MENÜ

Kazak Fasulyesi

Kazak Fasulyesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kazak Fasulyesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6 Kazak Fasulyesi haberi bulunmuştur.

Kazak Fasulyesi Haberleri

Don Kazaklarından kalan müthiş lezzet

Don Kazaklarından kalan müthiş lezzet

Balıkesir'in Manyas ilçesinin kırsal Kocagöl Mahallesinde çiftçiler, Don Kazaklarından kalan Müthiş lezzet Kazak fasulyesine sahip çıkıyor.

20.11.2018Ekonomi
220 yıl önce Rusyadan getirdiler: Kazaklardan miras kalan müthiş lezzet

220 yıl önce Rusya'dan getirdiler: Kazaklardan miras kalan müthiş lezzet

220 yıl önce Rusya'dan getirilen ve bugün Balıkesir'in Manyas ilçesinde yetiştirilen 'Kazak fasulyesi' büyük rağbet görüyor.

Kazak fasulyesini üretmeyi sürdürüyorlar

Kazak fasulyesini üretmeyi sürdürüyorlar

Balıkesir'in Manyas ilçesinin kırsal Kocagöl Mahallesi çiftçileri, Don Kazaklarından kalma kolay pişen ve lezzetli fasulyeyi üreterek geçimlerini sağlıyor.Manyas Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Danç:"Kocagöl Mahallemiz Kazak fasulyesini üretmeyi sürdürüyorlar. Bu fasulye Don Kazaklarından kalan leziz bir mirastır." açıklamalarında bulundu.

12.11.2018Ekonomi
Kazakistan ticaret heyeti İstanbulda

Kazakistan ticaret heyeti İstanbul'da

Kazakistan Cumhuriyeti Yatırım ve Kalkınma Bakanlığı, ATAMEKEN ve Kazakistan Uluslararası Ticaret Odası üyelerinden oluşan bir heyet, ikili görüşmelerde bulunmak üzere İstanbul’a bir ziyaret gerçekleştirdi.Kazakistan Uluslararası Ticaret Odası Başkan Vekili Nuraly Bukeikhanov:"Kazak-Türk Ortak Ticaret Odası önce İstanbul ardından Astana’da açılacak temsilciliklerimiz üzerinden Kasım ayı içerisinde faaliyetlerine başlayacak." açıklamalarında bulundu.

6.11.2018Ekonomi