MENÜ

Kassel

Kassel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kassel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 518 Kassel haberi bulunmuştur.

Kassel Haberleri

Kassel Valisi katiliyle resmi bağlantısı varmış

Kassel Valisi katiliyle resmi bağlantısı varmış!

Almanya’da NSU cinayetlerindeki rolü bir türlü aydınlatılamayan gizli servis yetkilisi Andreas Temme’nin, Kassel Valisi Walter Lübcke’nin katili neonazi Stephan Ernst’le ilişkisi olduğu haberi kamuoyunda bomba etkisi yarattı. İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili SPD’nin soru önergesine ‘Resmi ilişki’ cevabını verdi.

18.10.2019Avrupa
BKA ve BfV, aşırı sağa karşı önlemleri artıracak

BKA ve BfV, aşırı sağa karşı önlemleri artıracak

Federal Asayiş Dairesi (BKA) ve Anayasayı Koruma Teşkilatı (BfV), Almanya’nın Halle kentindeki neonazi terör saldırısından sonra aşırı sağcılara karşı önlemlerini artıracak. Önlemler arasında istihdamın artırılması, yeni metotların hayata geçirilmesi, internetten takip, dernek ve kurumları kapatmak, dövüş sporları turnuvaları, konserler ve festivalleri gözetim altına almakla, para trafiğini daha sıkı kontrol etmek var. Bu kapsamda BKA 400, BfV ise 300 kişiyi işe alacak.

15.10.2019Avrupa
NSU kurbanlarının yakınlarına atılan tokat: Anıtlara saldırılar bitmiyor

NSU kurbanlarının yakınlarına atılan tokat: Anıtlara saldırılar bitmiyor

NSU terör çetesinin Almanya’da katlettiği 8’i Türk 10 kurban anısına yapılan anıtlara saldırıların ardı arkası kesilmiyor. Kimi anıtlar birkaç kez saldırının hedefi olurken şimdiye kadar hiçbir fail yakalanamadı. Federal İçişleri Bakanı Seehofer anıtlara saldırıları “Kurbanların geride kalan yakınlarına atılan tokat” olarak değerlendirirken CDU Federal Meclis Grup Başkanvekili Thorsten Frei “Utanç verici bu saldırılar, kurbanları bir kez daha öldürüyor” açıklamasını yaptı.

13.10.2019Avrupa
Almanya hâlâ tehlikeyi kavrayamadı

Almanya hâlâ tehlikeyi kavrayamadı

Almanya kısa bir süre öncesine kadar Avrupa’nın göbeğinde terörden uzak, bir ‘huzur adası’ gibiydi. Şimdi ise çok büyük bir terör belası tehlikesiyle karşı karşıya.

12.10.2019Avrupa
Claudia Roth: Mecliste naziler var

Claudia Roth: Mecliste naziler var

Federal Adalet Bakanlığı, Almanya Tarih Müzesi’nde ‘İnsan onuru dokunulmazdır. Adli merciler ve toplum aşırı sağa karşı’ konulu bir panel düzenledi.

9.10.2019Avrupa
Bu nasıl bir adalet anlayışıdır

Bu nasıl bir adalet anlayışıdır?

Almanya’da Yeşiller’in önde gelen isimlerinden Renate Künast, kendisine sistematik olarak sosyal medya yoluyla hakaret edildiği gerekçesiyle Berlin Eyalet Mahkemesi’ne başvurarak suç duyurusunda bulundu.

7.10.2019Avrupa
Mehmet Güler, ‘Güneşte Geçmiş‘ini anlatıyor

Mehmet Güler, ‘Güneşte Geçmiş‘ini anlatıyor

Almanya‘da yaşayan ünlü sanatçımız Mehmet Güler‘in anılarının anlatıldığı ‘Vergangenheit in der Sonne’ (Güneşte Geçmiş) adlı kitabı Almanca olarak çıktı.

27.09.2019Avrupa
NSU: Uli Grötsch’ü öldürün Ensesinden vurun, Lübcke gibi

NSU: Uli Grötsch’ü öldürün! Ensesinden vurun, Lübcke gibi!

Almanya’da SDP’nin Federal Milletvekili Uli Grötsch, son iki ayda iki kez aşırı sağcı NSU tarafından ölümle tehdit edildi. Ölüm tehditinde “Uli Grötsch’ü öldürün! Ensesinden vurun, Lübcke gibi!” ifadeler yer aldı.

24.09.2019Avrupa
Gizli dosya korkutuyor

Gizli dosya korkutuyor

Almanya’da Kassel Valisi Walter Lübcke cinayetinin katil zanlısı Stephan Ernst’in ismi, neonazi terör örgütü NSU dosyasında 11 kez geçiyor. Ancak Hessen istihbaratının dosyaya koyduğu 120 yıl gizlilik kararı, olayların açığa kavuşmasını engelliyor.

22.09.2019Avrupa
Irak’lı mülteciyi de Stephan mı yaraladı

Irak’lı mülteciyi de Stephan mı yaraladı

Almanya’nın Hessen Eyaleti sınırları içinde kalan Kassel kenti Valisi Walter Lübcke’nin katil zanlısı Stephan E.’ye federal savcılık, Iraklı mülteciyi öldürmeye teşebbüsten soruşturma açtı.

20.09.2019Avrupa
‘Combat 18’e yasak mı geliyor

‘Combat 18’e yasak mı geliyor?

Almanya’da Hessen, Thüringen ve Aşağı Saksonya eyaletlerinin İçişleri Bakanları, Kassel Valisi Walter Lübcke cinayetiyle de ilişkilendirilen ‘Combat 18’ adlı terör örgütünün yasaklanmasını gündeme getirdi.

16.09.2019Avrupa
Vali cinayetinden üç gün sonra: ‘Sıra sende’

Vali cinayetinden üç gün sonra: ‘Sıra sende’

8’i Türk 10 kişiyi öldüren NSU terör örgütü davasının müdahil avukatlarından Seda Başay Yıldız’ın, Vali Walter Lübcke cinayetinden üç gün sonra ölüm tehdidi daha aldığı ortaya çıktı.

16.09.2019Avrupa
Maassen’den NSU yorumu: İnsan sonradan akıllanıyor

Maassen’den NSU yorumu: İnsan sonradan akıllanıyor

Chemnitz’te yaşanan olayların ardından Başbakan Angela Merkel ile ters düşen ve zorunlu emekli edilen Anayasayı Koruma Teşkilatı eski başkanı Hans Georg Maassen, Berlin’de yabancı gazetecilerle yaptığı toplantıda Hürriyet’in sorularını yanıtladı.

29.08.2019Avrupa
‘Ölüm listesi’ndeki gazeteciler: Almanya can güvenliğimizi sağlasın

‘Ölüm listesi’ndeki gazeteciler: Almanya can güvenliğimizi sağlasın!

Almanya’da aşırı sağcıların ‘Siyasi Düşmanlar’ adlı ölüm listesinde gazetecilerin de yer alması üzerine İçişleri Bakanı Horst Seehofer’e açık mektup yazan 6 gazeteci örgütü, gazetecilerin can güvenliğinin sağlamasını talep etti.

28.08.2019Avrupa
Valiyi öldüren aşırı sağcı, silah ruhsatını nasıl aldı

Valiyi öldüren aşırı sağcı, silah ruhsatını nasıl aldı?

Süddeutsche Zeitung gazetesi ve NDR ile WDR televizyonu, Almanya’da aşırı sağcılara silah ruhsatı verilmesinin yasak olmasına rağmen Kassel Valisi Walter Lübcke’nin katil zanlısına silah tedarik eden aşırı sağcı Markus H.’nin nasıl ruhsat aldığını araştırdı.

26.08.2019Avrupa
5 silahın yerini göstermişti 46’ya çıktı

5 silahın yerini göstermişti! 46’ya çıktı

Almanya’da Kassel Valisi Walter Lübcke cinayetinde aşırı sağcıların tehlikeli biçimde silahlandığını gösteren yeni gelişmeler ortaya çıktı. Cinayet zanlısı neonazi Stephan Ernst, çalıştığı iş yerinin bahçesine gömülü 5 silahın yerini göstermişti. İçişleri Bakanlığı, Ernst ve ona silah tedarik eden Elmar J. ile Markus H. soruşturmasında 46 silah ele geçirildiğini açıkladı.

21.08.2019Avrupa
BKA yeniden yapılandırılacak

BKA yeniden yapılandırılacak

Almanya’da güvenlik birimlerinin aşırı sağcı gruplar ve terör örgütleri ile daha etkin mücadele edebilmesi için yeniden yapılandırılması ve daha donanımlı hale getirilmesi planlanıyor. Süddeutsche Zeitung ile NDR ve WDR yayın kuruluşlarında yer alan haberlere göre, Federal Emniyet Teşkilatı (BKA) konuyla ilgili bir rapor hazırladı.

20.08.2019Avrupa
Aşırı sağcıların işlediği suç sayısı 900 arttı

Aşırı sağcıların işlediği suç sayısı 900 arttı

Tagesspiegel gazetesi, Almanya’da aşırı sağcıların 2019’un ilk yarısında 8 bin 605 suç işlediğini yazdı.

15.08.2019Avrupa
Aşırı sağcıların silah ruhsatı ellerinden alınsın

Aşırı sağcıların silah ruhsatı ellerinden alınsın

Almanya’da Kassel Valisi Walter Lübcke’nin neonazi cinayete kurban gitmesi, bir Eritrelinin sokak ortasında kurşun yağmuruna tutulması, siyaset dünyasını endişelendirdi. Hükümet ortağı SPD, aşırı sağın daha sıkı takip edilmesi ve aşırı sağcıların silah ruhsatlarının ellerinden alınması için program hazırladı.

12.08.2019Avrupa
Almanya’ya ne oldu

Almanya’ya ne oldu

Almanya günlerdir Frankfurt’taki korkunç olayı tartışıyor. İsviçre’de sığınmacı statüsüyle yaşayan, ruh sağlığı bozuk bir Eritreli Habte A., bir anneyle 8 yaşındaki oğlunu trenin önüne itti.

4.08.2019Avrupa
Ölüm listelerinde kimler var

Ölüm listelerinde kimler var?

Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke, Hessen Eyaleti’ne bağlı Wolfhagen-Ista’daki evinin terasında 2 Haziran akşamı kafasına sıkılan tek kurşunla katledildi. Katil zanlısının Stephan Ernst adında aşırı sağcı bir Alman olduğu belirlendi. Yakalandıktan sonra gözaltına alınan zanlı, cinayeti itiraf etti.

29.07.2019Avrupa
Iraklı mülteciyi de o mu bıçakladı

Iraklı mülteciyi de o mu bıçakladı?

Almanya’nın Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’nin katil zanlısı Stephan Ernst’e yeni bir soruşturma açıldı. Savcı, Ernst’in 6 Ocak 2016’da 22 yaşındaki Iraklı bir mülteciyi bıçaklamasından şüpheleniyor.

26.07.2019Avrupa
Yabancı öldürmek için yola çıktı, gördüğü ilk yabancıyı vurup intihar etti

Yabancı öldürmek için yola çıktı, gördüğü ilk yabancıyı vurup intihar etti

Almanya’nın Hessen Eyaleti’nde bir Eritreli, güpegündüz seyir halindeki arabadan sıkılan kurşunlarla ağır yaralandı. Daha sonra arabasında kafasına sıktığı tek kurşunla intihar eden Alman’ın ‘bir yabancı öldürmek için yola çıktığı ve tesadüfen gördüğü Eritreliye ateş açtığı öğrenildi.

23.07.2019Avrupa
500 aşırı sağcı, 8 bin kişinin sokağa çıktığını görünce vazgeçti

500 aşırı sağcı, 8 bin kişinin sokağa çıktığını görünce vazgeçti

Almanya’nın Kassel şehrinde aşırı sağcıların eylem düzenleyeceği haberi üzerine yaklaşık 8 bin kişi karşı protesto için sokağa çıktı. Aşırı sağcılar eylemden vazgeçti. Adalet Bakanı Christine Lambrecht, nefreti körükleyen insanların gösteri yapacak olmasını ‘çirkin’ ve ‘ikiyüzlü’ olarak tanımladı.

21.07.2019Avrupa
Hitler’e suikast düzenleyenleri kahraman ilan etti

Hitler’e suikast düzenleyenleri kahraman ilan etti

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Hitler’e suikast düzenleyenleri “Tarihimizde onlar da olduğu için seviniyoruz” sözleriyle kahraman ilan etti ve aşırı sağla mücadele çağrısı yaptı.

14.07.2019Avrupa
5 yıl sürdü, 1 yıl önce bitti: Bir arpa boyu yol alınamadı

5 yıl sürdü, 1 yıl önce bitti: Bir arpa boyu yol alınamadı

Almanya gibi bir ülkede 15 banka soygunu, iki bombalı saldırı, 8’i Türk, 1’i polis 10 kişiyi öldüren ve 14 yıl boyunca arandığı halde elebaşıları elini kolunu sallayarak gezebilen neonazi terör örgütü NSU davası, 5 yıl sürdükten sonra geçen yıl bitti. Tanıkların şüpheli şekilde hayatını kaybettiği yargılama sonunda gerekçeli karar yazılamadığı için kesin hüküm de verilemedi. Ne karanlıklar aydınlandı, ne sorular cevaplandı, ne de bir arpa boyu yol alınabildi.

9.07.2019Avrupa
Daha önce iki kez öldürmek için evine gitmiş

Daha önce iki kez öldürmek için evine gitmiş

Neonazi Stephan Ernst, polisteki ifadesine göre daha önce iki kez Vali Walter Lübcke’nin evine giderek öldürmek istedi. Çeşitli nedenlerle cinayeti gerçekleştiremediğini anlatan Ernst, Köln’de yılbaşı gecesi çok sayıda kadının mülteciler tarafından taciz edilmesinin kendisini tetiklediğini söyledi.

8.07.2019Avrupa
PEGIDA’cılardan cinayet için iğrenç sözler

PEGIDA’cılardan cinayet için iğrenç sözler

Almanya’nın Dresden kentinde 2014’te kurulan İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketinin gösterisinde, Kassel Valisi Walther Lübcke cinayetine ilişkin sarf edilen sözler infiale yol açtı.

6.07.2019Avrupa
Tepki yağdı... Almanyada infiale yol açtı

Tepki yağdı... Almanya'da infiale yol açtı

Almanya'nın Dresden kentinde 2014 yılında kurulan İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketinin gösterisinde, Kassel Valisi Walther Lübcke cinayetine ilişkin sarf edilen sözler infiale yol açtı. Öte yandan yapılan bir araştırmada Almanların yüzde 71'inin aşırı sağcıları diğer radikallerden daha tehlikeli bulduğunu ortaya koydu. .

5.07.2019Dünya
Karakolda itiraf, mahkemede inkar etti

Karakolda itiraf, mahkemede inkar etti

Evinin terasında kafasından vurularak öldürülen Kassel Valisi Walter Lübcke’yi polisteki ifadesinde “Ben öldürdüm” diyen ve silahın yerini de söyleyen neonazi Stephan Ernst, Federal Mahkeme’de itirafını geri çekti.

2.07.2019Avrupa
Neonazi Stephan Ernstle ilgili karar çıktı

Neonazi Stephan Ernst'le ilgili karar çıktı!

Kassel Valisi Walter Lübcke’yi 2 Haziran’da evinin terasında otururken kafasından tek kurşunla öldürdüğünü itiraf eden neonazi Stephan Ernst, bu sabah helikopterle önce Federal Savcılığa, ardından da Federal Mahkeme’ye götürüldü.

2.07.2019Avrupa
Stephan’ın ailesine yakın soruşturma

Stephan’ın ailesine yakın soruşturma

Federal Savcılık, Kassel Valisi Walter Lübcke’yi öldürdüğünü itiraf eden neonazi Stephan Ernst’in ailesini yakın soruşturmaya aldı. Özellikle kayınpederi savcılığın hedefinde.

30.06.2019Avrupa
Almanya’nın yeni sınavı

Almanya’nın yeni sınavı

Kassel Valisi cinayeti, NSU cinayetleri üzerindeki sır perdesini kaldıracak mı? Güvenlik birimleri üzerindeki şüpheleri aydınlığa kavuşturacak mı? Kassel Valisi cinayetinde gelişmeler, NSU’ya işaret ediyor. Valinin katil zanlısı Stefan Ernst’in NSU çevresiyle bağlantıları var. Ona silahı bulan Markus H., Kassel’de NSU kurbanı Halit Yozgat cinayetiyle sorgulanıyor.

29.06.2019Avrupa
Mazbatasını alır almaz bunu dedi: NSU dosyası kapanmadı

Mazbatasını alır almaz bunu dedi: NSU dosyası kapanmadı

Almanya’da perşembe günü mazbatasını alarak göreve başlayan yeni Adalet Bakanı Christine Lambrecht, parlamentoda yaptığı ilk konuşmasında 8’i Türk 10 kişiyi öldüren NSU terör çetesi dosyasının kapanmadığını söyledi. Adalet Bakanı, gizli dosyaların açılmasını istedi.

27.06.2019Avrupa
‘Rakamlar olağanüstü endişe verici’

‘Rakamlar olağanüstü endişe verici’

Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Berlin’de iç istihbarattan sorumlu Anayasayı Koruma Teşkilatı Başkanı Thomas Haldenwang ile birlikte 2018 istihbarat raporunu açıkladı. Seehofer, aşırı sağın Almanya için çok büyük bir tehlike olduğunu vurguladı ve “Rakamlar olağanüstü endişe verici” dedi.

27.06.2019Avrupa
Cinayette yeni gelişme Silah deposu bulundu

Cinayette yeni gelişme! Silah deposu bulundu

Evinin terasında öldürülen Kassel Valisi Walter Lübcke cinayetinde yeni gelişme. Cinayet zanlısı aşırı sağcı Stephan Ernst’in itirafları üzerine baskınlar düzenleyen güvenlik birimleri, yeraltına gömülü bir silah deposu buldu ve iki kişiyi daha gözaltına aldı. Gözaltına alınan kişilerden birinin silahı temin eden, diğerinin ise silahı satan kişi olduğu bildirildi.

27.06.2019Avrupa
‘Vali Lübcke’yi ben öldürdüm’

‘Vali Lübcke’yi ben öldürdüm’

2 Haziran’da evinin terasında öldürülen Kassel Valisi Walter Lübcke’nin katil zanlısı aşırı sağcı Stephan Ernst, suskunluğunu bozdu. Suçunu itiraf eden Ernst, Lübcke’yi mülteci tartışmaları yapıldığı dönemde Lohfelden’deki sözlerinden dolayı öldürdüğünü itiraf etti.

26.06.2019Avrupa
Karrenbauer: AfD’yle iş birliği asla olmaz

Karrenbauer: AfD’yle iş birliği asla olmaz

Alman televizyon kanalı ARD’de ‘Anne Will’ programına çıkan CDU Lideri Annegret Karmp Karrenbauer, aşırı sağcı AfD ile partisinin bir iş birliğine gitmesinin asla söz konusu olmayacağını söyledi. Karrenbauer, Kassel Valisi Walter Lübcke cinayetine AfD’nin kısmen de olsa ortam hazırladığını söyledi.

24.06.2019Avrupa
Neonaziler bira içemesin diye hepsini satın aldılar

Neonaziler bira içemesin diye hepsini satın aldılar

Almanya, Kassel Valisi Lübcke'nin katil zanlısının aşırı sağcı çıkmasını tartışırken, ülke genelinde neonaziler Ostritz kentinde toplanarak gövde gösterisi yaptı. Ostritz sakinleri ise neonazilere bira satışını önlemek için süpermarketlerde satılan tüm biraları satın aldı ve ‘barış festivali’ adı altında karşı gösteri düzenledi.

23.06.2019Avrupa
‘Varsayımlar doğru çıkarsa, çok tehlikeli demektir’

‘Varsayımlar doğru çıkarsa, çok tehlikeli demektir’

Almanya Başbakanı Angela Merkel Vali Lübcke cinayetiyle ilgili devlet kurumlarına güven kaybına karşı uyarırken, iki bakandan çok önemli çağrı yapıldı. İçişleri Bakanı Horst Seehofer, cinayetin, aşırı sağ tehlikenin ne kadar ciddi olduğunu gösterdiğini söyleyip aşırı sağa karşı mücadeleyi artıracaklarını vurgularken, Dışişleri Bakanı Heiko Maas ise kamuoyunu aşırı sağa karşı gösterilere çağırdı.

23.06.2019Avrupa
Merkel: Gözümüzü iyice açmalıyız

Merkel: Gözümüzü iyice açmalıyız

Almanya’da evinin terasında kafasına sıkılan tek kurşunla öldürülen Kassel Valisi Walter Lübcke cinayetinde aşırı sağ bağlantısı, Almanya’yı yeniden alarma geçirdi. Dortmund’ta katıldığı ‘Protestan Kiliseler Günü’ toplantısında yaptığı konuşmada devleti tüm alanlarda gözünü iyice açmaya çağıran Başbakan Angela Merkel, aksi takdirde tüm inandırıcılığını yitireceği uyarısında bulundu.

23.06.2019Avrupa
Alman hükümetinde ‘aşırı sağ’ alarmı

Alman hükümetinde ‘aşırı sağ’ alarmı

Almanya’da haziran ayı başında evinin bahçesinde tek kurşunla öldürülen Kassel Valisi’nin katil zanlısının aşırı sağla bağlantılı çıkması Alman hükümetini alarma geçirdi. Almanya Başbakanı Merkel, aşırı sağcı şiddete tabusuz karşı durulması gerektiğini söyledi. Alman Dışişleri Bakanı Maas ise ‘aşırı sağcı terörizmin’ adının konması gerektiğini belirtti.

23.06.2019Dünya
Merkelden kamu kurumlarına uyarı

Merkel'den kamu kurumlarına uyarı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, aşırı sağ bağlantılı bir saldırının kurbanı olan Kassel Valisi Walter Lübcke'nin öldürülmesinin ardından bu ve diğer aşırı sağcı suçların tamamen aydınlatılması gerektiğini, aksi takdirde kamu kurumlarının güvenilirliklerini kaybedeceklerini söyledi.

22.06.2019Dünya
Almanyanın aşırı sağcı terör sorunu var

"Almanya'nın aşırı sağcı terör sorunu var"

Almanya Dışişleri Maas, "Almanya'nın aşırı sağcı terör sorunu var. Ülkemizde 12 binden fazla şiddet yanlısı aşırı sağcı var ve bunlardan 450'si yakalama kararıyla aranmalarına rağmen yer altına inebildi." dedi.

22.06.2019Dünya
Irkçı cinayete tepki: Münferit değil, terör

Irkçı cinayete tepki: Münferit değil, terör

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, aşırı sağ bağlantılı bir saldırının kurbanı olan Kassel Valisi Walter Lübcke’nin öldürülmesinin ardından konuya ilişkin Bild gazetesi için bir makale kaleme aldı. Maas, makalede, İkinci Dünya Savaşı’nın başlangıcının üzerinden 80 yıl geçmesine karşın ülkelerine hizmet eden siyasetçilerin hâlâ ‘aşırı sağcı teröristlerin’ kurbanı olduğuna dikkati çekti.

22.06.2019Avrupa
Demokratlar neredesiniz

Demokratlar neredesiniz?

Almanya’da ‘NSU’ kısa adıyla tanınan Nasyonal Sosyalist Yeraltı örgütü teröristleri, 2000-2007 yılları arasında ülkenin çeşitli kesimlerinde 8’i Türk, biri Yunan ve biri Alman kadın polis olmak üzere suçsuz günahsız 10 kişiyi katletti. Bu cinayetler Alman medyasında genelde hep ‘döner cinayetleri’ olarak yer aldı.

22.06.2019Avrupa
Bu ikisiyle arasında ne bağ var

Bu ikisiyle arasında ne bağ var?

Kassel Valisi Walter Lübcke cinayeti üzerine devam eden soruşturmalar, 8’i Türk 10 kişiyi öldüren NSU terör örgütü hakkında pandoranın kutusunu açacak mı? Lübcke’nin katil zanlısı olarak tutuklanan azılı neonazi Stephan E’nin NSU çevreleriyle bağları aralanmaya başladı. 20 yılı aşkın süredir Kassel’de neonazi elebaşlarıyla sıkı bağları olan Stephan Ernst’in, NSU’nun elebaşlarıyla ilişkisi de araştırılıyor.

21.06.2019Avrupa
‘Hayatınız 2020’de bitecek

‘Hayatınız 2020’de bitecek!

Hürriyet, Kassel Valisi Lübcke cinayetinin ardından Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Henriette Reker ve Altena Belediye Başkanı Andreas Hollstein’a gönderilen tehdit mektuplarına ulaştı. Mektuplar iki belediye başkanına ‘Devlet Darbesi Orkestrası’ adıyla ve e-postayla gönderildi. Cinayetlere karşı devletten 1 milyon Euro Bitcoin’e para yatırılması talep edilen mektuplardaki ifadeler ise tüyler ürpertici:

20.06.2019Avrupa
Cinayetten sonra tehditler arttı İki başkan hedefte

Cinayetten sonra tehditler arttı! İki başkan hedefte

Kassel Valisi Walter Lübcke cinayetinin ardından Almanya’da birçok politikacıya ölüm tehditleri gittiği ortaya çıktı. Bu isimlerin başında ise Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Henriette Reker ve Altena Belediye Başkanı Andreas Hollstein geliyor. İki belediye başkanı da daha önce aşırı sağın saldırısına uğramış, ölümden dönmüşlerdi. Berlin Asayiş Şubesi, tehditlerin Lübcke cinayetiyle bağı olup olmadığını araştırıyor.

20.06.2019Avrupa

Yazar Sonuçları

Almanya Merkel sonrasına hazır mı

AVRUPA Birliği’nin motor ülkesi Almanya, bir daha başbakan adayı olmayacağını açıklayan Angela Merkel sonrası döneme ne kadar hazır?

21.06.2019