MENÜ

Kaliteli Uyku

Kaliteli Uyku ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kaliteli Uyku haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kaliteli Uyku haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.306 Kaliteli Uyku haberi bulunmuştur.

Kaliteli Uyku Haberleri

Kaliteli Uyku İçin 9 Besin

Kaliteli Uyku İçin 9 Besin

Kaliteli bir uyku vücudun yeterince dinlenmesi ve sağlıklı bir yaşam sürmek için vazgeçilmez. Düzenli uyku uyuyamayan kişilerin gergin ve enerjisiz hissetmelerinin yanında kaygı yaşama ve kilo alma gibi problemlerle karşılaştıkları da bir gerçek. Gün içerisinde tüketilen besinlerin de uyku kalitesinde oldukça büyük etkisi var. Bazı besinleri daha sık tüketerek daha kolay uyuyabilmek mümkün. İşte kolayca uyumanızı sağlayacak besinler...

Soframızdaki yalanlar

Soframızdaki yalanlar

Hem yaygın yanlış anlayışları çürütüyor hem de yeni bilimsel çalışmalar ışığında pratik öneriler sunuyor. İtalya’nın bu alandaki en önemli merkezinde 40 yıldır araştırmalar yapan gıda ve beslenme uzmanı Marcello Ticca’nın ‘Beslenme Hakkında Doğru Bildiğimiz Yanlışlar’ adlı kitabından öğrenecek çok şey var.

Göz Altı Morlukları Nasıl Yok Olur

Göz Altı Morlukları Nasıl Yok Olur?

Gözler, yüzün en dikkat çekici bölgesinin başında geliyor. Kadın ya da erkek fark etmeksizin farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkan göz çevresi problemleri kişilerin canı sıkarak öz güvenlerini de zedeliyor. Göz altı morlukları bunların en başında geliyor. Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hakan Yüzer göz altı morlukları konusunda önemli bilgiler verdi.

23.08.2019Kişisel Bakım
Bağışıklık Sistemini Güçlendirme Rehberi

Bağışıklık Sistemini Güçlendirme Rehberi

Vücudumuzun dış dünyadaki tehlikelere karşı olan savaşındaki en büyük müttefiki bağışıklık sistemidir. Her ne kadar kusursuz bir işleyişte olsa da bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine ihtiyaç vardır. Mükemmel bir mekanizmaya sahip olan bağışıklık sistemini ve güçlendirme yollarını İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ali Vardar anlatıyor.

Kaliteli Uyku İçin 5 Öneri

Kaliteli Uyku İçin 5 Öneri

Günümüzün 3'te biri uyumakla geçiyor. Peki, sağlıklı ve kaliteli bir uyku için dikkat etmemiz gerekenler neler?

Metabolizmayı Yavaşlatan 5 Hata

Metabolizmayı Yavaşlatan 5 Hata

Çoğumuzun yakındığı bir durumdur metabolizmanın yavaş çalışması. Peki metabolizmamız neden yavaş çalışır? Diyetisyen ve Fitoterapist İrem İmrağ, kan değerleri ve yaş gibi faktörlerden bağımsız olarak metabolizmamızın yavaşlamasına sebep olan yaptığımız 5 hatayı anlattı.

Yaz Öncesi Kilo Vermek İsteyenlere Öneriler

Yaz Öncesi Kilo Vermek İsteyenlere Öneriler

Bütünsel Bitkisel Beslenme(3B), yaz öncesi kilo vermek isterken diyet listelerine bağlı kalmadan form tutmanızı sağlayacak.

Kaliteli Uyku İçin Öneriler

Kaliteli Uyku İçin Öneriler

Nöroloji Bölümü'nden Prof. Dr. Mehmet Murat Sümer, uykusuzluğu tetikleyen hastalıklar ve kaliteli bir uyku için dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

En Güzel Kozmetik: Uyku

En Güzel Kozmetik: Uyku

Hayatımız boyunca güzel görünmek için makyaj malzemeleri, diğer kozmetik ürünler, estetik uygulamalar ve kolajen gibi gıda takviyeleri derken hem zaman hem de ciddi paralar harcıyoruz. Fakat, doğal olarak güzelleşmenin çok basit bir yolu daha var: Uyku! Klinik Aromaterapist Leyla Çakır, uyku ve güzellik ilişkisi hakkında şu bilgileri verdi:

Kaliteli uyku için 5 öneri

Kaliteli uyku için 5 öneri

Günümüzün 3'te biri uyumakla geçiyor. Peki, sağlıklı ve kaliteli bir uyku için dikkat etmemiz gerekenler neler?

Sağlıklı Bir Uyku İçin Doğru Yatak Şart

Sağlıklı Bir Uyku İçin Doğru Yatak Şart!

Yaşam kalitesini en fazla etkileyen faktörlerin başında uyku kalitesi geliyor. Peki, omurga sağlığı için yatak seçimi nasıl olmalıdır? Yatak seçiminin uyku üzerindeki etkisi nedir? Nöroloji Uzmanı Uzm. Dr. Özlem Çakır, kaliteli bir uykuya kavuşmanın püf noktalarını paylaşıyor.

Sürekli Yorgunsanız Sebebi Bu Olabilir

Sürekli Yorgunsanız Sebebi Bu Olabilir!

Kendinizi sürekli yorgun mu hissediyorsunuz? Sabahları yorgun uyanıyor ve işlerinize yetişememekten şikayet ediyorsanız Fizik Tedavi, Rehabilitasyon ve Rejeneratif Tıp Uzmanı Uzm. Dr. Aşkın Nasırcılar’ın önerilerine kulak vermelisiniz.

Makyajsız Güzel Görünmek İçin 10 Basit İpucu

Makyajsız Güzel Görünmek İçin 10 Basit İpucu

Her gün güzel görünmek için aynanın karşısında saatler geçiriyor musunuz? Makyaj, kendinizi ifade etmenin eğlenceli bir yolu olsa da, güzelliğinizi tanımlamak için ona ihtiyacınız yok. Doğal bir görünüm özgünlüğünüzü göstermenizi sağlar.

14.01.2019Makyaj
İyi Bir Uyku İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

İyi Bir Uyku İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Stres, yorgunluk, çalışma hayatı ve zorlaşan yaşam koşulları sağlığımızı etkilerken, uyku düzenimizi de bozuyor. Oysa kaliteli uyku hem ruh hem de beden sağlığımız için çok önemli. Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Nebil Yıldız uykudan önce yapılması ve yapılmaması gerekenlerle ilgili önerilerde bulundu.

Libidoyu Arttırmanın 9 Yolu

Libidoyu Arttırmanın 9 Yolu

Birbirinden etkili yöntemler ile libidonuzu arttırmak mümkün. İşte sağlıklı bir cinsel yaşam için bilmeniz gereken bütün ipuçları...

5.10.2018Cinsellik
Geleceğe bir adım

Geleceğe bir adım

TEKNOLOJİ dünyasının son birkaç günden beri gözü Almanya Berlin’deydi. Yani dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri IFA’da...

1.09.2018Ekonomi
Uykudan taviz yok

Uykudan taviz yok

Dev şirketlerin tepe yöneticileri her fırsatta uyku düzenlerine çok dikkat ettiklerini ifade ederler. Peki dünyanın en büyük CEO’ları ne zaman yatıyor, ne zaman kalkıyor ve en önemlisi de günde kaç saat uyuyor? İşte araştırmaların sonuçları...

7.07.2018Ekonomi
Babası için Evereste tırmandı

Babası için Everest'e tırmandı

Kafasına koydu: Nepal’e gidecek ve iki buçuk yıl önce kaybettiği babasını anmak için dünyanın en yüksek dağı Everest’e çıkacaktı. Müzisyen Evren Uysal (41) yakınlarına, annesi ve kardeşlerine bile söylemedi. Bir tek rehberi Ram biliyordu nereye ve neden gittiklerini. Bu macerasını sosyal medyadan takip eden biz arkadaşları da ancak hedefine varıp, babasının isminin yazdığı fotoğrafı ve duygusal mesajı paylaşınca öğrendik asıl amacını. İstanbul’a döner dönmez röportaj yapmak için soluğu yanında aldım.

16.06.2018Hürriyet Pazar
Üç ergenden ikisi uykusuz

Üç ergenden ikisi uykusuz

ABD merkezli Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezi’nin (CDC) araştırması, okulların sabah 08.30’dan önce derse başlamasının sağlık açısından uygun olmadığını gösteriyor. Araştırmaya göre, ülkede orta ve lise düzeyinde her altı okuldan beşi sabah ilk derse bundan çok daha önce başlıyor. Liselerdeki her üç öğrenciden ikisiyse günde sekiz saatten daha az uyuyor.

17.05.2018Eğitim
Uyku Süremizi Kısaltmak Elimizde Mi

Uyku Süremizi Kısaltmak Elimizde Mi?

Yaşam için, sağlık için ve vücudumuz için uyku, mutlaka yaşaması gereken, metabolizmalarının ve beyin fonksiyonlarının düzenlenmesinde rol oynayan sağlık için vazgeçilmez bir dönemdir. Uzm. Dr. Figen Hanağası uykunun gizemini anlattı...

Nasıl kilo verilir Kilo vermek için yapılması gerekenler

Nasıl kilo verilir? Kilo vermek için yapılması gerekenler

Havaların ısınması ve yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte, kilo verme yöntemleri tekrar gündem oldu. Yaza fit ve sağlıklı bir vücutla girmek isteyen vatandaşlar, sağlıklı kilo verme tekniklerini ve kilo verirken yapılması gerekenleri araştırıyor. Düzenli egzersiz ve sağlıklı bir beslenme planıyla kilo vermek hiç de zor değil. Peki, nasıl kilo verilir? Kilo vermek için ne yapmak gerekir?

25.04.2018Sağlık
Beden, Zihin ve Ruh Sağlığımıza Bütünsel Çözümler Sunan Yeni Bir Marka: “Plantus”

Beden, Zihin ve Ruh Sağlığımıza Bütünsel Çözümler Sunan Yeni Bir Marka: “Plantus”

Plantus, Kastamonu Tosya'da yüzde yüz Türk sermayesi ile 5000 metrekare üzerine kurulan entegre üretim tesislerinde geliştirdiği ilaç dışı bitkisel takviye ürünleri ile Türkiye genelinde 200’e yakın eczanede tüketicilerle buluşacak.

12.04.2018Alışveriş
İş verimliliğinizi artıracak 6 uygulama

İş verimliliğinizi artıracak 6 uygulama

Mobil uygulamalar artık iş hayatında da işleri düzene sokmada oldukça önemli bir yere sahip. İşte iş verimliliğinizi artıracak uygulamalardan bazıları...

25.02.2018Kobi
Migren nedir Migren belirtileri nelerdir

Migren nedir? Migren belirtileri nelerdir

Migren yetişkin kadınlarda yüzde 25, yetişkin erkeklerde yüzde 8 oranında görülüyor. Genetik bir hastalık olan migren yaşam şeklinin değiştirilmesiyle önemli ölçüde kontrol edilebiliyor. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Derya Uludüz migren hastalığının belirtileri, nedenleri ve migrenin tedavisi hakkında bilgi verdi.

12.01.2018Sağlık
Smartsleep ile uyku kalitelinizi artırın

Smartsleep ile uyku kalitelinizi artırın!

Philips, yeni ürünü Smartsleep'i tanıttı. Çıkarttığı "Beyaz Ses" adı verilen bir ses tonuyla uyku kalitesini artıran Smartsleep, ilk olarak ABD'de önümüzdeki İlkbahar aylarında satışa sunulacak.

11.01.2018Teknoloji
Dizginleyemediğiniz İştahınızın Nedeni Ne

Dizginleyemediğiniz İştahınızın Nedeni Ne?

Günümüzde sürekli stres altında olan modern insanın en önemli şikayetlerinin başında ‘uykusuzluk’ geliyor. Kaliteli uyku uyuyamamak ise birçok sağlık sorunun yanında şişmanlığa da neden olabiliyor. Alınan kiloların bir nedeninin de uykusuzluk olabileceği söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayşe Korkmaz, doğru beslenmeyi anlattı.

Mevsim geçişlerinde hasta olmamak elinizde

Mevsim geçişlerinde hasta olmamak elinizde!

Mevsim geçişleri, grip ve nezle gibi hastalıklara yakalanma olasılığının yüksek olduğu zamanlar… Peki, ısı farklılıklarının yaşandığı bu dönemde hastalıklara yakalanmamak için en çok nelere dikkat etmeli, nelerden kaçınmalıyız? İşte, detaylar...

Kış Aylarında Cilt Bakımının Püf Noktaları

Kış Aylarında Cilt Bakımının Püf Noktaları

Cildimizin canlılığı, diriliği ve parlaklığı en önemli sağlık göstergeleridir. Oysa kış aylarında soğuk hava, sert rüzgar ve kirli havaya maruz kalan cildimiz kurur, nemini kaybeder. Kış aylarında cilt bakımınızda bazı püf noktalara dikkat ederek cildinizi onarıp, dış etkenlere karşı koruyabilirsiniz. İşte soğuk havalarda cilt bakımının püf noktaları…

Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirecek 11 Öneri

Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirecek 11 Öneri!

Soğuk hava ve stresli şehir hayatıyla mücadele etme süreci, bazı hastalıkları da beraberinde getirebiliyor. Sağlıklı kalmak için öncelikle günlük yaşam alışkanlıklarını gözden geçirmek gerekiyor. Alınacak birkaç basit önlem ile bağışıklık sistemini güçlendirmek ve hastalıklara dur demek mümkün olabiliyor. İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Birsel Kavaklı, hastalıklardan korunmak için vücut direncini artırmanın yolları hakkında bilgi verdi.

12.10.2017İyi Yaşam

Yazar Sonuçları

Zeytinin yaprağı da işe yarıyor

Zeytin ve zeytinyağı, Akdeniz tipi beslenmenin en önemli iki sırrı. Anlaşılan o ki zeytin yaprağı da sağlık açısından faydalı bileşiklerle dolu.

9.07.2019
İş Stresiyle Baş Etme İpuçları

İş Stresiyle Baş Etme İpuçları

“İş yeri stresi” özellikle büyük şehirlerde çalışan kişiler için kaçınılmaz bir durum oluyor. Eğer siz de stresli iş ortamınız olduğunu düşünüyorsanız, stresten kaçınmak yerine stresle baş edebilmenin yollarını hayata geçirebilirsiniz.

13.06.2019

Kanseri Düşündüren Cilt Değişiklikleri Nelerdir?

Güneş ışınlarına bağlı gelişen cilt kanserleri, yıllar geçtikçe artan şekilde görülmektedir. 1970’li yıllardan bu yana en ciddi cilt kanseri olan malign melanomun dünyada görülme sıklığı %150, aynı dönemde bu hastalıktan ölüm oranları ise % 44 artmıştır.

17.05.2019

Kaliteli Uyku Kanseri Önler mi?

Uyku ihtiyacını tam olarak gideremeyen veya gece vardiya yapıp gün içinde uyuyan insanlarda; kardiyovasküler hastalık, diyabet gibi metabolik hastalıklar ve bazı kanserlerin görülme sıklığı artmaktadır.

26.03.2019

Ne zaman yaşlıyız?

Fransız yazar Andre Maurois “Ne zaman yaşlıyız?” sorusuna yanıt ararken gençliği ilkbahar, yaşlılığı kışa benzetmiş. Haklı! Neden mi? Buyurun...

9.03.2019

Kaliteli uyku kaliteli yaşam

 ŞU üç ana bulgu varsa, uyku apnesi konusunda dikkatli olun derim; Horlama, uykuda solunum durması ve gündüz aşırı uyku hali.

7.01.2019

Portakal mı C vitamini hapı mı?

Orta boy bir portakalda yaklaşık 150 mg civarında C vitamini var. Ne var ki o portakalın size vereceği sağlık faydası 500 mg’lık bir C vitamini tabletinden çok daha fazlası. Nedeni şu...

24.10.2018

Dijital detoksa neden mecburuz!

YALNIZCA “kişisel” değil “sosyal sağlık” için de zaman zaman “dijital detoks” yapmak zorundayız.

23.09.2018

Kalıcı Kilo Vermenin 12 Altın Kuralı

Hava ısınmaya, kıyafetler incelmeye başladıkça hemen herkesi bir telaş sarar. Yaza kadar verilmesi gereken kilolar düşünülür, konuşulur. Uzman Diyetisyen Elif Erkin, kalıcı kilo vermenin 12 altın kuralını anlattı.

5.03.2018

Silah varsa patlar!

ABD’de bu yıl, yani daha iki ay bile olmadan tam 18 okulda ölümle sonuçlanan silahlı saldırı oldu.

17.02.2018

2018 mutluluk yılı olsun

YARIN yılın son günü. Her yılbaşı, Herkes İçin Acil Sağlık Derneği Başkanı Uz. Dr. Ülkümen Rodoplu’nun yeni yıl reçetesini paylaşmak, ikimizin geleneği gibi oldu. Rodoplu, “2018 Mutluluk Yılı Olsun” başlığı altında sıraladı yeni yıl reçetesini:

29.12.2017

Eti kızartmak bunamayı kolaylaştırıyor

Besinleri kızartmak iyi bir yöntem değil. Çok yüksek ısılarda pişirilen yemeklerin sadece besin değerleri azalmıyor, içlerinde toksik yapılar da oluşmaya başlıyor.

7.12.2017

N’olur birazcık uyku!

Başlıktaki cümle bana ait değil. Sağlık sorunları nedeniyle geçtiğimiz hafta görüştüğüm orta yaşlı bir hanımefendi “uykusuzluktan” yakınırken kullandı, ben de not alıp sizinle paylaştım. O hanımefendi de pek çoğunuz gibi neredeyse aylardır güzel, keyifli bir uykuya hasret kalanlardan biriydi.

6.12.2017

Ben hiç şeker tüketmiyorum!

Obez sözcüğünden pek hoşlanmam. Şişman sözcüğünü ise asla sevmem. Bu nedenle de “kilolu”, “fazla kilolu” veya “aşırı kilolu” tanımlarını kullanmayı severim.

9.11.2017

Telomer topuna Osman Hoca da girdi

PAZAR günü Sertap Erener röportajı yaptım.

30.10.2017