MENÜ

Kalyon İnşaat

Kalyon İnşaat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kalyon İnşaat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 203 Kalyon İnşaat haberi bulunmuştur.

Kalyon İnşaat Haberleri

Gaziantepte sular ne zaman gelecek GASKİ açıkladı

Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? GASKİ açıkladı!

Gaziantep'te sular ne zaman gelecek sorusuna cevap arayan kent sakinleri, GASKİ'nin konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamayı sorgulamaya başladı. Gaziantep'te sular ne zaman gelecek sorusuna cevap veren GASKİ yetkilileri, kesinti yapılacak merkezlerin tarih ve saat bilgisini vatandaşlarla paylaştı. Peki, Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? İşte, su kesintisi hakkında verilen detaylı bilgiler

13.7.2017GündemHürriyet Yazarı
Rüzgar YEKA ihalesi için üçlü konsorsiyum

Rüzgar YEKA ihalesi için üçlü konsorsiyum

Siemens Gamesa Renewable Energy, Kalyon İnşaat ve Türkerler Enerji Grubu ile üçlü bir konsorsiyum oluşturarak rüzgar YEKA ihalesine birlikte girecek

12.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Akkuyu Nükleerin yüzde 49u Türk konsorsiyuma satılacak

Akkuyu Nükleer'in yüzde 49'u Türk konsorsiyuma satılacak

Akkuyu Nükleer'in yüzde 49'u Türk konsorsiyuma satılacak

19.6.2017MerkezHürriyet Yazarı
Akkuyunun yüzde 49u Cengiz-Kolin-Kalyonun olacak

Akkuyu'nun yüzde 49'u Cengiz-Kolin-Kalyon'un olacak

Rusya Devlet Nükleer Enerji Kurumu Rosatom'un, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ndeki (NGS) yüzde 49 hissesinin Cengiz-Kolin-Kalyon (CKK) ortaklığına devredilmesini sağlayacak ön protokol anlaşması imzalandı.

19.6.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Ankara-Niğde Otoyolu ihalesinin süreci tamamlandı

Ankara-Niğde Otoyolu ihalesinin süreci tamamlandı

275 kilometre otoyol artı 55 kilometre bağlantı yolunu oluşturan Ankara-Niğde otoyolunu ERG ve Seza inşaat yapacak.

24.4.2017EkonomiHürriyet Yazarı
YEKA rüzgar ihalesine girecek

YEKA rüzgar ihalesine girecek

Türkiye’nin rüzgar enerji santrali alanındaki en büyük oyuncusu konumundaki Polat Enerji, 1000 MW’lik yenilenebilir kaynak alanı rüzgar santrali lisans ihalesine katılacak.

20.4.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Türkiyenin en önemlilerinden... 5 teklif geldi

Türkiye'nin en önemlilerinden... 5 teklif geldi

Türkiye’nin önemli otoyol projeleri arasında yer alan Ankara-Niğde Otoyolu Projesi'nin ihalesinde 5 teklif verildi.

14.4.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Üsküdar’a 1.2 milyarlık teklif

Üsküdar’a 1.2 milyarlık teklif

BAŞBAKANLIK Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ), İstanbul Üsküdar Bulgurlu Mahallesi’nde bulunan 41 bin 570 metrekare arsa alanının gelir paylaşımı modeliyle yapılan ihalesinin ikinci oturumunda en yüksek teklifi 1 milyar 242 milyon 500 bin lira toplam gelir, 472 milyon 150 bin lira da idare payı ile Esta İnşaat & A Yapı İş Ortaklığı verdi. Makro & Sancak İnşaat İş Ortaklığı 1 milyar 213 milyon 172 bin 618 lira, Akdeniz İnşaat 1 milyar 35 milyon lira, Kalyon İnşaat ise 870 milyon lira teklif verdi.

18.2.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Üsküdar arsasına rekor teklif

Üsküdar arsasına rekor teklif

TOKİ'nin İstanbul Üsküdar Bulgurlu Mahallesi'ndeki 41 bin 570 metrekarelik arsasının gelir paylaşımı modeliyle ihalesinin ikinci oturumu tamamlandı. İhalenin ikinci oturumunda en yüksek teklifi, 1 milyar 242 milyon 500 bin lira toplam gelir, 472 milyon 150 bin lira da idare payı ile Esta İnşaat & A Yapı İş Ortaklığı verdi

18.2.2017EkonomiHürriyet Yazarı
BDDKda görevli 29 müfettiş gözaltında

BDDK'da görevli 29 müfettiş gözaltında

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ / PDY yapılanmasına yönelik soruşturması kapsamında, BDDK’da (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) görevli 29 yeminli murakıp gözaltına alındı. Emniyette sorguları devam eden murakıpların, takipsizlikle sonuçlanan 17-25 Aralık soruşturmalarında adı geçen iş adamlarının şahsi ve şirket hesaplarını 2013-2014 yılları arasında usulsüz bir şekilde incelemeye aldıkları iddia edildi.

19.8.2016EkonomiHürriyet Yazarı
FETO/PDY soruşturması; 29 BDDK murakıbı gözaltına alındı

FETO/PDY soruşturması; 29 BDDK murakıbı gözaltına alındı

FETO/PDY soruşturması; 29 BDDK murakıbı gözaltına alındı

19.8.2016İstanbulHürriyet Yazarı
BDDKda görevli 29 murakıp gözaltına alındı

BDDK'da görevli 29 murakıp gözaltına alındı

 İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, takipsizlikle sonuçlanan 17-25 Aralık soruşturmalarında adı geçen iş adamlarının şahsi ve şirket hesapları ile İHH ve TÜRGEV gibi vakıfların hesaplarını usulsüz incelemeye aldıkları belirlenen o dönem Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda (BDDK) görevli 29 murakıp gözaltına alındı.

19.8.2016EkonomiHürriyet Yazarı
Maltepedeki arsaya rekor teklif geldi

Maltepe'deki arsaya rekor teklif geldi

EMLAK Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın, İstanbul Maltepe Küçükyalı’da satışa çıkardığı 114 bin 239 metrekarelik arsasına rekor teklif geldi.

7.6.2016EkonomiHürriyet Yazarı
Hasen Yapı dev ihalenin sürpriz firması

Hasen Yapı dev ihalenin sürpriz firması

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü de içine alan Kuzey Marmara Otoyolu projesini kazanan firmalar açıklandı. Buna göre, projenin Asya kısmını Limak-Cengiz İnşaat Ortak Girişim Grubu, Avrupa kısmını ise Kolin-Kalyon İnşaat - Hasen Yapı AŞ Ortak Girişim Grubu kazandı. Toplam yatırım bedeli 7 milyar lira olarak hesaplanan projenin yüklenici firmalarından 4’ü, aynı zamanda 3. Havalimanı projesinin de yüklenicileri. İhalenin sürprizi Hasen Yapı’nın ortakları arasında ise MÜSİAD Başkanı Nail Olpak da bulunuyor.

18.5.2016EkonomiHürriyet Yazarı
3. Köprü bağlantı yolları için ihale yapıldı

3. Köprü bağlantı yolları için ihale yapıldı

Toplam yatırım bedeli 7 milyar lirayı aşacak Kuzey Marmara otoyolu projesinin Asya kısmını Limak İnşaat-Cengiz İnşaat ortak girişim grubu; Avrupa kısmını ise Kolin İnşaat-Kalyon İnşaat-Hasen Yapı AŞ Ortak Girişim Grubu kazandı.

17.5.2016EkonomiHürriyet Yazarı
Kuzey Marmara Otoyolu ihalesine 8 firmadan teklif

Kuzey Marmara Otoyolu ihalesine 8 firmadan teklif

Kuzey Marmara (3. Boğaz Köprüsü dahil) Otoyolu Projesi Kurtköy-Akyazı kesimi (bağlantı yolları dahil) işinin Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle ihalesinde 8 firma teklif sundu.

4.5.2016EkonomiHürriyet Yazarı
Kepez Beldesi kavşağına kavuşuyor

Kepez Beldesi kavşağına kavuşuyor

Kepez Beldesi kavşağına kavuşuyor

3.5.2016ÇanakkaleHürriyet Yazarı
Sabuncubeli tüneli açılış tarihi açıklandı

Sabuncubeli tüneli açılış tarihi açıklandı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Manisa- İzmir arasında yapımı devam eden Sabuncubeli Tüneli’nin 2017 yılının sonunda tamamlanarak, hizmete açılacağını söyledi.

22.2.2016EgeHürriyet Yazarı
Sabuncubelinde son durum

Sabuncubeli'nde son durum

İZMİR- Manisa arasını karayoluyla 15 dakikaya indirmek için 4 yıl önce yapımına başlanan, ancak geçen yıl yüklenici firmanın iflas etmesiyle çalışmaların durduğu Sabuncubeli Tüneli'nde çalışmalar yeniden başladı. İflas eden şirketin işçilere olan borcunu devletin ödediği, tünellerin tamamlanması için yaklaşık 150 milyon lira daha harcanacağı açıklandı. Çalışmaların devam ettiği tünelde İzmir girişine göre soldaki tüpte bin 500, sağdaki tüpte bin 650 metre ilerleme sağlandığı bildirildi.

12.10.2015EgeHürriyet Yazarı
İran’dan Egeli Sanayicilere Yatırım Daveti

İran’dan Egeli Sanayicilere Yatırım Daveti

İRAN, EGELİ SANAYİCİLERİ YATIRIM YAPMAYA DAVET ETİ

15.8.2015AydınHürriyet Yazarı
İran fırsatlar sunuyor

İran fırsatlar sunuyor

EKONOMİ Bakan Yardımcısı Adnan Yıldırım Başkanlığı’ndaki Türk iş heyeti, 8-11 Ağustos 2015 tarihleri arasında İran’ı ziyaret etti. Heyette yer alan Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkan Yardımcısı Nurettin Tarakçıoğlu, ziyaretle ilgili bilgi verdi.

13.8.2015EgeHürriyet Yazarı
Yavruvatana barış suyu

Yavruvatana barış suyu

1.6 milyar TL yatırımla Toroslar’ın memba suyunu 29 Ekim’den itibaren yavruvatan Kuzey Kıbrıs da içecek. Dünyada ilk kez deniz altından askılı boru sistemiyle KKTC’ye su gönderilecek projede 66.5 kilometrelik su hattının son borusu dün eklendi. Su Türk ve KKTC hükümetlerinin kararıyla istenirse Rum kesimine de verilecek.

7.8.2015EkonomiHürriyet Yazarı

Sabuncubeli Tüneli inşaatı yeniden başlıyor

İZMİR- Manisa Karayolu’nun 21’inci kilometresinde yapımına başlanan, 2014 yılının Aralık ayı içerisinde yüklenici Koçoğlu Şirketler Grubu’nun iflas etmesi nedeniyle inşaat çalışmaları duran Sabuncubeli Tüneli’nin inşaatına yeniden başlanacak. Keskin virajlarla dolu Sabuncubeli rampasına alternatif olarak yapılan tünelin 2018 yılında tamamlanması planlanıyor. DHA’nın havadan görüntülediği tünelin tamamlanması durumunda birçok kazanın da önüne geçilmiş olacak.

3.8.2015EgeHürriyet Yazarı
Sabuncubeli Tüneli 2018de tamamlanacak

Sabuncubeli Tüneli 2018'de tamamlanacak

İzmir- Manisa Karayolu’nun 21’inci kilometresinde yapımına başlanan, 2014 yılının Aralık ayı içerisinde yüklenici Koçoğlu Şirketler Grubu’nun iflas etmesi nedeniyle inşaat çalışmaları duran Sabuncubeli Tüneli’nin inşaatına yeniden başlanacak. Keskin virajlarla dolu Sabuncubeli rampasına alternatif olarak yapılan tünelin 2018 yılında tamamlanması planlanıyor.

2.8.2015EkonomiHürriyet Yazarı
‘Biz Çılgın 5’li, Cumhurbaşkanımızın şerefine verdik’

‘Biz Çılgın 5’li, Cumhurbaşkanımızın şerefine verdik’

Üçüncü havalimanının yapımında çalışan işçilere verilecek 2 bin 500 liralık bayram ikramiyesine ilişkin Kalyon İnşaat’ın sahibi Cemal Kalyoncu “Biz ‘Çılgın Beşli’yiz. Cumhurbaşkanımız, iftarda şantiyemize gelerek bizi şereflendirdi. Biz de onun şerefine işçilerimize bayram harçlığı, bayram ikramiyesi verdik” diye konuştu.

16.7.2015EkonomiHürriyet Yazarı
Erdoğan-Celal Doğan görüşmesinden: CHP ile zor yaparız başkan

Erdoğan-Celal Doğan görüşmesinden: CHP ile zor yaparız başkan

Cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlatan HDP Gaziantep Milletvekili Celal Doğan, koalisyon konusunda, Erdoğan'ın "CHP ile zor yaparız" ifadelerini kullandığını söyledi.

12.7.2015GündemHürriyet Yazarı
Meral Akşener: Demek ki bu kişi ile aramızda İslam hukuku dahil olacak

Meral Akşener: Demek ki bu kişi ile aramızda İslam hukuku dahil olacak

MHP Milletvekili adayı Meral Akşener, CNN Türk televizyonunda konuştu. Akşener, kendisi hakkında ortaya atılan kaset iddiaları ilgili olarak mahkemeye şikayette bulunduğunu ve RTÜK’e müracaat etiğini açıkladı. Akşener, ayrıca kadının şeref ve namusunun devleti yönetenlere ait olduğunu belirterek "Bundan sonrası bu ülkeyi yönetenlerin işidir" diye konuştu. ''Bu iki taraftan da hiçbir şey çıkmıyorsa o zaman bu iki kişinin birisi Müslüman olduğunu söylüyor. Demek ki bu kişi ile aramızda İslam hukuku dahil olacak'' diyen Akşener, ''Ben de Müslüman bir Türk kadını olarak kısas hakkım doğacak. İftiranın karşılığı ilgiliye 80 adet değnek atmaktır'' ifadelerini kullandı.

13.5.2015GündemHürriyet Yazarı
HKÜ’de Kariyer Günleri

HKÜ’de Kariyer Günleri

HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (HKÜ) KARİYER MERKEZİ TARAFINDAN DÜZENLENEN VE 2 GÜN SÜRECEK OLAN “HKÜ KARİYER GÜNLERİ”, İŞ DÜNYASININ SAYGIN TEMSİLCİLERİNİN KATILIMI İLE 21 NİSAN 2015 TARİHİNDE HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ, KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ’NDE BAŞLADI.

22.4.2015GaziantepHürriyet Yazarı
Bebek doğsun adını koyarız

Bebek doğsun adını koyarız

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İBB Başkanı Kadir Topbaş’la birlikte basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Cengiz İnşaat’tan Mehmet Cengiz, MAPA İnşaat’tan Mehmet Nazif Günal, Kolin İnşaat’tan Naci Koloğlu ve Kalyon İnşaat’tan Mehmet Kalyoncu da katıldı.

12.2.2015EkonomiHürriyet Yazarı

Soma B Santralı’na 685.5 milyon dolar

SOMA Elektrik Üretim ve Ticaret’e ait Soma B termik santralı ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilme ihalesinde en yüksek teklifi 685.5 milyon dolar ile Konya Şeker verdi.

14.1.2015EkonomiHürriyet Yazarı
Eğitim-Kültür Vakfı kurdu

Eğitim-Kültür Vakfı kurdu

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak, kardeşi Serhat Albayrak ve Kalyon İnşaat’ın sahibi Ömer Faruk Kalyoncu ile birlikte eğitim vakfı kurdu.

3.10.2014GündemHürriyet Yazarı
135 milyon liralık stattan sadece 860 kişi bilet aldı

135 milyon liralık stattan sadece 860 kişi bilet aldı

Bu sezon ismini İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak değiştirilen İstanbul Büyükşehir Belediyespor 135 milyon liraya mal olan stadına bugün kavuşuyor. Boz Baykuşlar adlı küçük bir grubun desteklediği futbol kulübünün yeni stadının kapasitesi ise 17 bin 800 kişi. Kulüp adına Passolig kartı alan kişi sayısı ise sadece 860.

28.7.2014EkonomiHürriyet Yazarı
Bu yaşımda yaşamaktan utanır oldum

Bu yaşımda yaşamaktan utanır oldum

Gezi İddianamesinde 7.5 yıldan 29 yıla kadar hapsi istenen mimar Mücella Yapıcı hakkında açılan dava ile ilgili "Fark etmiyor açıkçası benim için. Çünkü artık öyle bir haldeyiz ki ben yaşamaya utanır oldum" dedi.

18.3.2014GündemHürriyet Yazarı
Kulaklarından tutar atarım hepsini

'Kulaklarından tutar atarım hepsini'

İNTERNETE peş peşe düşen ses kayıtları bir yenisi daha eklendi.

14.3.2014GündemHürriyet Yazarı
Büyük Gezi davası geliyor

Büyük Gezi davası geliyor

Ülke çapında milyonlarca kişiyi sokağa döken Gezi süreciyle ilgili binlerce kişinin yargılaması sürerken, 5 üyesine dava açılıp hakkındaki iddianame iade edilen Taksim Dayanışması, 7 ölüm ve binlerce yaralı adına, hükümete karşı en büyük toplu davayı açmaya hazırlanıyor. 180 bileşenden oluşan platformun ‘şüpheli’ 5 üyesi Hürriyet’e konuştu. İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu, açmaya hazırlandıkları davaya ilişkin “Dayanışma, kent yağmasına karşı şehirlerini koruyan bir örgüt. Suç örgütü, gencecik insanları öldüren, gözlerini çıkaran, binlercesini yaralayan polis şiddetinin emrini verenlerdir” dedi.

23.2.2014GündemHürriyet Yazarı
Başbakan Erdoğan, Kalyoncu’nun düğününe katıldı

Başbakan Erdoğan, Kalyoncu’nun düğününe katıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara’daki Seçim Üst Kurul toplantısının ardından saat 21.30'da İstanbul Atatürk Havalimanı'na geldi.

1.2.2014GündemHürriyet Yazarı
CHP, Sabah-atv satışını sordu

CHP, Sabah-atv satışını sordu

Meclis Başkanlığı’na Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran tarafından verilen önergede, Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması talebiyle Sabah-atv satışıyla ilgili iddialar soruldu.

31.1.2014EkonomiHürriyet Yazarı
7 işadamının mallarına koyulan tedbir kararı kalktı

7 işadamının mallarına koyulan tedbir kararı kalktı

25 Aralık'ta başlatılan ikinci soruşturma dalgası çerçevesinde 7 işadamının ve 2 şirketin mallarına tedbir konma kararı verilmişti. 'Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'nun 2. Dalgasında 7 işadamı ve 2 şirketin mal varlıklarına konan tedbir, soruşturmayı devralan savcılar tarafından kaldırıldı.

13.1.2014GündemHürriyet Yazarı

Yazar Sonuçları

KKTC’ye suyu götüren boruyu yaptık dağıtımı işletmeye talip olmadık

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın Suudi Arabistan gezisine katılan Kalyon İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Cemal Kalyoncu’ya “KKTC’ye Su Temin Projesi”yle giden suyun denize akması konusunu sordum:

31.12.2015

Yeni katalizör geliştirdi adını ‘Nanobursa’ koydu

NEW York’taki Stevens Institute of Tecnology Highly Filled Materials Institute’un kurucu Direktörü Prof. Dilhan M. Kalyon, geçen yıl bir gece yatarken yeni geliştirdikleri katalizöre (kimyasal reaksiyonlarda yeni bir hızlandırıcı) isim düşünürken memleketi Bursa aklına geldi:

29.11.2015

Boruda manevi telif hakkımı istiyorum Cumhurbaşkanım

GEÇEN perşembe günü Kalyon İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu aradı:

18.10.2015

Cumhurbaşkanı Gül temel atma töreninde neden yoktu?

GEÇEN cumartesi günü Cumhuriyet tarihinin en iddialı altyapı projelerinden biri olan İstanbul üçüncü havaalanının temel atma töreni şaşaalı bir ortamda icra edilirken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün sahnede olmaması dikkat çekiciydi.

9.6.2014

Türkiye’de üretilen sigarayı tüttür yüzde 82’si Maliye’nin olsun

STFA İnşaat Grubu’nun Kuveyt Oil Company’nin (KOC) açtığı ihale üzerine üstlendiği Al Ahmedi Limanı kapasite genişletilmesi ve Abu Halifa’da yeni servis limanı inşaatını kapsayan “Small Boat Harbours” temel atma töreni sonrasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün heyetinde bulunan Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Başkanı Vahap Küçük’ü aradım:

5.4.2014

Tayyip Erdoğan tehdidini ‘sıfırlamak’

AÇIK ve net bir şekilde görülmektedir ki Türkiye bir hükümet tarafından yönetilmekten çok tek adam yönetimi anlayışıyla yönetilmekte, hükümet üyeleri bile önemli gelişmeleri haberlerden öğrenmektedir.

19.3.2014

Başbakan’ın sorunu: Her şeyi kişisel almak

BİR kadın, İzmir’de Başbakan’a ayıp bir hareket çekti.

18.3.2014

Siyaset, emeklileri unuttu

Aldıkları üç kuruşluk zam da eridi gitti.

8.3.2014

Akpınar’da son umut ‘30 Mart’

Akpınar’da yaşayan heyelan mağduru aileler olarak, dertlerimize çözüm bulacak başkan arıyoruz.

13.2.2014

Gaziantep’teki 140 bin Suriyeli, fabrikalar için ‘ilaç’ gibi geldi

TÜRKİYE İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile birlikte 2014’ün ilk ihracat verilerini açıklaması öncesinde cuma akşamı Gaziantep’te Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri’nin (GAİB) merkezindeyiz.

1.2.2014