MENÜ

Karikatürler

Karikatürler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karikatürler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.322 Karikatürler haberi bulunmuştur.

Karikatürler Haberleri

Kahkahalar cebinize gelsin

Kahkahalar cebinize gelsin

Evde, yolda, parkta sürekli telefonuna bakarak gülümseyen hatta kendini tutamayıp kahkaha atan insanlar mı görüyorsunuz? Normaldir. Instagram artık bir komedi merkezi işlevi görüyor. İşte yerli mizah hesaplarının en iyileri...

16.02.2019Hürriyet Cumartesi
Ali Baba ve 7 Cüceler filminin oyuncuları kimdir Ali Baba ve 7 Cüceler filmi nerede çekildi

Ali Baba ve 7 Cüceler filminin oyuncuları kimdir? Ali Baba ve 7 Cüceler filmi nerede çekildi?

Ali Baba ve 7 Cüceler oyuncuları ve konusu ile internet üzerinden sorgulanmaya başlandı. Beyaz perdenin ardından televizyon ekranlarında izleyicisiyle buluştu. Peki, Ali Baba ve 7 Cüceler oyuncu kadrosu içerisinde kimler yer alıyor? İşte, Cem Yılmaz'ın başrollerinde yer aldığı filmin nerede çekildiği ve oyuncuları hakkında bazı bilgiler

14.02.2019Televizyon
Whatsappta siz siz olun, bunu sakın yapmayın

Whatsapp'ta siz siz olun, bunu sakın yapmayın!

Artık hemen hepimiz Whatsapp'ta en az bir grubun içindeyiz - bazen bunu istemesek bile. Bu gruplar zaman zaman sinir bozucu olabiliyor çünkü görünüşe göre normal iletişim kuralları Whatsapp gruplarındaki yazışmalarda görmezden gelinebiliyor, sağduyu kaybedilebiliyor. Aile, apartman, işyeri, okul grupları, sizi doğrudan ilgilendirmeyen konularda sonu gelmeyen mesajlar, sahte bilgi paylaşanlar, kedi- köpek videoları, karikatürler... Whatsapp gruplarındaki yazışmalara katlanabilmek bazen zor olabiliyor. İşte gruplardaki o sinir bozucu kişi olmamak için dikkat etmeniz gereken birkaç nokta...

5.09.2018Teknoloji
İnsan vücudundan evrenin sınırlarına...

İnsan vücudundan evrenin sınırlarına...

Hep kitap’ın çizgi bilim dizisi ‘Neden?’, insan vücudunu ve evreni ele alan iki yeni kitapla sürüyor. İlk kitap ‘Neden? İnsan Vücudu’nda Omji ve Gomji adlı iki arkadaşın tatil ödevi, insan vücudunun sırlarını keşfetmek.

5.07.2018Kitap Sanat
Hollanda’daki ırkçı partiden büyük provokasyon

Hollanda’daki ırkçı partiden büyük provokasyon

Liderliğini ırkçı Geert Wilders’in yaptığı Hollanda’daki Özgürlük Partisi büyük bir provokasyona imza atmaya hazırlanıyor. Her fırsatta Müslüman karşıtı eylemlerde bulunan Özgürlük Partisi, bu kez de Hollanda Parlamentosu’nda Hazreti Muhammed’i tasvir eden karikatürler yarışması düzenleyecek.

12.06.2018Dünya
Eşimi karikatürle etkiledim

Eşimi karikatürle etkiledim

Varol Yaşaroğlu, Emre Saygı’nın hazırlayıp sunduğu, interaktif talk show programı “Hadi Be”ye konuk oldu.

3.06.2018Magazin
Bu ne biçim özgürlük anlayışı

Bu ne biçim özgürlük anlayışı?

2015-2016 yılbaşı gecesi Köln’deki kutlamalar sırasında Kuzey Afrika kökenli çoğu Müslüman gençlerin kadınlara cinsel tacizde bulunması, toplumun her kesimi tarafından haklı olarak eleştirildi ve kınandı.

23.05.2018Avrupa
Almanya’da Netanyahu’yu çizen karikatürist işten çıkarıldı

Almanya’da Netanyahu’yu çizen karikatürist işten çıkarıldı

Almanya’nın köklü gazetelerinden Süddeutsche Zeitung’un karikatüristi Dieter Hanitzsch, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun bir karikatürünü çizince, Yahudi düşmanlığıyla suçlanarak gazetedeki işine son verildi.

18.05.2018Avrupa
Georges Melies merak uyandırdı..Georges Melies kimdir

Georges Melies merak uyandırdı..Georges Melies kimdir?

Georges Melies, günün en çok merak edilen ismi oldu. Arama motoru Google'ın özel olarak bir animasyon hazırladığı Georges Melies, doodle olarak ana sayfadaki yerini aldı. Sinema sektöründe önemli bir konumda bulunan Georges Melies, birçok vatandaş tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Peki, Georges Melies kimdir? İşte, hayatı hakkında detaylı bilgiler

2.05.2018Gündem
23 Nisan Hürriyet’i yarışmasını kazananlar açıklandı

23 Nisan Hürriyet’i yarışmasını kazananlar açıklandı

Hürriyet Gazetesi’nin geleneksel hale gelen 23 Nisan Hürriyet’i yarışmasının kazananları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yayımlanan 23 Nisan Hürriyet’i gazetesinde açıklandı. Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt’un yönetiminde hazırlanan gazetede yazı, fotoğraf ve karikatür dallarında üçer kişi ödül kazandı.

30.04.2018Gündem

Çocuklar 23 Nisan’ı anlattı

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel 23 Nisan Hürriyet’i.

22.04.2018Avrupa
Rum yönetimi alay konusu oldu

Rum yönetimi alay konusu oldu!

Doğu Akdeniz'de yaklaşık 20 gündür devam eden sondaj geriliminde Türkiye'nin hamlelerine cevap veremeyen Rum Kesimi, Yunan ve Rum basını tarafından dalga konusu oldu. Bazı gazeteler yayımladıkları karikatürler ile Rum yönetimini eleştiri bombardımanına tuttu.

2.03.2018Dünya
8. Gün ne zaman başlayacak İşte oyuncuları ve karakterleri

8. Gün ne zaman başlayacak? İşte oyuncuları ve karakterleri

8. Gün dizisi için geri sayım başladı. Başrollerindeki ünlü oyuncular ve ilginç konusu ile dikkatleri üzerine çeken 8. Gün dizisi, yakın zamanda atv ekranlarında izleyicilerin karşısına çıkacak. İlk fragmanı yayınlanan ve aksiyon sahnelerinin dikkat çektiği 8. Gün dizinin ne zaman başlayacağı ve karakterleri merak edilemeye başladı. Seyirciler dizi ve oyuncuları hakkında internette araştırma yapmaya başladı. Peki 8. Gün dizisi ne zaman başlayacak? Başrol oyuncuları kimler?

21.02.2018Televizyon
Ödüllü karikatürler Basın Müzesi’nde

Ödüllü karikatürler Basın Müzesi’nde

DÜNYANIN dört bir yanından karikatürleri ve karikatüristleri uluslararası bir platformda buluşturan Aydın Doğan Vakfı tarafından bu yıl da düzenlenen 34. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması, 641 sanatçı ve 2 bin 220 karikatüre ev sahipliği yaptı.

14.02.2018Kitap Sanat
Nisanda ‘su’ için toplantı

Nisanda ‘su’ için toplantı

Kuraklık tehlikesini ve bu konuda neler yapıldığını Bakan Veysel Eroğlu ile görüştük. Eroğlu, “2018 yılında tedbirleri aldık, ayrıca nisan ayında benim riyasetimde bir toplantı yapacağız. Bütün Türkiye’nin içme suyu durumu nedir, hangi planlar uygulanacak bunu tespit edeceğiz. Şu anda içme suyu barajlarında ortalama doluluk yüzde 33.6 civarında. Neticede içme suyunda bir sıkıntı doğmaması için gereken neyse onu yapacağız, bir defa vatandaş müsterih olsun” dedi.

18.01.2018Ekonomi
Bakan açıkladı 2018 kuraklık iddiaları gerçek mi

Bakan açıkladı! 2018 kuraklık iddiaları gerçek mi?

Kuraklık tehlikesini ve bu konuda neler yapıldığını Bakan Veysel Eroğlu ile görüştük. Eroğlu, “2018 yılında tedbirleri aldık, ayrıca nisan ayında benim riyasetimde bir toplantı yapacağız. Bütün Türkiye’nin içme suyu durumu nedir, hangi planlar uygulanacak bunu tespit edeceğiz. Şu anda içme suyu barajlarında ortalama doluluk yüzde 33.6 civarında. Neticede içme suyunda bir sıkıntı doğmaması için gereken neyse onu yapacağız, bir defa vatandaş müsterih olsun” dedi.

18.01.2018Ekonomi
Cunta günlerinde 1981 model Çukurova

Cunta günlerinde 1981 model Çukurova

Bölge insanının giyim kuşamı, Adana’nın nefes aldırmayan sıcağı, ekonominin belkemiği pamuğun gelişimi, kebabın incelikleri, yörenin ileri gelenlerinin profilleri hem Öymen’in satırlarında hem de Oral’ın çizimlerinde önünüze serilecek. 1981 model Çukurova, ‘01 Adana’nın sayfalarında...

5.01.2018Hürriyet Cumartesi

Yazar Sonuçları

Gıdada yeni paket geliyor

Barış Manço’ya hayrandık.

12.02.2019

Önce ‘şerif’i aramak lazım!

Salı gecesi, İsveç-Danimarka ortak yapımı “Köprü” dizisini izlerken dikkatimi çekti

7.09.2018

Bu bayramda zamana çelme takmak ister misiniz?

BUGÜN için aklımda yine siyaset ve dış politika yazmak vardı.

17.08.2018

Karikatüristlerin çizdiği Nâzım

SANATÇILARIN karikatürlerine bakarken, onların yeni bir yanını daha keşfederim. Yazılanları okumakla çizgiden onlara bakmak arasındaki fark, iki disiplinin doğası gereği ortaya çıkar.

28.05.2018

Acaba dünyanın en şanslı çocuğu ben miyim?

23 Nisan sadece sizin için değil, benim için de çok önemli bir tarih. Çünkü ben 23 Nisan’da doğdum. Dünya 1982 yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na uyanırken ben de dünyaya gözlerimi açmışım.

22.04.2018

Sanat Yazılarının, Siyaset ve Bok Böceği İle Olan İlişkisi...

Amin Maalouf, “Beatrice'den Sonra Birinci Yüzyıl” romanında, roman kahramanını, “Mısır uygarlığı’nda Skarabe’nin yeri…” başlıklı tabliğinde, (özetle ve çeviri diliyle biraz oynanmış haliyle) şöyle konuşturur:

22.03.2018

Karikatür ustalarının albümleri bulunmuyor

YENİ yılın ilk günlerinde, sanat, edebiyat dünyasının sorunlarını deşiyorum.

3.01.2018