MENÜ

Kalp Sağlığı

Kalp Sağlığı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kalp Sağlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kalp Sağlığı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.208 Kalp Sağlığı haberi bulunmuştur.

Kalp Sağlığı Haberleri

Kefir ne zaman içilir Kefirin faydaları nelerdir

Kefir ne zaman içilir? Kefirin faydaları nelerdir?

Kefir ne zaman içilir sorusunun yanıtı birçok vatandaşın sorguladığı ve merak ettiği konular arasında yer almaya devam ediyor. Kafkasya kökenli bir içecek olan inek, koyun ve keçi sütüne maya ilave edilerek elde edilen kefirin sindirim sistemi üzerinde etkileri olduğu düşünülüyor. Peki, kefir ne zaman içilir? Kefirin faydaları nelerdir?

15.02.2019Sağlık
Magnezyum hangi besinlerde bulunur

Magnezyum hangi besinlerde bulunur?

Magnezyum eksikliği birçok vatandaşın sorguladığı ve merak ettiği konular arasında yer almaya başladı. İnsan vücudunda en fazla bulunan mineraller arasında yer alan magnezyumun hangi besinlerde yer aldığı merak ediliyor. Peki, magnezyum hangi besinlerde bulunur?

15.02.2019Sağlık
Kefir nedir Kefirin sağlığa faydaları neler

Kefir nedir? Kefirin sağlığa faydaları neler?

Kafkasya kökenli bir içecek olan, inek, koyun ve keçi sütüne maya ilave edilerek elde edilen, insan sağlığı için önemli bir probiyotik olarak görülen kefirin, sağlık için pek çok faydası olduğu biliniyor. Uzmanlar vatandaşlara 'Günde 300-500 mililitre kefir tüketin' tavsiyesinde bulunuyor. İşte, kefirin saymakla bitmeyen faydaları...

7.02.2019Sağlık
Rezene çayı nasıl demlenir Rezene çayının faydaları neler

Rezene çayı nasıl demlenir? Rezene çayının faydaları neler?

Anavatanı Akdeniz ve Yakın Doğu olan rezene, balık ve tavuk yemeklerinde, salatalarda güzel koku ve tat verme amaçlı kullanılır. Rezene çayının ise mide-bağırsak rahatsızlıkları, şişkinlik, hazımsızlık ve mide krampları gibi sindirim problemlerinde rahatlatıcı etkisi bulunur. Peki, rezene çayı nasıl demlenir? Rezenenin faydaları neler?

5.12.2018Sağlık
Kalbiniz ameliyattan daha değerli

Kalbiniz ameliyattan daha değerli

Amerikan Kalp Sağlığı Derneği’nden Kardiyolog Barney Calman, olası bir kalp krizinin önüne geçmenin, kalp krizi geçirdikten sonra tedavi olmaktan daha iyi ve garanti bir yol olduğunu vurguladı.

19.11.2018Dünya
Canan Karatay kimdir Canan Karatayın eşi kim

Canan Karatay kimdir? Canan Karatay'ın eşi kim?

Prof. Dr. Canan Karatay, sıra dışı yorumları ve katıldığı programlarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Vegan beslenenler için söyledikleri uzun süre konuşulan Canan Karatay’ın özel hayatına ilişkin bilgiler merak ediliyor. Peki, Canan Karatay kimdir, eşi kim?

31.10.2018Magazin
Nar çiçeğinin faydaları nelerdir İşte nar suyu tarifi

Nar çiçeğinin faydaları nelerdir? İşte nar suyu tarifi

Nar çiçeğinin faydaları vatandaşların sorguladığı konular arasında yer alıyor. Tarih boyunca şifa kaynağı olarak kullanılan narın birçok faydası bulunuyor. Peki, nar çiçeğinin faydaları nelerdir? İşte nar suyu tarifi.

29.10.2018Sağlık
Yeşil mercimeğin faydaları nelerdir

Yeşil mercimeğin faydaları nelerdir?

Yeşil mercimeğin faydaları nelerdir sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer alıyor. Protein deposu olmasıyla bilinen yeşil mercimeğin saymakla bitmeyen faydaları bulunuyor. Peki, yeşil mercimeğin faydaları nelerdir?

27.10.2018Gündem
Siyah pirincin faydaları nelerdir

Siyah pirincin faydaları nelerdir?

Siyah pirinç son zamanlarda birçok kişi tarafından araştırılan besinler arasında yer almaya başladı. Market raflarında pek çok kişinin tercihi olan siyah pirinç yüksek besin değeriyle vatandaşlar tarafından daha çok tercih ediliyor. Peki, siyah pirincin faydaları nelerdir?

1.10.2018Sağlık
Kalbin için söz ver

Kalbin için söz ver

Bugün 29 Eylül Dünya Kalp Günü... Dünya Kalp Federasyonu’nun bu yılki sloganı ise ‘Kalbin için söz ver’. Türk Kardiyoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kemal Erol da uyardı: “Kalbiniz için sigarayı bırakma, sağlıklı beslenme, kilo verme ve spor yapma sözü verin.”

28.09.2018Gündem
Keten tohumu faydaları nelerdir Metabolizmayı güçlendiriyor

Keten tohumu faydaları nelerdir? Metabolizmayı güçlendiriyor!

Keten tohumu, yapılan klinik çalışmalarda kanser hastalığında önleyici etkileri, kolesterol seviyesinde düşüş sağladığının gözlemlenmesi, altenatif tıp alanında sıklıkla kullanılmasına olanak sağlamıştır. Keten tohumunun faydaları arasında eklem romatizmasına sağladığı yararlar da bilim insanlarının yaptığı klinik çalışmalarla ortaya çıkmıştır. İşte, keten tohumunun faydaları hakkında merak edilen bazı bilgiler

26.09.2018Gündem
Chia tohumu nedir Chia tohumunun faydaları neler

Chia tohumu nedir? Chia tohumunun faydaları neler?

Son zamanlarda sıklıkla tüketilen chia tohumunun ne olduğu ve faydaları merak konusu oldu. Gluten içermemesi, yüksek lif içeriği, kaliteli protein ve aminoasit kaynağı olması nedeniyle en çok tercih edilen besinler arasında giren chia tohumunun sağlığa bilinen pek çok faydası var. Peki, chia tohumu nedir? Chia tohumunun faydaları neler?

15.09.2018Sağlık
Kalp için ideal uyku 6-8 saat

Kalp için ideal uyku 6-8 saat

Avrupa Kardiyoloji Derneği Kongresi’nde ‘kalbe’ en uygun olan uyku süresi açıklandı.

27.08.2018Dünya
Magnezyum eksikliği nasıl anlaşılır Hangi besinlerde bulunur

Magnezyum eksikliği nasıl anlaşılır? Hangi besinlerde bulunur?

Magnezyum eksikliği nasıl anlaşılır sorusu birçok vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Vücut ve beyin yapısında oldukça önemli role sahip olan magnezyumun hangi besinlerde yer aldığı merak ediliyor. Peki, magnezyum eksikliği nasıl anlaşılır? Hangi besinlerde bulunur?

12.07.2018Sağlık
Troponin nedir Troponin neden yükselir

Troponin nedir? Troponin neden yükselir?

Troponin nedir sorusu birçok kişi tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Kalp sağlığı ile ilgili olan troponin bir tür priteindir. Kalpten kaynaklanan bazı sorunlarda kan dolaşımına salınmaktadır. Peki, Troponin neden yükselir?

7.07.2018Sağlık
Magnezyum eksikliği nasıl giderilir Magnezyum nelerde bulunur

Magnezyum eksikliği nasıl giderilir? Magnezyum nelerde bulunur?

Hipomagnezemi olarak da bilinen magnezyum eksikliği sıklıkla gözden kaçan bir sağlık problemidir. Magnezyum eksikliği semptomları kas krampları, yüz tikleri, zayıf uyku ve kronik ağrıyı içerebilir. Peki magnezyum eksikliği nasıl giderilir? Magnezyum nelerde bulunur?

25.04.2018Sağlık
Chai tohumunun faydaları neler Chai tohumu nasıl tüketilir

Chai tohumunun faydaları neler? Chai tohumu nasıl tüketilir?

Güney Amerika'da yetişen chia tohumu, son zamanlarda ülkemizde de en popüler yiyeceklerden biri haline geldi. Tam bir lif deposu olan chai tohumu, çeşitli sebze ve meyve desteklenerek hem lezzetli hem de çok doyurucu olabiliyor. Chai tohumunun faydaları neler? Chai tohumu nasıl tüketilir?

21.04.2018Sağlık
Yılmaz Ulusoy’a Türk Kalp Vakfı’ndan büyük onur

Yılmaz Ulusoy’a Türk Kalp Vakfı’ndan büyük onur!

Türk Kalp Vakfı tarafından düzenlenen 30. Kalp Haftası’nın Swissotel’de gerçekleşen açılış töreninde ünlü işadamı Yılmaz Ulusoy’a, Vakfın en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen “Doç. Dr. Edip Kürklü Ödülü” takdim edildi…

10.04.2018Keyif
Kakao ve çikolatanın faydaları nelerdir Evde çikolata nasıl yapılır

Kakao ve çikolatanın faydaları nelerdir? Evde çikolata nasıl yapılır?

Çikolata enfes tadıyla birlikte birçok soruyu da beraberinde getiriyor. Tüketiminin zararlı olduğuna dair bir inanış olsa da aslında çikolata ya da kakaonun, kalbe iyi gelen gıdalar arasında olduğu bilinmektedir. Ağacın gövdesinde yetişen kakao, çikolata yapımında kullanılan hammaddedir. Peki, tarihin ilk uygarlıkları olan Mayalar ve Aztekler tarafından da kullanılan çikolatanın faydaları nelerdir?

1.03.2018Gündem
Çayın faydaları nelerdir Hangi tedavilerde kullanılır

Çayın faydaları nelerdir? Hangi tedavilerde kullanılır?

Çayın tüm dünya uluslarının büyük bir keyifle içtiği bir bitki olmak dışında oldukça faydalı bir takım özelliği bulunuyor. Türkiye'de hem hasadının hem de tüketiciliğinin oldukça fazla yapıldığı çay, kalp hastalığına iyi gelmesiyle de ilgi çekiyor. Peki, çayın faydaları nelerdir? Hangi tedavilerde kullanılır?

28.02.2018Gündem
Amberçiçeği nedir Amberçiçeğinin faydaları neler

Amberçiçeği nedir? Amberçiçeğinin faydaları neler?

Doğada mucizevi özelliklere sahip olan binlerce şeyden bir tanesi de amberçiçeği. Özellikle son zamanlarda vatandaşlar tarafından merak edilip araştırılan amberçiçeği oldukça faydalı bir bitki. Amberçiçeği hakkında meraklarını gidermek isteyen vatandaşlar, amberçiçeğinin faydalarını araştırıyor. Peki amberçiçeği nedir? Amberçiçeğinin faydaları neler?

28.02.2018Gündem
Alıç nedir Alıçın faydaları neler

Alıç nedir? Alıçın faydaları neler?

Alıç bitkisinin faydaları ile ilgili internette araştırma yapan vatandaşlar, bu bitkinin özelliklerini merak ediyorlar. Genelde dağlık alanlarda ve çalılıklarda yetişen alıcın, kalp kaslarını ve hafızayı güçlendirici etkisi bulunan alıçın hastalıklara karşı en iyi doğal ilaç olarak gösteriliyor. Peki alıç bitkisinin faydaları neler? Alıç ne işe yarar? İşte detaylar...

28.02.2018Gündem
Üzüm nedir Üzüm tohumunun faydaları neler

Üzüm nedir? Üzüm tohumunun faydaları neler?

Doğada mucizevi özelliklere sahip olan binlerce şeyden bir tanesi de üzüm. Özellikle son zamanlarda vatandaşlar tarafından merak edilip araştırılan üzüm oldukça faydalı bir bitki. Üzüm hakkında meraklarını gidermek isteyen vatandaşlar, üzüm tohumunun faydalarını araştırıyor. Peki üzüm nedir? Üzümün faydaları neler?

28.02.2018Gündem
Soya ve soya yağının faydaları ve zararları nelerdir

Soya ve soya yağının faydaları ve zararları nelerdir?

Soya, faydaları kadar zararları ile de dikkat edilmesi gereken besinler arasında yer alıyor. Özellikle meme kanseri geçirmiş bireylerin kullanırken dikkat etmesi gereken soya bitkisinin varlığı, 13 asırdır bilinmektedir. Peki, soyanın ve soya yağının faydaları ve zararları nelerdir? İşte, protein kaynağı ve kalp dostu olarak nitelendirilen soya hakkında bazı bilgiler

27.02.2018Gündem
Nar çiçeğinin faydaları neler Nar suyu nasıl yapılır

Nar çiçeğinin faydaları neler? Nar suyu nasıl yapılır?

Binlerce yıldan beri birçok kültürde bereketi simgeleyen nar, çiçeği, kabuğu ve taneleriyle sayısız fayda sağlıyor. Tarih boyunca şifa kaynağı olarak anılan nar, meyve olarak tüketilmesinin yanı sıra Yunanlar ve Romalılar tarafından tohumları ve kabukları da gebelik önleyici ve fitil olarak kullanıldı. Peki nar çiçeğinin faydaları neler? Nar suyu nasıl yapılır?

26.02.2018Gündem
Pisilyum bitkisi nedir, faydası nedir

Pisilyum bitkisi nedir, faydası nedir?

Anavatanı Hindistan, Pakistan, İran ve Akdeniz’in bazı bölgeleri olan pisilyum –ispaghula da denir- dar ve kayış gibi yaprakları olan ve diz yüksekliğini geçmeyen tek yıllık bir bitkidir. Peki Pisilyum bitkisinin faydaları nedir, nelere iyi gelir?

24.02.2018Gündem
Sarımsağın faydaları ve zararları nelerdir Birçok rahatsızlığı iyi geliyor

Sarımsağın faydaları ve zararları nelerdir? Birçok rahatsızlığı iyi geliyor

Sarımsağın faydaları ve zararları nelerdir sorusu birçok rahatsızlığı bulunan vatandaş tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer alıyor. Kalp dostu olmasıyla bilinen sarımsağın birçok faydalı yönü bulunuyor. Tıbbi açıdan sarımsağın en çok enfeksiyonları iyileştirmek için kullanılması yaygındır. Peki, sarımsağın faydaları ve zararları nelerdir?

23.02.2018Gündem
Kışın yapabileceğiniz 5 şahane aktivite

Kışın yapabileceğiniz 5 şahane aktivite

Kış geldi diye hemen eve kapanıp hareketsiz bir yaşam tarzını benimsemeyin! Kışın da yapılacak birçok aktivite var. İşte onlardan bazıları…

En sağlıklı 7 baharat

En sağlıklı 7 baharat

Hastalıklardan korumak, bağışıklık sistemini güçlendirmek veya sadece bedeninize enerji vermek için, baharatlardan faydalanabilirsiniz.

28.11.2017Sağlık

Yazar Sonuçları

2018 mutluluk yılı olsun

YARIN yılın son günü. Her yılbaşı, Herkes İçin Acil Sağlık Derneği Başkanı Uz. Dr. Ülkümen Rodoplu’nun yeni yıl reçetesini paylaşmak, ikimizin geleneği gibi oldu. Rodoplu, “2018 Mutluluk Yılı Olsun” başlığı altında sıraladı yeni yıl reçetesini:

29.12.2017

Kalp krizini davet eden sorunlar neler?

Kalp krizlerinin tek sorumlusu kolesterol yüksekliği değil. İyi kolesterol HDL’nin düşüklüğü ve trigliseridin yüksekliği de kalp sağlığı açısından mühim ayrıntılar.

18.12.2017

Kalp karnemiz çok kötü

Kalp-damar hastalığı, pek çok ülkede olduğu gibi bizde de en büyük sağlık tehdidi. Daha da önemlisi hayatı sonlandıran en önemli hastalık.

26.10.2017