MENÜ

Kanada

Kanada ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kanada haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 28.682 Kanada haberi bulunmuştur.

Kanada, eski adı ile Kanada Dominyonu, Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyindeki ülkedir. Büyüklüğü, Büyük Okyanustan, Kuzey Arktik denizine kadar 9.98 milyon kilometre karedir. Bu özelliğiyle, yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük 2. ülkesidir. Amerika Birleşik Devletleri ile Kanada'nın ortak sınırı dünyanın en uzun kara sınırını oluşturur. Kanada'nın topraklarında çoğunlukla ormanlar ve bunun yanı sıra Rocky Dağlarında ki tundra hakimdir. Nüfusun beşte dördü de güney sınırına yakın yaşamaktadır. Kanada'da zaman genellikle soğuk ya da çok ciddi kış soğuklarıyla geçer, ancak Kanada'nın güneyindeki alanlar yaz aylarında bir o kadar da sıcak olur.

DEVAMI

Kanada Haberleri

Uluslararası Af Örgütü Suu Çiiye verdiği Vicdan Elçiliği Ödülünü geri aldı

Uluslararası Af Örgütü Suu Çii'ye verdiği Vicdan Elçiliği Ödülü'nü geri aldı

Uluslararası Af Örgütü, Myanmar lideri Aung San Suu Çii'ye 2009 yılında verdiği Vicdan Elçiliği Ödülü'nü geri aldı. Uluslararası Af Örgütünün Genel Sekreteri Kumi Naidoo, Suu Çii'ye gönderdiği mektupta ödülün kendisinden geri alındığı bilgisini verdi ve "Bugün artık ümidin, cesaretin ve insan haklarının ebedi savunuculuğunun bir sembolü olmadığınız için derin şaşkınlık içindeyiz." ifadesini kullandı.

12.11.2018Dünya
Fransız Dışişleri Bakanının Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki sözlerine sert tepki: Kabul edilemez

Fransız Dışişleri Bakanı'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki sözlerine sert tepki: Kabul edilemez

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Fransa Dışişleri Bakanı'nın Cumhurbaşkanımızı 'siyasi oyunlar oynamakla' itham etmesinin kabul edilemez olduğunu belirtti.

12.11.2018Gündem
Dünyanın sadece yüzde 23üne el değmemiş

Dünyanın sadece yüzde 23'üne el değmemiş

Çevre bilimciler ilk kez dünya üzerinde denizde ve karada el değmemiş olarak nitelendirilecek bölgelerin hassas ölçekli haritası çıkarıldı. Buna göre dünyadaki kara parçalarının sadece yüzde 23'ü el değmemiş durumda bulunuyor. Bilim insanlarının yaptığı açıklamaya göre bu bölgelerin yüzde 70'i Rusya, Kanada, Avustralya, ABD ve Brezilya'da bulunuyor.

12.11.2018Seyahat
Bursa Textile Show açılıyor

"Bursa Textile Show" açılıyor

BTSO tarafından düzenlenen fuara yaklaşık 40 ülkeden 350'ye yakın iş insanının katılması bekleniyor.

12.11.2018Ekonomi
Son dakika... Trudeau: Kaşıkçı kayıtlarını dinledik

Son dakika... Trudeau: Kaşıkçı kayıtlarını dinledik

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ülkesinin, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili kayıtları dinlediğini açıkladı.

12.11.2018Dünya
Hedefim babama gücümü kanıtlamaktı

"Hedefim babama gücümü kanıtlamaktı"

Lethwei adlı dövüş sporuyla 4 kez dünya şampiyonu olan Dave Leduc, dünyanın dört bir yanında seminerler veriyor.

12.11.2018Magazin
ODTÜ mezunundan göçmen sorununa çözüm

ODTÜ mezunundan 'göçmen sorunu'na çözüm

Eğitim için 6 yıl önce Makedonya'dan Türkiye'ye gelen Türk asıllı Berat Kjamili, yaşadıklarından yola çıkarak göçmenlerin sorunlarına çözüm bulmak için geliştirdiği projelerle dikkat çekiyor.

11.11.2018Kampüs
YÖKten 3 binin üzerinde doktora bursu

YÖK'ten 3 binin üzerinde doktora bursu

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), öncelikli alanlarda doktora yapan araştırma görevlilerinin tez çalışmalarına ve yurt dışında araştırma amaçlı doktora yapanlara yönelik başlatılan iki farklı burs programından yararlananların sayısı 3 bin 314'ü buldu. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ise, Türkiye'de doktoralı sayısının arttırılması gerektiğini söyledi.

11.11.2018Eğitim
Korkunun yeni yüzleri

Korkunun yeni yüzleri

1977 yapımı korku filmi “Suspiria” yeniden çekildi. Berlin’deki bir dans okulunda yaşanan esrarengiz olayları konu alan film, ülkemizde önceki gün vizyona girdi. Filmde başrolleri paylaşan Dakota Johnson ve Tilda Swinton, Los Angeles’ta Barbaros Tapan’ın sorularını yanıtladı.

10.11.2018Magazin
Ambalaj fuarına yoğun yabancı ilgisi

Ambalaj fuarına yoğun yabancı ilgisi

Ambalaj sektöründe Avrupa ve Avrasya’nın merkezi olan Türkiye’de düzenlenen Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı sona erdi.

10.11.2018Ekonomi
Kartal rövanşı alamadı

Kartal rövanşı alamadı

UEFA Avrupa Ligi'nde temsilcimiz Beşiktaş gruptaki 4. maçında Genk takımına konuk oldu. Beşiktaş'ın 16. dakikada Ricardo Quaresma ile bulduğu gole Genk takımı 87'de Sander Berge ile yanıt verdi. Beşiktaş ilk maçında 4-2 yenildiği Genk'ten rövanşı alamadı. Kara Kartal bu sonuçla 4 puanla grubun son sırasında yer aldı.Genk ise 7 puanla zirvede. Beşiktaş bir Avrupa'daki bir sonraki maçını Sapsborg ile deplasmanda oynayacak.

8.11.2018Spor Arena
Rugby’den doğan Amerikan kültürünün en popüler sporunun adı nedir 8 Kasım hadi ipucu

Rugby’den doğan Amerikan kültürünün en popüler sporunun adı nedir? 8 Kasım hadi ipucu

Rugby’den doğan ve sahasında 10-20-30 gibi sayıların bulunduğu, Amerikan kültürünün en popüler sporu olan Amerikan futbolu, 22 sporcunun sahada yer aldığı müsabakadır. 11'er kişiden oluşan 2 takımdan oluşan Amerikan Futbolu, takım hücumdayken topu pasla ya da koşuyla, savunma takımına kaptırmadan, karşı tarafın saha sonuna ulaştırma amacını taşımaktadır. İşte, Rugby’den doğan ve sahasında 10-20-30 gibi sayıların bulunduğu, Amerikan kültürünün en popüler sporu olan Amerikan futbolu hakkında bazı bilgiler

8.11.2018Gündem
İngiltere Ordusu asker ithal edecek

İngiltere Ordusu asker ithal edecek

İngiltere Savunma Bakanlığı, İngiliz Ordusu'ndaki asker sayısının azalması üzerine yabancı ülkelerden asker alımına başlama kararı aldı.

7.11.2018Dünya
ABD ve Kanada Dışişleri Bakanları Kaşıkçı cinayetini görüştü

ABD ve Kanada Dışişleri Bakanları Kaşıkçı cinayetini görüştü

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Kanadalı mevkidaşı Freeland'i telefonla arayarak görüştüğü, iki bakanın Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin arkasındaki tüm gerçeklerin belirlenmesinde mutabık kaldığı belirtildi.

7.11.2018 Dünya
İstanbul Mobilya Fuarı açıldı

İstanbul Mobilya Fuarı açıldı

Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin:“Yaklaşık 200 milyar dolar mobilya sektörünün dış ticaret hacminin olduğu bir yerde, ABD’nin 45 milyar dolar ithalat yaptığı bir yerde biz yokuz. Olmaz. Benim Türk ihracatçım, mobilyacım ABD’de olmak zorunda. O nedenle sizin bizi zorlamanız lazım. Dış pazarlarda daha fazla söz sahibi olmamız lazım. Mobilya sektöründen çok beklentimiz var. Gelin Amerika’da bir Türkiye Ticaret Merkezleri açalım mobilyacılarımıza.” açıklamalarında bulundu.

6.11.2018Ekonomi
Trudeau ve May, Kaşıkçı cinayetini görüştü

Trudeau ve May, 'Kaşıkçı' cinayetini görüştü

İngiltere Başbakanı May ile Kanadalı mevkidaşı Trudeau, Suudi gazeteci Kaşıkçı’nın öldürülmesinden sorumlu olanlardan hesap sorulması gereği üzerinde görüş birliğine vardı.

6.11.2018Dünya
iPhone XS neden hâlâ Türkiyede satışa çıkmadı

iPhone XS neden hâlâ Türkiye'de satışa çıkmadı?

Apple'ın yeni iPhone'ları tanıtmasının üzerinden haftalar geçti; ancak yeni ürünler halen Türkiye'de satışa çıkmış değil. Peki neden yeni iPhone'lar gecikti?

6.11.2018Teknoloji
Ercüment Cengizin romanı ABDde müzikal oluyor

Ercüment Cengiz'in romanı ABD'de müzikal oluyor

Ercüment Cengiz’in aşkı, kardeşliği, vefayı, vefasızlığı ve savrulan hayatları anlatan romanı ‘Gırnatacı’ Kanada ve Amerika’da müzikale uyarlanıyor.

5.11.2018Kitap Sanat
Dalış tutkunlarına özel turkuaz renkli rotalar

Dalış tutkunlarına özel turkuaz renkli rotalar

Yeryüzü bize keşfetmek için sayısız rota sunarken okyanus ve denizlerin altı ise apayrı bir dünyanın kapılarını açıyor. Uçsuz bucaksız bir evren olan su altını ister tek seferlik değişik bir deneyim yaşamak için isterseniz dalış tutkunuzu perçinlemek için tercih edin. Kutuplardan Ekvator'a, Asya’dan Akdeniz'e her yerde nefes kesen dalış noktalarına ulaşabilmek mümkün...

5.11.2018Seyahat
Cihangir İslam kimdir Cihangir İslamın biyografisi

Cihangir İslam kimdir? Cihangir İslam'ın biyografisi

27. Dönem Milletvekili Nazır Cihangir İslam'ın kim olduğu merak konusu oldu. Cihangir İslam'ın kim olduğunu merak eden vatandaşlar konuya dair bilgi bulmak adına internette araştırma yapıyor. Peki, Cihangir İslam kimdir? İşte, TBMM'den alınan bilgiler ışığında Cihangir İslam'ın biyografisi...

2.11.2018Gündem
Yalnız seyahat eden kadınların en çok tercih ettiği ülkeler

Yalnız seyahat eden kadınların en çok tercih ettiği ülkeler 

Tek başına seyahat eden kadınların tercihlerine etki eden kriterlere dair ‘Wander Women Index’ yayınlandı.

2.11.2018Seyahat
Karaların artık sadece yüzde 23ü el değmemiş

Karaların artık sadece yüzde 23'ü el değmemiş

Dünyada kara parçalarının sadece yüzde 23'ünün el değmemiş olarak tanımlanabileceği bildirildi.

2.11.2018Teknoloji
Fenerbahçe’ye yeni sponsor, 35 milyon TL

Fenerbahçe’ye yeni sponsor, 35 milyon TL!

Fenerbahçe Kulübü, forma göğüs sponsoru olarak Avis ile anlaşma imzaladı.

1.11.2018Futbol
Fenerbahçeye yeni sponsor

Fenerbahçe'ye yeni sponsor

1.11.2018İstanbul
General Motors 18 bin kişiyi işten çıkarıyor

General Motors 18 bin kişiyi işten çıkarıyor

ABD'li otomotiv devi General Motors'un (GM) üretim maliyetlerinin azaltmak üzere Kuzey Amerika ülkelerindeki 18 bin beyaz yakalı çalışanına tazminat karşılığı işten çıkarma teklif ettiği bildirildi.

1.11.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Korkunun yeni yüzleri

1977 yapımı korku filmi “Suspiria” yeniden çekildi. Berlin’deki bir dans okulunda yaşanan esrarengiz olayları konu alan film, ülkemizde önceki gün vizyona girdi. Filmde başrolleri paylaşan Dakota Johnson ve Tilda Swinton, Los Angeles’ta Barbaros Tapan’ın sorularını yanıtladı.

10.11.2018

Ara Güler albümü tam 65 kilogram

PAZARTESİ günü Zekâi Demir gazeteye geldi. Daha önce Ara Güler’in albümünde yer alan yazımı imzalamamı istemişti.

8.11.2018

A220 görücüye geliyor

Airbus’ın portföyüne kattığı tek koridorlu kısa-orta menzilli uçağı A220, Anadolujet hedefi için İstanbul’a geliyor. 100 ila 150 koltuk, tek koridorlu uçak pazarında yakıt verimliliği ile öne çıkacak gibi görünüyor.

6.11.2018

Türk oyunları da Türk dizileri gibi dünyayı fetheder mi?

Red Dead Redemption 2 oyunu, geçen hafta sonu piyasaya çıktı ve ilk üç gün 725 milyon dolar hasılat elde etti.

6.11.2018

Kamu araçları için menşeine bakılmalı  

Geçen hafta ÖTV ve KDV indirimleri dışında otomotiv sektörüne ilgilendiren başka bir gelişme daha yaşandı.

4.11.2018

Yeni hikâye yazılımdan çıkar ihracat 5 milyar doları rahat yakalar

Türkiye’nin önde gelen yazılım şirketlerinden Etiya İcra Kurulu Başkanı Aslan Doğan, bir süre önce Türk Eximbank’a gitti, ihtiyacı olan teminat mektubu için başvuruda bulunduğunu belirtti. Eximbank yetkilileri başvuruyu inceleyip, yanıtı verdi:

3.11.2018