MENÜ

Kan Uyuşmazlığı

Kan Uyuşmazlığı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kan Uyuşmazlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kan Uyuşmazlığı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 334 Kan Uyuşmazlığı haberi bulunmuştur.

Kan Uyuşmazlığı Haberleri

Kan uyuşmazlığı nedir Kan uyuşmazlığı bebeği nasıl etkiler

Kan uyuşmazlığı nedir? Kan uyuşmazlığı bebeği nasıl etkiler?

Tüm anne adaylarının gebelikleri ilk tespit edildiğinde kan gruplarının mutlaka belirlenmesi gerekir. Eğer gebe Rh (-) negatif kan grubuna sahip ise baba adayının kan grubu mutlaka öğrenilir ve eğer baba Rh (+) ise çiftte Rh/rh uygunsuzluğu yani kana uyuşmazlığı vardır denir. Peki, kan uyuşmazlığı nedir?

17.04.2019Sağlık
Koryon villus biyopsisi nedir

Koryon villus biyopsisi nedir?

Genetik hastalıklar insanda var olduğu tahmin edilen 35.000 kadar genden herhangi birinin değişikliğe uğraması sonucu ortaya çıkan hastalıklardır. Peki Koryon villus biyopsisi nedir, tedavisi için neler yapılmalıdır?

19.01.2019Gündem
1968 Ankarasından 2018 medyasına Son 50 yılın dedikodulu tarihi

1968 Ankara'sından 2018 medyasına! Son 50 yılın dedikodulu tarihi

Türkiye’nin en renkli ve sivri dilli gazetecilerinden Tuğrul Eryılmaz’la, ‘68’li ve Gazeteci’ kitabı için bir araya geldik. Medyaya ve siyasete yön veren en etkili isimlerin sırlarını öğrendik.

18.11.2018Hürriyet Pazar
İşitme engelli milli atlet Yasin Süzen: Tarihe geçmek istiyorum

İşitme engelli milli atlet Yasin Süzen: Tarihe geçmek istiyorum

Kırklareli’nin Çakıllı köyünde, kan uyuşmazlığı olan çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi Yasin Süzen. Sağır olduğu ancak konuşması gecikince ortaya çıktı. Koşu tutkusuydu. Ama önünde engeller vardı. Başlama fişeğini duyamıyor, el işaretini bekliyor, bu yüzden rakiplerinin gerisinde kalıyordu. Yılmadı, azmi ve yeteneğiyle engelleri aştı. Geçen yıl 400 metrede Türkiye’nin en iyi üç atleti arasına girdi. Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazandı. Geçen hafta Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda ‘işitme engeli olmayan’ atletlerle aynı kulvarda yarıştı. Milli atlet Süzen’le yeni transfer olduğu kulübü ENKA’da buluşup hikâyesini konuştuk.

24.08.2018Hürriyet Cumartesi
Koryon villus biyopsisi nedir

Koryon villus biyopsisi nedir?

Genetik hastalıklar insanda var olduğu tahmin edilen 35.000 kadar genden herhangi birinin değişikliğe uğraması sonucu ortaya çıkan hastalıklardır.

19.07.2018Gündem
Senin suçun yok Emircan

Senin suçun yok Emircan

İstanbul’da iki çete, 10 dakika çatıştı, 100 el ateş etti. Çatışmanın tek kurbanı evine dönerken 7 mermi isabet eden, kanlar içinde onu kucaklayan babasına, “Kızma, suçsuzum” diyen Emircan oldu.

15.12.2017Gündem
‘Senin oyunun’ bir başkaydı…

‘Senin oyunun’ bir başkaydı…

‘Benim Oyunum’, futbol tarihinin çok özel figürlerinden Johan Cruyff’un Ajax’ta başlayıp Barcelona ve ABD’ye uzanan oyunculuk kariyerine ve sonrasında da teknik adamlık serüvenine odaklanırken birçok unutulmaz anıyı, futbola dair gözlem ve tecrübeyi sayfalarına taşıyor...

13.07.2017Kitap Sanat
Anadolu Efeste hedef yerli oyuncular

Anadolu Efes'te hedef yerli oyuncular!

Anadolu Efes, 2016-2017 sezonundaki 2. Taraftar Toplantısı’nı Abdi İpekçi Spor Salonu Basın Toplantı Odası’nda gerçekleştirdi. Genel Direktör Alper Yılmaz, Anadolu Efes taraftarlarının tüm sorularına tek tek yanıt verdi.

20.06.2017Basketbol
Google’ı bunlarla yormaya yazık

Google’ı bunlarla yormaya yazık

2016 Google arama trendlerinde en çok arananlar; “Slime nasıl yapılır?”, “Tanka nasıl çıkılır?”, “Darbe”, kişilerde Aleyna Tilki, dizilerde “Kiralık Aşk”, yemeklerde ise trileçeymiş. Konsey’in bu sonuçlara yorumlarını alalım. Konsey üyeleri Google’da en çok neler aradı bu yıl?

18.12.2016Magazin
SMA hastalığı nedir

SMA hastalığı nedir?

SMA bir diğer adıyla Gevşek Bebek Sendromu, batıda olduğu gibi ülkemizde de pek çok çocuğun hayatını kaybetmesine neden oluyor. Hareket sinir hücrelerinden kaynaklı olan bu hastalık genetik rahatsızlıklara bağlı olarak ortaya çıkıyor. Çeşitli evrelere ayrılan hastalık, 40 çocuktan birinde görülebiliyor. Peki, SMA hastalığı nedir? İşte, SMA hakkında bilinmesi gerekenler!

8.12.2016Sağlık
Gupse Özay ile Buğra Gülsoy merak edilenleri anlattı

Gupse Özay ile Buğra Gülsoy merak edilenleri anlattı

Cuma günü vizyona giren “Görümce”ye hem senarist hem de başrol oyuncusu olarak imza atan Gupse Özay ve kardeşi rolündeki Buğra Gülsoy’la buluştum. Filmde Buğra’nın her şeyine karışan ablasını canlandıran Gupse, yemekte de boş durmadı, yediğimiz içtiğimiz her şeye karıştı.

3.12.2016Magazin
ASKON: Bize FETÖ virüsü bulaşmadı

ASKON: Bize FETÖ virüsü bulaşmadı

ANADOLU Aslanları ve İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa Koca, 17-25 Aralık gibi hareketleri yaşamalarına rağmen hâlâ FETÖ mensubu bulundurup  bugün FETÖ temizliği yapmaya çalışanlar önemli bir vebali boyunlarında taşımaktadırlar. ASKON bünyesinde ise temizlenecek bir FETÖ virüsü bulunmamaktadır“ dedi.

13.08.2016Ekonomi
Bilim adamları giyilebilir böbrek geliştirdi

Bilim adamları giyilebilir böbrek geliştirdi

Teknolojik gelişmeler tıbbi araç gereçlerin gelişmesiyle paralel şekilde ilerliyor. Böbrek problemi yaşayan hastalara umut olacak giyilebilir böbrek, hastaların diyaliz çilesini bitirebilir.

20.06.2016Teknoloji
Çocuklarını tedavi ettiren Muhammed Ali için ağlıyor

Çocuklarını tedavi ettiren Muhammed Ali için ağlıyor

HATAY'ın İskenderun İlçesi'nde yaşayan 76 yaşındaki Emel Hadduroğlu Ozan, 40 yıl önce çocuklarını tedavi ettiren dünyaca ünlü Müslüman boksör Muhammed Ali için gözyaşı döküp, türbede onun için dua ediyor.

9.06.2016Gündem
SGKdan kan bağışı

SGK'dan kan bağışı

24.02.2016Sakarya
Giresunsporda ikinci Sözeri dönemi başladı

Giresunspor'da ikinci Sözeri dönemi başladı!

PTT 1. Lig ekiplerinden Giresunspor ile anlaşma sağlayan teknik direktör Erkan Sözeri, "İkinci kez Giresunspor ile anlaştığım için mutluyum" dedi.

20.10.2015Futbol
Abdullah Gülden önemli açıklamalar

Abdullah Gül'den önemli açıklamalar

Özel bir televizyon kanalında açıklamalarda bulunan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, terör konusuyla ilgili "Şu an Türkiye'de terörle ilgili hiçbir haklı gerekçe gösterilemez. Şiddetle terörün karşısında durmalı ve reddetmeliyiz. 'Az gittik dere tepe düz gittik' diye bir söz vardır. 'Bir de bakmışız ki arpa boyu yol gittik' derler. Üzüntüyle karşılıyorum" diye konuştu. "Aktif siyasete dönecek misiniz?' sorusuna "Şüphesiz bir ihtiyaç söz konusu olursa o zaman bakarım" diye cevaplayan Gül, Hürriyet Gazetesi'ne yapılan saldırı ve açılan soruşturmalar için "Bunların hepsi yanlış. Türkiye'nin bunları yaşamaması, konuşmaması lazım. Herkese çok zarar verir. Böyle bir Türkiye görüntüsü vermemek lazım" diye konuştu. Gül, AK Partili Boynukalın'ın tehditleri için de "Çok üzüldüm ve yakıştıramadım. Akıl alacak bir şey değil" dedi.

18.09.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Nurettin Topçu’nun fotobiyografisi

İsmail Kara’nın ‘İsyan Ahlâkı Peşinde-Nurettin Topçu Albümü’nü okurken, seyrederken bir düşünce adamının hayatının dışında, onun yaşadığı günleri, kişileri de okumuş oldum.

5.10.2018

Yeni ufuklara!

Trabzonspor Muharrem Usta’ya söz verdiği 1 yılı aşkın sabır döneminden sonra 50. Yılda şampiyonluk parolasıyla girdiği sezonu Karabükspor maçıyla birlikte 5. olarak tamamladı

19.05.2018

Sahnede Derya Deniz

Derya Alabora ve Deniz Çakır, iki kişilik oyunları “Beyaz”ı geçen hafta sahnelemeye başladı. İkiliyle ilk oyundan 3 saat önce sahnede buluştuk. Açık söyleyeyim; ben onlardan daha heyecanlıydım. Kadın meselesinden komedi filmlerine, tiyatrodan taciz tartışmalarına; içinde Oktay Kaynarca, Uğur Yücel ve Aybüke Pusat’ın isimlerinin de geçtiği hararetli bir söyleşi yaptık. Kimi zaman tartıştık, kimi zaman eğlendik. Ortaya ‘derya deniz’ bir muhabbet çıktı...

17.02.2018

Referandumdan çıkan yedi sonuç

- SONUÇ BİR:  “Türkiye’de milliyetçi mukaddesatçı sağın oy oranı yüzde 70’tir” tezi, pekâlâ bir efsane haline gelebilirmiş.

17.04.2017

‘Avrupa’ sessizliği

Avrupa Birliği 1985’te Milan’da yapılan bir zirve sonrasında, 9 Mayıs’ı üye ve aday ülkelerde kutlanmak üzere Avrupa Günü ilan etti. 2000’den beri Türkiye’de de konserler ve etkinliklerle kutlanan gün, bu yıl sessiz sedasız ve halka kapalı kutlanacak.

15.04.2017

Leonardo’ya yazdım Buğra’ya kısmet oldu

Cuma günü vizyona giren “Görümce”ye hem senarist hem de başrol oyuncusu olarak imza atan Gupse Özay ve kardeşi rolündeki Buğra Gülsoy’la buluştum. Filmde Buğra’nın her şeyine karışan ablasını canlandıran Gupse, yemekte de boş durmadı, yediğimiz içtiğimiz her şeye karıştı.

3.12.2016

Turistik bir çaba...

Dan Brown’ın karakteri Prof. Robert Langdon’ın üçüncü sinemasal serüveni ‘Cehennem’de, insanlığı tehdit eden bir virüsün yayılmasını engelleme çabalarını izliyoruz. Serinin en vasat çalışması olan filmin hikâyesi Floransa’da başlayıp Yerebatan Sarayı’na kadar uzanıyor.

14.10.2016

Hakemlikte Ankara bereketi!

Süper Lig'de bu hafta oynanacak 9 maçta 4 İstanbul, 3 Ankara, 2 Anadolu hakemi düdük çalacak. Tüm görev dağılımına baktığımızda ise 18 İstanbul, 11 Ankara, 5 İzmir, 20 Anadolu hakemi görev yapacak.

12.02.2016

Yetiş Ayşe

Dostlar kış kapıya dayandı.

25.10.2015

AK Parti’siz senaryo

HDP’nin barajı aştığı ve aşamadığı haller için ayrı ayrı senaryolar tartışılıyor.

30.03.2015