MENÜ

Kandil

Kandil ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kandil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kandil haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 9.169 Kandil haberi bulunmuştur.

Kandil Haberleri

Ayı görünümlü adam

Ayı görünümlü adam

Bölücü terör örgütü PKK'nın başlarından Osman Öcalan, İngiliz gazetelerine yaptığı açıklamada, Türkiye'yi terör eylemleri yapmakla tehdit etti. Kuzey Irak'taki PKK ‘‘inleri’’ne giden İngiliz Times ve Daily Telegraph gazeteleri muhabirleri, Öcalan ile görüştüler.

10.03.2003Gündem
Diclenin Sürgünleri

Dicle'nin Sürgünleri

"Aşk Gibi Karanlık, Ölüm Gibi Aydınlık", "Kader Kuyusu","Yitik Bir Aşkın Gölgesinde", "Dicle'nin Yakarışı" gibi romanlarıyla tanınan yazar Mehmed Uzun, yeni kitabı "Dicle'nin Sürgünleri"nde yine öykülerini anlatmaya devam ediyor.

14.04.2003Gündem
Üç kaçak aşk bir kaçak başkan

Üç kaçak aşk bir kaçak başkan

Son başkanı, sahte kimlikli eski bir cinayet sanığı çıkan Milli Görüş Teşkilatı'nın bundan önceki üç başkanı kadın yüzünden gitmişti.

18.04.2003Gündem
Üç kaçak aşk bir kaçak başkan

Üç kaçak aşk bir kaçak başkan

Milli Görüş'te art arda patlak veren skandallar, örgütü çökme noktasına getirdi. Son 4 başkandan 3'ünün yasak aşk yaşamasının ardından sonuncusunun da kaçak çıkması, bardağı taşıran son damla oldu.

18.04.2003Gündem
(A) Milli aday kadrosu açıklandı

(A) Milli aday kadrosu açıklandı

Özel maçta Çek Cumhuriyeti ile karşılaşacak olan (A) Milli ve Ümit Milli Takım aday kadroları açıklandı. Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş tarafından açıklanan 23 kişilik (A) Milli Takım aday kadrosuna, Galatasaraylı Volkan Arslan, Denizlisporlu Servet Çetin, Trabzonsporlu Gökdeniz Karadeniz ile Hollanda'nın Roda takımından, ümit milli Fatih Sonkaya ilk kez çağrıldı.

25.04.2003Futbol
Musulda büro açan partiden KADEK itirafı

Musul'da büro açan partiden KADEK itirafı

Musul'da büro açan ve mensupları arasında Kürtlerin yanı sıra Asuri, Keldani ve Süryani kökenlilerin de yer aldığı Mezopotamya Devrimci Yurtsever Birliği adlı örgütün yetkilileri, PKK ve KYB ile ilişki içinde olduklarını, Türkiye sınırına yakın bölgedeki dağlarda silahlı güçlerinin olduğunu söyledi.

6.05.2003Gündem
ABD, Kuzey Irak’ta PKK’yı yok edecek

ABD, Kuzey Irak’ta PKK’yı yok edecek

İngiliz gazetesi The Observer, ABD'nin bölücü terör örgütü PKK/KADEK'i yok etmesinin an meselesi olduğunu bildirdi. Pazar ekinde PKK'nın kadın üyeleriyle Irak'ın kuzeyinde Kandil dağlarında yapılan röportaja yer veren The Observer, ‘‘Irak'ın kuzeyinde 5 bine yakın kadın teröristin silahlı beklediğini’’ yazdı.

11.05.2003Dünya
Bugün Mevlit Kandili

Bugün Mevlit Kandili

Hz. Muhammed'in (S.A.V.) doğum yıldönümü olan Mevlit Kandili, bu gece kutlanacak. Kandil gecesi, camilerde Kuran okunacak ve Müslümanlar camilere akın edecek.

12.05.2003Gündem
2 bin PKK’lı için ‘Pişmanlık’ Apo’da takıldı

2 bin PKK’lı için ‘Pişmanlık’ Apo’da takıldı

İçişleri ve Adalet Bakanlığı'nın, Kuzey Irak'taki 2 bin PKK/KADEK militanını dağdan indirmek için hazırladığı Pişmanlık Yasası, terör örgütü yöneticilerinin affı sorununa takıldı.

12.05.2003Gündem
Böyle kaybediyoruz işte kimliğimizi ..

Böyle kaybediyoruz işte kimliğimizi !..

Bugün Mevlit Kandili. Yani Hazreti Muhammed’in doğumgünü. Baba’nem artık yok. Temmuz’da 6 sene olacak. Mamuş Hanım’ın evidir diye halamları arayıp iyi Kandiller dileyeceğiz bu akşam. Biraz da adet yerini bulsun diye. Bir eski tören unutulmasın diye. Sonra ağır ağır unutacağız Kandil olduğunu.

13.05.2003Kelebek
İrana PKK/KADEK istihbaratı

İran'a PKK/KADEK istihbaratı

Türkiye, Kuzey Irak'tan çıkış yolları arayan PKK?KADEK için İran'a önemli bir bilgi ulaştırdi.

16.05.2003Gündem
PKK militanları Türkiyeye yöneldi

PKK militanları Türkiye'ye yöneldi

PKK-KADEK'in 90 kadar militanının Türkiye sınırına yakın bölgelere sızdığı, 300'ünün de hareket halinde olduğu bildirildi.

20.05.2003Gündem
PKK, Kuzey Iraktaki kampları boşaltıyor

PKK, Kuzey Irak'taki kampları boşaltıyor

PKK-KADEK'in, örgüte yönelik olası bir ABD operasyonuna karşı, Irak'ın kuzeyindeki militan sayısını azaltarak, mensuplarını yeni faaliyet alanlarına kaydırdığı bildirildi.

5.06.2003Gündem
Hırsızı vuran akademisyene beraat

Hırsızı vuran akademisyene beraat

Üsküdar'da, oğlunun dairesine girmeye çalışan hırsızı öldüren akademisyen beraat etti. Mahkeme kararında "affın İstanbul'da asayişi bozduğuna" dikkat çekildi.

11.06.2003Gündem
Hırsızı vuran öğretim üyesine beraat kararı

Hırsızı vuran öğretim üyesine beraat kararı

Eve giren Erhan Dinçer'i tüfekle vuran Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Mustafa Kandil, tutuklanarak 3 ay 13 gün cezaevinde yatmış, sonra da tahliye edilmişti.

11.06.2003Gündem
Hırsızı vuran öğretim üyesine beraat kararı

Hırsızı vuran öğretim üyesine beraat kararı

Üsküdar'da oğlunun evine girmeye çalışan Erhan Dinçer'i av tüfeğiyle vurarak öldüren Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Mustafa Kandil, beraat etti.

11.06.2003Gündem
Interesting acquittal ruling of the judge

Interesting acquittal ruling of the judge

Mustafa Kandil, who is a teaching member at the Education Faculty of the Marmara University and who had killed robber Erhan Dincer that attempted to enter his son’s house, was acquitted by the Uskudar 2nd Heavy Penal Court.

12.06.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Çağdaş savaş

GELENEKSEL anlamdaki en son ‘‘kısa savaş’’ 1866 Prusya - Avusturya, hadi bilemediniz 1870 - 1871 Prusya - Fransa arbedelerinde gerçekleşmiştir.

24.02.2003

ABD PKK ile savaşabilir mi?

AMERİKA Türkiye'nin Kuzey Irak'taki askeri varlığını geri çekmesini ve PKK ile mücadeleyi kendisine bırakmasını istiyor.

14.05.2003

Sorun Kandil'de ama çare Güneydoğu'da

ÇOĞU gazeteye küçük haber olarak girdi, ama Ankara'da çok dikkatle izlenen gelişmeye dikkatinizi çekelim:

25.05.2003