MENÜ

Katarina Barley

Katarina Barley ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Katarina Barley haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 70 Katarina Barley haberi bulunmuştur.

Katarina Barley Haberleri

Almanyada yeni Savunma Bakanı mazbatasını aldı

Almanya'da yeni Savunma Bakanı mazbatasını aldı

Almanya'da Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı Annegret Kramp Karrenbauer yeni Savunma Bakanı oldu.

17.07.2019Dünya
Merkel’in nesi var

Merkel’in nesi var?

Almanya Başbakanı Angela Merkel’i bir hafta arayla kameralar önünde titreme tutması, kamuoyunda, “Merkel’in nesi var?” sorularını artırdı. Sekiz gün önceki titreme nöbetine ‘sıcak hava ve su yetersizliği neden olabilir’ diyen Alman doktorlar, şimdi Merkel’in sağlık durumunu ciddiye alması, titremenin altında ‘Multiple Skleroz’, parkinson gibi ciddi hastalıkların olabileceğini söylüyor. Bunun için de başbakanın ciddi bir sağlık kontrolünden geçmesini tavsiye ediyorlar.

28.06.2019Avrupa
Susuz kaldım demişti Yine titremeye başladı

Susuz kaldım demişti! Yine titremeye başladı

Almanya Başbakanı Merkel’i geçen hafta Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelensky’yi karşılama töreninde birden titreme sarmıştı. Tüm yüzü beyazlaşan Merkel, düşmemek için adeta mücadele etmişti.

27.06.2019Avrupa
Katarina’nın yerine Christine

Katarina’nın yerine Christine

Almanya Adalet Bakanı Katarina Barley’in Avrupa Parlamentosu’na seçilmesiyle koltuğuna kimin oturacağı merak ediliyordu.

19.06.2019Avrupa
Kassel’e baktığımızda Halit Yozgat’ı hatırlıyoruz

'Kassel’e baktığımızda Halit Yozgat’ı hatırlıyoruz'

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Watler Steinmeier, 2 hafta önce evinin bahçesinde tek mermi sıkılarak öldürülen Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke cinayetinin aydınlatılmasının en yüksek önceliğe sahip olduğunu söyledi.

18.06.2019Avrupa
Yüzlerinden düşen bin parçaydı

Yüzlerinden düşen bin parçaydı

Almanya’da, Avrupa Parlamentosu (AP) ve Bremen Eyalet Parlamentosu seçimlerinin yapıldığı pazar akşamı Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) Berlin’deki genel merkezi Willy Brandt Evi’ndeydim. Giriş katındaki dev salon tıklım tıklım doluydu.

30.05.2019Avrupa
Dört partinin liste başı adayı kadın

Dört partinin liste başı adayı kadın

Avrupa Parlamentosu (AP) milletvekillerinin belirleneceği seçimler perşembe günü başladı. Bazı ülkeler seçimi tamamladı bile. 28 üye ülkeyi kapsayan seçimler için son gün pazar. Parlamentoya en fazla 96 milletvekili gönderecek Almanya’da ise seçmenler pazar günü sandık başına gidiyor. Seçimlerde, milletvekili çıkarmasına kesin gözüyle bakılan altı partiden dördü, kadın liste başı adaylarla seçmen karşısına çıktı.

24.05.2019Avrupa
‘İstifa mektubum hazır’

‘İstifa mektubum hazır’

SPD’nin Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde liste başı adayı Federal Adalet Bakanı Katarina Barley, pazar günü sandıklar kapanınca istifasını sunacak ve görevini bırakacak. 15 ay Adalet Bakanlığı yapan Barley, bir önceki hükümette ise yaklaşık 9 ay Federal Aile Bakanı olarak kabinede yer almıştı.

22.05.2019Avrupa
Başörtüsü yasağı saçmalığı

Başörtüsü yasağı saçmalığı

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Genel Bildirgesi’nin 18. maddesinde “Herkesin düşünce, vicdan ve din ozgürlüğü hakkı vardır. Bu hak, din veya topluca, açık olarak ya da özel biçimde öğrenim, uygulama, ibadet ve dinsel törenlerle açığa vurma özgürlüğünü içerir” denilmektedir.

20.05.2019Avrupa
Yasa yetmedi, ceza geliyor

Yasa yetmedi, ceza geliyor

Almanya’da hızlı kira artışının önüne geçilemiyor. Yürürlüğe giren ‘kira freni yasası’ da beklenen sonucu vermeyince, Federal Adalet Bakanı Katarina Barley, yasaya ceza hükmü koymayı planlıyor.

13.05.2019Avrupa
İki bakanlık arasında ‘çok eşlilik’ çatlağı

İki bakanlık arasında ‘çok eşlilik’ çatlağı

Almanya İçişleri Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı arasında ‘çok eşlilere Alman vatandaşlığı yasağı’ kavgası başladı. Federal İçişleri Bakanlığı, çok eşlilere Alman vatandaşı olmayı yasaklayan bir yasa tasarısı hazırladı. Ancak nisan ayında Bakanlar Kurulu’na gelen taslakta o madde yer almadı.

6.05.2019Avrupa
Ortaklardan Adalet Bakanı’na tam destek: Abonelik süresi 2 yıldan 1 yıla inecek

Ortaklardan Adalet Bakanı’na tam destek: Abonelik süresi 2 yıldan 1 yıla inecek

Almanya Adalet Bakanı Katarina Barley iletişim hizmeti, spor salonları ülkede gibi birçok alanda uygulanan iki yıllık abonelik sözleşmelerinin bir yıla inmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi. Hizmet sunucuların ellerini tüketicinin cebine atmasına izin vermeyeceklerini söyleyen Barley “Vatandaşımızı maliyet tuzaklarından korumak başlıca görevimizdir” dedi.

1.04.2019Avrupa
14 yaşın altındakiler de takip edilecek

14 yaşın altındakiler de takip edilecek

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, iç istihbarattan sorumlu Anayasayı Koruma Teşkilatı’na (BfV) 14 yaşın altıdaki küçük çocukların da izlenmesi ve bilgilerin kayıt altında alınması yetkisi veren bir tasarı hazırladı.

27.03.2019Avrupa
AP için yarış başladı

AP için yarış başladı

Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine iki ay kala yarış başladı. CDU/CSU seçim kampanyasında SPD’nin sol politikasını hedef alacak. SPD ise yeni sosyal devlet ve vergi adaleti konularına ağırlık verecek. En başta ise AB’de asgari ücret talebini olacak.

25.03.2019Avrupa
‘Görevini hemen devretmeli’

‘Görevini hemen devretmeli’

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in zamanından önce koltuğunu devredeceği tartışmaları, büyük koalisyonda çok sert tartışmalara yol açtı. SPD, “Merkel’in görevini bırakması durumunda ortaklık bozulur”, “Hemen erken seçime gideriz” açıklamalarının üzerine alevlenen tartışmalar bitmeden, CDU’dan Merkel’e istifa talebi geldi.

11.03.2019Avrupa
Mangalda kül bırakmadılar

Mangalda kül bırakmadılar

Almanya’da siyasetçiler, geleneksel ‘Kül Çarşambası’ konuşmalarında ‘mangalda kül bırakmadı’. Çoğu siyasetçi ‘Kül Çarşambası’ yerine AP seçimlerini konuştu.

6.03.2019Avrupa
Merkel övdü, Bakan Rabe yerdi

Merkel övdü, Bakan Rabe yerdi

Geçen hafta cuma günü Hamburg’da, özellikle politikacıları iklim değişikliğine karşı mücadelede duyarlı bir tutum sergilemeye yönlendirmek için ilk ve orta öğrenim öğrencileri okul sıralarında oturmak yerine sokağa döküldüler.

6.03.2019Avrupa
Çifte vatandaşlık Almanya’ya yaradı

Çifte vatandaşlık Almanya’ya yaradı

Almanya’da hükümetin büyük ortağı CDU/CSU, çifte vatandaşlığın her zaman karşısındaydı. Ancak şimdi teröristlerin Alman vatandaşlığını iptal edebilmek için çifte vatandaşlık bayramı yapıyor.

5.03.2019Avrupa
DEAŞ’lılar konusunda anlaştılar

DEAŞ’lılar konusunda anlaştılar

Suriye ve Irak’ta çatışmalara katılan terör örgütü DEAŞ’lılar konusunda bir çıkar yolu arayan Almanya, sonunda üç şartlı bir plan hazırladı.

4.03.2019Avrupa
Adalet Bakanı Barley: ‘Çocuklara dönüşümlü bakılmalı’

Adalet Bakanı Barley: ‘Çocuklara dönüşümlü bakılmalı’

SPD’li Federal Adalet Bakanı Katarina Barley, boşanan çiftlerin, çocukların velayetini ortak almalarından yana olduğunu açıkladı.

10.02.2019Avrupa
Almanya kürtaj reklamına yasağı esnetti

Almanya kürtaj reklamına yasağı esnetti

Almanya’da internet sayfasında kürtaj yaptığını duyuran bir jinekoloğun para cezasına çarptırılması sonucu başlayan tartışmalar, kürtaj reklamını yasaklayan yasanın esnetilmesiyle sonuçlandı. Yeni uygulamaya göre yasak yürürlükte kalacak ancak kadınlar kürtaj konusunda daha fazla bilgilendirilecek.

29.01.2019Avrupa
Nihayet kadınları keşfettiler

Nihayet kadınları keşfettiler

Son dönemlerde Almanya’da köklü partiler, kadınlara daha fazla sahip çıkılması için hiç de alışık olmadığımız bir tutum sergilemeye başladılar.

19.01.2019Avrupa
Avrupa hiç bu kadar tehlikede olmamıştı

Avrupa hiç bu kadar tehlikede olmamıştı

Alman Sosyal Demokrat Parti Lideri Andrea Nahles, aşırı sağ ve milliyetçilik yüzünden AB’nin hiç bir zaman bugünkü kadar tehlikede olmadığını söyledi.

11.01.2019Avrupa
AP seçimlerinde SPD’nin liste başı adayı Barley

AP seçimlerinde SPD’nin liste başı adayı Barley

Almanya’daki Sosyal Demokrat Parti (SPD), Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri için Adalet Bakanı Katarina Barley’i liste başı adayı gösterdi.

10.12.2018Avrupa
Almanların 100 yıllık ayıbı

Almanların 100 yıllık ayıbı

Almanya Adalet Bakanı Katarina Barley, kadın-erkek parlamenter sayısındaki eşitsizliğin giderilmesi için seçim hakkıyla ilgili yeni yasal düzenlemenin kaçınılmaz olduğunu söylerken, bu alanda gereken adımları atacaklarını ilan etti.

14.11.2018Avrupa
On binlerce kişi dava açtı

On binlerce kişi dava açtı

Yıllık 230 milyar euroluk cirosu olan Alman otomobil devi Volkswagen'e mazotlu araçlardaki emisyon hataları yüzünden yaklaşık 30 bin sürücü adına Tüketicileri Koruma Merkezleri Birliği (VZBV) ve Alman Otomobil Kulübü (ADAC) tarafından dava açıldı.

2.11.2018Ekonomi
Emisyon skandalı firmanın yakasını bırakmıyor

Emisyon skandalı firmanın yakasını bırakmıyor

Tüketicileri Koruma Merkezleri Birliği ve Alman Otomobil Kulübü, 30 bine yakın Volkswagen sahibinin emisyon hilesi yüzünden uğradıkları zararların karşılanması için Braunschweig Mahkemesine 240 sayfalık şikayet dosyasını ileterek dava açtı.

1.11.2018Avrupa
Adalet Bakanı Barley: ‘Yöneticiler yerine şirketler cezalandırılmalı’

Adalet Bakanı Barley: ‘Yöneticiler yerine şirketler cezalandırılmalı’

Federal Adalet Bakanı Katarina Barley, dizel motorlu otomobillerin emisyon gazı ölçümlerinde yapılan hataların sorumluluğunun şirketlere yüklenilmesi gerektiğini savundu.

12.10.2018Avrupa
PEGIDA’yı çeken ZDF ekibine, polis hakaret etmiş

PEGIDA’yı çeken ZDF ekibine, polis hakaret etmiş

Geçen hafta perşembe günü Dresden kentindeki PEGIDA gösterisinde, Alman televizyon kanalı ZDF’in çekim yapmasını engelleyen kişi polis memuru çıktı.

23.08.2018Avrupa
Dünyayı sarsan sözler Irkçılık var. Kazanınca Alman, kaybedince göçmenim

Dünyayı sarsan sözler! "Irkçılık var. Kazanınca Alman, kaybedince göçmenim"

‘Irkçılık var. Kazanınca Alman, kaybedince göçmenim’ ifadeleri olay yarattı

23.07.2018Spor Arena
Serdar Ali Çelikler: Euro 2024 tanıtım yüzümüz Mesut Özil olsun

Serdar Ali Çelikler: Euro 2024 tanıtım yüzümüz Mesut Özil olsun

Haber Türk yazarı ve futbol yorumcusu Serdar Ali Çelikler, Mesut Özil'in milli takımdan ayrılışı ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

23.07.2018Futbol
Merkelden ve Almanya Futbol Federasyonundan Mesut Özil açıklaması

Merkel'den ve Almanya Futbol Federasyonu'ndan Mesut Özil açıklaması

Almanya Futbol Federasyonu ve Almanya Hükümeti, milli takımı bırakma kararı alan Mesut Özil hakkında açıklamalar yaptılar.

23.07.2018Futbol
Almanyadan Zuckerberge Yahudi Soykırımı tepkisi

Almanya'dan Zuckerberg'e Yahudi Soykırımı tepkisi

Facebook'un Yahudi Soykırımı'nı inkâr eden paylaşımları silmesine gerek olmadığını belirten Mark Zuckerberg, Alman hükümetinin tepkisini çekti. Dışişleri Bakanı Maas, "Antisemitizmin hiçbir alanda yeri olmamalı" dedi.

20.07.2018Dünya
Alman milletvekili, Türkiye için sandığa gitti

Alman milletvekili, Türkiye için sandığa gitti

Babası Türk, annesi Alman olan çifte vatandaş Yeşillerli milletvekili Danyal Bayaz, Türkiye’de 24 Haziran’da yapılacak seçimler için oy kullandı. Bayaz, bunun vatana bağlılık ilkesine aykırı olmadığını vurguladı.

19.06.2018Avrupa
Kira mağduru Adalet Bakanından yeni yasa tasarı

Kira mağduru Adalet Bakanı'ndan yeni yasa tasarı

Federal Adalet Bakanı Katarina Barley, büyük şehirlerdeki kira artışlarının kabul edilemeyeceğini, bunun için yasa tasarısı hazırladıklarını söyledi.

27.05.2018Avrupa
Son dakika... Zuckerberg: Üzgünüm, benim sorumluluğumdu

Son dakika... Zuckerberg: Üzgünüm, benim sorumluluğumdu

Son haftalarda sıkça konuşulan ve sosyal medya skandalının kahramanı İngiliz veri analiz firması Cambridge Analytica ile birlikte, skandalda payı bulunan Facebook’un CEO’su Mark Zuckerbeg, gelişmelerle ilişkin ABD Senatosu’nda ifade verdi. Soruşturma öncesi Zuckerberg suçlamaları kabul etti ve “Üzgünüm, benim sorumluluğumdu” dedi. Senatoda soruları yanıtlayan Zuckerberg; servetini bir günde 2.8 milyar dolar artırırken, Facebook hisseleri ise son iki yılın zirvesine tırmandı.

10.04.2018Teknoloji
Facebookta zor günler Skandal trilyonlarca dolara patlayabilir

Facebook'ta zor günler! Skandal trilyonlarca dolara patlayabilir

Facebook kurulduğundan bu yana tarihindeki en zor günlerini geçiriyor. Kullanıcı verileri ile ilgili yaşanan skandal sonucunda şirket, trilyonlarca dolara ulaşabilecek para cezaları ile karşı karşıya kalabilir.

27.03.2018Ekonomi
İslam tartışmasına Sosyaldemokratlar da dahil oldu

İslam tartışmasına Sosyaldemokratlar da dahil oldu

Sosyal Demokrat Parti (SPD) Federal Meclis Grubu Başkanı Andrea Nahles, “İslam’ın Almanya’ya ait olup olmadığı” tartışmasını Hıristiyan Birlik (CDU/CSU) partilerinde sekiz yıldan beri sürdüğünü ancak bunun kimseyi ileriye götürmediğini söyledi.

18.03.2018Avrupa
“İslam, Almanya’ya ait değildir diyen bakan yalnız kaldı

“İslam, Almanya’ya ait değildir" diyen bakan yalnız kaldı

İçişleri Bakanı Horst Seehofer’in, “İslam Almanya’ya ait değil” sözleriyle yoğun tartışmalara ve sert tepkilere yol açtı. Başbakan Angela Merkel, İçişleri Bakanı’nın sözlerine karşı çıktı ve “Müslümanlar Almanya’ya aittir, böylece onların dini İslam da” dedi. Seehofer daha bakanlığının ikinci günü yalnız kaldı ve dışlandı.

16.03.2018Avrupa
SPDnin bakanları belli oldu

SPD'nin bakanları belli oldu

Almanya'da Sosyal Demokratlar yeni kabinede görev alacak bakanlarını açıkladı. Dışişleri Bakanlığına Adalet Bakanı Heiko Maas getirilirken Katarina Barley Adalet Bakanı, Olaf Scholz Maliye Bakanı olarak görev yapacak.

9.03.2018Dünya
SPD’nin bakanları belli oldu

SPD’nin bakanları belli oldu

Almanya’da Sosyal Demokrat Parti (SPD) yeni kabinede görev alacak bakanlarını açıkladı. Dışişleri Bakanlığına Adalet Bakanı Heiko Maas getirilirken Katarina Barley Adalet Bakanı, Olaf Scholz Maliye Bakanı olarak görev yapacak.

9.03.2018Avrupa
Son dakika... Der Spiegel duyurdu... Almanyada yeni dışişleri bakanı belli oldu

Son dakika... Der Spiegel duyurdu... Almanya'da yeni dışişleri bakanı belli oldu

Alman Der Spiegel haber portalı, Almanya'da Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in koltuğunu Alman Sosyal Demokrat Parti'den Heiko Maas'ın geleceğini duyurdu.

8.03.2018Dünya
Almanya’nın Dışişleri Bakanı kim olacak

Almanya’nın Dışişleri Bakanı kim olacak?

Almanya’da Sosyal Demokratların yeni hükümette görev yapacak altı bakanı hafta sonuna kadar belirlemesi bekleniyor. Dışişleri Bakanlığı görevine kimin getirileceği ise en çok tartışılan konular arasında.

7.03.2018Dünya
O masada olmazsak başkaları karar verir

O masada olmazsak başkaları karar verir

Almanya’da başarılı göçmen kökenli gençlere iş, siyaset ve toplumsal hayatta kariyer yollarını açmak için çalışmalar yapan Almanya Uyum Vakfı’nın yeni müdürü Gonca Türkeli... Vakfın genç ama tecrübeli yüzü Gonca Türkeli Dehnert iddialı konuştu.

28.02.2018Dünya
Oylama öncesi SPD ikiye bölündü

Oylama öncesi SPD ikiye bölündü

Almanya’da yeni koalisyon hükümetinin kurulup kurulmayacağı SPD üyelerinin vereceği karara bağlı. SPD'li 463 bin üye salı gününden itibaren CDU/CSU ile varılan hükümet sözleşmesini oylayacak.

19.02.2018Dünya
Almanya hükümete kavuştu: Son anda uzlaştılar

Almanya hükümete kavuştu: Son anda uzlaştılar

Almanya’da yeni hükümeti kurmak için 10 gündür süren müzakerelerde son anda uzlaşma sağlandı. CDU lideri Angela Merkel 4’üncü kez Başbakanlık koltuğuna oturacak. Ancak Merkel’in çok uzun ve çetin geçen müzakerelerde önemli tavizler verdiği aktarılıyor. Müzakerelerin sonunda en önemli bakanlıkları SPD aldı. Uzlaşma sonucunun Merkel’in partisinde siyasi depreme yol açması bekleniyor.

7.02.2018Dünya
Alman kadınları için İstanbul Sözleşmesi

Alman kadınları için İstanbul Sözleşmesi

Kadına karşı şiddetin önlenmesini hedefleyen İstanbul Sözleşmesi, bugün Almanya’da da yürürlüğe girdi. Kadından Sorumlu Bakan, kadına karşı şiddetin önlenmesi için daha atılması gereken adımlar olduğunu belirtti.

1.02.2018Dünya
İstanbul Sözleşmesi Almanyada yürürlüğe girdi

İstanbul Sözleşmesi Almanya'da yürürlüğe girdi

Kadına karşı şiddetin önlenmesini hedefleyen uluslararası İstanbul Sözleşmesi 1 Şubat 2018 itibarıyla Almanya'da da yürürlüğe girdi.

1.02.2018Dünya
Göçmenler Almanya’nın zenginliği

Göçmenler Almanya’nın zenginliği

Göçmen kökenli öğrencilere burs ve kılavuzluk imkanı sunan Almanya Uyum Vakfı’nın ‘Kendi Yolunda İlerle’ programının Berlin’de düzenlenen etkinliğinde konuşan eski Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff, Türkiye’yle ilişkilerin düzelmesini istedi.

5.12.2017Dünya
Kadınları kazanmadan seçim kazanılamaz mı

Kadınları kazanmadan seçim kazanılamaz mı

24 Eylül’de yapılan genel seçimlerde toplam oyların ancak yüzde 20.5’ini elde ederek, tarihinde en büyük yenilgiyi alan Sosyal Demokrat Parti’de (SPD) huzursuzluk son dönemlerde iyice artmaya başladı.

15.11.2017Dünya