MENÜ

Kandilli

Kandilli ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kandilli haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kandilli haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.518 Kandilli haberi bulunmuştur.

Kandilli Haberleri

Yıkım ekipleri Adnan Oktarın Kandillideki villasında

Yıkım ekipleri Adnan Oktar'ın Kandilli'deki villasında

Adnan Oktar'ın Kandilli'de bulunan villasındaki kaçak yapıların yıkımı için ekipler buraya geldi.

4.10.2018Haber
Son dakika… Yıkım ekipleri Adnan Oktarın villasında

Son dakika… Yıkım ekipleri Adnan Oktar'ın villasında

Adnan Oktar'ın Kandilli'de bulunan villasındaki kaçak yapıların yıkımı için ekipler buraya geldi.Villada hafta başından beri kamyonlar dolusu eşya çıkarılmıştı. Bu sabah erken saatlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler villaya geldi. Yıkımın önümüzdeki dakikalarda başlayacağı kaydedildi.

4.10.2018Gündem
Adnan Oktara bir darbe daha

Adnan Oktar'a bir darbe daha

Adnan Oktar'ın Kandilli'deki villası boşaltıldı.

1.10.2018Gündem
Adnan Oktara bir şok daha

Adnan Oktar'a bir şok daha

Adnan Oktar'ın Kandilli'deki villası boşaltıldı.

1.10.2018Gündem
Yalovada deniz çekilmişti... Açıklama geldi

Yalova'da deniz çekilmişti... Açıklama geldi

Yalova'da deniz suyunun yaklaşık 25 metre çekilmesinin depremle ilgisinin bulunmadığı, bunun meteorolojik bir durum olduğu bildirildi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, "Konunun uzmanı akademisyenler deniz çekilmesinin depremle ilgili değil meteorolojik bir durum olduğunu belirtmiştir. Bu konu yakından takip edilmektedir" dedi.

29.09.2018Gündem
Erzurumda 3.5 büyüklüğünde deprem

Erzurum'da 3.5 büyüklüğünde deprem

Erzurum'un İspir ilçesinde 3,5 büyüklüğünde hafif şiddetli bir deprem meydana geldi.

29.09.2018Gündem
Tropik fırtına İstanbulu da etkileyecek mi

Tropik fırtına İstanbul'u da etkileyecek mi?

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek beklenen tropik fırtına için "İstanbul için büyük bir risk gözükmüyor. Daha çok Güney Ege ve Antalya’nın batısında görülecek" dedi.

28.09.2018Gündem
Antalyada korkutan deprem

Antalya'da korkutan deprem

Kandilli Rasathanesi'nden alınan bilgiye göre Antalya Korkuteli merkezli bir deprem meydana geldi.

28.09.2018Gündem
Seda Sayan: Eski dişlerimi istiyorum

Seda Sayan: Eski dişlerimi istiyorum

O Ses Türkiye yarışmasında jüri koltuğuna oturmaya hazırlanan şarkıcı Seda Sayan, bir güzellik merkezinde bakım yaptırdı

27.09.2018Magazin
Deprem uzmanından İstanbulluların içini rahatlatacak açıklama

Deprem uzmanından İstanbulluların içini rahatlatacak açıklama!

Deprem uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu Marmara'da yaşanan son depremlerle ilgili "Depremlerin büyüklük ve yerlerine bakınca ben endişeden uzaklaştım. Bunlar, Marmara’daki 1-2 yıldır olan aktivitelerinin devamı niteliğinde. Çok küçük mikro depremlerin aktivitelerine bakıp da 'Deprem oluyor' diye ayağa fırlanacak bir şey değil" açıklamasında bulundu

26.09.2018Gündem
Samsun sallandı

Samsun sallandı

Samsun'da 3,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

25.09.2018Gündem
Boğazda 60 yalı alıcı bekliyor

Boğaz'da 60 yalı alıcı bekliyor

Türk Lirası’ndaki dalgalanma İstanbul Boğazı’nda bulunan yalılara da ilgiyi arttırdı. Çoğunlukla Katarlıların almak istediği 60 yalı şu an satışta. Fiyatları 4.5 milyon ile 95 milyon dolar arasında değişen yalıların yanı sıra 40’a yakın yalı dairesi de satışta. Yalı dairelerinde fiyatlar da 1.7 ile 12 milyon dolar arasında.

24.09.2018Ekonomi
İtirafçı kedicik şok gerçeği anlattı Neden hepsi birbirine benziyor

İtirafçı kedicik şok gerçeği anlattı! Neden hepsi birbirine benziyor?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Adnan Oktar ve grubuna yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan ve etkin pişmanlıktan faydalandıktan sonra tahliye edilen Ayça Pars, 30 yıl kaldığı grupta yaşadıklarını anlattı. Ayça Pars "Bayanlara çeşitli kozmetik uygulamalar yaptırıyordu. Bazılarının yüzlerine estetik müdahale yapıldı. Adnan Oktar'ın istediği belli bir model var, o modele gelene kadar botoks gibi takviyelerle bu hale getiriliyordu. Diğerlerini yanında tutmuyordu" dedi.

21.09.2018Gündem
Duygu Köseoğlu kimdir

Duygu Köseoğlu kimdir?

Instagram paylaşımlarıyla adından söz ettiren Duygu Köseoğlu, zaman zamanda Twitter’ın trend topic listesinde yer alıyor. Twitch platformunda yaptığı canlı yayınlarla tanınan Duygu Köseoğlu’nun hayatı merak ediliyor. Peki, Duygu Köseoğlu kimdir?

20.09.2018Teknoloji
Türkiyenin en çok merak edilen yeri... Kapılarını açtı

Türkiye'nin en çok merak edilen yeri... Kapılarını açtı

Osmanlı döneminde hava tahminleri için 1868'de faaliyetlerine başlayan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, 150. yılını kutlarken, hem gözlem hem de eğitim açısından öne çıkıyor. İlk hedefi depreme yönelik çalışmalar olan enstitü, deprem konusunda gözlem, eğitim, araştırma ve uygulama faaliyetlerini tek bir bünye altında toplayan ilk kuruluş olma özelliğini kazanıyor

19.09.2018Gündem
Akdeniz beşik gibi: Yine sallandı

Akdeniz beşik gibi: Yine sallandı

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırmaları Enstitüsü’nün sitesinde yer alan verilere göre Akdeniz'de yerin 5 kilometre derinliğinde saat 21.13'te 4,2 şiddetinde deprem oluştu. Depremin ardından bölgede 25'ten fazla deprem daha kaydedildi.

12.09.2018Gündem
Antalyada deprem

Antalya'da deprem

AFAD’ın sitesinde yer alan bilgiye göre Antalya’nın Kumluca ilçesinde 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem saat 09.21'de gerçekleşti. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 5.3 olarak açıkladı.

12.09.2018Haber
Son dakika… Antalya’da 5.2 büyüklüğünde deprem

Son dakika… Antalya’da 5.2 büyüklüğünde deprem

AFAD’ın sitesinde yer alan bilgiye göre Antalya’nın Kumluca ilçesinde 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem saat 09.21'de gerçekleşti. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 5.3 olarak açıkladı.

12.09.2018Gündem
Akdeniz ve Egeyi korkutan deprem

Akdeniz ve Ege'yi korkutan deprem

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırmaları Enstitüsü’nün sitesinde yer alan verilere göre Antalya Döşemealtı'nda yerin 46 kilometre derinliğinde saat 02.02’de 4,8 şiddetinde deprem oluştu.

10.09.2018Gündem
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’nde Gözlem Gecesi

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’nde Gözlem Gecesi

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, 150. Yılı kutlamaları kapsamında halkla buluşmaya devam ediyor. İstanbul Üniversitesi Amatör Astronomlar Kulübü iş birliğiyle 13 Eylül 19:00’da düzenlenecek ‘Kandilli’de Gözlem Gecesi’nde, katılımcılar astronomi tarihi ve Güneş Sistemi hakkındaki seminerlerin ardından teleskopla gözlem yapacaklar.

10.09.2018Kampüs
Adanada deprem

Adana'da deprem!

Adana’nın Feke ilçesinde 3.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

7.09.2018Gündem
Bambaşka bir Boğaziçi

Bambaşka bir Boğaziçi

Sanat ve mimarlık tarihçisi Dr. Sedat Bornovalı’nın ‘Boğaziçi’nin Tarih Atlası’ özenli tarih çalışması, resimleri, gravürleri, çizimleri ve ilk kez yayınlanan fotoğraflarıyla tadına doyulmayacak bir İstanbul kitabı.

6.09.2018Kitap Sanat
Marmara Denizinde dikkat çeken deprem hareketliliği deprem

Marmara Denizi'nde dikkat çeken deprem hareketliliği deprem

Marmara Denizi'nde 3,6 şiddetinde deprem meydana geldi. 11.5 km derinlikte meydana gelen deprem İstanbul'da da hissedildi.

6.09.2018Gündem
İBB harekete geçti... Başsavcılık 1 ay ertelensin dedi

İBB harekete geçti... Başsavcılık '1 ay ertelensin' dedi

İstanbul Büyükşehir Belediye Encümeninin, Adnan Oktar suç örgütünün Kandilli'deki kaçak yapıları için aldığı yıkım kararının uygulanması için mülklerin devredildiği TMSF'ye yazı yazılması üzerine devreye savcılık girdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, "tespit ve tasnif işlemlerinin" devam ettiğini belirterek yıkım kararının bir ay ertelenmesini istedi.

3.09.2018Gündem
Kandilliden Türkiye için korkutan deprem uyarısı

Kandilli'den Türkiye için korkutan deprem uyarısı

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, sadece Marmara Denizi'nden geçen fayda değil, Türkiye'nin başka bir yerinde de 7 ve üzerindeki büyüklükte deprem olabileceğini söyledi.

26.08.2018Gündem
Samsunda 3.1 büyüklüğünde deprem

Samsun'da 3.1 büyüklüğünde deprem

Samsun'da 3.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

22.08.2018Gündem
Marmara’da 7.2 sürpriz olmaz

Marmara’da 7.2 sürpriz olmaz

BOĞAZİÇİ Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özgener, “Ülkemizin yüzde 90’ı deprem tehlikesi altında. Yaklaşık her yıl 2.5-3 santim batıya doğru kayıyoruz ve bir enerji birikiyor. Marmara için yapılan hesaplamalarda da 7’nin üzerinde, 7.2 gibi bir deprem şu anda olsa sürpriz olmaz” dedi.

17.08.2018Gündem
‘Marmara’da boydan boya kırılacak bir fay yok’

‘Marmara’da boydan boya kırılacak bir fay yok’

Olası bir Marmara depremi ile ilgili konuşan Dr. Doğan Kalafat bölgede boydan boya kırılacak bir fayın olmadığını söyledi.

17.08.2018Gündem
Marmara depremi için korkutan benzetme: Gladyatör arenası

Marmara depremi için korkutan benzetme: Gladyatör arenası

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi Müdürü Dr. Doğan Kalafat, Marmara bölgesinin deprem gerçeğini bölgeyi 'gladyatör arenası'na benzeterek ortaya koydu. Marmara bölgesinin iki ayrı gladyatörü olduğunu, bunlardan birinin Kuzey Anadolu Fay Hattı diğerinin ise Batı Anadolu'daki düşey atılımlı rejim olduğunu kaydeden Kalafat, "Doğal olayları afete çeviren toplum olarak biziz. Deprem öncesinde bilinçli olsak, şehirlerimizi depreme dayanıklı şekilde inşa etsek; deprem, en fazla 45 saniye süren bir doğa olayı. Bunu yağmurun ve dolunun yağması gibi bertaraf etmek mümkün" dedi.

16.08.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Tuhaf şeyler

Şarkının klibinde 1 dolarlık banklotlar var diye sanatçıyı şikayet ediyorlar.

12.09.2018