MENÜ

Kayhan Çarşısı

Kayhan Çarşısı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kayhan Çarşısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 46 Kayhan Çarşısı haberi bulunmuştur.

Kayhan Çarşısı Haberleri

Dede, İskender’i buldu torun, İstanbul’a getirdi

Dede, İskender’i buldu torun, İstanbul’a getirdi

İskender kebabın mucidi Mehmetoğlu İskender’in torunu Yavuz İskenderoğlu İstanbul’daki ilk restoranını bugün Beşiktaş’ta açıyor. 1850’li yıllarda dedesi Mehmetoğlu İskender’in Bursa’da açtığı restoranı 15 milyon YTL’lik yatırımla zincir haline getiren Yavuz İskenderoğlu İstanbul’un ardından Atina, İngiltere, Amerika ve Tokyo’ya yeni yatırımlar yapmayı hedefliyor.

13.08.2006Ekonomi
Bursada zafer Tekgözün

Bursa'da zafer Tekgöz'ün

“Osman Gazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri” kapsamında, “7. Uluslararası Bursa Osmangazi Tarihi Kent Koşusu” yapıldı.

15.04.2012Spor
Ustura Kemalin usturalarını o yaptı

Ustura Kemal'in usturalarını o yaptı

"Ustura Kemal" adlı dönem dizisinde başrol oyuncusunun kullandığı ustura ve "saldırma" denilen kamaları yapan Bursalı bıçak ustası, Osmanlı'nın son dönemine uygun şekilde ürettiği ustura ve kamalar beğenilince, diziden 2'nci siparişi de aldı.

4.10.2012Gündem
ÇANAKKALE BOĞAZINDA 2 METRELİK KÖPEK BALIĞI YAKALANDI

ÇANAKKALE BOĞAZI'NDA 2 METRELİK KÖPEK BALIĞI YAKALANDI

Bursa'daki bir balıkçıda sergilenen ve Çanakkale Boğazı'nda balıkçıların ağına takılan 2 metre 76 santimetre uzunluğundaki 'Camgöz' cinsi köpek balığına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Çanakkale Boğazı'ndaki balıkçıların ağlarına takılan 'Camgöz' cinsi köpekbalığı Bursa'nın tarihi Kayhan Çarşısı'ndaki bir balıkçıda sergileniyor. 2 metre 76 santimetre uzunluğunda ve yaklaşık 77 kilo ağırlığındaki köpek balığının iki gün boyunca sergileneceğini söyleyen Deniz Ünlütürk, "Haftasonu boyunca köpek balığını burada sergileyeceğiz. Pazartesi günü de satışa sunacağız. Müşterilerin ilgisi oldukça yoğun. Henüz sergideyken bile satın almak isteyenler var. Köpek balığının şişi oldukça güzel oluyor. Biz de şiş halinde müşterilerimize sunacağız" diye konuştu. Köpek balığına yoğun ilgi gösteren bazı vatandaşlar ise hatıra fotoğrafı çektirdiler. DHAKURGU: Levent SERT

1.12.2012Haber
Bursa Osmangazi Tarihi Kent Koşusu

Bursa Osmangazi Tarihi Kent Koşusu

Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen "Osman Gazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri" kapsamında, "8. Uluslararası Bursa Osmangazi Tarihi Kent Koşusu" yapıldı.

14.04.2013Spor
Dört şehirde köfte yolcuğu

Dört şehirde köfte yolcuğu

Bazen lokanta masalarında, önüme konan bir tabak yemeğin peşine takılıp, şehir şehir gezerim. O yemeğin geldiği yöreler gözümün önünden bir film şeridi gibi geçer gider. Zahmetsiz ve lezzetli gezilerdir bunlar. Geçen hafta da köftenin peşine takılıp, diyar diyar dolaştım.

8.09.2013Seyahat
Köy tavuğuna talep artışı, yemlik üreticilerini ihya etti

"Köy tavuğu"na talep artışı, yemlik üreticilerini ihya etti

"Kuş gribi hastalığı"nın yaygın görüldüğü senelerde bitme noktasına gelen ancak lezzetli ve sağlıklı olduğundan son yıllarda yeniden aranır hale gelen köy tavuğuna ilginin artması, metal yemlik üreten küçük esnafa yaradı.

27.02.2014Tarım
Hem tarihe doyalım hem kebaba

Hem tarihe doyalım hem kebaba

Yeni yıl tatilinde Uludağ’da kayak yapmak, özellikle de lezzetli yemekleri keşfetmek âdettendir. Bu hafta Bursa’yı iki bölümde anlatacağım. Birinci bölümdeki cümleler, bu kenti en iyi anlatan Ahmet Hamdi Tanpınar’a ait. Bir düz yazıdan daha çok bir aşk şiiri sanki... Ardındansa lezzet keşiflerine bakacağız.

25.01.2015Seyahat
Evvel zaman içinde bir köy ve pideli köfte

Evvel zaman içinde bir köy ve pideli köfte

Bursa’yı öyle bir çırpıda anlatmak zor! Bu coğrafyada kültürlerin iç içe geçmiş yüzlerce yıllık tarihi ve doğa harikaları bir arada duruyor. Gezilecek görülecek o kadar çok yer var ki. Yakın yerlerdeki güzellikler sessizce sizi bekliyor. Bunlardan bir tanesi de Misi Köyü.

7.05.2018Seyahat
Doğdukları yer aynı, lezzetleri farklı: Dönerin kardeşi pideli köfte

Doğdukları yer aynı, lezzetleri farklı: Dönerin kardeşi pideli köfte

Ünlü Bursa kebabının da ortaya çıktığı 600 yıllık Tarihi Kayhan Çarşısı'nda, yaklaşık yarım asır önce dönere alternatif olarak yapılmaya başlanan pideli köfte, damakları tatlandırıyor. Sıcak pide üzerine döner yerine köfteler yerleştirilen, domates sosu ve keçi tereyağı ile servis edilen, isteğe göre sunumuna yoğurt, domates ve biber eklenen pideli köfte, yoğun ilgi görüyor.

Son dakika: Bursada Tarihi Kayhan Çarşısında yangın

Son dakika: Bursa'da Tarihi Kayhan Çarşısı'nda yangın

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde, yangın çıkan tarihi Kayhan Çarşısı bölgesindeki 2 katlı ahşap bina kullanılamaz hale geldi.

15.11.2018Gündem
Bursada Tarihi Kayhan Çarşısında yangın

Bursa'da Tarihi Kayhan Çarşısı'nda yangın

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesindeki tarihi Kayhan Çarşısı'nda yangın çıktı, bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

15.11.2018Haber
Ünlü kebapçı: İskender kebap, Bursa’nın ürünüdür

Ünlü kebapçı: İskender kebap, Bursa’nın ürünüdür

Araştırmacı Nejat Yentürk'ün, İskender kebabın İzmir'e ait olabileceğini iddia etmesine, Bursalı ünlü kebapçıdan yanıt geldi. Ünlü Bursa Uludağ Kebapçısı sahibi Cem Çalışır, "İskender, Bursamız'ın ürünüdür" dedi.

Fetih Müzesi’ne rekor ziyaretçi

Fetih Müzesi’ne rekor ziyaretçi

Bursa Osmangazi’de üçüncü dönem belediye başkanı olmak isteyen Mustafa Dündar, yaptıklarını ve yeni dönem projelerini anlattı. Dündar, 3 aydır açık olmasına karşın 50 farklı ülkeden 230 binin üzerinde ziyaretçi ağırlayan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nin en önemli projesi olduğunu söyledi.

15.02.2019 Gündem
50 yıllık umumi tuvalet iflas etti Vatandaşlar zor anlar yaşıyor...

50 yıllık umumi tuvalet iflas etti! Vatandaşlar zor anlar yaşıyor...

Bursa'da 50 yılı aşkın süredir hizmet veren umumi tuvalet iflas edince çarşı esnafı ve vatandaşlar zor anlar yaşamaya başladı.

27.06.2019Ekonomi
Çocuklar ve aileler için balık lokantası açtı

Çocuklar ve aileler için balık lokantası açtı

Milli voleybolcu Hakan Kayhan, Kadıköy Çarşısı’nda Rum bir aileye ait 115 yıllık tarihi evi balık lokantası haline getirdi. Esnaf lokantası gibi çalışan içkisiz Dicle Balıkçısı’nın mönüsünde çorbasından ızgarasına, pizzasından makarnasına onlarca çeşit balık yemeği var.

10.02.2006Kelebek
En iyi 10 balıkçı

En iyi 10 balıkçı

1 Eylül’de balık avı yasağı sona erdi. Geçen haftadan itibaren balıkçı tepsilerinde çiftlik veya buzhane balıkları yerine, taze mevsim balıkları satılmaya başladı.

7.09.2006Kelebek
Bursada tarihi koşu

Bursa'da tarihi koşu

Bursa Osmangazi Belediyesi'nin, Osmangazi'yi anma ve Fetih Şenlikleri kapsamında bu yıl beşincisini düzenlediği Tarihi Kent Koşusu renkli ve ilginç görüntülere sahne oldu.

18.04.2010Spor
Resimlerimde üç milyon fırça darbesi var

Resimlerimde üç milyon fırça darbesi var

Yalçın Gökçebağ’ı farklı kılan, fırça vuruşu. Fırçayı tuvale sürmüyor, küçük darbelerle noktasal izler bırakıyor ve sonuçta minyatürü çağrıştıran tablolar çıkıyor ortaya. Renklerindeki sevecen çığlık, Anadolu kırsalına tepeden ve mutlu bir gözle bakmasından kaynaklanıyor. O resimlerin ardında da bir zamanlar sahnelerde bağlama çalan, TRT’de kameramanlık yapan köy enstitüsü mezunu bir resim öğretmeni var

1.01.2011Kelebek
Kiralar 20 bin liraya kadar çıktı

Kiralar 20 bin liraya kadar çıktı

Bursa Kapalı Çarşı ve Hanlar bölgesi, tarihi dokusu ve kültürel zenginliğinin yanı sıra alışveriş merkezleriyle yarışan ticari hareketliliği ve 20 bin liraya varan dükkan kiralarıyla dikkati çekiyor.

12.04.2013Ekonomi
Bakan Varank duyurdu Vana 26 milyar liralık yatırım yapıldı

Bakan Varank duyurdu! Van'a 26 milyar liralık yatırım yapıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Van’da 250 kişinin çalıştığı tekstil atölyesine ziyarette bulundu, işçilerle sohbet etti.

9.03.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Türkiye büyük köfte atlası

Köfte denince bende akan sular durur.

27.09.2014

Türkiye büyük köfte atlası

Köfte denince bende akan sular durur. En sevdiğim yemeklerin başında. Onun için yıllardan beri köşe bucak köftecilerin peşinde koşturup dururum. Bunu bilenler bana hep köfteci adreslerini sorarlar. İşte herkese bir kerede toptan yanıt.

29.09.2014

Bursa’da yapılacak 29 şey

Osmanlı’nın ilk başkenti olan, tarihi 8 bin 500 yıl öncesine uzanan Bursa, her adımından tarih fışkıran bir kent. 2 binin üzerinde korunması gereken kültürel varlığa sahip. Üzerine bir de kendisine ‘yeşil’ unvanını armağan eden ve yaşları 1 ile 6 asır arasında değişen 800’ün üzerindeki anıt ağacı ekleyin. Bir sanayi kenti olmasının getirdiği hareketliliği ve şehrin kazandığı yeni değerleri de göz önüne alın. Tüm bunların yanına, zincire bir de lezzet halkasını ekleyin. Doğası, tarihi, kültürü, yemekleri, olmazsa olmaz durakları ve yepyeni mekânlarıyla karşınızda adım adım Bursa!

28.01.2019

Geçmişin sihrini yaşayan şehir: Bursa

İnsana aynı anda birçok farklı seçenek sunan ender şehirlerden biri Bursa… Osmanlı’nın ilk başkenti olan Bursa, her adımda yükselen tarihi yapılarıyla tarih severlere, damak çatlatan İskender kebapla gastronomi tutkunlarına, asırlık ağaçlarıyla doğa olmadan olmaz diyenlere, termal tesisleriyle de keyif düşkünlerine hitap eden bir şehir. İşte size Bursa gezi rehberi…

14.02.2019

Bursa’nın gastronomik kimliği

Bursa’mızı ‘UNESCO’nun 27. Gastronomi Şehri’ ve ‘Türkiye’nin 3.Gastronomi Şehri’ projemiz inanılmaz ses getirdi.

29.06.2019

Bursa’da Zaman...

Kurban Bayramı’nın ilk günü Bursa’nın sokaklarında dolaşırken Ahmet Hamdi Tanpınar’ın “Bursa’da Zaman” şiirinin “Billur bir avize Bursa’da zaman” dizesi hiç aklımdan çıkmadı.

24.08.2019

Antep yaparsa, Bursa da yapar

Beni takip edenler bilir, ilk olarak 25 Aralık 2017 tarihinde #bursagastronomisehriolmalı hashtag ile yazmıştım; sonraları birkaç kez daha yazdım.

23.09.2019

İlahiyatçılar Galleria’ya da el attılar

ÖZAL döneminde yapılan Ataköy'deki Galeria Alışveriş Merkezi'ni, 'Ataköy Turizm Tesisleri Hizmet A.Ş.' adlı şirket yönetiyor. Bu şirketin başındaki Kemal Özcan kriz döneminde Galleria'yı başarı ile yönetti, boş olan dükkánları 'marka'larla doldurarak burasını eski günlerine kavuşturdu.

26.03.2003

AKP’nin arabesk belediyeciliği

CHP, "erken seçim’e yönelik kampanyasının ilk ciddi girişimini dün Şişhane’deki yeni il merkezinde başlattı.

4.01.2006

Dedemi kaybettim

İSTANBUL yolundaki Akköprü mevkii yol genişletme çalışmaları sonucu 2 şerit halinde olan yolu 4 gidiş-4 geliş olmak üzere 8 şeride çıkardılar.

10.10.2006

CHP’de ‘ihraç tehdidi’

Kılıçdaroğlu eleştirilerine disiplin yolu açıldı.

11.09.2014

Lezzetli bayram kaçamağı

Bayram demek, kentten kaçmak demekle eş anlamlı oldu artık. Hükümet uzatmasa da, çalışanlar bir yolunu bulup, tatilin önüne arkasına birkaç gün ekleyerek tatili uzatıyor. Tatil ise yolculuk demek… Bu hafta size İznik-Bozburun arası lezzetli bir bayram rotası önereceğim. Hele bu uzun ve sıcak günlerde oruç tuttuysanız, bu rotayı hak ettiniz demektir. Eğer önerilerime uyarsanız, yolculuğunuzun çok lezzetli olacağından emin olun ve porsiyonlar konusunda dikkat edin.

19.06.2017