MENÜ

Katar Havayolları

Katar Havayolları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Katar Havayolları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Katar Havayolları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 369 Katar Havayolları haberi bulunmuştur.

Katar Havayolları Haberleri

Çift kişilik yatakta uçuş

Çift kişilik yatakta uçuş

KATAR Havayolları business class’ta uçacak yolcularına çift kişilik yatak imkânı sunacak.

20.09.2017Dünya
Suudi kanalı Katar uçağını vurdu

Suudi kanalı 'Katar uçağını vurdu'

Suudi Arabistan'ın sahip olduğu Al Arabiya kanalında yayınlanan bir animasyon videosu sosyal medyada büyük tepki çekti. Videoda, Suudi Arabistan hava sahasını ihlal eden Katar Havayolları'na ait bir uçağın, Suudi savaş jeti tarafından vurulduğu görülüyor.

16.08.2017Dünya
Yeniden inşa zor

Yeniden inşa zor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez’de yaşanan krizin çözümü için Suudi Arabistan ve Kuveyt’in ardından Katar’ı ziyaret etti. Ankara’ya dönüşünde konuşan Erdoğan, ülkeler arasında ilişkileri yıkmanın kolay yeniden inşa etmenin zor olduğunu söyledi. Suudi Kralı’ndan çözüm için beklentileri olduğunu ilettiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Katar’ın son dönemde takındığı olumlu tavır takdire şayandır” dedi.

24.07.2017Gündem
ABD uçaklarda dizüstü bilgisayar yasağını kaldırdı

ABD uçaklarda dizüstü bilgisayar yasağını kaldırdı

Washington'ın bazı ülkelerden ABD'ye giden uçaklarda uygulanan elektronik alet yasağı sona erdi.

20.07.2017Dünya
Krizin ardından Katardan misilleme: 37 ülkeye...

Krizin ardından Katar'dan misilleme: 37 ülkeye...

Katar, 37 ülkenin vatandaşlarına kapıda vize uygulaması getirdi.

23.06.2017Dünya
Amerikan havayoluna Katar talip

Amerikan havayoluna Katar talip

KATAR Havayolları, Körfezdeki büyük krize rağmen, Amerikan Havayolları’nın yüzde 10’una talip olduğunu açıkladı.

22.06.2017Ekonomi
Katar Havayolları, Amerikan Havayollarına talip oldu

Katar Havayolları, Amerikan Havayollarına talip oldu

Katar Havayolları, Körfezdeki büyük krize rağmen, Amerikan Havayolları'nın yüzde 10'una talip olduğunu açıkladı.

22.06.2017Ekonomi
Ekonomi Bakanı Zeybekciden Katar açıklaması

Ekonomi Bakanı Zeybekci'den Katar açıklaması

Ekonomi Bakanı Zeybekci: 71 uçakla 5 bin ton gıda maddesi Katar'a ulaştırıldı. Bu hafta sonu gemi sevkiyatımız başlıyor. TIR'lar da yolda açıklamasında bulundu.

17.06.2017Ekonomi
Dev yardım 40 uçuş yapıldı

Dev yardım! 40 uçuş yapıldı!

Katar ile Türkiye arasında adeta hava köprüsü kuruldu. Suudi Arabistan'ın başını çektiği Körfez ülkelerinin Katar'a uyguladığı ambargoya karşı 8 günde Türkiye'den Katar'a dev kargo uçakları ile gıda malzemelerin içinde olduğu 40 uçuş yapıldı.THY Kargo uçakları 15, Katar Havayolları'nın kargo uçakları ise 25 sefer yaptı. Airbus 330 ve Boeing 777 tipi kargo uçakları ile Doha'ya yapılan seferlerde yaşlaşık 2 bin 800 ton yardım malzemesi taşındığı öğrenildi.

16.06.2017Ekonomi
Katara en ilginç destek 60 uçakla...

Katar'a en ilginç destek! 60 uçakla...

Katar'da 5 Haziran'da başlayan krizin ekonomiyi vurmasının ardından, Katarlı bir iş adamından Körfez ülkelerine direniş olarak ilginç bir hamle geldi.

14.06.2017Dünya
Suudi Arabistanda Katar açıklaması

Suudi Arabistan'da Katar açıklaması

Suudi Arbistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, ihtiyaç duyulması halinde Katar'a, Kral Selman Yardım ve İnsani İşler Merkezi aracılığıyla gıda ve ilaç yardımı yapmaya hazır olduklarını söyledi

13.06.2017Dünya
Katara 4 bin inek havadan taşınacak

Katar'a 4 bin inek havadan taşınacak

Körfez ülkeleri ve Mısır’ın abluka altına aldığı Katar, ablukayı kırmak için ilginç yöntemleri denemeye başladı. Ülkedeki zengin iş insanı Mutaz el Khayyat, Avustralya ve ABD’den satın alınan 4 bin ineği ülkedeki süt krizini sona erdirmek için uçaklarla Katar’a getirmeye karar verdi. Hayvanlar, ABD ve Avustralya'dan getirilecek.

13.06.2017Dünya
FORMAYI GİYENE 15 YIL HAPİS

FORMAYI GİYENE 15 YIL HAPİS!

Sponsoru Katar Havayolları olan Barcelona futbol takımının formasını giyen kişiler 15 yıl hapis cezası alacak.

10.06.2017Spor Arena
Birleşik Arap Emirliklerinde Barcelona forması giyene 15 yıl hapis cezası

Birleşik Arap Emirlikleri'nde Barcelona forması giyene 15 yıl hapis cezası!

Katar krizi büyürken Birleşik Arap Emirlikleri Barselona futbol takımının formasında ki sporsorun Katar Havayolları olduğunu belirterek ülkede bu Barcelona forması giyen ve taşıyanların tutuklanacaklarını ve 15 yıla kadar hapis cezası ile yargılanabileceğini belirtti.

10.06.2017Spor Arena
Katarın 4 haftalık tahıl stoku kaldı Türkiye harekete geçti

Katar'ın 4 haftalık tahıl stoku kaldı Türkiye harekete geçti

Abluka altına alınmaya çalışılan ve dört haftalık tahıl stoku kalan Katar’da halkın gıda ve su ihtiyacı için Türkiye harekete geçti. Tedariğin Katar’a ait kargo uçaklarıyla yapılması planlanıyor. Türkiye'nin harekete geçmesi sonrası Katarlılar sosyal medya üzerinden Türkiye için teşekkür mesajları paylaşmaya başladı.

8.06.2017Dünya
İran’ın endişesi

İran’ın endişesi

Terör örgütü DEAŞ’ın başkent Tahran’daki saldırılarıyla sarsılan İran’ın Dışişleri Bakanı Cevat Zarif, dün günübirlik ziyaret için Ankara’ya geldi. Zarif, bölgede endişe verici gelişmeler yaşandığını belirterek, “Bu olaylarla ilgili Türkiye ile yakın görüş alışverişinde bulunmamıza ihtiyaç var” dedi.

7.06.2017Gündem
Katar krizi Körfez havayollarını vuruyor

Katar krizi Körfez havayollarını vuruyor

Arap ülkeleri arasında baş gösteren kavga, petrol fiyatlarındaki düşüş ve uçak kabinlerine bilgisayar yasaklarıyla zaten yara alan büyük havayolu şirketlerine yeni bir darbe vurdu.

7.06.2017Ekonomi
Katar, gıda temini için Türkiye ve İran ile görüşüyor iddiası...

Katar, gıda temini için Türkiye ve İran ile görüşüyor iddiası...

Sekiz ülkenin diplomatik ilişkilerini kestiği Katar'dan gıda temini ile ilgili önemli bir açıklama geldi. Reuters'a konuşan Katarlı bir yetkili, Türkiye ve İran'la gıda tedariki konusunda görüşmelerin yürütüldüğünü söylerken, tedarikin Katar Havayolları'na ait kargo uçaklarıyla sağlanmasının planlandığını bildirdi.

7.06.2017Ekonomi
Tek çıkış Türkiye

Tek çıkış Türkiye

KATAR ile diplomatik ilişkilerini donduran 7 Arap ülkesi aynı zamanda hava sahasını da Katar tescilli uçaklara kapattı. Bu durum en çok 192 uçaklık filosu ile Körfez bölgesinin en önemli havayolu şirketlerinden olan Qatar Airways’i vurdu.

6.06.2017Ekonomi
Katar hava sahası kapanıyor... Tek çıkış yolları Türkiye kaldı

Katar hava sahası kapanıyor... Tek çıkış yolları Türkiye kaldı

7 ülkenin ilişkilerini kestiği Katar hava yolu konusunda da ambargoya uğradı. Katar Havayolları artık İran ve Türkiye üzerinden uçabiliyor.

6.06.2017Dünya
Kriz sürüyor... Trump, Katara ablukaya destek çıktı...

Kriz sürüyor... Trump, Katar'a ablukaya destek çıktı...

Suudi Arabistan, Mısır, BAE, Bahreyn ile Yemen hükümetleri, Libya’daki Tobruk yönetimi ve Maldivler'in Katar'la tüm ilişkileri kesmesiyle başlayan krizde son dakika gelişmesi...Konu ile ilgili en kritik açıklama ABD Başkanı Donald Trump'tan geldi. Trump,Twitter hesabından "Yakın geçmişte Ortadoğu'ya yaptığım ziyarette 'radikal ideolojiye maddi destek verilemeyeceğinin altını çizmiştim. Liderler de Katar'ı işaret etmişti. Bakın!" ifadesinde bulundu. Trump attığı ikinci Tweet'te, "Suudi Arabistan ziyaretinde, Kral'la (Salman) ve 50 ülkeyle yaptığımız ziyaretin işe yaradığını görmek iyi. Onlar, radikalizmin finansmanı konusunda katı bir tutum alacaklarını söylediler ve bütün söylenenler Katar'ı işaret ediyordu. Belki, bu terörizm korkusu için sonun başlangıcı olacak" ifadesinde bulundu.

6.06.2017Dünya
Havayolu şirketleri karşılıklı uçuşları durdurdu

Havayolu şirketleri karşılıklı uçuşları durdurdu

Altı havayolu şirketinin Katar'a yönelik tüm diplomatik ilişkileri kesme kararının ardından havayolu şirketleri de karara yönelik adımlar attı. Katar Havayolları da Suudi Arabistan'a yönelik uçuşları askıya aldığını bildirdi.

5.06.2017Dünya
Katarla ilişkilerini kestiler... İşte son durum

Katar'la ilişkilerini kestiler... İşte son durum

Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) ardından Yemen ve Maldivler Katar'la tüm ilişkilerini kesti. Son olarak listeye Libya'daki Tobruk hükümeti eklendi. Katar ile hava ve deniz sınırları kapatıldı, Katarlı diplomatların iki gün, Katar vatandaşlarının 14 gün içinde ülkelerine dönmeleri istendi. Katar'dan ilk tepki geldi. Suudi Arabistan ve BAE, son olarak ülkeye beyaz şeker ihracını durdurdu. Suudi Arabistan ayrıca Katar merkezli El-Cezire Televizyonu'nun ülkedeki ofisinin kapatıldığını açıkladı. Kararın ardından Katar'ın diğer ülkelerle kara ulaşımı tamamen kapandı. ABD, Çin, Rusya ve İran'dan da açıklamalar var.

5.06.2017Dünya
36 saatte Bali

36 saatte Bali

Bali'deki asırlık tapınaklar, müthiş kumsallar, uluslararası standartta dalış imkanları, deniz ürünleri, harika SPA seçenekleri, kelepir fiyatına elişi ürünler saymakla bitmez. Yanı sıra çok misapirverver, cömert, diğer tropik adalarla karşılaştırılmayacak kadar kültürüne bağlı halkı. Buna karşın araştırmadan gitmemekte yarar var. İşte gitmeden önce Bali hakkında bilmeniz gerekenler ve gezmeniz gereken yerler...

Qatar Airways yolculara bedava laptop dağıtacak

Qatar Airways yolculara bedava laptop dağıtacak

Katar Havayolları, ABD'nin getirdiği elektronik cihaz yasağından etkilenen yolcularına ücretsiz dizüstü bilgisayar dağıtılacağını açıkladı.

31.03.2017Teknoloji
Katar Havayolları yolculara bedava laptop dağıtacak

Katar Havayolları yolculara bedava laptop dağıtacak

Qatar Airways (Katar Havayolları), ABD'nin getirdiği elektronik cihaz yasağından etkilenen yolcularına ücretsiz dizüstü bilgisayar dağıtılacağını açıkladı.

31.03.2017Dünya
Şener: Kabin yasağını tomografi cihazı çözer

Şener: Kabin yasağını tomografi cihazı çözer

TAV Grubu CEO’su Sani Şener, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu havalimanlarına getirilen elektronik yasağını “mutluluk” kavramıyla anlattı.

27.03.2017Ekonomi
Kralların Pastacısı özel tariflerini paylaştı

'Kralların Pastacısı' özel tariflerini paylaştı!

“Kralların Pastacısı” olarak bilinen dünyaca ünlü pasta ve çikolata ustası Kemal Özcan, yeni lezzetleriyle Narven Pastanesi’nin özel konuğu oldu.

21.02.2017Ekonomi
Trump yasağını durduran yargıca çattı

Trump yasağını durduran yargıca çattı

Başkan Trump’ın 7 Müslüman ülkeye vize yasağı mahkeme kararıyla ülke genelinde geçici olarak durduruldu. Kararla birlikte daha önce uçağa alınmayan kişilere biniş izni verildi. Washington Eyalet Başsavcısı Ferguson, “Hukuk, ABD Başkanı dahil herkesi sorumlu tutar” açıklamasını yaptı. Trump ise hakim James Robart’a tepki göstererek “Sözde yargıcın saçma görüşü” dedi, kararı tersine çevireceklerini söyledi.

4.02.2017Dünya
Suudi Prensten uçakta şahin şov

Suudi Prens'ten uçakta 'şahin' şov!

Sahibi olduğu yırtıcı kuşları uçakla taşımak için 80 bilet alan Suudi Prens, sosyal medyayı salladı.

31.01.2017Dünya
İşte dünyanın en pahalı forması 540 milyon lira

İşte dünyanın en pahalı forması! 540 milyon lira

Katalan devi Barcelona, Japon firması Rakuten’le yaptığı anlaşma sonrası gücüne güç kattı. 55 milyon Euro’luk göğüs reklamı anlaşmasının ardından dünyanın en değerli formasının sahibi olan Barça, diğer forma gelirleriyle birlikte senede 540 milyon Lira’yı kasasına koyacak.

18.11.2016Futbol
Motoru alev alan uçak Atatürk Havalimanı’na acil iniş yaptı

Motoru alev alan uçak Atatürk Havalimanı’na acil iniş yaptı

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kalkan Katar Havayolları’na ait bir yolcu uçağı, kalkışta alev uzaması nedeniyle geri döndü. Uçağın kalkış sırasında leylek sürüsüne girdiği ve motorun bu nedenle alev aldığı iddia edildi.

18.08.2016Gündem
Katar uçağı, Atatürk Havalimanı’na acil iniş yaptı

Katar uçağı, Atatürk Havalimanı’na acil iniş yaptı

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kalkan KatarHavayolları’na ait bir yolcu uçağı, kalkışta alev uzaması nedeniylegeri döndü. Uçağın kalkış sırasında leylek sürüsüne girdiği ve motorunbu nedenle alev aldığı iddia edildi. Airbus A330 tipi uçağın, İstanbul-Doha seferini yapmak için havalandıktan sonra geri döndüğü belirtiliyor. Kurgu: Levent SERT

18.08.2016Haber
Katar uçağı Atatürk Havalimanı’na acil iniş yaptı

Katar uçağı Atatürk Havalimanı’na acil iniş yaptı

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan kalkan Katar Havayolları’na ait bir yolcu uçağı, kalkışta alev uzaması nedeniyle geri döndü. Uçağın kalkış sırasında leylek sürüsüne girdiği ve motorun bu nedenle alev aldığı iddia edildi.

18.08.2016Gündem
37 yıl sonra gelen dev sipariş

37 yıl sonra gelen dev sipariş

İRAN ambargoların kalkması sonrası dünyanın en büyük yolcu ve savaş uçağı üreticilerinden biri olan Boeing şirketi ile 37 yıl sonra 100 yolcu uçağı için anlaşma imzaladı.

19.06.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Katar çöllerinde gece yıldızların altında uyumak...

Küçük Prens kitabını okumayan yoktur herhalde… Çöle düşen pilotun Küçük Prens’le karşılaşmasıyla başlar masal. İşte her şey “Çölde bir gece geçirme” fikriyle ortaya çıktı! Öyle Avrupa’ya gidip sıradan bir balayı planlayacağımıza çölde yıldızların altında, zifiri karanlığın ve sessizliğin ortasında aşkımızı tutkuyla hissetmeye karar verdik.

28.06.2017

Dünya'nın en uzun uçak yolculuğu yapıldı! Bakın kaç saat sürdü...

Katar Havayolları’nın Doha’dan kalkan Boeing 777-200LR uçağı, 259 yolcusuyla 15 saat 40 dakika uçup Yeni Zellanda’da Auckland’a indi. Bu sefer, dünyanın duraksız yapılan en uzun uçuşu oldu.

17.02.2017

Havayolları arasında en dakikler, en rötarlılar

Rötarların en iyi takip edildiği internet sitelerinin başında gelen Flightstats, 2016 raporunu hazırladı. İşte en dakik ve en çok rötar yapan havayolları…

18.01.2017

Seyşeller artık daha yakın

İster dalış, isterseniz kumsalda tembellik yapın. 12 aya yayılan sezonuyla Seyşeller sizi bekliyor.

12.11.2016

Gökyüzünün en iyileri

Havayolu sektörünün en uzun soluklu ödüllerinden olan Skytrax, gökyüzünde kaliteyi yakalayan havayollarını açıkladı. Türk Hava Yolları Avrupa’da altıncı kez ‘en iyi havayolu’ seçildi.

15.07.2016

Doğudan’ın uçan şefleri, Michelin yıldızına karşı

Gelirlerinin önemli bir kısmını business koltuklardan sağlayan havayolu şirketleri, şimdi de bu kabinlerde yemek ve şefleriyle fark yaratmanın peşinde. Türk Hava Yolları “uçan şefler” ile öne çıkarken, rakipleri “Michelin” yıldızlı şeflerle işbirliği yapıyor.

25.06.2016