MENÜ

Kanlıca Yalı

Kanlıca Yalı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kanlıca Yalı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 135 Kanlıca Yalı haberi bulunmuştur.

Kanlıca Yalı Haberleri

Kedili Yalı 95 milyon liraya satışa çıkarıldı

Kedili Yalı 95 milyon liraya satışa çıkarıldı!

Boğazın gözde yalılarından biri daha satışa çıkarıldı. 1850 yılı yapımı yalı ikinci derecede tarihi eser konumunda. 6500 metrekare büyüklüğü sahip Kedili Yalı (Fatma Yaşa Yalısı) için belirlenen bedel 95 milyon TL.Bir rivayete göre padişahın ressamı,kedileriyle bu yalıda yaşıyormuş,diğer rivayete göre ise bir öğretmen ailesi ile bu yalıda kedileri ile yaşamış.Yalı sarayların tam karşısında ,Kuzguncuk'ta tüm boğaza hakim konumu ile ilgi görüyor.

29.12.2018Ekonomi
Haftaya tatlı başlamanın yolu İncili Gastronomi Rehberi

Haftaya tatlı başlamanın yolu İncili Gastronomi Rehberi!

Akide şekerinden çeşit çeşit dondurmaya, şerbetli, sütlü tatlıdan lokuma ve daha nicesine onlarca tatlı, yemek kültürümüzde çok özel bir yere sahiptir.

Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı nerede, kime ait Salih Efendi Yalısı’nın tarihçesi

Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı nerede, kime ait? Salih Efendi Yalısı’nın tarihçesi

İstanbul Boğazı'nın değiştirilmemiş nadir yalılarından biri olan Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı, Boğaz'da yaşanan gemi kazasında büyük çapta zarar gördü. Salih Efendi Yalısı’nın tarihçesi yeniden gündeme geldi. Peki Salih Efendi Yalısı ne zaman inşaa edildi, kime ait?

8.04.2018Gündem
Ünlü dizilerin çekildiği yalı bu hale geldi... Son telsiz konuşmaları...

Ünlü dizilerin çekildiği yalı bu hale geldi... Son telsiz konuşmaları...

İstanbul Boğazı'nın değiştirilmemiş nadir yalılarından biri olan Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı, Boğaz'da yaşanan gemi kazasında büyük çapta zarar gördü. 'İnsanın içi acıyor' diyen tarihçi ve seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç yalının öyküsünü anlattı. Geminin yalıya çarpmadan önceki telsiz konuşmaları da ortaya çıktı. Yalı son olarak 'İstanbul Kırmızısı' filminde kullanılmıştı.

8.04.2018Gündem
İstanbul Boğazında hareketli dakikalar Gemi yalıya çarptı...

İstanbul Boğazı'nda hareketli dakikalar! Gemi yalıya çarptı...

İstanbul Boğazı'nda dümeni kilitlenen bir gemi, saat 16:00 sıralarında yalıya çarptı. Kaza, haftasonu olmasından yararlanıp boğaz turuna katılanların gözleri önünde yaşandı. Dümeni kilitlenen gemi hızla kıyıya yaklaşıp yalıya çarparken o anlar onlarca kişi tarafından cep telefonları ile kaydedildi. Kazada büyük bir şans eseri ölen yada yaralanan olmadı. Kazanın duyulmasından sonra yardım ekipleri hemen yola çıktı. Kazanın ardından İstanbul Boğazı çift yönlü olarak deniz trafiğine kapatıldı. Tanker Ahırkapı'ya çekildi. Kılavuz kaptan, kazaya makine arızasının neden olduğunu söyledi.

7.04.2018Gündem
Yılın çifti dedik, maşallah dedik, aman de ne kadar yakışıyorlar dedik...

Yılın çifti dedik, maşallah dedik, aman de ne kadar yakışıyorlar dedik...

Sıla ve Ahmet Kural sürpriz bir şekilde ilişkilerini noktaladı. Bu ayrılığı nasıl yorumluyorsunuz?

14.01.2018Magazin
Ebru Gündeş de taşınmış Nam olsun diye yıkalım

'Ebru Gündeş de taşınmış! Nam olsun diye yıkalım'

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bu ayki toplantısında, ABD’de yargılanan Reza Zarrab’ın Beykoz’daki yalısının kaçak bölümleri yeniden gündeme geldi. İBB Grup Başkan Vekili Yardımcısı Faruk Aydın "Encümen kararı alınmış durumda. Süreç devam ediyor. O gün gelecektir diye düşüyorum” dedi. CHP’li İBB Meclis Üyesi Hüseyin Sağ da, "Zarrab, Türkiye Cumhuriyeti’ni yurt dışında rezil ediyor. Boğaz’daki yalı ve diğer köşklerin imara aykırılıklarının yıkılması gerekiyor. Zaten Ebru Hanım (Ebru Gündeş) da taşınmış. Gelin nam için yıkalım" diye konuştu.

12.12.2017Gündem
Hayat Şamdan olsa

Hayat Şamdan olsa

Gastronomi ve eğlence hayatımızın akademiası Etiler Şamdan’ın tahliye edilmesinin ardından, mekânın yaratıcısı Mehmet Tuna önce kalp krizi geçirdi; beş gün önce de öldü. 42 koca yıla adanmış bu hayattan, etrafında kenetlenen dostluklardan, bıraktığı adaptan, tıkandığı noktadan hepimizin öğrenecekleri var.

24.06.2017Hayat
İstanbulun boğaza nazır camileri

İstanbul'un boğaza nazır camileri

Avrupa ile Asya'yı birleştiren 8 bin yıllık geçmişiyle imparatorluklara başkentlik yapan İstanbul'un boğaz manzaralı camileri, misafirlerini büyülüyor. Sultanahmet, Dolmabahçe, Ortaköy, Emirgan, Bebek, Mihrimah Sultan ve Kuzguncuk camileri, toplam 3 bin 215 caminin bulunduğu İstanbul'da boğaz manzarasına sahip camiler arasında yer alıyor.

30.05.2017Seyahat
Reza Zarrab ve Ebru Gündeşe büyük şok

Reza Zarrab ve Ebru Gündeş'e büyük şok!

Beykoz Kanlıca’daki yalılarında Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na aykırı tadilat yaptıkları iddiasıyla Reza Zarrab ile dosyası ayrılan Ebru Gündeş ve Hakkı Süha Gökdemir hakkında 3’er yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davalara devam edildi. Her iki davanın dosyasına da bilirkişi raporu konuldu. Raporda, Reza Zarrab ve Ebru Gündeş tarafından yaptırılan tadilatların Boğaziçi Kanunu’na aykırı tadilatlar olduğu, bu tadilatların yıktırılması gerektiği görüşüne yer verildi.

27.04.2017Gündem
Kenan Doğuludan Cengiz Semecioğluna samimi açıklamalar

Kenan Doğulu'dan Cengiz Semecioğlu'na samimi açıklamalar

Kenan Doğulu’yla “Yaratıcı stüdyo” adını verdiği Kanlıca’daki yalısında buluştuk. Çoğu zaman “kaptan köşkü” dediği ikinci katına çıkıp besteler yaptığı, bazen arkadaşlarıyla buluşup eğlendiği, kimi zaman da eşi Beren Saat’le baş başa zaman geçirdiği yalıda arada ses kayıt cihazını kapatarak 2 saat boyunca lafladık.

22.04.2017Magazin
İstanbulda huzurun adreslerinden Kanlıcaya yolunuzu düşürecek mekanlar

İstanbul'da huzurun adreslerinden Kanlıca'ya yolunuzu düşürecek mekanlar

Bahar ve yaz aylarında denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkaracağınız adreslerden biri de Kanlıca... İşte Kanlıca'da gidebileceğiniz en iyi adresler...

Sezen Aksu ve Kenan Doğulu birbirine girdi

Sezen Aksu ve Kenan Doğulu birbirine girdi!

Sezen Aksu ve Kenan Doğulu arasında gerginlik yaşandığı iddia edildi. Sezen Aksu’nun kiracısı Doğulu’yu gece kulübü Şamdan için evinden çıkaracağı söyleniyor.Güneş Gazetesi'nin özel haberine göre geçtiğimiz günlerde 41 yıldır gece hayatının önde gelen markası Şamdan’ın kapanmasının ardından Sezen Aksu, mekan sahibi Mehmet Tuna’ya 'Gel benim yalımda aç' demişti.

20.02.2017Kelebek
Ebru Gündeşten yalı savunması

Ebru Gündeş'ten yalı savunması

Beykoz Kanlıca'daki yalılarında, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na aykırı tadilat yaptırdığı iddiasıyla iş adamı Reza Zarrab, eşi Ebru Gündeş ve bu işleri yaptığı belirlenen Hakkı Süha Gökdemir'in 3'er yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi. Hakkında zorla getirme kararı bulunan sanık Ebru Gündeş'in, celse arasında gelerek savunma yaptığı belirtildi.

25.11.2016Gündem
Ebru Gündeşten flaş karar

Ebru Gündeş'ten flaş karar

Ebru Gündeş, eşi Reza Zarrab’ın düğün hediyesi olan ikiz yalılardan vazgeçti. Yeni ev bakan sanatçı, otele yerleşiyor

27.09.2016Magazin
Dikkat İstanbul Anadolu Yakasında elektrik kesintisi

Dikkat! İstanbul Anadolu Yakası'nda elektrik kesintisi

Adalar, Ataşehir, Pendik, Şile, Sancaktepe, Maltepe, Ümraniye, Kadıköy, Tuzla. Kartal ve Beykoz'un bazı mahallelerine 23 Mayıs'ta elektrik verilemeyecek.

21.05.2016Gündem
Ebru Gündeşin yaşadıklarından öğrendiği bir şey var

Ebru Gündeş'in yaşadıklarından öğrendiği bir şey var

Tüm zamanların en başarılı Unkapanı prodüksiyonu, reytingi düşmeyen bir TeleVole karakteri, protokol sanatçısı, Acun jürisi... Ebru Gündeş, 16’sında tanıştığı şöhreti, bugün kimsenin kolay kolay erişemeyeceği bir noktaya taşıdı. Dolandırıcılıkla suçlanan eşi Reza Zarrab, Miami’de gözaltına alındığı günden beri, Ebru Gündeş ismi akıllara tek bir soruyu getiriyor: Şöhretin kurallarını iyi oynayan bir azim abidesi mi, yoksa gerçekten kocasına deliler gibi âşık, mağdur bir anne mi?

26.03.2016Hayat

Reza Zarrab (Rıza Sarraf) kimdir?

Ünlü şarkıcı Ebru Gündeş'in eşi olan Azerbaycanlı ünlü işadamı Reza Zarrab, 13 Temmuz 1984 tarihinde Bakü‘de doğmuştur. Rıza Sarraf, eğitimini Bakü’de tamamladı. 2006 yılında İstanbul‘a yerleşti. İşte; Reza Zarrab (Rıza Sarraf) hakkında bilinmeyenler.

22.03.2016Hayat
Rıza Sarraf’a yalı davasında ‘zorla getirme’ kararı çıktı

Rıza Sarraf’a yalı davasında ‘zorla getirme’ kararı çıktı

Biri eşi Ebru Gündeş’e diğeri kendisine ait iki yalıya kaçak kat ekleyip dışarıdan asansör yaptırmakla suçlanan Rıza Sarraf duruşmaya mazeretsiz gelmeyince hakim ‘zorla getirme’ kararı verdi.

12.03.2016Ekonomi
Tıngır mıngır Boğaziçi turu

Tıngır mıngır Boğaziçi turu

İstanbul geçen hafta bahardan çalma birkaç gün yaşadı. Güneşli günler benim de aklımı çeldi. Eski günlerdeki gibi bir Boğaz yolculuğu yapmayı aklıma soktu. Vapura binmek için soluğu Eminönü’nde aldım. Yolcularla birlikte martılar da vapurun etrafında yerlerini almışlardı. Karşımda bildiğim görüntüler duruyordu. Ve vapur hareket etti…

5.02.2016Seyahat
Reza Zarrab ‘tek fark’ diyor ama işte yalıdaki 3 fark

Reza Zarrab ‘tek fark’ diyor ama işte yalıdaki 3 fark

Kanlıca’da sahibi olduğu yalılarda usule aykırı tadilat yaptırdığı iddiasıyla pazartesi günü Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’nda ifade veren Reza Zarrab kendisini şöyle savundu: “Yalılardaki yükselti eski hali ile aynı. Ben sadece araya asansör koydum” dedi.

7.10.2015Gündem
Rıza Sarraf yalı soruşturmasında ifade verdi

Rıza Sarraf "yalı soruşturması"nda ifade verdi

İş adamı Rıza Sarraf, Beykoz Kanlıca'da satın aldığı tarihi yalılarda, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na aykırı tadilat yaptırdığı gerekçesiyle yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İki yalının arasına asansör koyduğu belirlenen Sarraf ifadesinde "Bu asansörü yasaklayan herhangi bir kanun olduğunu düşünmüyorum" dedi.

6.10.2015Ekonomi
Etel Balerin oturduğu yalıya gemi çarptı

Etel Baler'in oturduğu yalıya gemi çarptı

İstanbul'da kuru yuk gemisi Kanlıca'da 42 numaralı Ethem Pertev yalısına çarptı. Olay anında yalının içinde olan Etel Baler ve ailesi şok yaşadı. Saat 13.01'de meydana gelen kazada can kaybı yaşanmadı. Hurriyet.com.tr'nin kazadan hemen sonra ulaştığı Baler, "Çok üzgünüm polise ifade veriyorum" dedi.

21.07.2015Ekonomi
Reza Zarrab, tarihi binalarda yasadışı kat çıkıp istediği gibi restore ediyor

Reza Zarrab, tarihi binalarda yasadışı kat çıkıp istediği gibi restore ediyor

17 Aralık ‘rüşvet ve yolsuzluk’ operasyonunda ismi geçen İşadamı Reza Zarrab’ın Kanlıca’daki yalısına kaçak kat çıkması ve asansör eklemesinin ardından, ‘yıkılamaz’ kaydı olduğu ileri sürülen Kandilli’deki tarihi köşkü yıkarak bir kat fazla ve aslına uygun olmayan şekilde yeniden inşaa ettiği ileri sürüldü.

17.07.2015Ekonomi
Reza Zarrabın yalısındaki asansör ve kaçak kat yıkılacak

Reza Zarrab'ın yalısındaki asansör ve kaçak kat yıkılacak

17 Aralık yolsuzluk soruşturmasında bir süre tutuklu kalan işadamı Reza Zarrab ile eşi Ebru Gündeş’e ait Kanlıca’daki yalılar, kaçak kat ve aradaki asansör yıkılarak eski haline getirilecek. İstanbul 6 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu, Kandilli’deki tarihi köşkün de projeye uygun hale getirilmesine karar verdi. Zarrab hakkında suç duyurusu kararı da çıktı. Dava açılırsa Zarrab Ailesi 5 yıla kadar hapisle yargılanacak.

2.07.2015Gündem
Kuşağının en renkli patronu

Kuşağının en renkli patronu

Türk basınının önemli isimlerinden Erol Simavi, önceki gece uzun süredir yaşadığı Monaco’da 85 yaşında yaşamını yitirdi. Babası Sedat Simavi’den Hürriyet gazetesinin yönetimini devralan Erol Simavi, renkli hayatıyla kendi kuşağına damgasını vurdu.

8.06.2015Gündem
Zarrab ve Gündeşin yalısında kaçak kat iddiası

Zarrab ve Gündeş'in yalısında kaçak kat iddiası

Reza Zarrab eşi Ebru Gündeş'e doğum günü için Kanlıca'da ikiz yalı hediye etmişti. Tarihi değer taşıyan bu yalıların orijinalerinin bozulması yasak. Ancak Gündeş ve Zarrab yalılarının komple tadilattan geçirerek adeta yeniden inşa ettiler öyleki ikiz kulelerin arasına bir de asansör yapıldı. Bunların neticesinde bir kat fazla yapıldığı şüphesiyle soruşturma açılan yalı Kültür Bakanlığını harekete geçirdi. Kaynak FOX TV ana  haber bülteni.

2.06.2015Haber
İstanbul’un en iyi 12 erguvan noktası

İstanbul’un en iyi 12 erguvan noktası

Şehrin en renkli şöleni başladı. Boğaz pembelere bürünüyor. Dikkat: İki hafta süreniz var! Bu muhteşem uyanışa katılmak için Bebek’ten Beykoz’a adım adım nereleri dolaşmanız gerektiğini anlatıyorum

2.05.2015Seyahat
Yalı sahiplerinin Tekne Park isyanı

Yalı sahiplerinin 'Tekne Park' isyanı

İSPARK, İstanbul Boğazı’nda Tarabya ve İstinye’den sonra 4 noktaya daha Tekne Park yapacak. Boğaz’da dairesi olanlar ve yalı sahipleri bu duruma, “Evimizin önüne marina yapılıyor” diye isyan ederken, İSPARK yetkilileri ise kendilerini ‘tekne değnekçiliğini bitiriyoruz’ diyerek savundu.

5.09.2014Ekonomi
İşte park yasağı getirilen yollar

İşte park yasağı getirilen yollar

İşte İstanbul'da parklanma yasağı getirilen 1. Derece Yol Listesi...

28.05.2014Gündem
Bebekten kaçış

Bebek'ten kaçış

7 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kapsamında gözaltına alınıp sonrasında serbest bırakılan Reza Zarrab’ın Rolls Royce’u, önceki gün Bebek’te, çekici üzerinde görüntülendi.

23.05.2014Gündem
Yetenekli Bay Reza

Yetenekli Bay Reza

Asilzade, kavgacı, sıkıntılı, neşeli, işadamı, aşk adamı… Şarkı sözleri de onda, yolsuzluk iddiaları da. ‘Büyük Rüşvet’ operasyonunun merkezinde duran İranlı Reza Zarrab’ın hayatı birçok başka hayattan alınmış parçaların toplamı gibi.

21.12.2013Kelebek
Buyur burdan yak

Buyur burdan yak!

İSTANBUL’da 10 milyonlarca lira değerinde ve nefis Boğaz manzaralı yalı arsalarının 2014 yılı emlak vergisi değeri 500 ila 1000 TL arasında değişirken, hiç manzarası olmayan bodrum kat dairelerin yer aldığı arsaların metrekaresi ise 25 bin TL’ye kadar çıkıyor. Halk arasında ‘Buyur burdan yak’ derler ya işte öyle bir şey!

16.12.2013Ekonomi
İstanbulda yaşamayın, İstanbulu yaşayın

İstanbul'da yaşamayın, İstanbul'u yaşayın

Başarı budur.
İşini tutkuyla yapmak, kendini inşa etmek budur.
10 yıl önce sıradan, normal bir rehberdi.
Hürriyet’in Seyahat ilavesinde yazmaya başladı.
10 yıl boyunca yazdı, yazdı, yazdı...
Beş kuruş para almadı.
İnsanlar, “Ne kadar boş işlerle uğraşıyorsun! Bedava yazı yazılır mı? Bir de ardından tura çıkıyorsun, yazık değil mi sana?” dediler.
Aldırmadı.
Ama son gülen o oldu.

14.04.2013Seyahat
O araba geldi

'O araba' geldi

Ebru Gündeş-Reza Zarrab çiftinin dört ay önce siparişini verdiği Rolls Royce Phantom; önceki gün galeriye teslim edildi.

18.09.2012Gündem
Bir yaşına basmadan 1+1i oldu

Bir yaşına basmadan 1+1'i oldu

Ebru Gündeş-Reza Zarrab çifti Etiler'deki rezidanstan kızlarına 750 bin dolar değerinde daire satın aldı

17.09.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Vapurdan inince başlayan semt

İstanbul’un tanıdığımızı sandığımız semtlerine biraz daha yakından bakmaya bu hafta Kanlıca ile devam ediyoruz. Boğaziçi’nin bu asude semtinde, Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü’nün 1988’deki açılışına kadar hâlâ meralar bulunduğunu, yok oluşlarıyla meşhur Kanlıca yoğurdunun darbe aldığını biliyor muydunuz? Ya da bugünün dar sokaklarının eskiden birer dere yatağı olduğunu...

14.01.2019

İnsanları sıcak kendisi güzel: Kanlıca

Kim bilir kaç kez gittim Kanlıca’ya? Yoğurdunu yemeğe, sahilinde oturmaya... Kim bilir kaç kez bir Boğaz turu ile semtteki 56 yalının önünde geçtim. Hiç birinin hikâyesini öğrenmeden... Artık hepsini biliyorum. Çünkü Kanlıca ile ilgili 13 yılda hazırlanmış muhteşem bir kaynak var. İstanbullular için ‘Burnumuzun dibi’ndeki bu tarihi semti adım adım anlatıyor... Kitabın yazarı Fuat Selim Ramazanoğlu’yla Kanlıca’da buluştuk. Bir yandan sokak sokak dolaştık. Bir yandan arşiv niteliğindeki eser ‘Kanlıca Boğaziçi’nde Bir Köy’ü konuştuk.

26.03.2018

Baharda İstanbul'un erguvan şölenine tanıklık eden 12 yer

İstanbul ve bahar dendi mi akla ilk gelen güzelliktir erguvanlar. Kendinizi bahar kokusu ve morun en güzel halleriyle şımartmanız için bu hafta İstanbul'un erguvan rehberini hazırladım.

3.05.2017

Tıngır mıngır Boğaziçi

İstanbul geçen hafta bahardan çalma birkaç gün yaşadı.

6.02.2016

Beren’in düğünündeydim!

Önceki gün Beren Saat’in düğünü vardı, tek davetli gazeteci bendim...

14.02.2014

Buyur buradan yak!

‘2014 Emlak Vergisi’ne göre lüks yalılar bodrum kattaki evden daha ucuz.

15.12.2013