MENÜ

Kamu Işçisi

Kamu Işçisi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kamu Işçisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kamu Işçisi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 903 Kamu Işçisi haberi bulunmuştur.

Kamu Işçisi Haberleri

Memur ve kamu işçisinin gözü sözleşmede

Memur ve kamu işçisinin gözü sözleşmede

Memur ve memur emeklilerini ilgilendiren 5. Dönem Toplu Sözleşmesi ile kamu işçisini kapsayan 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesinin müzakereleri devam ediyor. 5. Dönem Toplu Sözleşmesi 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyon memur emeklisinin 2020-2021, 2019 Dönemi Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi ise 200 bin kamu işçisinin 2019-2020 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını içeriyor. Kamu işçisine yüzde 6 4'lük zam teklif eden hükümet, memur ve memur emeklilerine ise zam teklifini 16 Ağustos'ta sunacak.

6.08.2019Ekonomi
Memur maaşları bayramdan önce yatacak mı Gözler 1 Ağustosta

Memur maaşları bayramdan önce yatacak mı? Gözler 1 Ağustos'ta!

Memur maaşları bayramdan önce yatacak mı sorusu, birçok kamu personelinin merakla sorguladığı konu olmaya başladı. Memur maaşlarının yatacağı normal süreç olan 15 Ağustos tarihinin Kurban Bayramı'ndan bir gün sonraya denk gelmesi dolayısıyla gözler bakanlığa çevrildi. Peki, memur maaşları bayramdan önce yatacak mı? İşte, toplu sözleşme ve memur maaşları hakkında bazı bilgiler

29.07.2019Ekonomi
Memur ve memur emeklilerinin gözü 1 Ağustosta

Memur ve memur emeklilerinin gözü 1 Ağustos'ta

Kamu görevlileri, 2010'daki Anayasa Referandumu ile elde ettikleri toplu sözleşme hakkının gereği olarak 2020 ve 2021 yıllarını kapsayan 5. Dönem Toplu Sözleşme için hükümetle masaya oturacak. Yaklaşık 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyon memur emeklisinin mali ve sosyal haklarının belirleneceği toplu sözleşme süreci, 1 Ağustos'ta başlayacak. Toplu sözleşme masasında yetkili konfederasyon olan Memur-Sen, taban aylığa seyyanen 200 lira, ilk yıl yüzde 8 7, ikinci yıl yüzde 6 6 zam ve birinci yıl yüzde 3, ikinci yıl yüzde 2 refah payı talebinde bulundu.

27.07.2019Ekonomi
Kamu işçisi ne kadar zam alacak İşçi zamları ne zaman belli olacak

Kamu işçisi ne kadar zam alacak? İşçi zamları ne zaman belli olacak?

Kamudaki yaklaşık 200 bin işçinin gözü, 2019-2020'deki ücret zammının belirleneceği Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerin yapılacağı tarihte. Görüşmelerde hükümet ve sendika temsilcileri zam tekliflerini masaya yatırılacak. Peki, kamu işçisinin alacağı zam ne zaman belli olacak? İşçiler ne kadar zaman alacak?

9.07.2019Gündem
Toplu sözleşmelere henüz teklif gelmedi

Toplu sözleşmelere henüz teklif gelmedi

Hükümetin, 200 bin kamu işçisi için toplusözleşme teklifi vermemesi sonrasında, görüşmeler yeni bir aşamaya geldi.

21.05.2019Ekonomi
Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor... Ana gündem ekonomi

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor... Ana gündem ekonomi!

Seçimlerin tamamlanmasıyla birlikte Nisan ayında Türkiye’nin ana gündeme ekonomi olacak, 8 Nisan haftasında yeni çerçeve açıklanacak. Kıdem tazminatı ve vergi reformu, hal yasası, kamu işçilerine verilecek zam ile kalkınma planı yeni dönemin ana gündemlerinden olacak.

1.04.2019Ekonomi
İstanbuldaki 4 üniversitede operasyon: 20 gözaltı

İstanbul'daki 4 üniversitede operasyon: 20 gözaltı

İSTANBUL Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ/PDY'nin üniversite yapılanmasına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında 4 üniversitede görev yapan ve aralarında KHK ile ihraç edilenlerin de bulunduğu 37 kişi hakkında yakalama kararı verdi. 20 kişi gözaltına alındı.17 kişiyi de arama çalışması devam ediyor.

16.10.2018Gündem
Kamuya 19 bin işçi alınıyor

Kamuya 19 bin işçi alınıyor

Kamuda çalışmak isteyen yüzbinlerce kişinin merakla beklediği işçi alımları, artık İŞKUR üzerinden yapılacak. Taşeron yerine 'kamu işçisi' statüsündeki personel alımları KPSS ve sözlü sınavla gerçekleşecek. Devlette memur olmak için ne şartlar gerekir, kamuya kaç doktor alınacak?

12.02.2018Ekonomi
Taşerona fiilen son veren ilk kurum Cumhurbaşkanlığı

"Taşerona fiilen son veren ilk kurum Cumhurbaşkanlığı"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 819 taşeron işçisine sözleşmeli personel statüsü tanınmasıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin, taşeron uygulamasına fiilen son veren ilk kamu kurumu olduğunu açıkladı.

11.01.2018Ekonomi
Taşeron işçilere kadro kimleri kapsıyor KİTlerin son durumu ne oldu

Taşeron işçilere kadro kimleri kapsıyor? KİT'lerin son durumu ne oldu?

Taşeron düzenlemesi ile bazı gelişmelere tanık olan işçiler, düzenleme içerisinde yer alan maddeleri sorguluyor. Taşeron işçilere kadro kimleri kapsıyor sorusuna cevap arayan vatandaşlar, son durum hakkında bilgi edinmek istiyor. Peki, KİT'lerin son durumu ne oldu? İşte, taşeron işçilere kadro konusunda detaylı bilgiler

25.12.2017Ekonomi
Taşeronlar için önce sınav sonra ikramiye

Taşeronlar için önce sınav sonra ikramiye

İZMİR´de iki gün sürecek olan ‘Güvenli İnşaat Sempozyumu´nun açılış toplantısında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Serhat Ayrım, “Sosyal güvenlikten mesleki eğitime kadar çok geniş bir alanı kapsayan çalışmalar yapıyoruz. Ülkemizde 2016 yılında iş kazalarının toplam maliyetinin 80 milyar TL olduğu tahmin edilmektedir. Bu maddi kayıplar telafi edilebilse de kaybedilen hayatların telafisi mümkün olmamaktadır. Kanun ve yönetmelik konusunda altyapı kesinlikle oluşmuştur ama bilinçlenme de çok önemli. Bu yüzden ilkokullardan başladık ve projeler geliştirdik”dedi.

6.12.2017Ekonomi
Kadrodan önce  soruşturma

Kadrodan önce soruşturma

KAMUDA taşeron çalışanlarla ilgili düzenleme uzun bir sürenin sonunda netleşti.

5.12.2017Ekonomi
Taşerona ‘sözleşme’ sendikaları kızdırdı

Taşerona ‘sözleşme’ sendikaları kızdırdı

Hükümetin kamuda çalışan taşeron işçilere 3’er yıllık sözleşme yapılma planına sendikalar karşı çıkıyor. Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan, kesinlikle sözleşme seçeneğinin kabul edilmeyeceğini, geçici işçi olarak bile 12 ay çalışmalarının sağlanmasıyla sorunun çözülebileceğini vurguladı.

22.11.2017Ekonomi
Marmara Üniversitesi’ne operasyon... Odalar aranıyor

Marmara Üniversitesi’ne operasyon... Odalar aranıyor

Marmara Üniversitesi’nde görevli akademik idari ve kamu işçisi statüsündeki 42 personele yönelik operasyon başlatıldı. Aktif çalışan 24 şüphelinin Marmara Üniversitesi’ndeki odalarında arama yapılıyor.

17.11.2017Haber
Marmara Üniversitesi’ne operasyon... Odalar aranıyor

Marmara Üniversitesi’ne operasyon... Odalar aranıyor

Marmara Üniversitesi’nde görevli akademik idari ve kamu işçisi statüsündeki 42 personele yönelik operasyon başlatıldı. Aktif çalışan 24 şüphelinin Marmara Üniversitesi’ndeki odalarında arama yapılıyor.

17.11.2017Gündem
Gerçek işsiz sayısı altı milyon

'Gerçek işsiz sayısı altı milyon'

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Araştırma Dairesi’nin (DİSK-AR), Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan Hanehalkı İşgücü Araştırması ile Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) açıkladığı sigortalı verilerini karşılıklı değerlendirmesi "gerçek işsiz sayısının altı milyon olduğunu" ortaya koydu.

15.11.2017Ekonomi
Zam pazarlığında ‘Hürriyet’ etkisi

Zam pazarlığında ‘Hürriyet’ etkisi

KAMUDA yaklaşık 200 bin çalışanı yakından ilgilendiren toplu sözleşmelerde Hükümet ve Türk-İş heyeti, pazarlığı son dakikaya kadar sürdürdü. Hürriyet gazetesinin dün yayınlanan ve toplu sözleşme rakamlarıyla ilgili kulisleri içeren haberi de, masada konuşulan konular arasında yer aldı.

3.07.2017Ekonomi
192 bin kamu işçisinin alacağı zam oranları açıklandı

192 bin kamu işçisinin alacağı zam oranları açıklandı

2017 ve 2018 yıllarını kapsayan çerçeve anlaşmaya göre kamu işçilerine yapılacak zam oranlarını açıklayan Başbakan Yıldırım, “ 2017 yılı için zam oranı ilk altı ayda yüzde 7,5, ikinci altı ayda yüzde 5 şeklinde mutabakata varılmıştır. İkinci yıl birinci yarı da yüzde 3,5, ikinci yarıda yüzde 3,5 olmak üzere kararlaştırılmıştır. Gerek ilk yıl gerekse ikinci yılda gerçekleşen enflasyona göre ayarlama yapılacaktır” dedi.

3.07.2017Ekonomi
Kamu işçisine yüzde 6+3 zam teklifi

Kamu işçisine yüzde 6+3 zam teklifi

190 bin kamu işçisi hükümetten yüzde 18 zam isterken hükümetin zam teklifi yüzde 6 +3 oldu. Yani ilk altı ay için yüzde 6 ikinci altı ay içinse yüzde 3 zam öngörüldü. Türk-İş yüzde 18’in zammın yanı sıra maaşlarda seyyanen iyileştirme de talep ediyordu.

15.06.2017Ekonomi
70 bin kamu işçisi grev yolunda

70 bin kamu işçisi grev yolunda

70 bin kamu işçisi için grev yolu göründü. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, bazı sendikaların toplu sözleşme sürelerinin dolduğunu ve anlaşmazlıklardan dolayı grev kararı aşamasına gelindiğini açıkladı. Ancak OHAL nedeniyle cam sektöründe grev ertelemesi kararı alındığına dikkat çeken Atalay, “Sonradan camda anlaşma sağlandı. Tarım sektöründe, petrolde süreler doldu. Grev ertelemeleri kabul edilebilir değil. Hani OHAL’in kimseye zararı yoktu, ama bize var. Ocakta toplu sözleşme masasına oturan sendikalarımızın süreleri doldu. Patır patır arka arkaya grev kararları gündeme gelebilecek. O zaman ne yapacaklar göreceğiz” dedi. Atalay, hükümetin toplu sözleşmeler için teklifini de çarşamba günü vereceğini söyledi.

9.06.2017Ekonomi
Binlerce işçi için önemli gelişme Zam talebi belli oldu

Binlerce işçi için önemli gelişme! Zam talebi belli oldu!

Türk-İş, 157 bin kamu işçisi için 2017 ve 2018 yılları için yüzde 18 zam talep etti.

26.04.2017Ekonomi
Enflasyona ezdirmeyin

Enflasyona ezdirmeyin!

157 bin kamu işçisinin gözü haftaya Türk-İş tarafından resmi teklifin sunulacağı, toplu sözleşme masasında. Türk-İş Başkanı Ergun Atalay, 2017-2018 dönemini kapsayan toplu sözleşmeleri için hükümetle yapacakları pazarlıklarda öncelikli olarak işçilerin enflasyona ezdirilmemesini isteyeceklerini belirtti. Atalay, taleplerinin arasında 3 yıldır çözüm bekleyen taşeron işçilerin de bulunduğunu açıkladı.

19.04.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Türk-İş beklentiyi yüksek tuttu

TÜRK-İş Koordinasyon Kurulu bir süredir hükümet ile 200 bin kamu işçisi adına 2019-2020 yılları için toplusözleşme görüşmeleri yapıyordu.

14.08.2019

Badem cevize rakip - Adıyaman notları (2)

İşkadını Hayriye Ersoy, Adıyaman’a çok şeyler katıyor. Aile fertleri İstanbul’da yaşıyor ama kendisi çok sevdiği kenti terk etmiyor.

1.08.2019

Bakan Sarıeroğlu’ndan taşeron sorularına net yanıtlar: “Bir tek devlete davadan feragat edecekler”

Taşeron düzenlemesi bir milyon 20 bin taşeron çalışanı, sözleşmeli kamu işçisi haline getirecek. Başvuru süreci 12 Ocak’ta bitecek. Taşeron çalışanlar, başvuru formlarını ellerine alıp, doldurup teslim etme aşamasındalar. Ancak, kafaları biraz karışık. Ne tür metinler imzalayacaklarına, nelerden feragat edeceklerine, düzenlemenin kimleri kapsayacağına dair ciddi soruları var.

3.01.2018