MENÜ

Karlov Suikastı

Karlov Suikastı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karlov Suikastı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 93 Karlov Suikastı haberi bulunmuştur.

Karlov Suikastı Haberleri

FETÖ sanıkları hesap veriyor

FETÖ sanıkları hesap veriyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi ve paralel devlet yapılanmasına ilişkin kasım ayında 14 ildeki 34 davada bin 458 sanığın yargılanmasına devam edilecek.

31.10.2019Gündem
Abisini cezaevinde böyle susturdular

'Abi'sini cezaevinde böyle susturdular!

FETÖ/PDY'nin, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti soruşturmasına, 'terör örgütü üyeliği'nden firari olarak aranan avukat Sabiha Nur Gümüş aracılığıyla müdahale ettiği ortaya çıktı.

23.09.2019Gündem
Karlov suikasti davasında abinin eşine elektronik kelepçe takılacak

Karlov suikasti davasında 'abi'nin eşine elektronik kelepçe takılacak

Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un öldürüldüğü suikast ile ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı Gülen'in de bulunduğu 11'i tutuklu 28 sanıklı davaya devam edildi. Davada, suikastçi Mevlüt Mert Altıntaş'ın örgüt içerisindeki 'abi'si olduğu öne sürülen Şahin Söğüt'ün eşi tutuklu sanık Ayşe Söğüt, elektronik kelepçe ile ev hapsi getirilerek tahliye edildi.

11.06.2019Gündem
Karlov suikastı sanığının avukatının şoke eden mesajları ortaya çıktı

Karlov suikastı sanığının avukatının şoke eden mesajları ortaya çıktı!

Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastı sanıklarından Salih Yılmaz'ın avukatı Erdem Semih Yıldız hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İddianamede Yıldız'ın, Yunanistan'a kaçmak isterken sınırda yakalanan FETÖ şüphelisi avukat Emine Kurt Tuğcu ile WhatsApp'tan yaptığı görüşmeler de yer aldı.

20.05.2019Gündem
Büyükelçi Karlov suikastı davasında ara karar

Büyükelçi Karlov suikastı davasında ara karar

Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 28 sanıklı davada tutuklu sanıklar Ufuk Gül ve Hasan Tunç'un adli kontrol şartıyla tahliyeleri kararlaştırıldı.

26.03.2019Gündem
Büyükelçi Karlov suikastı davası

Büyükelçi Karlov suikastı davası

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 kişinin yargılandığı davaya sanık savunmalarıyla devam ediliyor.

25.03.2019Gündem
Karlov suikastı davasında ara karar

Karlov suikastı davasında ara karar

Karlov suikastı davasında verilen ara kararda Abdulsamet Kekeç'e yakalama kararı çıkarıldı. Mahkeme tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına da karar verdi.

10.01.2019Gündem
Karlov suikastı davasında ilginç savunma: Uzaya giden ilk Türk olmak için...

Karlov suikastı davasında ilginç savunma: Uzaya giden ilk Türk olmak için...

Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un öldürülmesine ilişkin davada, fotoğraf sergisinin organizatörü savunma yaptı. Tutuklu sanık Mustafa Timur Özkan, hesabından ABD'deki bir şirket hesabına gönderdiği 100 bin doların ne amaçla gönderildiğinin sorulması üzerine, "Bu şirket, uzaya adam götüren bir şirketti. Ben de uzaya giden ilk Türk olmak için bu parayı gönderdim" dedi.

10.01.2019Gündem
Karlov cinayetinin ilk duruşmasında çarpıcı ifadeler

Karlov cinayetinin ilk duruşmasında çarpıcı ifadeler

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 kişinin yargılandığı davada, öğle arasına kadar suikastçı Mevlüt Mert Altıntaş ile aynı polis meslek yüksekokulunda eğitim gören ve "silahlı terör örgütü üyesi olmak" ile suçlanan üç sanığın savunması alındı.

8.01.2019Gündem
Andrey Karlov suikasti davası başladı

Andrey Karlov suikasti davası başladı

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastine ilişkin 13’ü tutuklu 28 sanık hakkında açılan dava başladı.

8.01.2019Gündem
Andrey Karlov suikastı soruşturması tamamlandı

Andrey Karlov suikastı soruşturması tamamlandı

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş tarafından uğradığı suikast sonucu öldürülmesine ilişkin soruşturma tamamlandı. 28 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, suikastin arkasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) olduğu, suikast talimatının örgüt elebaşı Fetullah Gülen tarafından verildiği ve suikastin Türkiye ile Rusya ilişkilerini baltalamak için gerçekleştirildiği vurgulandı.

23.11.2018Gündem
Son dakika Karlov suikastı iddianamesinde şok detaylar

Son dakika! Karlov suikastı iddianamesinde şok detaylar

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin soruşturma tamamlanarak hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi. İddianameye göre suikastın ilk olarak 27 Haziran 2016'da AK Parti'de düzenlenen elçiler iftarında yapılması planlandı. Karlov iftara katılmayınca suikast 19 Aralık'ta gerçekleşti.

23.11.2018Gündem
ABD Büyükelçiliğine saldırıda flaş gelişme

ABD Büyükelçiliğine saldırıda flaş gelişme

ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine 20 Ağustos 2018'de ateş açılmasıyla ilgili soruşturma tamamlandı.

11.10.2018Gündem
Suikasttan 10 saat 16 dakika önce

Suikasttan 10 saat 16 dakika önce

RUSYA’NIN Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’u öldüren polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın suikastten 10 saat 16 dakika öncesine ait görüntülerine Hürriyet ulaştı. Soruşturma dosyasına giren fotoğraflara göre, Altıntaş, suikast öncesinde sabah saatlerinde hastaneye giderek “ishal olduğu” gerekçesiyle bir günlük rapor aldı.

23.09.2018Gündem
Karlov suikastında bir kişi daha tutuklandı

Karlov suikastında bir kişi daha tutuklandı

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastı soruşturması kapsamında, saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) içindeki "abisi" olduğu bildirilen Şahin Söğüt'ün eşi tutuklandı.

13.08.2018Gündem
Karlov suikastı soruşturmasında yeni tutuklama

Karlov suikastı soruşturmasında yeni tutuklama

Rus Büyükelçi Karlov suikastında yeni tutuklama. Eski polis Ufuk G. tutuklandı.

26.07.2018Gündem
Karlov suikastı soruşturmasında flaş gelişme

Karlov suikastı soruşturmasında flaş gelişme

Karlov suikastı soruşturması kapsamında saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş'ın örgüt içinde "abisi" olduğu tespit edilen eski BTK çalışanı gözaltına alındı.

5.04.2018Gündem
Rus basını kritik zirveyi böyle gördü

Rus basını kritik zirveyi böyle gördü!

Rus basını, bugün gerçekleşecek olan büyük zirveyi manşetten gördü. TASS haber ajansı Putin'in tekrar seçildikten sonra ilk yurtdışı ziyaretini Türkiye'ye yaptığını vurguladı.

3.04.2018Dünya
Şifreli satır da şifreli

Şifreli satır da şifreli

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov suikastına ilişkin süren soruşturmada, saldırgan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın telefonun şifresinin saklı bulunduğu satır tespit edildi.

13.03.2018Gündem
Andrey Karlov dostları Moskova’da buluştu

Andrey Karlov dostları Moskova’da buluştu

Rusya ile Türkiye ilişkilerinin büyük sınavdan geçtiği 19 Aralık 2016 Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastı üzerinden bir yılı aşkın zaman geçti. Karlov'un Rus ve Türk dostları sergi vesilesiyle yeniden bir araya geldi. Büyükelçi Karlov Moskova’da düzenlenen fotoğraf sergisi ve “Rus-Türk ilişkilerinde geleceğe bakış” panelinde hatırlandı.

21.02.2018Dünya
FETÖ tutuklusu suikast şüphelisi

FETÖ tutuklusu suikast şüphelisi

RUSYA’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastında, katil polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın bağlantılarını ortaya çıkarmak için başlatılan soruşturmada kritik bir gelişme oldu.

10.01.2018Gündem
Batman oyununda  Karlov suikastı

Batman oyununda Karlov suikastı

Rusya’nın geçen yıl suikaste kurban giden Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un vurulmuş halde yerde yattığı görüntüsünün “Batman-The Enemy Within” (Batman-İçerdeki Düşman) adlı bilgisayar oyununda yer aldığı ortaya çıktı. Oyunda Karlov suikastı fotoğrafının kullanıldığı ilk olarak “Bro Team Pill” isimli Twitter kullanıcısı tarafından fark edilerek paylaşıldı. Rusya’da binlerce sosyal medya kullanıcısı olaya tepki gösterdi. Karlov’un cesedinin fotoğrafı, oyunda bir bankayı soyan saldırganların öldürdüğü görevli olarak kullanılmış. Kapısı açık kasanın önünde vurulmuş şekilde yerde yatan Karlov görülüyor.

6.10.2017Dünya
Batman oyununda Karlov suikasti

Batman oyununda Karlov suikasti

Rusya’nın geçen yıl suikaste kurban giden Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un vurulmuş halde yerde yattığı görüntüsünün “Batman-The Enemy Within” (Batman-İçerdeki Düşman) adlı bilgisayar oyununda yer aldığı ortaya çıktı.

6.10.2017Gündem
Karlov suikasti Batman oyununa girdi

Karlov suikasti Batman oyununa girdi

Rusya’nın geçen yıl suikaste kurban giden Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un vurulmuş halde yerde yattığı görüntünün “Batman-The Enemy Within” (Batman-İçerdeki Düşman) adlı bilgisayar oyununda yer aldığı ortaya çıktı.

6.10.2017Dünya
Rusyanın Ankara Büyükelçisi belli oldu

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi belli oldu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Andrey Karlov suikastı sonrasında 6 aydan beri boş kalan Rusya’nın Türkiye Büyükelçisi görevine Aleksey Yerhov’u atadı. Kremlin Sarayından yapılan açıklamada atama kararnamesinin bu sabah imzalandığı kaydedildi.

19.06.2017Dünya
Adalet Bakanından flaş Adil Öksüz açıklaması

Adalet Bakanı'ndan flaş Adil Öksüz açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 15 Temmuz darbe girişiminin kritik ismi Adil Öksüz'ün başkaları tarafından saklandığını söyledi. Bozdağ, "Kişisel görüşüm onu birilerinin sakladığı, kaçırmak için uygun zamanı beklediği yönünde. Ama eninde sonunda yakalanacak" dedi. Bozdağ, Rus Büyükelçi Karlov suikastı için "Suikastçı teröristin FETÖ ile irtibatlı olduğu ortada" ifadesini kullandı.

11.01.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Tekalan tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tekalan tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9. Büyükelçiler Konferansı konuştu. Hakkında tutuklama kararları bulunan eski Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan'ın Texas'taki North American Üniversitesi'ne rektör olarak atanmasını hatırlatan Erdoğan, "FETÖ üyesi teröristler bazı ülkelere sığınmaktadır. Sığınma hakkı Suriyeli, Arakanlı mültecilerden esirgenirken FETÖ’cü ve PKK’lı teröristlere bu altın tepside sunuluyor. Ülkemizde kara listede olan bir FETÖ terör örgütü mensubu ABD’de bir üniversite rektör olarak atanabiliyor. Bu ne menem bir iştir?" dedi.

9.01.2017Gündem
Bakan Soyludan flaş suikast açıklaması

Bakan Soylu'dan flaş suikast açıklaması

Bir günlük çalışma ziyareti için Siirt'e gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rus Büyükelçisi Andrey Karlov'a düzenlenen suikastle ile ilgili olarak, "Çok önemli bilgilere ulaştık" dedi.

24.12.2016Gündem
Erdoğan ve Putin görüştü

Erdoğan ve Putin görüştü

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya lideri Putin arasında bir görüşme gerçekleştirildi. Görüşmede, Rus Büyükelçi Karlov suikastı hakkındaki gelişmeler ile Suriye ve Halep konuları ele alındı.

23.12.2016Dünya
Mevlüt Mert Altıntaş’ın telefonundaki harf şifresi kırılamıyor... Sevgilisi gözaltında

Mevlüt Mert Altıntaş’ın telefonundaki 'harf' şifresi kırılamıyor... Sevgilisi gözaltında

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastını düzenleyen polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın telefonu üzerinde yapılan incelemede, şifrenin 4 hanesinden birini ‘harf’ olarak belirlediği tespit edildi. Savcılık kaynakları söz konusu ‘harf’ nedeniyle Altıntaş’ın telefon şifresinin çözümünün güçleştiğini, bunun için özel bir yazılım gerektiğini söylediler.

23.12.2016Gündem
Çavuşoğlundan Putin açıklaması

Çavuşoğlu'ndan 'Putin' açıklaması

Moskova'da bulunan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu eğer istenirse Andrey Karlov suikastı hakkında Rusya Devlet Başkanı Putin'i bilgilendirebileceğini açıkladı.

20.12.2016Dünya
ABDdeki FETÖ Şebekesi: Şerif Ali Tekalan

ABD'deki FETÖ Şebekesi: Şerif Ali Tekalan

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye'den ilk firar eden tepe yöneticilerinden eski Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan, halen Teksas eyaletindeki FETÖ okulu North Amerikan Üniversitesinin Rektörü olarak görev yapıyor.

24.07.2019Dünya
Büyükelçi Karlov cinayetinde flaş gelişme

Büyükelçi Karlov cinayetinde flaş gelişme

Büyükelçi Karlov'un öldürülmesine ilişkin iddianame, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İlk duruşma 8 Ocak 2019'da görülecek.

7.12.2018Gündem
Karlov suikastçısının abisi tutuklandı

Karlov suikastçısının "abi"si tutuklandı

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andey Karlov suikastını gerçekleştiren Mevlüt Mert Altıntaş’ın FETÖ içerisindeki "abi"si olduğu tespit edilen eski BTK çalışanı Ş.S., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

6.04.2018Gündem
Sessizliğini bozdu... Türk halkına kırgın değilim

Sessizliğini bozdu... "Türk halkına kırgın değilim"

Ankara'da suikast sonucu öldürülen Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un eşi Marina Karlova, eşinin suikastının üzerinden bir yıl geçtikten sonra Türk halkına kırgın olmadığını söyledi. Karlova, eşinin Türk kültürü ve tarihine yönelik özel bir ilgisi bulunduğunun altını çizdi.

11.12.2017Dünya
O fotoğrafa en büyük onur

O fotoğrafa en büyük onur

Ankara’da Rus Büyükelçi suikastını görüntüleyen Burhan Özbilici, uluslararası öneme sahip World Press Photo Vakfı’nın verdiği Yılın Basın Fotoğrafı Ödülü’nü aldı.

13.02.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Darbeci başyaverin ikametinden çıkan notlar

Cumhurbaşkanlığı Başyaveri Ali Yazıcı’nın görevinin, 15 Temmuz gecesi Erdoğan’ın yerini tespit etmek olduğu ortaya çıkmıştı. İkametinde yapılan aramadaysa el yazısıyla tuttuğu notlara rastlandı. Ali Yazıcı bu notlarda, ‘Şenol Bey’ diye birinden söz ediyor. Artık mahkeme başkanının “Kim bu Şenol Bey?” diye sorması gerekiyor. Bu soruya verilecek cevabın bizi birilerine götüreceğinden kuşkum yoktur.

14.07.2018

Rusya’nın Afrin mesajı neydi

GENELKURMAY Başkanı Org. Hulusi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Afrin harekâtı başlamadan 48 saat önce Rusya’daydı.

23.01.2018

Reina katliamcısının ikinci hedefi Cumhuriyet’miş...

İSTANBUL polisinin başarılı bir operasyonu sonucunda yakalanan Reina katliamcısı Abdulgadir Masharipov’un sorgusunda çok önemli ipuçlarına ulaşılıyor.

29.01.2017

Rus uçağıyla ilgili 29 Ekim sırrı

ESKİ Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM’deki 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’nun sorularına yanıt verirken, Rus uçağının düşürülmesinin ardından neden “Emri ben verdim” dediğini açıkladı.

12.01.2017

Erdoğan ve Davutoğlu’nu 7 kez korumuş

RUS Büyükelçi Karlov suikastıyla ilgili araştırmalar iki koldan sürüyor. Ancak şu ana kadar çok büyük bir ilerleme sağlandığını söylemek mümkün değil.

9.01.2017

Suikastçı ve bir Rus kadın

RUS Büyükelçi Karlov suikastıyla ilgili soruşturma derinleştikçe ilginç bağlantılar ortaya çıkıyor.

28.12.2016

Suikastçı, Cumhurbaşkanı'nın katıldığı programda

RUSYA’nın Ankara Büyükelçisi Karlov’a suikast düzenleyen Mevlüt Mert Altıntaş’ın ilginç bağlantıları ortaya çıkıyor.

20.12.2016