MENÜ

Kampüs

Kampüs ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kampüs haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kampüs haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.325 Kampüs haberi bulunmuştur.

Kampüs Haberleri

İOS 12 ne zaman gelecek İOS 12 WWDC 18 etkinliğinde resmen tanıtıldı

İOS 12 ne zaman gelecek? İOS 12 WWDC 18 etkinliğinde resmen tanıtıldı

İOS 12 ne zaman ve hangi modellere gelecek soruları teknoloji dünyasını kasıp kavururken, WWDC 18 etkinliğinde detaylar ortaya çıktı. İOS 12 özellikleri ile etkinliğin ilgi odağı olurken, Apple'ın yeni teknolojilerinden ARKit 2.0 ve macOS Majove gibi yenilikler de ele alınan konular arasında yer aldı. Peki, tüm bu yeniliklerin arasında belki de son kullanıcıyı en çok ilgilendiren İOS 12 ne zaman çıkacak? İşte, etkinlikte gündeme gelen bazı detaylar

4.06.2018Teknoloji
Gökçe öğretmen, sokak hayvanları için üniversite okuyor

Gökçe öğretmen, sokak hayvanları için üniversite okuyor

İzmir'de matematik öğretmenliği yapan Gökçe Fındık, bakımını üstlendiği sokak hayvanlarının tedavi sürecine yardımcı olmak amacıyla ikinci üniversitesini okuyor. Gökçe Fındık, "Hasta bir köpek var günde beş defa koluna masaj yapılması gerekiyor, bu tarz şeylerde ufak da olsa bilgim olsun diye veteriner teknikerliği okuma kararı aldım. En azından iğne yapmak, serum takmak gibi küçük çapta bir şey öğrenebilmek için. Zamanımı gezip tozma yerine onlarla ilgilenerek geçirmeyi tercih ediyorum çünkü bir tane hayvan dışarıda acı çekerken ben gezemiyorum, tozamıyorum ya da paramı yemeye içmeye harcamak istemiyorum" dedi.

2.06.2018Eğitim
Yemeğinizi ayağınıza getiren robot: Kiwi Botlar

Yemeğinizi ayağınıza getiren robot: Kiwi Botlar

Otomasyonun gündelik hayat örnekleri Kiwi Botlar yemeklerinizi ayağınıza getirmek için durmadan çalışıyorlar.

31.05.2018Kampüs
Kırmızı giyen kahramanlar, AKUT Kadınları Kampüs’te

Kırmızı giyen kahramanlar, AKUT Kadınları Kampüs’te

Bundan 22 yıl önce kurulan AKUT’un, yeri geldiğinde beton kıran, yeri geldiğinde anten direği diken, tek bir canlının hayatı için canla başla mücadele eden AKUT Kadınları Hürriyet Kampüs’e geldi.

28.05.2018Kampüs
Fakülte bahçeleri propaganda yeri değil

'Fakülte bahçeleri propaganda yeri değil'

YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, CNN Türk canlı yayınında, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin ziyareti sonrası Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran’ın görevden ayrılmasıyla ilgili konuştu.

26.05.2018Gündem
Üniversiteden ‘Denizcilik Mükemmeliyet Merkezi’

Üniversiteden ‘Denizcilik Mükemmeliyet Merkezi’

Türkiye’de denizcilik alanında yapılan akademik çalışmalara bir yenisi daha ekleniyor. Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) öncülüğünde, Pendik-Kurtköy’deki Teknopark İstanbul’da, ulusal ‘Denizcilik Mükemmeliyet Merkezi’ kurulacak. İnsansız gemiler ve denizaltılar üretilecek merkezin amacı, savunma sanayi projelerinde dışa bağımlılığı azaltmak.

26.05.2018Eğitim
YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç: Fakülte bahçeleri siyasi propaganda yeri değil

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç: Fakülte bahçeleri siyasi propaganda yeri değil

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, CNN Türk’te katıldığı canlı yayında yükseköğretimle ilgili soruları yanıtladı. Prof. Dr. Saraç, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran’ın görevden ayrılmasıyla ilgili “Bir fakülte bahçesinde bir partinin açıklamalarının, propaganda yapmasının doğru olmadığını düşünüyoruz. Biz bunu akademinin kendi adabı, formatı içinde çözümlemeye çalışıyoruz. Burada bir dekana karşı olma durumu söz konusu değil” dedi.

26.05.2018Eğitim
Hurda parçalarından 4 ayda araba yaptılar

Hurda parçalarından 4 ayda araba yaptılar

Kastamonu Üniversitesi Makine bölümünde okuyan öğrenciler, hurda parçalarıyla sıfır maliyetle go kart tipi otomobil imal etti.

25.05.2018Kampüs
KKTC’de üniversite yurdunda yangın

KKTC’de üniversite yurdunda yangın

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC)ÿDoğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) kampüs alanı içerisinde bulunan iki katlı prefabrik yurt binasında yangın çıktı. Yangın uzun uğraşlar sonucu söndürülebildi. Olayda ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

23.05.2018Gündem
Spor akademisi Türk öğrencileri bekliyor

Spor akademisi Türk öğrencileri bekliyor

Tenisten golfe, basketboldan futbola pek çok sportif branşta ve yabancı dil ile moda gibi kişisel gelişim alanlarında verdiği eğitim programlarıyla dünyanın her yerinden öğrenci ve sporcuya ev sahipliği yapan IMG Academy, Yaz Kampları için kapılarını açıyor.

23.05.2018Eğitim
Kamyon, park halindeki otomobillerin üzerine düştü

Kamyon, park halindeki otomobillerin üzerine düştü

ELAZIĞ'da yol yapımında kullanılan belediyeye ait kamyon, Fırat Üniversitesi kampüs alanında park halindeki otomobillerin üzerine düştü. 3 otomobilin büyük hasar gördüğü olayda, kamyon sürücüsü ağır yaralandı.

23.05.2018Gündem
Muhtemel aşk ve bavuldaki diğer şarkılarla yirmi7 Kampüs’te

Muhtemel aşk ve bavuldaki diğer şarkılarla yirmi7 Kampüs’te

Okan Şarlı solistliğinde ve öncülüğündeki yirmi7, Modern rock ile klasik Türk müziği ezgilerini birleştiren bir etnik rock grubu olarak kuruldu. Los Angeles'lı grupla “Muhtemel Aşk” şarkısıyla başlayan hikayelerini ve yeni single çalışmalarını konuştuk.

22.05.2018Kampüs
Kadınlar birbirlerine ilham veriyor

Kadınlar birbirlerine ilham veriyor

Kadınlara ilham vermek için kurulan dijital kız kardeşlik ağı BinYaprak ve TurkishWIN’in kurucusu sosyal girişimci Melek Pulatkonak, “Otomasyonla güç gerektiren işler azalırken, meslekler değişirken, kadın erkek arasındaki farkı da kapatabiliriz” diyor.

15 bin kişiyle Anıtkabir ziyareti

15 bin kişiyle Anıtkabir ziyareti

Türk Eğitim Derneği (TED), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için hazırladığı program kapsamında, 15 bin kişiyle Anıtkabir’i ziyaret etti. Program 19 Mayıs Cumartesi günü de devam edecek.

18.05.2018Eğitim
Romantik sevgili, billboardlara verdiği ilanla evlilik teklifinde bulundu

Romantik sevgili, billboardlara verdiği ilanla evlilik teklifinde bulundu

Kastamonu’da İngilizce Öğretmenliği yapan Mustafa Başer, Kastamonu Üniversitesi Kampüs girişindeki billboardlara reklam vererek evlilik teklifinde bulundu. Kız arkadaşının fotoğraflarının da bulunduğu billboardlardaki evlilik teklifi de İngilizce oldu. İngilizce olarak billboardlar üzerinde verilen evlilik teklifini yazdıran Başer teklifinde “Benimle evlenir misin? Sana mutfakta yardım edeceğime söz veriyorum. Seni sonsuza kadar seveceğim. Seninle ağlayıp gülmek istiyorum. Sabahleyin senin yüzünü görmek istiyorum. Mutluluğunu ve üzüntünü paylaşmak istiyorum. Seninle yaşlanmak istiyorum” ifadelerine yer verdi.

16.05.2018Haber
Üniversitedeki laboratuvarda patlama... Ekipler böyle geldi

Üniversitedeki laboratuvarda patlama... Ekipler böyle geldi

Gümüşhane Üniversitesindeki merkez laboratuvarda meydana gelen patlamada yaralanan teknisyenlerden Levent Coşkun, vücudunda oluşan yanık nedeniyle Trabzon Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

16.05.2018Gündem
18 yükseköğretim kurumuna ‘Engelsiz Üniversite’ ödülü

18 yükseköğretim kurumuna ‘Engelsiz Üniversite’ ödülü

YÖK’te düzenlenen ‘Engelsiz Üniversite Ödül’ töreninde konuşan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, gelecek eğitim öğretim yılından itibaren özel yetenek sınavı ile öğrenci alan programların kontenjanının yüzde 10’unun engelli öğrenciler için ayrıldığını söyledi. Törende, 18 üniversiteye engelsiz üniversite bayrak ödülleri, üç üniversiteye de nişan ödülü verildi.

15.05.2018Eğitim
Kolejin bursluluk sınavı 26-27 Mayıs’ta

Kolejin bursluluk sınavı 26-27 Mayıs’ta

2018-2019 eğitim ve öğretim yılında kolejde burslu eğitim almak isteyenleri için sınavlar devam ediyor. Önümüzdeki yıl Gaziantepli öğrencilerle buluşmaya hazırlanan Uğur Okulları’nın öğrenci kabul ve bursluluk sınavı 26-27 Mayıs’ta yapılacak.

15.05.2018Eğitim
Öğrenci Kafası filmi oyuncuları Kampüs’te

Öğrenci Kafası filmi oyuncuları Kampüs’te!

Çekimleri Eskişehir’de yapılan ve öğrenciliğin en eğlenceli hallerini anlatan tam da Hürriyet Kampüs’lük bir filmle merhaba diyoruz 92. sayımızın İlham sayfasından. Filmin oyuncuları Rüzgar Erkoçlar, Tolga Özaltındere, Oben Onur, Emel Çetin, Merve Akaydın, Mustafa Gültekin, Kaan Deringöl ve İlayda Fidanlık ile film gibi eğlenceli bir sohbet gerçekleştirdik!

14.05.2018Kampüs
NishNova ile girişimcilik artık kampusta

NishNova ile girişimcilik artık kampusta

Genç girişimcilere ve yeni fikirlere destek verecek NishNova Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi açıldı. Törende konuşan Prof. Dr. Esra Hatipoğlu, yeni girişimlere ve startup projelere destek verilmesi gerektiğini belirtti.

12.05.2018Eğitim
Üniversiteler baharı şenlikle kutluyor

Üniversiteler baharı şenlikle kutluyor

Baharın gelmesiyle üniversitelerde şenlikler de başladı, hatta bitmek üzere. Bazı yükseköğretim kurumlarının şenlikleri nisan ayı içinde tamamlandı, bazıları ise bu hafta sonu düzenliyor. Şenliklerde konserlerle birlikte öğrenci etkinlikleri de yer alıyor.

11.05.2018Eğitim
Üniversite sınavlarına ‘blokaj’ iptali

Üniversite sınavlarına ‘blokaj’ iptali

Paris’teki bir üniversitenin bugün ve yarın yapılması planlanan sene sonu sınavlarının, eğitim reformu protestoları nedeniyle iptal edildiği bildirildi.

11.05.2018Avrupa

Yazar Sonuçları

Dumansız Üniversite

Araştırmalara göre Türkiye’de erkeklerin yüzde 60’ı, kadınların yüzde 20’si sigara içiyor. Türkiye’de kullanım yaşı da giderek düşüyor.

3.06.2018

10 yılda 10 dev hastane

Şehir hastaneleri projesi kapsamında inşa edilen Ankara Şehir Hastanesi Bilkent, kapılarını açmak için gün sayıyor. Hastanenin 1.1 milyar Euro’luk yatırımla hayata geçirileceğini anlatan CCN Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çeçen, “Şirketimizin hedefi Ankara Bilkent’te inşa ettiğimiz gibi 10 yılda 10 dev hastaneye ulaşmak” dedi.

2.06.2018