MENÜ

Kamu Çalışanları

Kamu Çalışanları ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kamu Çalışanları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kamu Çalışanları haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.281 Kamu Çalışanları haberi bulunmuştur.

Kamu Çalışanları Haberleri

Karar bekleniyor: Memura 2 bin 481, emekliye 4 bin 127 lira

Karar bekleniyor: Memura 2 bin 481, emekliye 4 bin 127 lira!

Memur ve emekliler için önemli kararlar alınacak. Gözler, bu ay yapılacak olan KPDK ve ağustos ayındaki toplu sözleşmede. Memurlara yılda 2 bin 481 lira bayram ikramiyesi, emeklilere aylık 344 lira aile yardımı için kararlar bekleniyor

7.04.2019Ekonomi
İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok kimdir

İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok kimdir?

İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok, bölgede oy kullanacak olan seçmenlerin araştırdığı isim olmaya devam ediyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 26. dönem milletvekilliği görevinde bulunan İsmail Ok, 31 Mart belediye seçimlerinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak yer alacak. İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

29.03.2019Gündem
2019 emeklilik yaşı hesaplama | Ne zaman emekli olurum

2019 emeklilik yaşı hesaplama | Ne zaman emekli olurum?

Sosyal güvenlik sistemi içinde yer alarak prim ödemesi yapan milyonlarca vatandaş, emekli olabilecekleri zaman dilimi hakkında nasıl bilgi alabileceklerini merak ediyor. Emekliye ayrılacakları tarihi dört gözle bekleyen özel sektör ve kamu çalışanları emekli olacakları tarihi internet üzerinden kolayca sorgulayabilir. İşte, konuya ilişkin ayrıntılar...

13.03.2019Gündem
Venezuela karanlıkta

Venezuela karanlıkta

Siyasi belirsizliğin hüküm sürdüğü Venezuela, tarihinin en büyük elektrik kesintisi nedeniyle karanlığa büründü. Önceki gün başlayan ve dün de devam eden kesintiler nedeniyle ülkede birçok kentte eğitime ara verildi, kamu çalışanları işe gitmedi.

9.03.2019Dünya
Polis Akademisi Başkanlığı rütbe terfi yazılı sınav sonuçları açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı rütbe terfi yazılı sınav sonuçları açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen rütbe terfi yazılı sınav sonuçları kurumun resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. Kamu çalışanları, yazılı terfi sınavından aldıkları puana göre sözlü sınava başvurabilecek. Peki, Polis Akademisi Başkanığı rütbe terfi yazılı sınav sonuçları sonrasında süreç nasıl ilerleyecek? İşte, merak edilen o detaylar

8.03.2019Gündem
KİK toplantısı ne zaman yapılacak

KİK toplantısı ne zaman yapılacak?

Memurların gözü 2019'da yapılacak KİK toplantılarında. Yaklaşık 3 milyon kamu görevlisini ilgilendiren Kurum İdari Kurul (KİK) toplantılarının bu yılki ilk toplantı tarihi memurlar tarafından araştırılıyor. Peki, KİK toplantısı ne zaman yapılacak?

6.03.2019Gündem
Memurların gözü KİK toplantılarında

Memurların gözü KİK toplantılarında

Yaklaşık 3 milyon kamu görevlisini ilgilendiren Kurum İdari Kurul toplantılarının bu yılki ilk süreci nisan ayında gerçekleşecek. Kurum yöneticileri ile sendika temsilcileri arasındaki toplantılarda, iş yerindeki çalışma koşulları başta olmak üzere memurları ilgilendiren birçok konu görüşülecek.

6.03.2019Ekonomi
Pes etmiyor... Döner dönmez yine yaptı

Pes etmiyor... Döner dönmez yine yaptı

Venezuela'da kendini "geçici devlet başkanı" ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, halkı 9 Mart Cumartesi günü hükümet karşıtı protestolar düzenlemek için sokağa çağırdı.

4.03.2019Dünya
Almanya’da her yerde grev var Binlerce kişi işi bıraktı

Almanya’da her yerde grev var! Binlerce kişi işi bıraktı  

Almanya’da birçok eyalette kamu çalışanları ücret artış talebiyle ‘uyarı grevi’ yaptı. ver.di ve Memurlar Birliği sendikalarının çağrısıyla dün binlerce kişi iş bırakma eylemine katıldı.

13.02.2019Avrupa
Çarşamba günü okul ve yuvada, cuma günü ulaşımda grev var

Çarşamba günü okul ve yuvada, cuma günü ulaşımda grev var

3 milyon 300 bin kamu çalışanını ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinde uzlaşma sağlamayınca Birleşik Hizmet Sendikası ver.di, Berlin’de çarşamba ve cuma günü greve, Köln, Essen ve Düsseldorf’ta ise mitinge çağırdı.

12.02.2019Avrupa
3600 ek gösterge yasası ne zaman yürürlüğe girecek 3600 ek gösterge yasası hakkında son durum ne

3600 ek gösterge yasası ne zaman yürürlüğe girecek? 3600 ek gösterge yasası hakkında son durum ne?

Memurların uzun süredir talep ettikleri 3600 ek gösterge, son günlerde en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Söz konusu düzenlemenin ne zaman TBMM'de kabul edilerek yürürlüğe gireceğini merak eden kamu çalışanları, medyada yer alan en son 3600 ek gösterge haberlerini sorguluyor. Peki, 3600 ek göstergede son durum ne?

11.02.2019Gündem
2019 Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman Kaç gün tatil yapılacak

2019 Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman? Kaç gün tatil yapılacak?

İslam dini için önemli bir yere sahip olan Ramazan ve Kurban Bayramı için geri sayım başladı. İbadetlerin yerine getirileceği bu aylar için geri sayım devam ederken internet üzerinden tarih sorgulamaları da devam ediyor. Peki, 2019 yılının Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman ve kaç gün olacak? İşte, tatil günleri hakkında bazı bilgiler

8.02.2019Gündem
3600 ek gösterge yasasında son durum ne İşte gündemden son gelişmeler

3600 ek gösterge yasasında son durum ne? İşte gündemden son gelişmeler

3600 ek gösterge yasasıyla ilgili araştırmalar her geçen gün hız kazanmaya devam ediyor. Polis, hemşire, öğretmen ve din görevlisi gibi farklı alanlarda hizmet veren kamu personelinin maaşlarına katkı sağlayacak 3600 ek gösterge yasası hakkında bir gelişme olup olmadığı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İşte, gündemden gelen son gelişmeler.

6.02.2019Gündem
3600 ek gösterge yasası hakkında son durum ne İşte gündemde yaşanan son gelişmeler

3600 ek gösterge yasası hakkında son durum ne? İşte gündemde yaşanan son gelişmeler

Polis, hemşire, öğretmen ve din görevlisi gibi farklı alanlarda hizmet veren kamu personelinin maaşlarına katkı sağlayacak 3600 ek gösterge hakkındaki araştırmalar, şubat ayının gelmesiyle birlikte hız kazandı. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman verilecek?

4.02.2019Gündem
Almanya greve giriyor: Havaalanları, hastaneler, okullar, toplu taşıma, çelik çalışanları...

Almanya greve giriyor: Havaalanları, hastaneler, okullar, toplu taşıma, çelik çalışanları...

Almanya’yı şubat ayı içerisinde büyük bir grev dalgası bekliyor. Bugün Hamburg Havaalanında binlerce yolcunun mağdur olmasına neden olan uyarı grevlerine hastaneler, okullar ve toplu taşıma çalışanlarının da katılması bekleniyor. Üç kez masadan uzlaşmasız ayrılan metal işçileri de uyarı grevlerine hazırlanıyor.

4.02.2019Avrupa
Eğitmenler uyarı grevi yaptı,10 binlerce çocuk yuvasız kaldı

Eğitmenler uyarı grevi yaptı,10 binlerce çocuk yuvasız kaldı

Berlin’de Birleşik Hizmet Sendikası ver.di’nin çağrısı üzerine ücretlerinin yüzde 6 oranında artırılmasını isteyen yuvalarda görevli eğitmenler, iş bırakma eylemi yaptı. 10 binlerce çocuk yuvalara gidemedi. 6-7 Şubat’ta yapılacak ikinci ve üçüncü görüşmelerde de uzlaşma sağlanamazsa grevlerin başka eyaletlere yayılması bekleniyor.

29.01.2019Avrupa
ABDde hükümetin açılma çabaları sonuç getirmedi

ABD'de hükümetin açılma çabaları sonuç getirmedi

ABD'de hükümetin yeniden açılması için Senatoda Cumhuriyetçiler ve Demokratlar tarafından sunulan iki ayrı yasa tasarısı da yeterli oy alamadı.

25.01.2019Dünya
KOOP-İŞ Milli Eğitim Bakanlığı ile toplu sözleşme imzaladı

KOOP-İŞ Milli Eğitim Bakanlığı ile toplu sözleşme imzaladı

Türkiye Kooperatif, Ticaret, Eğitim ve Büro İşçileri Sendikası (KOOP-İŞ), Milli Eğitim Bakanlığı’nın üyesi bulunduğu KAMU-İŞ (Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası) ile toplu iş sözleşmesi imzaladı.

18.01.2019Eğitim
ABDdeki hükümet kapatma krizinde çözüme ulaşılamadı

ABD'deki hükümet kapatma krizinde çözüme ulaşılamadı

ABD Başkanı Trump ve Demokratlar arasında yaşanan ek bütçe tartışması sonrasında kapanan hükümet, ülke tarihinin "en uzun süreli hükümet kapanması" olarak tarihe geçerken, üzerinden 27 gün geçmesine rağmen taraflar henüz anlaşmaya varamadı.

17.01.2019Dünya
Bugün okullar tatil mi O illerde eğitime kar engeli

Bugün okullar tatil mi? O illerde eğitime kar engeli

Yoğun kar yağışı, aşırı don ve buzlanma nedeniyle birçok ilde, 17 Ocak Perşembe günü eğitime ara verildi.

16.01.2019Gündem
ABDde çalışanlar çareyi imza kampanyası düzenlemekte buldu

ABD'de çalışanlar çareyi imza kampanyası düzenlemekte buldu

ABD'de hükümetin kapanması nedeniyle maaşlarını alamayan ve maddi olarak zor günler geçiren federal çalışanlar, "GoFundMe" adlı internet sitesinde 1500'den fazla kampanya başlattı.

16.01.2019Dünya
ABD halkına göre hükümetin kapanmasından Trump sorumlu

ABD halkına göre hükümetin kapanmasından Trump sorumlu

ABD Başkanı Trump'ın siyasi olarak Demokratlara karşı kullandığı hükümetin kapanma süreci ve Meksika duvarı ters tepti. Amerikan halkının çoğu hükümetin kapanmasından Trump'ı sorumlu tuttu.

15.01.2019Dünya
ABDde federal hükümetin kapanması rekora gidiyor

ABD'de federal hükümetin kapanması rekora gidiyor

ABD Başkanı Donald Trump ve Demokratlar arasında Meksika sınırına örülmeye başlanan duvar için geçici bütçede Trump'ın istediği fonun ayrılmaması üzerine başlayan ve federal hükümetin 20 gündür kısmen kapanmasına neden olan kriz sürüyor.

10.01.2019Dünya
Hangi illerde okullar tatil edildi Birçok kentte eğitime kar tatili molası

Hangi illerde okullar tatil edildi? Birçok kentte eğitime kar tatili molası

Ülke genelinde geçtiğimiz haftadan itibaren etkisini sürdürmeye devam eden yoğun kar yağışının ardından, bazı illerde eğitime kar engeli geldi. Olumsuz hava şartları ve ulaşım engeli sebebiyle Mardin'in Midyat ilçesi, Kahramanmaraş, Aksaray, Elazığ'ın Karakoçan ve Palu ilçesi, Bitlis, Ordu, Nevşehir, Niğde, Kars, Bingöl, Adıyaman'ın Sincik ilçesi, Van'ın Çatak ve Çaldıran ilçesi ve Bitlis'in Tatvan ilçesinde okullar 10 Ocak Perşembe günü tatil edildi.

9.01.2019Gündem
Bugün hangi illerde okullar tatil edildi Kar tatili nerelerde duyuruldu

Bugün hangi illerde okullar tatil edildi? Kar tatili nerelerde duyuruldu?

Birçok il ve ilçe merkezinde yaşanan buzlanma, don ve yoğun kar yağışının ardından okullar tatil edildi. Okulların 9 Ocak Çarşamba günü tatil edildiği duyurusu, valiliklerin internet siteleri ve sosyal medya hesapları üzerinden duyuruldu. Peki, il ve ilçelerde meydana gelen tatil duyuruları hangi merkezler için yapıldı? İşte, okulların tatil edildiği o merkezler

8.01.2019Gündem
Kamu-Sen: Bir ailenin zorunlu harcaması aylık 985 lira arttı

Kamu-Sen: Bir ailenin zorunlu harcaması aylık 985 lira arttı

Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezinin yapmış olduğu 2018 Aralık ayına ait asgari geçim endeksi sonuçlarına göre, bir ailenin 2018'de zorunlu harcaması aylık 985 lira arttı.

8.01.2019Ekonomi
Emeklilik yaşı hesaplama | Ne zaman emekli olurum

Emeklilik yaşı hesaplama | Ne zaman emekli olurum?

Emeklilik yaşı hesaplama işlemi son günlerde, en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Emekliye ayrılacakları tarihi dört gözle bekleyen özel sektör ve kamu çalışanları emekli olacakları tarihi internet üzerinden kolayca sorgulayabilir. İşte, konuya ilişkin tüm merak edilenler...

7.01.2019Gündem
Kar tatili haberleri peş peşe geldi

Kar tatili haberleri peş peşe geldi

Malatya, Erzincan, Elazığ, Kahramanmaraş, Tunceli, Bingöl, Sivas, Bayburt, Bitlis, Gümüşhane ve Adıyaman’da kar nedeniyle okullar bugün tatil edildi.

30.12.2018Gündem
Bakırköyde miting

Bakırköy'de miting

BAKIRKÖY Özgürlük Meydanı'nda 'Yoksullaşmaya, işsizliğe, güvencesizliğe karşı birlikte mücadele' adıyla miting düzenlendi

22.12.2018Gündem
Avrupa kaynıyor

Avrupa kaynıyor

Hepimizin‘medeniyetler projesi’, ‘demokrasi projesi’, ‘özgürlük projesi’, ‘dayanışma projesi’ olarak bildiği Avrupa Birliği’nde (AB) özellikle son dönemlerde ciddi sancılar yaşanmaya başladı. Fransa’ya bakıyorum.

17.12.2018Avrupa
Trump ile Demokrat liderler arasında Meksika sınırına duvar tartışması

Trump ile Demokrat liderler arasında 'Meksika sınırına duvar' tartışması

ABD Başkanı Trump, Demokratların Senato lideri Chuck Schumer ve Temsilciler Meclisi lideri Nancy Pelosi ile kameralar önünde "Meksika sınırına duvar tartışması" yaşadı.

12.12.2018Dünya
3600 ek gösterge ne zaman çıkacak En son 3600 ek gösterge haberleri

3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? En son 3600 ek gösterge haberleri

Polis, hemşire, din görevlisi ve idareciler yoğunlukta olmak üzere pek çok memurun yakından takip ettiği 3600 ek gösterge konusu, gündemdeki sıcaklığını korumaya devam ediyor. Öte yandan yakın zamanda düzenlenecek KPDK'de 3600 ek göstergenin de konuşulması bekleniyor. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?

4.12.2018Gündem
Yunanistan genel greve gitti

Yunanistan genel greve gitti

Yunanistan'da özel sektör çalışanlarının grevi nedeniyle başkent Atina'da trafik durma noktasına gelirken, tren ve deniz seferleri iptal edildi.

28.11.2018Dünya
Jean Monnet Bursu nedir Başvuru nasıl yapılır

Jean Monnet Bursu nedir? Başvuru nasıl yapılır?

Jean Monnet Burs Programı, AB'ye tam üyelik hedefi çerçevesinde uzmanlaşmış kişi sayısının arttırılması için finanse edilen programı kapsamaktadır. Peki, Jean Monnet Burs başvurusu nasıl yapılıyor? İşte, merakla araştırılan burs programı hakkında bazı bilgiler

26.11.2018Gündem
Yunanistanda kamu çalışanları grevde

Yunanistan'da kamu çalışanları grevde

Bir günlük greve giden binlerce kamu çalışanı, başkent Atina'da maaşlarının artırılması için yürüyüş yaptı.

14.11.2018Dünya
ABDde Türkiye karşıtı tasarı veto edildi

ABD'de Türkiye karşıtı tasarı veto edildi

ABD'nin California eyaletinde Ermeni iddiaları gerekçe gösterilerek kamu çalışanlarının emeklilik fonlarıyla Türkiye'nin finansal araçlarına yatırımını yasaklamayı öngören ve yasama organlarından geçen tasarı Vali Jerry Brown tarafından veto edildi.

6.10.2018Dünya