındaki dördüncü maçlarına çıkacak.

7.11.2018Futbol
Afganistanın yarısı devletin kontrolünde değil

Afganistan'ın yarısı devletin kontrolünde değil

ABD'nin işgal sonrası "istikrar" için 132 milyar dolar harcadığı Afganistan'da merkezi hükümet, toprakların yarıya yakınını kontrol edemiyor.

6.11.2018Dünya
Kazakistan ticaret heyeti İstanbulda

Kazakistan ticaret heyeti İstanbul'da

Kazakistan Cumhuriyeti Yatırım ve Kalkınma Bakanlığı, ATAMEKEN ve Kazakistan Uluslararası Ticaret Odası üyelerinden oluşan bir heyet, ikili görüşmelerde bulunmak üzere İstanbul’a bir ziyaret gerçekleştirdi.Kazakistan Uluslararası Ticaret Odası Başkan Vekili Nuraly Bukeikhanov:"Kazak-Türk Ortak Ticaret Odası önce İstanbul ardından Astana’da açılacak temsilciliklerimiz üzerinden Kasım ayı içerisinde faaliyetlerine başlayacak." açıklamalarında bulundu.

6.11.2018Ekonomi
Cadılar Bayramı gösterisi ölümle sonuçlandı

Cadılar Bayramı gösterisi ölümle sonuçlandı

Kazakistan'da Cadılar Bayramı partisi kapsamında gösteri yapan dublör yaşamını yitirdi.

5.11.2018Dünya
Türkiye olarak kolay bir coğrafyada yaşamıyoruz

'Türkiye olarak kolay bir coğrafyada yaşamıyoruz'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Tüm zorluklara rağmen ülkemizin istikrarının ekonomik olarak büyümesi için, güçlenmesi için her türlü tedbiri alıyoruz, almaya devam edeceğiz." dedi.

5.11.2018Dünya
Yılın düğünü mayısta

Yılın düğünü mayısta

İş dünyasının önde gelen isimlerinden Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker ve Rixos Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince’nin çocukları hayatlarını birleştirme kararı aldı.

1.11.2018Ekonomi
Kazak liderden Suudi Kralı ve veliahta davet

Kazak liderden Suudi Kralı ve veliahta davet

Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev’in Suudi Arabistan kralı ve veliaht prensini ülkesine davet ettiği açıklandı.

1.11.2018Dünya
Demir İpek Yolunun bir yıllık serüveni

Demir İpek Yolu'nun bir yıllık serüveni

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçen yıl hizmete açılan Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattında bir yılda 110 bin ton yük taşındı.Avrupa ile Orta Asya, Çin ve Orta Doğu aksını ekonomik, güvenli ve elverişli rota haline getiren hat vasıtasıyla Türkiye'den yurt dışına inşaat malzemesi, gıda maddesi, temizlik ürünleri, tarım ürünleri, Türkiye'ye ise tahıl, demir, çinko gibi ürünler taşınıyor. Marmaray Projesi'nin gelecek yıl tamamlanmasıyla Çİin'den Londra'ya demir yoluyla kesintisiz yük taşınması mümkün hale gelecek.

30.10.2018Ekonomi
Petrol ithalatı ağustosta azaldı

Petrol ithalatı ağustosta azaldı

Türkiye'nin toplam petrol ithalatı ağustosta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 12,25 azalışla 3 milyon 756 bin tona geriledi. Toplam petrol ithalatı içinde en büyük kalemi oluşturan ham petrol ithalatı yüzde 11,08 azalışla 2 milyon 83 bin tona düştü.

25.10.2018Ekonomi
Çocuk parkında dehşet Aldığı yemeği yiyemeden can verdi...

Çocuk parkında dehşet! Aldığı yemeği yiyemeden can verdi...

Antalya'da, çocuk parkında, bank üzerinde erkek cesedi bulundu. Ölen kişinin Kazakistan vatandaşı Alibek Badalov (56) olduğu tespit edilirken, Badalov'un aldığı yemeğin yarısını yiyebildiği görüldü.

25.10.2018Gündem
Almanya’nın ‘kötü kadın’ı mafyanın avukatı oldu

Almanya’nın ‘kötü kadın’ı mafyanın avukatı oldu 

Alman sinemasının kötü kadınlarına hayat veren oyuncusu Susanna Simon, ARD’nin yeni dizisi ‘Der Bozen Krimi’de bir mafyanın avukatını canlandıracak.

24.10.2018Avrupa
UEFA Avrupa Liginde üçüncü hafta başlıyor

UEFA Avrupa Ligi'nde üçüncü hafta başlıyor

Grup aşamasının üçüncü haftasında yarın 24 karşılaşma oynanacak. Türk takımlarından Fenerbahçe, Beşiktaş ve Akhisarspor, gruplarındaki üçüncü maçlarına çıkacak.

24.10.2018Futbol