MENÜ

Kamu Özel İş Birliği

Kamu Özel İş Birliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kamu Özel İş Birliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.251 Kamu Özel İş Birliği haberi bulunmuştur.

Kamu Özel İş Birliği Haberleri

Hazine şirketlere iştirak edebilecek

Hazine şirketlere iştirak edebilecek

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan "Bazı Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde Değişiklik Yapılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi"ne göre Hazine, Cumhurbaşkanı kararı ile yurtiçindeki ya da yurtdışındaki şirketlere iştirak edebilecek.

7.08.2019Ekonomi
Ekonomik düzenlemeler içeren torba kanun TBMMde kabul edildi

Ekonomik düzenlemeler içeren torba kanun TBMM'de kabul edildi

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Varlık Barışı'nın süresi yıl sonuna kadar uzatılacak. Yurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçları Türkiye'ye getirilecek. Bu durumda yüzde 1 vergi uygulanacak. Merkez Bankasının yıllık karının yüzde 20'si ihtiyat akçesine aktarılmayacak. Merkez Bankası talepleri gerçek zamanlı ve anlık karşılanacak. Bu taleplerin karşılanması için bankaca kurum ve kuruluşların bilgi işlem sistemlerine erişim sistemleri kurulabilecek.

17.07.2019Ekonomi
Makine ve beyaz eşya sektörlerine AB regülasyonu teşviki

Makine ve beyaz eşya sektörlerine "AB regülasyonu" teşviki

Avrupa Birliği'nde 2021'de yürürlüğe girecek "yeni eko tasarım" ve "yeni enerji etiketi" regülasyonu nedeniyle makine ve beyaz eşya sektörlerinde oluşacak ilave yatırım ihtiyacı desteklerle karşılanacak.

16.07.2019Ekonomi
Ekonomi alanındaki torba teklif Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul  edildi

Ekonomi alanındaki "torba teklif" Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

11.07.2019Ekonomi
Son dakika... 11. Kalkınma Planı TBMMye sunuldu

Son dakika... 11. Kalkınma Planı TBMM'ye sunuldu

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kalkınma planı olan 2019-2023 dönemini kapsayan On Birinci Kalkınma Planı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisine sunuldu. Plana göre, 2023 yılında gayri safi yurt içi hasılanın 1 trilyon 80 milyar dolara, kişi başına gelirin 12 bin 484 dolara yükseltilmesi, ihracatın 226,6 milyar dolara çıkarılması hedefleniyor. İşsizlik oranının yüzde 9,9'a düşürülmesi, enflasyon oranlarının kalıcı bir biçimde düşük ve tek haneli rakamlara indirilmesi hedeflenen plana göre, söz konusu dönemde 4,3 milyon ilave istihdam yaratılacak. Planın vizyonu "Daha fazla değer üreten, daha adil paylaşan, daha güçlü ve müreffeh Türkiye" olarak belirlendi.

8.07.2019Ekonomi
Yüzde 60ı tamamlandı 10 bin kişiye istihdam sağlayacak

Yüzde 60'ı tamamlandı! 10 bin kişiye istihdam sağlayacak

Kamu Özel İş Birliği (PPP) modeli kapsamında inşaatı devam eden Başakşehir Şehir Hastanesinin tamamlanmasına sadece 1 yıl kaldı. Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği projenin yüzde 60’ı bitti.

5.07.2019Gündem
Özel sektörle 140 milyar dolarlık imza

Özel sektörle 140 milyar dolarlık imza

Kamu-özel sektör iş birliği kapsamında bugüne kadar toplam yatırım tutarı 63,8 milyar dolar olan 242 proje hayata geçirildi ve bu projelerin toplam sözleşme değeri yaklaşık 140 milyar doları buldu.

1.06.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Ağbal: Bütçe yapımızı değiştirmeye çalışıyoruz

Cumhurbaşkanlığı Ağbal: Bütçe yapımızı değiştirmeye çalışıyoruz

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal "Türkiye olarak bugünlerde bütçe yapımızı değiştirmeye çalışıyoruz. Yapıyı artık programa bağlı bir harcama sistemine göre çevirmek istiyoruz" dedi.

27.05.2019Ekonomi
Müteahhitler uluslararası pazar payında büyüme bekliyor

Müteahhitler uluslararası pazar payında büyüme bekliyor

Türkiye Müteahhitler Birliğince yayınlanan nisan ayı inşaat sektörü raporunda, gelecek yıllarda yurt dışında üstlenilecek işlere ilişkin büyük artış öngörüsünde bulunuldu.

14.04.2019Ekonomi
Başkente Avrupanın en büyük laboratuvarı

Başkent'e Avrupa'nın en büyük laboratuvarı

Ankara Şehir Hastanesi Bilkent'e Avrupa'nın en büyük laboratuvarı kuruldu.

13.03.2019Gündem
TÜSİAD Başkanı Kaslowskiden istihdam açıklaması

TÜSİAD Başkanı Kaslowski'den istihdam açıklaması

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, istihdam teşviklerinde çok önemli ilerlemelerin kaydedildiğini söyledi.

27.02.2019Ekonomi
Bakan Turhan: Bölge ekonomisi şahlanacak, uzaklar yakın olacak

Bakan Turhan: Bölge ekonomisi şahlanacak, uzaklar yakın olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün, İstanbul Boğazı'nın iki katı uzunluğundaki Çanakkale Boğazı'nın iki yakasını birleştireceğini belirterek, "Köprü tamamlandığında ülkemizin en önemli hizmet, sanayi ve turizm merkezi Trakya ile göz bebeğimiz Batı Anadolu Bölgesi'ndeki ekonomik ve sosyal yaşam çok daha cazip hale gelecektir." dedi.

18.01.2019Ekonomi
En az bir kez ‘melek’ olacak

En az bir kez ‘melek’ olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan İkinci 100 Günlük Eylem Planı çerçevesinde, Hazine ve Maliye Bakanlığı en az bir girişim sermayesi fonuna kaynak taahhüdünde bulunulacak. Ayrıca, İnteraktif Vergi Dairesi kapsamına 5 yeni hizmet eklenecek.

14.12.2018Ekonomi
Sağlık Bakanı Kocadan SMA ilacıyla ilgili önemli açıklama

Sağlık Bakanı Koca'dan SMA ilacıyla ilgili önemli açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, SMA Tip 1 ve 2'de toplam 168 hasta için ilaç başvurusu yapıldığını belirterek, "SMA hastalarımız tedirgin olmasınlar, rahat olsunlar. İlaca erişimde asla bir sorun olmayacak." dedi.

21.11.2018Gündem
Sağlık çalışanlarına şiddet yasa teklifi Mecliste

Sağlık çalışanlarına şiddet yasa teklifi Meclis'te

AK Parti'nin sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için hazırladığı yasa teklifi Meclis Başkanlığı'na sunuldu. Teklif ile ilaç ve eczacılık alanında düzenleme, sağlık çalışanlarına şiddetin önlenmesi gibi konular hedefleniyor. TBMM Başkanlığına sunulan teklif 43 maddeden oluşuyor. Teklifin perşembe günü Meclis Sağlık Komisyonu'nda görüşülmesi öngörülüyor.

30.10.2018Gündem
Sürdürülebilir büyüme nitelikli insan gücüyle sağlanacak

Sürdürülebilir büyüme nitelikli insan gücüyle sağlanacak

2019'da büyümenin istikrarlı bir şekilde devam ettirilmesi amacıyla enflasyon ve cari açığın makul seviyelere düşürülmesi ve ekonomideki dengelenme sürecinin kontrollü bir şekilde devam etmesi sağlanacak. Cari işlemler açığının sürdürülebilir bir seviyede tutulması ve makroekonomik istikrarın desteklenmesi için ithalata bağımlılığı azaltmak ve ihracatı arttırmak amacıyla yerli üretim, teknoloji ve Ar-Ge yatırımları kamu-özel iş birliği modelleriyle gerçekleştirilecek.

28.10.2018Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda açılış konuşmasını yaptı. Erdoğan, "Türkiye tarihinin en büyük ekonomik saldırılarına maruz kalmasına rağmen 2 ayı bulmadan durumu büyük ölçüde kontrol altına aldık. Türkiye borcuna sadıktır, yeter ki işi diyet borcuna döndürmesinler. İşte o zaman külahları değişiriz" dedi. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ABD'li danışmanlık şirketi McKinsey üzerinden yaptığı eleştirilere değinen Erdoğan "Tüm  arkadaşlarımıza söyledim, bunlardan fikri danışmanlık hizmeti de almayacaksınız dedim. Gerek yok, biz bize yeteriz" diye konuştu. Cumhurbaşkanı, Batman'da 8 askerin şehit olduğu saldırı için şunları söyledi: "O teröristler bilsin ki bunu en az 800 teröristle ödeyecekler. Hepsinin başını ezeceğiz."

6.10.2018Gündem
O uygulamada Türk vatandaşı zorunluluğu kalktı

O uygulamada Türk vatandaşı zorunluluğu kalktı

Havaalanı hizmetleri için sıhhi iş yeri çalışma ruhsatı alacak işletmelerde, şirketi idare ve temsile yetkili olanların çoğunluğunun Türk vatandaşı olması şartı kaldırıldı.

17.09.2018Ekonomi
‘İnşaat faaliyetleri daha da baskılanacak’

‘İnşaat faaliyetleri daha da baskılanacak’

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), ekonomik programda uygulanması elzem olan mali ve parasal sıkılaştırma tedbirlerinin, yavaşlama sinyalleri veren inşaat faaliyetlerini kısa-orta vadede daha da baskılayacağını; döviz ve faizdeki yükseliş eğilimine karşı sektörün desteklenmesi gerektiğini belirtti.

1.08.2018Ekonomi
Dev projenin yüzde 85i tamamlandı

Dev projenin yüzde 85'i tamamlandı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan: "İstanbul Yeni Havalimanı Projesi'nde yüzde 85'lik fiziki gerçekleşmeye ulaşıldı. Yatırım dönemi maliyetlerinin öngörülen tutarlarda bitirilememesi proje parametrelerinde değişikliklere neden olmakta ve bu değişiklikler süre revizyonları ve/veya maliyet revizyonlarına yol açmakta, bu nedenle de ek finansman ihtiyacı doğurmaktadır. Projede herhangi bir darboğaz söz konusu değil. Proje öngördüğümüz zamanda tamamlanacak" açıklamasında bulundu.

4.04.2018Ekonomi
İŞKUR ile TİSK iş birliğini yeniledi

İŞKUR ile TİSK iş birliğini yeniledi

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, işverenlerle yapılan iş birliklerinin ve işverenlere verilen teşviklerin işçinin hakkını kimseye vermek anlamına gelmediğini belirterek, “İşverene yönelik yapılan tüm yatırımların, tüm atılımların, tüm iş birliklerinin ve tüm teşviklerin çok anlamlı ve önem ifade ettiğine inanıyoruz.” dedi.

Yap-işlet-devret artık ders olarak üniversitelerde

Yap-işlet-devret artık ders olarak üniversitelerde

Türkiye’nin Kamu Özel İş birliği (PPP) alanındaki tecrübeleri artık Bahçeşehir Üniversitesi’nde lisans düzeyinde ders olarak okutuluyor.

11.01.2018Kampüs
Yapı Araştırma Merkezi kurulacak

Yapı Araştırma Merkezi kurulacak

Kullanıcı odaklı, güvenli, çevreyle barışık, enerji verimli ve mimari estetiğe sahip yapıların üretimi için tasarım ve yapım standartlarının geliştirilmesi amacıyla Yapı Araştırma Merkezi kurulacak.

1.11.2017Ekonomi
3. Kamu-Özel İşbirliği Sağlık Zirvesi

3. Kamu-Özel İşbirliği Sağlık Zirvesi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Özdemir, 2015'den 2016 yılına geçişte dünya genelinde kamu özel iş birliği (PPP) yatırımlarında yüzde 37 düşüş gözlemlendiğini bildirdi.

24.10.2017Ekonomi
Bölünmüş yollarda 36 bin 500e gideceğiz

'Bölünmüş yollarda 36 bin 500'e gideceğiz'

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan: “Ülkemizi bir baştan bir başa bölünmüş yollarla bölerken, kuzeyden güneye ana koridorları oluştururken böyle bir coğrafyada çalışıyoruz ve bu coğrafyadan kaynaklı olarak da bazen öngörmediğiniz sonuçlar çıkabiliyor" açıklamasında bulundu.

17.10.2017Ekonomi
Karbon salınımına ilave vergi gerekli

Karbon salınımına ilave vergi gerekli

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, küresel ısınma ve iklim değişikliğinin en büyük etkisinin ekonomiye olduğunu belirterek “Karbon salınımını düşürürsek ve daha az derecede küresel ısınma yaşanırsa, dünya milli gelirine etkisi yine de 21 trilyon dolar olacak. Daha kötü senaryoda, 33 trilyon dolarlık bir maliyetten bahsediliyor. Enerji tüketimi çok kritik. Yenilenebilir enerjiye daha çok ağırlık vermeliyiz. Çevreye dost ürünler kullanmak için standartlar geliştirmeliyiz. Bu alanda finansmanı artırmamız lazım. Karbon salımını kontrol etmek için ilave vergiler getirmemiz lazım. Burada kamu-özel iş birliği de son derece önemli” diye konuştu.

29.09.2017Ekonomi
Hizmete girdiğinde 350 noktaya uçulacak

Hizmete girdiğinde 350 noktaya uçulacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan: "Dünyanın gıptayla izlediği İstanbul 3. Havalimanının hizmete girmesiyle dünya çapında şu anda 282 olan destinasyon sayımızı, 350'ye yükseltmeyi planlıyoruz" açıklamasında bulundu.

5.06.2017Ekonomi
İsrail gazı için işbirliği teklifi

İsrail gazı için işbirliği teklifi

İsrail gazının Türkiye'ye getirilmesi için kamu ve özel sektör arasında işbirliği yapılması gerektiğini söyleyen Turcas Petrol Üst Yöneticisi Aksoy, bu projenin özel sektörün piyasaya girmesi açısından büyük bir fırsat olduğunu dile getirdi.

13.05.2017Ekonomi
Yeni havalimanında alan kiralamaları başladı

Yeni havalimanında alan kiralamaları başladı

İstanbul Yeni Havalimanında alan kiralama süreci başladı. İstanbul Yeni Havalimanında yer almak isteyen şirketler için alan kiralama süreci başladı. İGA, havayolu şirketleri ile havayollarına hizmet sunan firmaların talep formlarını 18 Kasım'a kadar kabul edecek. İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı Keskin: "Metrekare fiyatlarında, DHMİ’nin belirlediği tarifeye sadık kaldık"

18.10.2016Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AAya konuştu: İnanıyorum ki Antalya Zirvesinin sonuç bildirgesi dolu dolu bir sonuç bildirgesi olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AA'ya konuştu: İnanıyorum ki Antalya Zirvesi'nin sonuç bildirgesi dolu dolu bir sonuç bildirgesi olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'da düzenlenecek G20 Liderler Zirvesi'ne ilişkin, "İnanıyorum ki Antalya Zirvesi'nin sonuç bildirgesi dolu dolu bir sonuç bildirgesi olacak ve bundan sonraki G20'lerde de buraya çok atıfta bulunulacaktır. 'Antalya Zirvesi'nde alınan karar' veyahut da 'Antalya Zirvesi'nde belirlendiği gibi' şeklinde atıfta bulunmak suretiyle geleceğe yönelik G20'lere de o bir yol haritası çizecektir" dedi.

13.11.2015Gündem
Daha düşük faiz istiyoruz

Daha düşük faiz istiyoruz

Merkez Bankası’nın hükümetin belirlediği hedefler için araçlarını kullanmakta bağımsız olduğunu belirten ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, hükümet olarak iyi bir politika çerçevesinde faizlerin daha da düşmesini istediklerini vurguladı.

8.09.2015Ekonomi
İstanbul Havalimanından ilham aldılar Kendi ülkeleri için çağrıda bulundular

İstanbul Havalimanı'ndan ilham aldılar! Kendi ülkeleri için çağrıda bulundular

Polonya Altyapı Bakan Yardımcısı Mikolaj Wild, "Bizim için bunun nasıl başarıldığını bilmek ilgi çekici olacak. İstanbul Havalimanı'nın finansal yapısı, bizim için çok ilham verici. İstanbul'daki projede yer alan şirketlerle iş birliğini de masaya yatırıyoruz" açıklamasında bulundu.

22.09.2019Ekonomi
Deney yapıp öğrenecekler

Deney yapıp öğrenecekler

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST dördüncü gününde tüm hızıyla sürdü. Festival kapsamında gerçekleştirilen ‘Yurtdışındaki Türk Bilim İnsanları 4. Kurultayı’nda konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Kuracağımız 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi’nde, 50 bin özel yetenekli öğrencimize teknoloji eğitimleri vereceğiz” dedi.

21.09.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Varank açıkladı: Uluslararası Lider Araştırmacılar Programına devam edeceğiz

Son dakika... Bakan Varank açıkladı: Uluslararası Lider Araştırmacılar Programı'na devam edeceğiz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Yoğun ilgiyle karşılaştığımız Uluslararası Lider Araştırmacılar Programı'na önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz. Kuracağımız 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi’nde, 50 bin özel yetenekli öğrencimize teknoloji eğitimleri vereceğiz. Geçen sene 550 bin katılımcıya hitap eden TEKNOFEST’in bu sene 1 milyonun üzerinde misafire ev sahipliği yapmasını bekliyoruz. Dün itibarıyla ziyaretçi sayısı 420 bine ulaştı. Beşeri sermaye noktasında, emsallerimize göre karşılaştırmalı bir üstünlüğümüz var. Sahip olduğumuz bu avantajı, en iyi şekilde değerlendireceğiz” açıklamasında bulundu.

20.09.2019Ekonomi
Son dakika... Ömer Çelikten önemli açıklamalar

Son dakika... Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik MKYK sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik açıklamasında, "Diyarbakır Anneleri'nin ortaya koyduğu yaklaşım, bütün dünya üzerinde teröre karşı yükselen en güçlü sestir." ifadelerini kullandı.

18.09.2019Gündem
Son dakika... Bakan Varank: 2023e kadar teknoloji tabanlı işlere yapılan yatırımlar 5 milyar liraya ulaşacak

Son dakika... Bakan Varank: 2023'e kadar teknoloji tabanlı işlere yapılan yatırımlar 5 milyar liraya ulaşacak

Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu teknolojik gelişime katkı sağlayacak yatırım projeleri, uçtan uca yönetişim ve destek modeliyle Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında hayata geçirilecek. Program kapsamında tanımlanan destekler, Öncelikli Ürün Listesi'ndeki ürünlerin üretilmesine ilişkin yatırım projelerine münhasıran kullandırılacak. Destek başvurusu yapılan yatırım projelerini değerlendirmek, desteklenmesine dair karar almak ve projelerin destek sürecini izlemek ve izleme sürecinde karar almak üzere komite oluşturulacak.

18.09.2019Ekonomi
Oyun geliştiriciler teknolojiye de yön veriyor

Oyun geliştiriciler teknolojiye de yön veriyor

Teknolojinin sınırlarını zorlayan oyun geliştiriciler, eğlencenin yanı sıra eğitim, sağlık, savunma, telekomünikasyon, tanıtım, ulaşım gibi pek çok sektörün gelişimine katkıda bulunuyor.

17.09.2019Teknoloji
Son dakika... Bakan Berat Albayraktan kritik mesajlar

Son dakika... Bakan Berat Albayrak'tan kritik mesajlar

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, son ekonomik verilerin ekonomideki toparlanmanın ve dengelenme sürecinin arzu edilen seviyeye yakın şekilde seyrettiğini ortaya koyduğunu belirterek, "Özellikle ikinci yarıda beklediğimiz ekonomik aktivitedeki rahatlama ile yılı pozitif büyüme rakamı ile kapatacağımıza inanıyoruz." dedi.

12.09.2019Ekonomi
Facebook İstasyon İstanbulda açıldı

'Facebook İstasyon' İstanbul'da açıldı

Facebook'un Türkiye'deki ilk topluluk merkezi "Facebook İstasyon", TOBB ve Habitat Derneği iş birliğiyle İstanbul'da açıldı.

12.09.2019Teknoloji
Türkiye blokzincir teknolojisine hazırlanıyor

Türkiye blokzincir teknolojisine hazırlanıyor

Türkiye'de, sanal paraların altındaki teknoloji olarak bilinen ancak çok daha geniş bir alanda köklü değişiklikler yaratması beklenen blokzincir (blockchain) teknolojisine yönelik çalışmalar yoğunlaşıyor.

12.09.2019Teknoloji
Son dakika... Bakan açıkladı Kentsel Dönüşüm Anayasası geliyor

Son dakika... Bakan açıkladı! Kentsel Dönüşüm Anayasası geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kentsel Dönüşüm'de Yeni Yol Haritası'na ilişkin bilgileri açıkladı. Bakan Kurum, 3 temel ilke ve 4 ana başlıkta kentsel dönüşüm anayasasının oluşturulacağını söyledi.

12.09.2019Ekonomi
Facebook ile Öne Çıkın programı Türkiyede başladı

'Facebook ile Öne Çıkın' programı Türkiye'de başladı

Facebook'un iş arayan kişilere ve istihdamı artırmak isteyen KOBİ'lere yardımcı olmayı hedeflediği küresel projesi "Facebook ile Öne Çıkın" programının Türkiye ayağı yapılan tanıtım ile hayata geçirildi.

12.09.2019Teknoloji
EBRD yeni Türkiye stratejisini açıkladı

EBRD yeni Türkiye stratejisini açıkladı

EBRD, 2019-2024 döneminde Türkiye finans sektörünün dayanıklılığının artırılması ve sermaye piyasalarının güçlendirilmesine odaklanacak.

11.09.2019Ekonomi
Ford, yeni elektrikli ve hibrit araç modellerini tanıttı

Ford, yeni elektrikli ve hibrit araç modellerini tanıttı

Ford, yeni elektrikli ve hibrit araç modellerini Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıttı.

11.09.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

İYİ Parti: Demokrasi olmazsa kalkınma olmaz

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz dün İstanbul’da ekonomi gazetecileri ve yazarları ile bir araya gelerek ekonomide durum tespiti içeren bir sunum yaptı.

19.03.2018

Kes-yapıştır programda dikkat çekenler

Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki 62. hükümetin programını açıklandığında ilk baktığım şu oldu; bir yıldan az bir süre görev yapacak yeni hükümetin programının, 61. hükümet programından ne farkı vardı?

2.09.2014