MENÜ

Kayısı Üreticisi

Kayısı Üreticisi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kayısı Üreticisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kayısı Üreticisi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 146 Kayısı Üreticisi haberi bulunmuştur.

Kayısı Üreticisi Haberleri

Kuru kayısı fiyatlarında artış beklentisi

Kuru kayısı fiyatlarında artış beklentisi

Malatya'da kuru kayısı fiyatlarında artış bekleniyor. Dünyanın kuru kayısı ihtiyacının yüzde 85'ini karşılayan, "Dünya kayısı başkenti" olarak anılan ve 8 milyon kayısı ağacının bulunduğu kentte, yaklaşık 50 bin aile geçimini bu üründen sağlıyor.

6.09.2018Ekonomi
Sivasta üretiliyor Ortadoğuya ihraç ediliyor

Sivas'ta üretiliyor Ortadoğu'ya ihraç ediliyor

Türkiye’de kayısı hasadının en son yapıldığı yer olan Sivas’ın Gürün ilçesinde toplanan kayısılar Arap ülkelerine ihraç ediliyor.

9.07.2018Ekonomi
Doludan zarar gören kayısılar ekonomiye kazandırılıyor

Doludan zarar gören kayısılar ekonomiye kazandırılıyor

Malatya'da, kayısı üreticileri çil hastalığı ve doludan zarar gören kalitesi düşük kayısıları hasat ederek meyve suyu fabrikalarına satıyor.

27.06.2018Ekonomi
Fıkra gibi zirai don tedbiri

Fıkra gibi "zirai don" tedbiri

Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde, bir kayısı ağacının tamamen donmasına neden olan hikayesi Karadeniz fıkralarını aratmadı.

10.04.2017Gündem
Kayısı üreticisi sezonu mutlu bitirdi

Kayısı üreticisi sezonu mutlu bitirdi

Türkiye'de sofralık kayısı ihtiyacının yüzde 80'ini karşılayan Mersin’in Mut ilçesinde, kayısı üreticisi sezonu mutlu kapattı.

6.07.2015Ekonomi
Bu kayısının tanesi 1 lira

Bu kayısının tanesi 1 lira

"Dünya kayısı" başkenti olarak bilinen Malatya'da bu yılın ilk mahsulleri tezgahlardaki yerini aldı. İriliğiyle dikkati çeken Hasanbey çeşidi yaş kayısının kilogramı ürünün kalitesine göre 10-15 liradan, tanesi ise ortalama 1 liradan satışa sunuluyor.

5.06.2014Ekonomi
İç piyasada kayış koptu

İç piyasada kayış koptu!

Türkiye’de kayış üretimi yapan bir Japon firması, Çin menşeli ürünlerin iç piyasada yayılmasına karşı ayakta kalmakta zorlanınca çareyi Bakanlığa şikâyette bulundu.

20.03.2012Ekonomi
Binbir derde deva

Binbir derde deva

Iğdır Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Bayram Yurt, yaptığı bilimsel araştırmalarda kayısının hem karaciğer koruyucu hem de antioksidan özelliğinin ortaya çıktığını belirtti.

18.08.2011Gündem
Binbir derde deva

Binbir derde deva

Iğdır Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Bayram Yurt, yaptığı bilimsel araştırmalarda kayısının hem karaciğer koruyucu hem de antioksidan özelliğinin ortaya çıktığını belirtti.

16.08.2011Gündem
Erdoğan tazminat kazandı

Erdoğan tazminat kazandı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aleyhinde “kişilik haklarına saldırıda bulunduğu” iddiasıyla açtığı davalardan birinde 10 bin TL manevi tazminata hükmedilirken, diğer dava ise reddedildi. Başbakan Erdoğan, iki gün önce de Kılıçdaroğlu'ndan 10 bin TL tazminat kazanmıştı. Böylece maaşı 10 bin TL civarında olan Başbakan Erdoğan iki günde iki aylık maaşını kazanmış oldu.

27.01.2011Gündem
Kayısı üreticisini don vurdu

Kayısı üreticisini don vurdu

Malatya'da geçen Mart ayında hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi nedeniyle yaşanan don olayından sonra, bugün de yarım saat yağan dolu kayısı üreticisini vurdu.

1.05.2010Ekonomi
Baba, kayısı ihracatı için İzmir’e yerleşti, oğullar ‘sanayinin boyacısı’ oldu

Baba, kayısı ihracatı için İzmir’e yerleşti, oğullar ‘sanayinin boyacısı’ oldu

Malatyalı kayısı tüccarı Abdülkadir Kanat, okuttuğu üç oğlunun kayısı ticaretinde dünyaya açılması için işini İzmir’e taşıdı. Ancak oğulları Tüpraş, Petkim, Erdemir gibi sanayicilerin ihtiyacı olan ‘sanayi boyaları’nı üretmeye başladı ve 20 milyon TL cirolu sanayici olmayı başardı.

15.02.2010Ekonomi
CHPli Aslanoğlundan Tarım ve Köyişleri Bakanlığına suç duyurusu

CHP'li Aslanoğlu'ndan Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na suç duyurusu

CHP Malatya milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu'nun avukatı Kenan Kulcu, don ve dolu olayları nedeniyle mağdur olan kayısı üreticilerine yardım şartlarının üretici aleyhine değiştirildiği gerekçesiyle Tarım ve Köyişleri Bakanlığı yetkilileri hakkında, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

18.10.2006Gündem
Kayısı ucuzladı 50 milyon dolar uçtu

Kayısı ucuzladı 50 milyon dolar uçtu

Haziran ayı başında 2 bin 500 dolar olan 1 ton kayısının fiyatı 1900 dolara düşünce kayısı ihracatı 50 milyon dolar eksi yazdı.

15.08.2003Ekonomi
Kuru incir ihracatı yüzde 20lik azaldı

Kuru incir ihracatı yüzde 20'lik azaldı

Kuru meyve ihracatını arttırmak için teknik komiteler kuruldu.

30.04.2019Ekonomi
Türkiye SIAL Pariste 109 ülke içinde 4üncü oldu

Türkiye SIAL Paris'te 109 ülke içinde 4'üncü oldu

Türkiye, dünyanın en büyük gıda fuarı SIAL Paris'te katılımcı firma sayısı açısından 109 ülke içinde 4'üncü sırada yer aldı. İTO Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç: "SIAL Paris fuarı adeta dünyanın en büyük süpermarketi. Yıldız ürünlerimizle birlikte aynı zamanda tarımsal dış ticaret stratejimizi de fuarda ortaya koyuyoruz.Türkiye, gıda sektöründe öncüler arasında yerini aldı. 10 firma ile başlayan yolculuk bugün 311 firmayla güçlenerek sürüyor.Türk iş dünyası üzerine düşeni yapıyor, sıkıntıları fuarlarla aşıyor." ifadelerinde bulundu.

22.10.2018Ekonomi
Boykota bir il daha katıldı... Baklava krizi

Boykota bir il daha katıldı... Baklava krizi

Malatya'da tatlı üreticileri, Antep fıstığındaki fiyat artışını protesto etmek amacıyla bu ürünlü tatlıları satmayıp boykot kararı aldı.

19.05.2018Ekonomi
İkinci Cemre ne zaman düşecek Cemre nedir

İkinci Cemre ne zaman düşecek? Cemre nedir?

Halk arasında, yedi gün arayla havaya, suya ve toprağa düştüğüne inanılan Cemrenin birincisi geçtiğimiz günlerde havaya düştü. Geleneksel inanışa göre, baharın müjdecisi olan Cemre, Şubat ayının sonuna yaklaşmamızla birlikte en çok merak edilen ve araştırılan konulardan biri oldu. Peki Cemre ne demek? İkinci Cemre ne zaman düşecek?

21.02.2018Gündem
Kurutarak büyüyor

Kurutarak büyüyor

Türkiye’nin önde gelen kuru meyve üreticisi K.F.C. Gıda İzmir’deki üretim tesislerinden 42 ülkeye ihracat yapmaya başladı. 23 yıllık firmanın geçtiğimiz yıl 50 milyon dolarlık ihracata ulaştığını anlatan K.F.C. Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Birol Celep, “Yeni yatırımlarla büyüyoruz” dedi.

9.10.2017Ekonomi
Doğunun Çukurovasının meyve ve sebzeleri yurt dışı pazarında

"Doğu'nun Çukurovası"nın meyve ve sebzeleri yurt dışı pazarında

Doğu Anadolu Bölgesi'nin öteki kesimlerinde görülen şiddetli kara ikliminden çevresindeki yüksek dağların etkisi sebebiyle fazla etkilenmeyen Iğdır Ovası'nda üretilen birçok meyve ve sebze yurt dışı pazarlarında ilgi görüyor.

14.10.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Tarım sigortasını bir de benden dinleyin

Başbakan Binali Yıldırım, hem yatırım ortamını iyileştirmek için atacakları adımları anlattığı hem de çiftçi borçlarının erteleneceğini açıkladığı AK Parti Grup Toplantısında, tarım sigortalarına da değindi ve “Üreticilerimizin mağduriyetini gidermek için tarım sigortalarının etkinliğini arttırıyoruz, kapsamını genişletiyoruz.

14.08.2016

Oktay sansür mü istiyor?

Geçen ay evlendiği eşiyle teknede çekilmiş fotoğrafları medyaya yansıyan Oktay Kaynarca, bu konuyla ilgili Başbakan Erdoğan’a mektup yazdığını açıkladı.

3.09.2012

Yollar kavşağı Malatya

Eski çağlardan beri Anadolu’nun en önemli kavşak noktalarından birinde bulunan Malatya, ticaret potansiyeli, tarihi ve kültürüyle ön plandadır.

21.05.2012

50 otel düşünürken ‘hava’ya yüklendi Türkiye için yeni rakip olarak Mısır’ı gördü

KAYI Group’un Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) Başkan Yardımcısı Talha Görgülü, 3’ü kendilerine ait 8 otel işlettikleri dönemde hedefini şöyle koydu:

11.07.2010

Malatya’daki don hasarı ne sigorta sistemi ne de devlet desteği ile çözülemez

ÜÇ senedir aynı tartışma sürüp, gidiyor. Malatyalı kayısı üreticisi, sigortadan don hasarını alamamaktan şikayet ediyor...

11.04.2010

Ayvalık bir misyon üstlendi

AYVALIK Hasat Günleri, biz gazeteciler için önemli buluşma anlamına geliyor.

2.11.2017

Manisa’da sıra dışı Japon yatırımı

GEÇEN hafta Manisa’da Japon ortaklı İnci GS Yuasa yeni akü fabrikasının temelini attı. Şahitlik ettiğimiz törenden edindiğimiz izlenimi, “Bu dönemde sıra dışı bir Japon yatırımı” olarak tanımlayabiliriz.

1.10.2017